
Єдиний унікальний номер 341/877/18
Номер провадження 3/341/276/18
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 серпня 2018 року м. Галич
Суддя Галицького районного суду Івано-Франківської області Юсип І. М., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 130 КУпАП щодо ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, фактично проживаючого та зареєстроване місце проживання якого: вул. В.Стуса, 15/42, м. Бурштин, Івано-Франківської області, непрацюючого, до адміністративної відповідальності притягувався за ч.1 ст. 130 КУпАП та згідно постанови Галицького районного суду від 27.03.2018 року накладено адміністративне стягнення у виді штрафу з позбавленням права керування транспортним засобом строком один рік,
за ч. 2 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
в с т а н о в и в:
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії БР № 095494 від 26 травня 2018 року ОСОБА_1 в м. Бурштині, по вул. С. Бандери, керував транспортним засобом марки ВАЗ 2101, д.н.з. НОМЕР_1 в стані алкогольного сп’яніння. Від проходження огляду відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного сп’яніння – відмовився у присутності двох свідків. Вчиненням 26.05.2018 р. зазначених дій ОСОБА_1 допустив порушення п. 2.5 ПДР України та вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 130 КУпАП.
ОСОБА_1 в судовому засіданні вину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 130 КУпАП не визнав та пояснив,що 26.05.2018 р. він на своєму автомобілі вчинив ДТП. Налякався від вчиненого поїхав до лісу де залишив автомобіль та зателефонував в поліцію з повідомленням про викрадення в нього автомобіля. Згодом пішов додому де випив спиртного та ляг спати. До нього прийшли працівники поліції де на їхню вимогу він надав документи на автомобіль та признався про вчинене. Винним себе визнав так як працівники поліції задавали йому багато запитань і він не усвідомлював що робиться. Не заперечив того факту що після накладення на нього судом адміністративного стягнення у виді штрафу він і надалі сідав за кермо без посвідчення водія і в даному випадку також так як ніколи таких прав він не отримував.
Дослідивши матеріали справи у їх сукупності, вважаю, що в діях останнього наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 130 КУпАП, враховуючи наступне.
Відповідно до п. 2.5. ПДР України, водій повинен на вимогу працівника міліції пройти в установленому порядку медичний огляд для визначення стану алкогольного сп'яніння, впливу наркотичних чи токсичних речовин.
Згідно ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Завданням провадження в справах про адміністративне правопорушення, відповідно до вимог ст. 245 КУпАП крім іншого, є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Виходячи з вимог ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до змісту ст. 266 КУпАП та відповідної Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, якщо поліцейський уповноваженого підрозділу НПУ виявляє ознаки стану алкогольного сп'яніння у водія транспортного засобу (запах алкоголю з порожнини рота, порушення координації рухів; порушення мови, виражене тремтіння пальців рук, різка зміна забарвлення шкірного покриву обличчя, поведінка, що не відповідає обстановці), у зв'язку з чим є законні підстави вважати, що останній перебуває у такому стані, то має право вимагати пройти відповідно до встановленого порядку огляд на стан алкогольного сп'яніння.
Відповідно до вимог ст. 256 КУпАП, якою врегульовано зміст протоколу про адміністративне правопорушення у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності ; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення.
Диспозицією ч. 2 ст. 130 КУпАП, як адміністративне правопорушення визначено, зокрема, повторне протягом року вчинення будь-якого з порушень, передбачених ч.1 ст. 130 КУпАП. Згідно постанови Галицького районного суду від 27.03.2018 року ОСОБА_1 було визнано винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 130 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік (а.с.10).
У матеріалах справи про адміністративне правопорушення наявна довідка регіонального сервісного центру МВС в Івано-Франківській області про те, що згідно Єдиного державного реєстру МВС України (НАІС МВС) на ім’я ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2 посвідчення водія в Територіальних сервісних центрах Івано-Франківської області не видавалося (а.с. 12).
Окрім не визнання вини ОСОБА_1 у вчиненні адмінправопорушення його винуватість доводиться зібраними по справі доказами, зокрема, протоколом про адміністративне правопорушення серії БР № 095494 від 26 травня 2018 року, копією протоколу про адімінстративне правопорушення серії НК № 051341 від 26.05.2018 року, відповідно до якого ОСОБА_1 26.05.2018 року о 15-20 год. в м. Бурштин, по вул. С. Бандери, керував автомобілем без посвідчення, тобто не маючи права керування таким транспортним засобом (а.с.2); письмовими поясненнями свідків ОСОБА_2 та ОСОБА_3, які підтвердили, що дійсно, ОСОБА_1 відмовився від проходження огляду на стан алкогольного сп’яніння (а.с. 3, 4); рапортом Галицького відділення поліції Тисменицького відділу ГУНП в Івано-Франківській області (а.с.5).
При накладенні адміністративного стягнення слід врахувати характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан.
Обставин, які відповідно до ст. 34 КУпАП помякшують відповідальність ОСОБА_1 суд не вбачає.
До обставин, які відповідно до ст. 35 КУпАП обтяжують відповідальність ОСОБА_1І суд відносить повторне протягом року вчинення однорідного правопорушення.
Таким чином, суд приходить до висновку, що дії ОСОБА_1 слід кваліфікувати за ч. 2 ст.130 КУпАП, оскільки він керував транспортним засобом в стані алкогольного сп'яніння повторно протягом року, що повністю доведено в суді. Від проходження огляду на стан сп’яніння у встановленому законом порядку відмовився.
Враховуючи наведене, суд вважає за необхідне притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого ст.130 ч.2 КУпАП та з врахуванням особи і суспільної небезпеки скоєного, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність ОСОБА_1 характеру вчиненого правопорушення, ступеня вини особи, тому слід з метою виховання останнього та запобіганню вчинення нових правопорушень накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення в межах санкції статті 130 ч.2 КУпАП, зокрема у виді штрафу в розмірі однієї тисячі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавлення права керування транспортними засобами на строк 3 роки.
Керуючись ч. 2 ст. 130, ст. ст. 283, 284 КУпАП,
п о с т а н о в и в :
ОСОБА_1 визнати винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 130 КУпАП України та обрати йому адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі в розмірі однієї тисячі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян ( що становить 20 400 грн.) з позбавлення права керування транспортними засобами на строк 3 роки.
Стягнути з ОСОБА_1 352 грн. 40 коп. судового збору, які зарахувати на р/р 31210206009079, отримувач коштів УК у Галицькому районі/Галицьк.р/22030101, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО) 899998, код ЄДРПОУ 37953206, код класифікації доходів бюджету 22030101.
На постанову може бути подана апеляційна скарга до Апеляційного суду Івано-Франківської області протягом десяти днів з дня її винесення через місцевий суд.
Суддя:ОСОБА_4