
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"07" серпня 2018 р. справа № 809/932/18
м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Главач І.А., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом першого заступника керівника Івано-Франківської місцевої прокуратури до товариства з обмеженою відповідальністю "Європа Транс Агро" про стягнення до бюджету плати за проїзд автомобільними дорогами транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні, згідно з розрахунком №0009843 від 12.04.2018 в розмірі 35 429,31 гривень, -
ВСТАНОВИВ:
Перший заступник керівника Івано-Франківської місцевої прокуратури (надалі, також - позивач) 31.05.2018 звернувся в суд з позовною заявою до товариства з обмеженою відповідальністю "Європа Транс Агро" (надалі, також - відповідач) про стягнення плати за проїзд автомобільними дорогами транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні, згідно з розрахунком №0009843 від 12.04.2018 в розмірі 35 429,31 гривень.
Позовні вимоги мотивовані тим, що в порушення вимог частини 2 статті 29 Закону України "Про дорожній рух", статті 33 Закону України "Про автомобільні дороги", частини 3 статті 48 Закону України "Про автомобільний транспорт", пункту 22.5 Правил дорожнього руху, пунктів 3 та 4 Правил проїзду великогабаритних та великовагових транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами, водієм транспортного засобу, який належить відповідачу на праві власності, здійснено проїзд автомобільними дорогами за маршрутом м. Каховка Херсонської області - смт. Котельва Полтавської області із перевищенням нормативних вагових параметрів без відповідного дозволу та без плати за проїзд великовагових та (або) великогабаритних транспортних засобів. Так, за результатами зважування 12.04.2018 автомобіля марки MAN TGA 18.430, реєстраційний номер НОМЕР_1 та причіпа BODEX KIS 3 WS, номерний знак НОМЕР_2, встановлено перевищення нормативно-вагових параметрів, що підтверджується довідкою про результати здійснення габаритно-вагового контролю №0004401 від 12.04.2018. Вказане порушення зафіксоване в акті про перевищення транспортним засобом нормативних вагових параметрів №0009843 від 12.04.2018, додатком до якого є розрахунок плати за проїзд великовагових та (або) великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування №0009843 від 12.04.2018, згідно з яким відповідачу як перевізнику нараховано плату за проїзд в розмірі 1103,49 євро, що станом на день проведення розрахунку складає 35 429,31 гривень. Вказану плату відповідач добровільно не сплатив, що стало підставою звернення прокурора із даною позовною заявою до суду.
Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 12.06.2018 відкрито провадження у даній адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження без проведення судового засідання та виклику сторін.
Відповідач правом на подання відзиву на позовну заяву у строк встановлений судом не скористався.
Суд, розглянувши у відповідності до вимог статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін, дослідивши докази і письмові пояснення, викладені у заяві по суті справи, встановив наступне.
Відповідно до направлення на рейдову перевірку від 06.04.2018 №005935, виданого управлінням Укртранбезпеки у Полтавській області, старший державний інспектор ВДК Управління Укртрансбезпеки у Полтавській області Сердюк В.С. направлявся для проведення рейдової перевірки щодо дотримання законодавства України, яким регулюються правила надання послуг перевезення пасажирським та вантажним транспортом на відрізку автомобільної дороги Н-31 109 км в межах Полтавської області в період з 09.04.2018 до 15.04.2018 року (а.с.14).
12 квітня 2018 року посадовими особами Управління Укртрансбезпеки у Полтавській області здійснено габаритно-ваговий контроль транспортних засобів, в ході якого було проведено контрольне зважування автомобіля марки MAN модель TGA 18.430, реєстраційний номер НОМЕР_5 та причіпа марки BODEX модель KIS 3WS, номерний знак НОМЕР_2, які належать на праві власності відповідачу, що підтверджується свідоцтвами про реєстрацію транспортного засобу серії НОМЕР_3 та НОМЕР_4 (а.с. 36).
