Рішення № 75726431, 27.07.2018, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
27.07.2018
Номер справи
813/5090/17
Номер документу
75726431
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

справа № 813/5090/17

27 липня 2018 року

Львівський окружний адміністративний суд у складі:

головуючий-суддя Костецький Н.В.

секретар судового засідання Харів М.Ю.,

за участю:

позивач ОСОБА_1,

представник позивача ОСОБА_2,

представник відповідача не прибув,

третя особа не прибула

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Львові адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Кам'янка-Бузької міської ради, за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача ОСОБА_3 про стягнення невиплаченої заробітної плати, скасування рішення, поновлення на посаді, стягнення моральної шкоди, -

встановив:

ОСОБА_1 звернулася до Львівського окружного адміністративного суду із позовом до Желдецької сільської ради Кам'янка-Бузького району Львівської області, за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача ОСОБА_3, у якій просить суд:

- стягнути з Желдецької сільської ради Кам'янка-Бузького району Львівської області на користь ОСОБА_1 неправильно нараховану та невиплачену заробітну плату у розмірі 45712,53 грн, яка складається із премії за 2016 рік - 3450,00 грн, матеріальної допомоги на вирішення соціально побутових питань - 6601,23 грн, заробітної плати за червень-липень 2017 року - 9211,50 грн, заробітної плати за час вимушеного прогулу з 21.07.2017 по 09.11.2017 - 14749,80 грн, заробітної плати за час вимушеного прогулу з 10.11.2017- 14.12.2017 - 11700,00 грн;

- визнати протиправним та скасувати рішення Желдецької сільської ради Кам'янка-Бузького району Львівської області VII скликання від 15.12.2017 № 13 "Про дострокове припинення повноважень сільського голови Желдецької сільської ради Кам'янка-Бузького району Львівської області ОСОБА_1";

- поновити ОСОБА_1 на посаді сільського голови Желдецької сільської ради Кам'янка-Бузького району Львівської області з 15.12.2017, про що внести запис у трудову книжку;

- виплатити ОСОБА_1 заробітну плату за весь час вимушеного прогулу;

- стягнути з Желдецької сільської ради Кам'янка-Бузького району Львівської області на користь ОСОБА_1 моральну шкоду у розмірі 5000,00 грн.

У судовому засіданні 23.05.2018 Желдецьку сільську раду Кам'янка-Бузького району Львівської області замінено правонаступником Кам'янка-Бузькою міською радою.

В обґрунтування позовних вимог зазначає, що 15.12.2017 на ХХІХ сесії Желдецької сільської ради Кам'янка-Бузького району Львівської області прийнято рішення «Про дострокове припинення повноважень голови Желдецької сільської ради Кам'янка-Бузького району Львівської області ОСОБА_1». Звертає увагу, що питання про дострокове припинення повноважень сільського голови уже було предметом розгляду Камянка-Бузького районного суду Львівської області. За результатами вирішення даного спору винесено постанову про скасування рішення про дострокове припинення повноважень від 31.05.2017, поновлення на роботі та виплату заробітної плати за час вимушеного прогулу від 09.11.2017. Дана постанова не оскаржена та набрала законної сили. Згідно висновків викладених у рішенні суду у діях ОСОБА_1 відсутні порушення Конституції України, чинного законодавства, а також зловживання позивачем службовим становищем. Вважає, що відповідач у рішенні від 15.12.2017 посилається на обставини, які були предметом дослідження у попередній справі та інших доказів порушення ОСОБА_1 законодавства під час виконання нею посадових обов'язків не пред'явлено. Позивач вважає, що рішення про її звільнення є протиправним та таким, що підлягає скасуванню.

Позивач та представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримали, посилаючись на обставини, викладені в позові, просили суд позов задовольнити.

Представник відповідача, в судове засідання не з'явився, подав відзив на позовну заяву, у якому зазначає, що всі обставини викладені у позовній заяві не відповідають дійсності, а позовні вимоги є необґрунтованими та такими, що задоволенню не підлягають.

Третя особа в судове засідання не прибула, хоча була належним чином повідомлена про дату, час та місце судового засідання.

