
Справа № 311/2536/18
Провадження № 3/311/678/2018
ПОСТАНОВА
Іменем України
07.08.2018 м. Василівка
Суддя Василівського районного суду Запорізької області Сидоренко Ю.В., за участю секретаря судового засідання Осінцевій Л.А., за участю прокурора Тимошенко М.О., особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов з Управління захисту економіки в Запорізькій області Департаменту захисту економіки Національної поліції (протокол № 173 від 17.07.2018 року), про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_2, має вищу освіту, заміжня, на утриманні неповнолітніх дітей не має, працюючої директором Скельківського будинку культури, є депутатом Скельківської сільської ради Василівського району Запорізької області, зареєстрована та проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3, обліковий номер реєстраційної картки платника податків – НОМЕР_1,
за ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1, відповідно до п.п."б" п.1 ч.1 ст.3 Закону України "Про запобігання корупції" є суб'єктом відповідальності за адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП, а саме: рішенням Скельківської сільської ради Василівського району Запорізької області № 2 від 05.11.2015 року визнано повноваження ОСОБА_1, як депутата Скельківської сільської ради Василівського району Запорізької області сьомого скликання.
Відповідно до примітки до ст.172-6 КУпАП, суб'єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до ч.1 та ч.2 ст.45 Закону України "Про запобігання корупції" зобов'язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Таким чином, ОСОБА_1, будучи депутатом Скельківської сільської ради Василівського району Запорізької області, відповідно до п.п. "б" п.1 ч.1 ст. 3, ст. 45 Закону України "Про запобігання корупції", примітки до ст. 172-6 КУпАП, є суб'єктом відповідальності за адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП, достовірно знаючи про необхідність подати у період часу з 01.01.2018 року по 01.04.2018 року декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік, в порушення вимог ч.1 ст. 45, п.5-1 розділу ХІІІ "Прикінцеві положення" Закону України "Про запобігання корупції", рішення Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 року № 2, подала її несвоєчасно, лише 05.04.2018 року, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП (в редакції Закону № 1700-VІІ від 14.10.2014 року) - несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Допитана в судовому засіданні ОСОБА_1 пояснила, що про те, що вона є депутатом Скельківської сільської ради Василівського району Запорізької області та їй відомо, що вона є суб'єктом декларування і повинна була подати щорічну декларацію до 01 квітня 2018 року. Приблизно 23.03.2018 року, перед тим як подати щорічну декларацію за 2017 рік, вона дізналася про те, що їй потрібно міняти адресу електронної скриньки. Після чого вона зробила заявку на сайті НАЗК та після отримання відповіді, 05.04.2018 року подала щорічну декларацію за 2017 рік за місцем роботи. Свою провину в несвоєчасному поданні декларації визнає у повному обсязі. Просить не суворо карати та запевнила, що належні висновки для себе зробила та подібного більше не повториться.
В судовому засіданні прокурор вважає, що факт вчинення ОСОБА_1 інкримінованого їй адміністративного правопорушення є доведеним зібраними у справі належними та допустимими доказами, та просить визнати ОСОБА_1 винуватою, наклавши на неї адміністративне стягнення в мінімальних межах санкції, передбаченої ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Вислухавши пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, думку прокурора, повно та всебічно дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суд приходить до висновку про те, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП доведена в повному обсязі та, крім пояснень ОСОБА_1, підтверджується також дослідженими в судовому засіданні доказами, а саме: письмовими поясненнями ОСОБА_1, з яких вбачається, що остання свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, визнавала у повному обсязі; копією щорічної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік ОСОБА_1; копією протоколу засідання першої сесії сільської ради сьомого скликання Скельківської сільської ради Василівського району Запорізької області від 05.11.2015 року; копією рішення Скельківської сільської ради Василівського району Запорізької області № 2 від 05.11.2015 року; копією відомостей з Єдиного державного реєстру осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, скріншотами з особистого електронного кабінету на сайті НАЗК та електронної скриньки ОСОБА_1; копією відомостей з публічної частини Єдиного державного реєстру осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування; копією паспорту на ім’я ОСОБА_1
З огляду на вищевикладене, суд приходить до висновку, що ОСОБА_1, будучи суб’єктом декларування, несвоєчасно подала щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік, шляхом заповнення відповідної форми на веб-ресурсі https://nazk.gov.ua, що є порушенням вимог ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції, п.5-1 розділу XIII «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції».
Суд кваліфікує дії ОСОБА_1М за ч.1 ст.172-6 КУпАП, як несвоєчасне подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій місцевого самоврядування.
Адміністративне правопорушення виявлено 17 липня 2018 року.
Приймаючи до уваги характер та обставини вчинення адміністративного правопорушення, пов?язаного з корупцією, враховуючи особу ОСОБА_1, її ставлення до скоєного, яка у вчиненому щиросердечно розкаялася, свою вину у вчиненні інкримінованого правопорушення визнала повністю, раніше до адміністративної відповідальності за вчинення корупційних правопорушень не притягувалася, на теперішній час працює, займається суспільно корисною працею, має постійне джерело прибутку, утриманців немає. Обставин, які обтяжують відповідальність ОСОБА_1, судом не встановлено, тому суд вважає необхідним та достатнім застосувати до ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді мінімального розміру штрафу, передбаченого санкцією частини 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, в розмірі п’ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян.
Також, відповідно до положень ст.40-1 Кодексу України про адміністративне правопорушення, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення в разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення
Керуючись ст.ст. 29, 31, 33-35, 40-1, 172-6 ч.1, 221, 256, 276, 283, ст.284 КУпАП, суддя, -
П О С Т А Н О В И В :
Визнати винною ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі п’ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 850,00 (вісімсот п’ятдесят) гривень.
Адміністративний штраф сплачувати за наступними банківськими реквізитами: Отримувач коштів: УК у Василівському р-ні /Василівський/21081100, Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 38025519, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), Код банку отримувача (МФО): 899998, Рахунок отримувача: 31119106008044, Код класифікації доходів бюджету: 21081100, Призначення платежу: адміністративні штрафи та інші санкції).
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в дохід держави в сумі 352 (триста п’ятдесят дві) гривні 40 копійок (Отримувач коштів - ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783, Банк отримувача Казначейство України (ЕАП), Код банку отримувача (МФО): 899998, рахунок отримувача: 31211256026001, Код класифікації доходів бюджету – 22030106).
Штраф має бути сплачений не пізніше, як через п'ятнадцять днів з дня вручення постанови про накладення штрафу, а у разі оскарження такої постанови - не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати штрафу у вищезазначений строк постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби.
В порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення стягується подвійний розмір штрафу, а також витрати на облік вчиненого правопорушення.
Постанова судді в справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, протягом десяти днів з дня винесення постанови. Апеляційна скарга подаються до апеляційного суду Запорізької області через Василівський районний суд.
Постанова судді набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя
Василівського районного суду
Запорізької області ОСОБА_2