Про результати габаритно-вагового контролю даного транспортного засобу складено довідку №0004401 від 12.04.2018 та акт №0009843 від 12.04.2018, в яких зафіксовано такі перевищення відповідачем нормативних вагових параметрів: нормативно допустима вага становить 40 т, тоді як фактична - 44,35 т; нормативно допустиме навантаження на одиничну вісь становить 11 т на строєну - 22 т, тоді як фактичне навантаження на одиничну вісь - 13,05 т та на строєну - 23,6 т.
Відповідно до даних товарно-транспортної накладної №944 від 11.04.2018 відповідач як автомобільний перевізник, здійснював перевезення вантажу з пункту навантаження - м. Каховка Херсонської області, ПП «Фенікс Агро», в пункт розвантаження - смт. Котельва Полтавської області, ТОВ АФ «Маяк» (а.с. 35).
Пунктом 7 акту №0009843 також встановлено маршрут руху транспортного засобу із зазначенням пройденої відстані дорогами загального користування, а саме - 549 км (а.с. 30).
Окрім цього, посадовими особами управління Укртранбезпеки у Полтавській області складено акт проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом №050829 від 12.04.2018. Згідно з вказаним актом, відповідачем допущено порушення вимог Закону України "Про автомобільний транспорт", відповідальність за яке передбачена абзацом 3 частини 1 статті 60 вказаного Закону, а саме, за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються адміністративно-господарські штрафи за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону.
На підставі вищезазначених документів габаритно-вагового контролю, посадовими особами Управління Укртрансбезпеки у Полтавській області складено розрахунок плати за проїзд великовагових та (або) великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування №0009843 від 12.04.2018 (а.с.31), згідно з яким відповідачу нараховано плату за проїзд в сумі 1 103,49 євро, що в гривневому еквіваленті відповідно до офіційного курсу, встановленого Національним банком України на день проведення розрахунку - 12.04.2018 становить 35 429,31 гривень.
Водій вищезазначеного транспортного засобу - ОСОБА_2 ознайомився з актом про перевищення транспортним засобом нормативних вагових параметрів №0009843 від 12.04.2018, актом проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час здійснення перевезень та пасажирів і вантажів автомобільним транспортом №050829 від 12.04.2018, письмових пояснень про причини порушень не надав. Вказане підтверджується підписами посадових осіб Управління Укртрансбезпеки у Полтавській області, які здійснювали перевірку, на вищезазначених документах (а.с. 30,32).
Управлінням Укртрансбезпеки у Полтавській області листом №4273/32-18 від 20.04.2018 повідомлено відповідача про необхідність внесення плати за проїзд великовагового та великогабаритного транспортного засобу, що рухався без відповідного дозволу відповідно до розрахунку №0009843 від 12.04.2018, проведеного під час виявлення таких порушень, у розмірі 1 103,49 євро протягом тридцяти календарних днів з моменту визначення плати.
Враховуючи те, що у встановлений термін відповідачем не внесено вищезазначену плату, чим спричинено недоотримання коштів державним бюджетом України позивач, з метою захисту інтересів держави звернувся із даною позовною заявою до суду із вимогою про примусове стягнення нарахованої плати.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд керується положеннями законів та підзаконних нормативно-правових актів у відповідних редакціях, чинних на момент виникнення спірних правовідносин, а саме: Конституції України, Закону України "Про дорожній рух" від 30.06.1993 №3353-ХІІ (надалі, також - Закон №3353-ХІІ), Закону України "Про автомобільні дороги" від 08.09.2005 №2862-ІV (надалі, також - Закон №2862-ІV), Закону України "Про автомобільний транспорт" від 05.04.2001 за №2344-ІІІ (надалі, також - Закон №2344-ІІІ), Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів України №1306 від 10.10.2001 (надалі, також - Правила дорожнього руху), Правил проїзду великогабаритних та великовагових транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами, затверджених постановою Кабінету Міністрів України №30 від 18.01.2001 (надалі, також - Правила №30), Порядку здійснення габаритно-вагового контролю та справляння плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові та/або габаритні параметри яких перевищують нормативні, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №879 від 27.06.2007 (надалі, також - Порядок №879), Положення про Державну службу України з безпеки на транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.02.2015 №103 (надалі, також - Положення №103).