Заслухавши пояснення позивача, представника позивача, представника відповідача дослідивши подані документи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтуються позовні вимоги та пояснення сторін, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив таке.

Рішенням сесії VII скликання від 18.11.2015 ОСОБА_1 обрана сільським головою Желдецької сільської ради Кам'янка-Бузького району.

24.05.2017 до Желдецької сільської ради звернулися 9 депутатів Желдецької сільської ради з пропозицією скликати позачергову сесію з питанням про дострокове припинення повноважень сільської голови ОСОБА_1

Головою сільської ради ОСОБА_1 26.05.2017 дане клопотання скероване на засідання постійно діючої мандатної комісії з питань депутатської діяльності та етики, законності та правопорядку, соціального захисту населення.

Згідно протоколу засідання комісії з питань депутатської діяльності та етики, законності та правопорядку, соціального захисту населення від 31.05.2017 вирішено підтримати звернення депутатів про скликання позачергової сесії Желдецької сільської ради по зверненні депутатів від 24.05.2017

Рішенням Желдецької сільської ради Кам'янка-Бузького району Львівської обласні VII скликання № 1 "Про дострокове припинення повноважень сільського голови Желдецької сільської ради Кам'янка-Бузького району Львівської обласні ОСОБА_1" від 31.05.2017 у зв'язку із незабезпеченням здійснення наданих повноважень, порушенням законодавства України, зокрема ч. 4 ст. 59 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", ч. 1 ст. 366 Кримінального кодексу України (службове підроблення) та керуючись ч.ч. 2, 3 ст.79 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", п. 10 ч. 1 ст. 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" вирішено припинити достроково повноваження сільського голови Желдецької сільської ради Кам'янка-Бузького району Львівської області ОСОБА_1.

Постановою Кам'янка-Бузького районного суду Львівської області від 09.11.2017 у справі № 446/1093/17 визнано протиправним і скасовано рішення Желдецької сільської ради Кам'янка-Бузького району Львівської області VII скликання № 1 "Про дострокове припинення повноважень сільського голови Желдецької сільської ради Кам'янка-Бузького району Львівської обласні ОСОБА_1" від 31.05.2017, поновлено ОСОБА_1 на посаді голови сільської ради з 21.07.2017 та стягнуто з місцевого бюджету Желдецької сільської ради на користь ОСОБА_1 заробітну плату за час вимушеного прогулу в сумі 20026 (двадцять тисяч двадцять шість) гривень 50 коп.

14.12.2017 на підставі постанови Кам'янка-Бузького районного суду Львівської області від 09.11.2017 у справі № 446/1093/17 внесено запис в трудову книжку, згідно якого запис від 21.07.2017 вважати недійсним та поновити на посаді сільського голови Желдецької сільської ради Кам'янка-Бузького району Львівської області з 21.07.2017.

Рішенням Желдецької сільської ради Кам'янка-Бузького району Львівської області ХХІХ скликання № 13 "Про дострокове припинення повноважень сільського голови Желдецької сільської ради Кам'янка-Бузького району Львівської області ОСОБА_1" від 15.12.2017 у зв'язку із незабезпеченням здійснення наданих повноважень, порушенням законодавства України, зокрема ч. 4 ст. 59 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", ч. 1 ст. 366 Кримінального кодексу України (службове підроблення) та керуючись ч.ч. 2, 3 ст. 79 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", п. 10 ч. 1 ст. 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" вирішено припинити достроково повноваження сільського голови Желдецької сільської ради Кам'янка-Бузького району Львівської області ОСОБА_1.

15.12.2017 до трудової книжки ОСОБА_1 внесено запис про її звільнення з посади сільського голови Желдецької сільської ради Кам'янка-Бузького району Львівської області у зв'язку із достроковим припиненням повноважень згідно з ч. 2, 3 ст. 79 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування». Підставою внесення запису до трудової книжки зазначено рішення 29 сесії Желдецької сільської ради від 15.12.2017.

Рішення Желдецької сільської ради Кам'янка-Бузького району Львівської області VII скликання від 15.12.2017 № 13 "Про дострокове припинення повноважень сільського голови Желдецької сільської ради Кам'янка-Бузького району Львівської області ОСОБА_1", позивач вважає протиправним та таким, що підлягає скасуванню, у зв'язку із чим звернулася до суду.

