
ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про передачу адміністративної справи з одного адміністративного суду до іншого
06 серпня 2018 року м. Чернігів Справа № 2540/2758/18
Суддя Чернігівського окружного адміністративного суду Падій В.В., перевіривши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 (АДРЕСА_1) до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області (вул. Митрополита Андрея, 10, м. Львів, 79016) про зобов'язання вчинити певні дії,
У С Т А Н О В И Л А:
ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області зобов'язання вчинити певні дії.
У свою чергу, дослідивши матеріали позовної заяви, суд вважає за необхідне передати її на розгляд до іншого адміністративного суду, з огляду на наступне.
Так, у відповідності до частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи: 1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; 2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); 3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; 4) належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності; 5) позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); 6) немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Водночас, суд, з'ясовуючи, згідно з частиною 1 статті 171 КАС України, відповідність позовної заяви вищевказаним вимогам, зазначає наступне.
Так, у відповідності до частини 2 статті 26 КАС України, позови до юридичних осіб пред'являються в суд за їхнім місцезнаходженням згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, якщо інше не передбачено цим Кодексом.
У свою чергу, як вбачається з витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань станом на 06.08.2018, місцезнаходженням Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області є вул. Митрополита Андрея, 10, м. Львів, 79016.
Отже, адміністративний позов подано ОСОБА_1 до Чернігівського окружного адміністративного суду із порушенням правил територіальної підсудності, оскільки, у відповідності до положень частини 2 статті 26 КАС України, останній підсудний Львівському окружному адміністративному суду.
Разом з тим, у відповідності до пункту 2 частини 1 статті 29 КАС України, суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Таким чином, зважаючи на те, що позовна заява подана із порушенням правил територіальної підсудності, з урахуванням частини 2 статті 26, пунктом 2 частини 1 статті 29 КАС України, суд вважає за необхідне передати її на розгляд Львівському окружному адміністративному суду за територіальною юрисдикцією (підсудністю).
У свою чергу, суд вважає за необхідне роз'яснити позивачу, що на дані правовідносини не розповсюджуються положення частини 1 статті 25 КАС України, якою передбачено, що адміністративні справи з приводу оскарження індивідуальних актів, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об'єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, визначених цим Кодексом, оскільки даний адміністративний позов не містить вимог щодо оскарження індивідуальних актів, рішень дій/бездіяльності Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області, а містить виключно вимоги зобов'язального характеру.
Керуючись статтями 26, 29, 248, 256, 294, 295 КАС України, суддя
У Х В А Л И Л А:
Матеріали адміністративної справи № 2540/2758/18 за позовом ОСОБА_1 (АДРЕСА_1) до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області (вул. Митрополита Андрея, 10, м. Львів, 79016) про зобов'язання вчинити певні дії передати на розгляд Львівському окружному адміністративному суду (вул. Чоловського, 2, м. Львів, 79018) за територіальною юрисдикцією (підсудністю).
Ухвала набирає законної сили в строк та порядку, передбачені статтею 256 Кодексу адміністративного судочинства України. Відповідно до пункту 6 частини 1 статті 294 Кодексу адміністративного судочинства України в апеляційному порядку може бути оскаржена ухвала про передачу справи на розгляд іншого суду протягом 15 днів з дня її проголошення у порядку, передбаченому статтею 295 Кодексу адміністративного судочинства України.
Передача адміністративної справи з одного суду до іншого на підставі відповідної ухвали, яка підлягає оскарженню, здійснюється не пізніше наступного дня після закінчення строку на оскарження такої ухвали, а в разі подання апеляційної скарги - після залишення її без задоволення (частина 8 статті 29 Кодексу адміністративного судочинства України).
Суддя В.В. Падій