Відповідно до статті 68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
Суспільні відносини у сфері дорожнього руху та його безпеки, права, обов'язки і відповідальність суб'єктів - учасників дорожнього руху, міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, об'єднань, підприємств, установ і організацій незалежно від форм власності та господарювання врегульовано Законом №3353-ХІІ.
Згідно зі статтею 3 вказаного Закону державне управління у сфері дорожнього руху та його безпеки здійснюється Кабінетом Міністрів України, спеціально уповноваженими на це центральними органами виконавчої влади, органами виконавчої влади в Автономній Республіці Крим, місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування.
Відповідно до абзацу 4 пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 10.09.2014 №442 "Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади" утворено Державну службу України з безпеки на транспорті, реорганізувавши шляхом злиття Державну інспекцію з безпеки на морському та річковому транспорті та Державну інспекцію з безпеки на наземному транспорті.
Правовий статус Державної служби України з безпеки на транспорті (надалі, також - Укртрансбезпека) визначено Положенням №103.
Пунктом 1 вказаного Положення визначено, що Укртрансбезпека є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра інфраструктури України і який реалізує державну політику з питань безпеки на наземному транспорті та у сфері безпеки на морському та річковому транспорті (крім сфери безпеки мореплавства суден флоту рибного господарства).
Підпунктами 2 та 15 пункту 5 Положення №103 передбачено, що Укртрансбезпека відповідно до покладених на неї завдань, зокрема: здійснює державний нагляд (контроль) за додержанням вимог законодавства на автомобільному, міському електричному, залізничному, морському та річковому транспорті, підготовку пропозицій щодо їх удосконалення, а також законодавства про судноплавство на суднах, у морських і річкових портах, територіальних та внутрішніх водах, на внутрішніх водних шляхах України, здійснює габаритно-ваговий контроль транспортних засобів на автомобільних дорогах загального користування.
Укртрансбезпека здійснює свої повноваження безпосередньо, через утворені в установленому порядку територіальні органи та Держспецтрансслужбу, відповідно до пункту 8 Положення №103.
З огляду на наведені приписи, Управлінню Укртрансбезпеки у Полтавській області надано право здійснювати державний контроль за дотриманням автомобільними перевізниками вимог законодавства щодо габаритно-вагових стандартів транспортних засобів на автомобільних дорогах загального користування.
Абзацом 2 статті 29 Закону №3353-ХІІ передбачено, що з метою збереження автомобільних доріг, вулиць та залізничних переїздів участь у дорожньому русі транспортних засобів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні, допускається за наявності дозволу на участь у дорожньому русі таких транспортних засобів. Порядок видачі дозволу на участь у дорожньому русі транспортних засобів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні, та розмір плати за його отримання встановлюються Кабінетом Міністрів України.
Разом з цим, приписами частини третьої статті 48 Закону №2344-ІІІ передбачено, у разі перевезення вантажів з перевищенням габаритних або вагових обмежень обов'язковим документом є дозвіл, який дає право на рух автомобільними дорогами України, виданий компетентними уповноваженими органами, або документ про внесення плати за проїзд великовагових (великогабаритних) транспортних засобів, якщо перевищення вагових або габаритних обмежень над визначеними законодавством становить менше семи відсотків.
Слід зазначити також, що згідно з пунктами 3 та 4 Правил №30, транспортний засіб з вантажем або без вантажу вважається великоваговим, якщо максимальна маса або осьова маса перевищує хоча б один з параметрів, зазначених у пункті 22.5 Правил дорожнього руху. Рух великовагових та великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами здійснюється на підставі дозволу на участь у дорожньому русі транспортних засобів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні, виданого перевізникові уповноваженим підрозділом Національної поліції, або документа про внесення плати за проїзд таких транспортних засобів. Допускається перевищення вагових параметрів порівняно з визначеними у пункті 22.5 Правил дорожнього руху на 2 відсотки (величина похибки) без оформлення відповідного дозволу та внесення плати за проїзд.