Даючи оцінку спірним правовідносинам суд керувався таким.

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно ч. 3 ст. 140 Конституції України місцеве самоврядування здійснюється територіальною громадою в порядку, встановленому законом, як безпосередньо, так і через органи місцевого самоврядування: сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи.

Територіальні громади на основі загального, рівного, прямого виборчого права обирають шляхом таємного голосування відповідно сільського, селищного, міського голову, який очолює виконавчий орган ради та головує на її засіданнях. Строк повноважень сільського, селищного, міського голови, обраного на чергових виборах, становить п'ять років (ч. 2 ст. 141 Конституції України).

За приписами частин першої та другої статті 141 Конституції України строк повноважень сільської, селищної, міської, районної, обласної ради, депутати якої обрані на чергових виборах, становить п'ять років. Припинення повноважень сільської, селищної, міської, районної, обласної ради має наслідком припинення повноважень депутатів відповідної ради. Строк повноважень сільського, селищного, міського голови, обраного на чергових виборах, становить п'ять років.

Статтею 3 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» визначено, що посадами в органах місцевого самоврядування є: виборні посади, на які особи обираються територіальною громадою; виборні посади, на які особи обираються або затверджуються відповідною радою; посади, на які особи призначаються сільським, селищним, міським головою, головою районної, районної у місті, обласної ради на конкурсній основі чи за іншою процедурою, передбаченою законодавством України.

Відповідно до частин другої та п'ятої статті 12 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» сільський, селищний, міський голова обирається відповідною територіальною громадою на основі загального, рівного, прямого виборчого права шляхом таємного голосування в порядку, визначеному законом, і здійснює свої повноваження на постійній основі. Строк повноважень сільського, селищного, міського голови, обраного на чергових місцевих виборах, визначається Конституцією України. На сільських, селищних, міських голів поширюються повноваження та гарантії депутатів рад, передбачені законом про статус депутатів рад, якщо інше не встановлено законом.

Відповідно до частини першої статті 20 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» крім загальних підстав, передбачених Кодексом законів про працю України, служба в органах місцевого самоврядування припиняється на підставі і в порядку, визначених Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», цим та іншими законами України.

Згідно з ч. 2 ст. 59 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", рішення ради приймається на її пленарному засіданні після обговорення більшістю депутатів від загального складу ради, крім випадків, передбачених цим Законом.

Питання про прийняття рішення щодо дострокового припинення повноважень сільського голови у випадках, передбачених цим Законом, вирішується виключно на пленарному засіданні сільської ради, про що зазначено у п. 16 ч. 1 ст. 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні".

Згідно з ч.ч. 2, 3 ст. 79 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" повноваження сільського, селищного, міського голови можуть бути також достроково припинені, якщо він порушує Конституцію або закони України, права і свободи громадян, не забезпечує здійснення наданих йому повноважень.

Повноваження сільського, селищного, міського голови за наявності підстав, передбачених абзацом першим частини другої цієї статті, можуть бути припинені достроково за рішенням місцевого референдуму або за рішенням відповідної ради, прийнятим шляхом таємного голосування не менш як двома третинами голосів депутатів від загального складу ради. Порядок проведення місцевого референдуму щодо дострокового припинення повноважень сільського, селищного, міського голови визначається законом про місцеві референдуми.

Суд звертає увагу, що оскаржене в даній справі рішення за своїм змістом фактично повторює вже скасоване постановою Кам'янка-Бузького районного суду Львівської області від 09.11.2017 у справі № 446/1093/17 рішення Желдецької сільської ради Кам'янка-Бузького району Львівської області VII скликання № 1 "Про дострокове припинення повноважень сільського голови Желдецької сільської ради Кам'янка-Бузького району Львівської області ОСОБА_1" від 31.05.2017.

При цьому, суд зазначає, що записом до трудової книжки від 14.12.2017 на підставі постанови Кам'янка-Бузького районного суду Львівської області від 09.11.2017 у справі № 446/1093/17 в частині поновлення позивача на посаді, відповідачем не було відновлено порушене право на працю, передбачене Конституцією України.