Так, відповідно до пункту 22.5 Правил дорожнього руху за спеціальними правилами здійснюється дорожнє перевезення небезпечних вантажів, рух транспортних засобів та їх составів у разі, коли хоч один з їх габаритів перевищує фактичну масу понад 40 т (для контейнеровозів - понад 44 т, на встановлених Укравтодором і Національною поліцією для них маршрутах - до 46 т), навантаження на одиночну вісь - 11 т (для автобусів, тролейбусів - 11,5 т), здвоєні осі - 16 т, строєні - 22 т (для контейнеровозів навантаження на одиночну вісь - 11 т, здвоєні осі - 18 т, строєні - 24 т). Осі слід вважати здвоєними або строєними, якщо відстань між ними (суміжними) не перевищує 2,5 м.
Згідно з пунктом 22.1 Правил дорожнього руху маса вантажу, що перевозиться, і розподіл навантаження на осі не повинні перевищувати величин, визначених технічною характеристикою даного транспортного засобу.
Як слідує зі свідоцтв про державну реєстрацію транспортних засобів марки MAN модель TGA 18.430, державний реєстраційний номер НОМЕР_1 (серія свідоцтва НОМЕР_3) та напівпричіпа BODEX, модель KIS 3WS, державний реєстраційний номер НОМЕР_2 (серія свідоцтва НОМЕР_4), маса автомобіля без навантаження становить 7130 кг, повна маса - 18000 кг, маса напівпричіпа без навантаження становить 8940 кг, повна маса - 35500 кг (а.с.36);
Механізм здійснення габаритно-вагового контролю великовагових та/або великогабаритних транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, що використовуються на автомобільних дорогах загального користування визначений Порядком №879.
Як встановлено пунктом 3 зазначеного Порядку, габаритно-ваговий контроль транспортних засобів на автомобільних дорогах загального користування здійснюється Укртрансбезпекою, її територіальними органами та уповноваженими підрозділами Національної поліції.
Згідно з вимогами підпункту 4 пункту 2 та пунктом 16 Порядку №879 габаритно-ваговий контроль - контроль за проїздом великовагових та/або великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування, який включає перевірку відповідності габаритно-вагових параметрів таких транспортних засобів установленим законодавством параметрам і нормам, наявності дозволу на рух за визначеними маршрутами, а також дотримання визначених у дозволі умов та режиму руху транспортних засобів. Габаритно-ваговий контроль включає документальний та/або точний контроль.
Відповідно до підпунктів 5-1 та 11 пункту 2 Порядку №879 документальний габаритно-ваговий контроль - визначення загальної маси транспортного засобу шляхом додавання власної маси транспортного засобу та маси вантажу, точний габаритно-ваговий контроль - визначення габаритно-вагових параметрів транспортного засобу на стаціонарному або пересувному пункті.
Так, при проведенні рейдової перевірки працівниками Управління Укртрансбезпеки у Полтавській області 12.04.2018 проводився точний габаритно-ваговий контроль транспортного засобу марки, що передбачає визначення габаритно-вагових параметрів транспортного засобу на стаціонарному або пересувному пункті.
За результатами точного габаритно-вагового контролю транспортних засобів встановлено, що фактична маса транспортного засобу з вантажем становить 44,35 т, навантаження на одиничну вісь становить 13,05 т, навантаження на строєну вісь становить 23,6 т.
Зазначене підтверджується довідкою про результати здійснення габаритно-вагового контролю №0004401 від 12.04.2018, а також розрахунком №0009843 від 12.04.2018 (а.с.29, 31).