Таким чином, відповідач приймаючи рішення від 15.12.2017 № 13 "Про дострокове припинення повноважень сільського голови Желдецької сільської ради Кам'янка-Бузького району Львівської області ОСОБА_1", не виконав постанову Кам'янка-Бузького районного суду Львівської обласні від 09.11.2017 у справі № 446/1093/17, протиправно повторно звільнив позивача із займаної посади.

Разом з тим, представником відповідача не було надано суду доказів на підтвердження своїх заперечень, які б підтверджували факт правомірності оскарженого рішення, а тому відповідач не довів правомірність своїх дій, під час винесення оскарженого рішення.

Враховуючи зазначене, суд дійшов висновку про відсутність достатніх і належних правових підстав для прийняття рішення від 15.12.2017 № 13 "Про дострокове припинення повноважень сільського голови Желдецької сільської ради Кам'янка-Бузького району Львівської області ОСОБА_1", а тому, оскаржене рішення є протиправним і підлягає скасуванню.

Відповідно до положень ч. 1 ст. 235 КЗпП України, у разі звільнення без законної підстави або незаконного переведення на іншу роботу працівник повинен бути поновлений на попередній роботі органом, який розглядає трудовий спір.

Відтак, наявні підстави для поновлення позивача на посаді в органі, з якого його було незаконно звільнено, а саме на посаді сільського голови Желдецької сільської ради Кам'янка-Бузького району Львівської області.

Згідно ст. 235 КЗпП України, при винесенні рішення поновлення на роботі орган, який розглядає трудовий спір, одночасно приймає рішення про виплату працівникові середнього заробітку за час вимушеного прогулу або різниці в заробітку за час виконання нижчеоплачуваної роботи, але не більш як за один рік.

Як роз'яснено у п. 32 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 06.11.1992 року за № 9 «Про практику розгляду судами трудових спорів», у випадках стягнення на користь працівника середнього заробітку за час вимушеного прогулу в зв'язку з незаконним звільненням або переведенням, відстороненням від роботи, невиконанням рішення про поновлення на роботі, затримкою видачі трудової книжки або розрахунку він визначається за загальними правилами обчислення середнього заробітку, виходячи з заробітку за останні два календарні місяці роботи.

Згідно ст. 27 Закону України «Про оплату праці», порядок обчислення середньої заробітної плати працівника у випадках, передбачених законодавством, встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Обчислення середнього заробітку працівників здійснюється відповідно до Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.1995 № 100.

Відповідно до п. 5 Порядку, нарахування виплат у всіх випадках збереження середньої заробітної плати провадиться виходячи з розміру середньоденної (годинної) заробітної плати.

Згідно із п. 8 Порядку, нарахування виплат, що обчислюються із середньої заробітної плати за останні два місяці роботи, провадяться шляхом множення середньоденного (годинного) заробітку на число робочих днів/годин, а у випадках, передбачених чинним законодавством, календарних днів, які мають бути оплачені за середнім заробітком. Середньоденна (годинна) заробітна платавизначається діленням заробітної плати за фактично відпрацьовані протягом двох місяців робочі (календарні) дні на число відпрацьованих робочих днів (годин), а у випадках, передбачених чинним законодавством, - на число календарних дні за цей період.

Згідно з довідкою про заробітну плату за 2017 від 23.08.2017 № 5 заробітна плата ОСОБА_1 за червень 2017 року - 1552,50 грн, за липень 2017 року - 7532,28 грн.

Згідно розрахунку норми тривалості робочого часу на 2017 рік, викладеного у листі Міністерства праці та соціальної політики України, кількість робочих днів по місяцях у 2017 році становить: червень - 20 днів, липень - 21 день.

Таким чином, сума доходу позивача згідно Порядку за червень та липень 2017 року становить 9084,78 грн (1552,50 грн +7532,28 грн) при загальній кількості робочих днів - 41 (20+21).

Отже, середньоденна заробітна плата позивача за червень-липень 2017 року становить 221,58 грн (9084,78/41).