Разом з цим, у суду немає підстав ставити під сумнів результати габаритно-вагового контролю, оскільки він здійснювався з дотриманням встановлених правил. За приписами пунктів 12, 13 Порядку №879 вимірювальне і зважувальне обладнання для здійснення габаритно-вагового контролю повинно утримуватись у робочому стані; періодично проводиться повірка (метрологічна атестація) такого обладнання з подальшим клеймуванням (пломбуванням) та видачею відповідного свідоцтва спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у сфері метрології. Під час здійснення габаритно-вагового контролю не допускається використання вимірювального і зважувального обладнання, періодична повірка (метрологічна атестація) якого не проведена, а також обладнання, що перебуває у несправному стані.
У матеріалах справи міститься сертифікат відповідності №UA.TR.002.CB.0305-17 від 06.12.2017, виданий Державним підприємством «Харківський регіональний науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації», згідно якого прилади автоматичні для зважування дорожніх транспортних засобів у русі та вимірювання навантаження на вісь 030Т-AS2-PWIA відповідають технічному регламенту законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки та Сертифікату перевірки типу №UA.TR/002.CT.0115-17 Rev.0 (а.с.21-22).
Зазначений документ, на переконання суду, підтверджує той факт, що зважування транспортних засобів проводилось Управлінням Укртрансбезпеки у Полтавській області належною вимірювальною технікою, яка перебувала в робочому стані, відтак, підстави для сумніву у достовірності результатів зважування відсутні.
Стосовно правильності проведеного розрахунку плати за проїзд суд зазначає таке.
Згідно з приписами пункту 28 Порядку №879 плата за проїзд автомобільними дорогами загального користування великовагового та/або великогабаритного транспортного засобу вноситься перевізником за затвердженими ставками виходячи з вагових та/або габаритних параметрів транспортного засобу, протяжності маршруту, кількості перевезень. Перевізник має право на відшкодування вантажовідправником чи замовником коштів, внесених у рахунок плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування великовагового та/або великогабаритного транспортного засобу.
Відповідно до вимог пункту 30 Порядку №879 плата за проїзд великовагового та/або великогабаритного транспортного засобу справляється за встановленими ставками залежно від маси такого транспортного засобу, навантаження на вісь (осі), габаритів та протяжності маршруту за формулою П = (Рзм + Рнв + Рг) х В, де П - розмір плати за проїзд; Рзм - розмір плати за перевищення загальної маси транспортного засобу за 1 кілометр проїзду; Рнв - розмір плати за перевищення навантаження на вісь (осі) (за одиничну + за здвоєну + за строєну) транспортного засобу за 1 кілометр проїзду; Рг - розмір плати за перевищення габаритів (за висоту + за ширину + за довжину) транспортного засобу за 1 кілометр проїзду; В - відстань перевезення, кілометрів.
Водночас суд зазначає, що водієм не пред'явлено під час здійснення рейдової перевірки уповноваженим посадовим особам відповідного дозволу або доказів внесення плати за проїзд, про що свідчать записи у акті №050829 від 12.04.2018 (а.с.31).
Тож згідно з пунктом 31-1 вказаного Порядку, якщо рух здійснюється без відповідного дозволу або внесення плати за проїзд великовагового та/або великогабаритного транспортного засобу, така плата визначається за пройдену частину маршруту по території України або за частину, яку перевізник має намір проїхати, у разі перевищення нормативу хоча б одного вагового або габаритного параметру: до 10 відсотків - у подвійному розмірі; на 10-40 відсотків - у потрійному розмірі; більше як на 40 відсотків - у п'ятикратному розмірі.
У разі перевищення кількох нормативів вагових або габаритних параметрів плата за проїзд визначається виходячи з параметру з найбільшим перевищенням. Перевізник зобов'язаний протягом 30 календарних днів з моменту визначення плати внести її та повідомити про це відповідний територіальний орган Укртрансбезпеки.