Таким чином, розмір грошового забезпечення за час вимушеного прогулу за період з 15.12.2017 по 27.07.2018, що підлягає виплаті позивачу становить 33680,16 грн (221,58 * 152 календарних днів), без урахування сум обов'язкових до сплати податків та внесків.

Щодо позовних вимог про стягнення з Желдецької сільської ради Кам'янка-Бузького району Львівської області на користь ОСОБА_1 неправильно нараховану та невиплачену заробітну плату у розмірі 45712,53 грн, яка складається із премії за 2016 рік - 3450,00 грн, матеріальної допомоги на вирішення соціально побутових питань - 6601,23 грн, заробітної плати за червень-липень 2017 року - 9211,50 грн, заробітної плати за час вимушеного прогулу з 21.07.2017 по 09.11.2017 - 14749,80 грн, заробітної плати за час вимушеного прогулу з 10.11.2017- 14.12.2017 - 11700,00 грн, суд зазначає, що дані обставини були предметом розгляду у справі № 446/1093/17. Постанова Кам'янка-Бузького районного суду Львівської обласні від 09.11.2017 у справі № 446/1093/17 не оскаржена та набрала законної сили 21.11.2017.

Відповідно до ч. 4 ст. 78 КАС України, обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.

Щодо вимог про стягнення моральної шкоди, то суд зазначає таке.

Стаття 56 Конституції України передбачає, що кожен має право на відшкодування за рахунок держави чи органів місцевого самоврядування матеріальної та моральної шкоди, завданої незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їх посадових і службових осіб при здійсненні ними своїх повноважень.

Частиною першою ст. 22 Цивільного кодексу України встановлено, що особа, якій завдано збитків у результаті порушення її цивільного права, має право на їх відшкодування.

Відповідно до ст. 23 Цивільного кодексу України особа має право на відшкодування моральної шкоди, завданої внаслідок порушення її прав; моральна шкода полягає у фізичному болю та стражданнях, яких фізична особа зазнала у зв'язку з каліцтвом або іншим ушкодженням здоров'я; у душевних стражданнях, яких фізична особа зазнала у зв'язку з протиправною поведінкою щодо неї самої, членів її сім'ї чи близьких родичів; у душевних стражданнях, яких фізична особа зазнала у зв'язку із знищенням чи пошкодженням її майна; у приниженні честі та гідності фізичної особи, а також ділової репутації фізичної або юридичної особи. Розмір грошового відшкодування моральної шкоди визначається судом залежно від характеру правопорушення, глибини фізичних та душевних страждань, погіршення здібностей потерпілого або позбавлення його можливості їх реалізації, ступеня вини особи, яка завдала моральної шкоди, якщо вина є підставою для відшкодування, а також з урахуванням інших обставин, які мають істотне значення. При визначенні розміру відшкодування враховуються вимоги розумності і справедливості.

Згідно з ст. 1167 Цивільного кодексу України моральна шкода, завдана фізичній або юридичній особі неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю, відшкодовується особою, яка її завдала, за наявності її вини, крім випадків, встановлених частиною другою цієї статті.

Моральна шкода відшкодовується незалежно від вини органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим, органу місцевого самоврядування, фізичної або юридичної особи, яка її завдала: 1) якщо шкоди завдано каліцтвом, іншим ушкодженням здоров'я або смертю фізичної особи внаслідок дії джерела підвищеної небезпеки; 2) якщо шкоди завдано фізичній особі внаслідок її незаконного засудження, незаконного притягнення до кримінальної відповідальності, незаконного застосування як запобіжного заходу тримання під вартою або підписки про невиїзд, незаконного затримання, незаконного накладення адміністративного стягнення у вигляді арешту або виправних робіт; 3) в інших випадках, встановлених законом.

Відповідно до постанови Пленуму Верховного Суду України від 31.03.1995 № 4 "Про судову практику в справах про відшкодування моральної (немайнової) шкоди" під моральною шкодою слід розуміти втрати немайнового характеру внаслідок моральних чи фізичних страждань, або інших негативних явищ, заподіяних фізичній чи юридичній особі незаконними діями або бездіяльністю інших осіб.