Пунктом 2 Ставок плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові та/або габаритні параметри яких перевищують нормативні, затверджених Постановою №879, встановлено наступні ставки плати за проїзд для великовагових транспортних засобів з перевищенням допустимих осьових навантажень: до 5 відсотків включно - 0,05 євро, від 5 до 10 відсотків включно - 0,1 євро, від 10 до 20 відсотків включно 0,27 євро, понад 20 відсотків за кожні наступні 5 відсотків - 0,15 євро.
Згідно з розрахунком №0009843 від 12.04.2018 перевищення допустимого навантаження на одиночну та строєну з одиночними шинами вісь становить 2,5 т і 1,6 т, розмір плати за перевищення навантаження на вісь за кожен кілометр відстані становить 2,58 євро, пройдена відстань - 549 км, перевищення параметрів від нормативу становить 18,64% та 7,27% на одиничну та строєну з осі (коефіцієнт збільшення плати за проїзд - 3). Розрахунок кінцевої суми плати за проїзд, що становить 1 103,49 євро проведено посадовими особами Управління Укртрансбезпеки в Полтавській області за формулою, визначеною пунктом 30 Порядку №879, що підтверджується відповідними записами в розрахунку №0009843.
Відповідно до приписів статті 533 Цивільного кодексу України грошове зобов'язання має бути виконане у гривнях. Якщо у зобов'язанні визначено грошовий еквівалент в іноземній валюті, сума, що підлягає сплаті у гривнях, визначається за офіційним курсом відповідної валюти на день платежу, якщо інший порядок її визначення не встановлений договором або законом чи іншим нормативно-правовим актом.
Згідно з вищезазначеним розрахунком відповідача повідомлено про необхідність проведення плати у національній валюті - гривні, відповідно до офіційного курсу Національного банку України на день проведення розрахунку.
Станом на 12.04.2018 Національним банком України встановлено офіційний курс гривні до іноземної валюти - євро, відповідно до якого 3 210, 6649 гривень дорівнює 100 євро. Отже, відповідачем вірно визначено суму грошового зобов'язання, що підлягає стягненню, у розмірі 35 429,31 грн. (32,1066 *1 103,49).
Відтак, аналіз положень чинного законодавства України, яке регулює спірні правовідносини, а також дослідження матеріалів справи дозволяє суду дійти висновку про те, що вищевказаний розрахунок плати за проїзд є правильними та таким, що відповідає вимогам чинного законодавства.
З урахуванням наведеного, та зважаючи на те, що грошові кошти, нараховані органом Укртрансбезпеки на підставі закону, у межах повноважень та у встановлений спосіб за результатами габаритно-вагового контролю, відповідач не сплатив, то позовна вимога про стягнення плати за проїзд автомобільними дорогами транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні в розмірі 35 429,31 (тридцять п'ять тисяч чотириста двадцять дев'ять) гривень 31 копійка, є обґрунтованою та такою, що підлягає задоволенню.
На підставі статті 129-1 Конституції України, керуючись статтями 139, 241-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю "Європа Транс Агро" (код ЄДРПОУ - 41101091) в Державний бюджет України (отримувач: УДК у Полтавській області 22160100; р/р 31210216700002 в ГУ ДКСУ в Полтавській області, МФО 837019; код ЄДРПОУ - 38019510) плату за проїзд автомобільними дорогами транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні, згідно з розрахунком №0009843 від 12.04.2018 в розмірі 35 429,31 (тридцять п'ять тисяч чотириста двадцять дев'ять) гривень 31 копійка.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, з дня складення повного судового рішення.
Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Учасники справи:
Позивач - перший заступник керівника Івано-Франківської місцевої прокуратури, адреса: вул. Гаркуші, буд. 9, м. Івано-Франківськ, 76000, код ЄДРПОУ - 03530483;
Відповідач - товариство з обмеженою відповідальністю "Європа Транс Агро", адреса: вул. Івасюка, буд. 62, м. Івано-Франківськ, 76002, код ЄДРПОУ - 41101091.
Суддя Главач І.А.