Моральна шкода може полягати, зокрема: у приниженні честі, гідності, престижу або ділової репутації, моральних переживаннях у зв'язку з ушкодженням здоров'я, у порушенні права власності (в тому числі інтелектуальної), прав, наданих споживачам, інших цивільних прав, у зв'язку з незаконним перебуванням під слідством і судом, у порушенні нормальних життєвих зв'язків через неможливість продовження активного громадського життя, порушенні стосунків з оточуючими людьми, при настанні інших негативних наслідків.

Разом з тим, судам слід надати оцінку тому, чим саме підтверджується факт заподіяння моральних чи фізичних страждань або втрат немайнового характеру, якими діями (бездіяльністю) вони заподіяні, у чому саме полягає вина заподіювача та інші обставини, що мають значення для вирішення спору в цій частині.

Розмір відшкодування моральної (немайнової) шкоди суд визначає залежно від характеру та обсягу страждань (фізичних, душевних, психічних тощо), яких зазнав позивач, характеру немайнових втрат (їх тривалості, можливості відновлення тощо) та з урахуванням інших обставин. Зокрема, враховуються стан здоров'я потерпілого, тяжкість вимушених змін у його життєвих і виробничих стосунках, ступінь зниження престижу, ділової репутації, час та зусилля, необхідні для відновлення попереднього стану. При цьому суд має виходити із засад розумності, виваженості та справедливості.

Для відшкодування шкоди обов'язково необхідна наявність шкоди, протиправність діяння її заподіювача, наявність причинно-наслідкового зв'язку між шкодою і протиправним діянням заподіювача та вини останнього в її заподіянні.

Аналогічна правова позиція висловлена Верховним Судом у постанові від 30.01.2018 в справі № 804/2252/14.

Суд не знайшов підстав для задоволення заявлених позовних вимог про відшкодування моральної шкоди, оскільки позивачем не було надано до суду жодних доказів, які підтверджують завдання йому такої шкоди та не було доведено причинно-наслідкового зв'язку з предметом позову.

Закріплений у ч. 1 ст. 9 КАС України принцип змагальності сторін передбачає, що розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Відповідно до ч. 2 ст. 73 КАС України, предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.

Згідно з ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

У розумінні ч. 2 ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Матеріали справи свідчать, що відповідні критерії відповідачем не дотримані, що зумовило звернення позивача за захистом порушених прав та інтересів до суду.

З огляду на вищевказане суд дійшов висновку про наявність підстав для часткового задоволення позовних вимог позивача.

Відповідно до п. 2, 3 ч. 1 ст. 371 КАС України, слід допустити до негайного виконання рішення суду частині поновлення на посаді та стягнення грошового забезпечення за один місяць.

Судові витрати розподілити відповідно до ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України.

Керуючись статтями 242 - 246, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

вирішив:

1.Позов задовольнити частково.

2. Визнати протиправним та скасувати рішення Желдецької сільської ради Кам'янка-Бузького району Львівської області VII скликання від 15.12.2017 № 13 "Про дострокове припинення повноважень сільського голови Желдецької сільської ради Кам'янка-Бузького району Львівської області ОСОБА_1".

3. Поновити ОСОБА_1 на посаді сільського голови Желдецької сільської ради Кам'янка-Бузького району Львівської області, про що внести запис у трудову книжку.

4. Стягнути з Кам'янка-Бузької міської ради на користь ОСОБА_1 суму середнього заробітку за час вимушеного прогулу у розмірі 33680 (тридцять три тисячі шістсот вісімдесят) грн 16 коп. без урахування сум обов'язкових до сплати податків та внесків.

5. Рішення в частині поновлення ОСОБА_1 на посаді сільського голови Желдецької сільської ради Кам'янка-Бузького району Львівської області та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу в межах суми стягнення за один місяць у розмірі 4542,39 грн без урахування сум обов'язкових до сплати податків та внесків, звернути до негайного виконання.

6. В задоволенні решти позовних вимог відмовити.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги, рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту судового рішення до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.

У судовому засіданні проголошено вступну та резолютивну частину рішення.

Повний текст судового рішення складено 06.08.2018.

Суддя Костецький Н.В.