ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 березня 2009 року Справа № 2а-399/09/0970
м.Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Лучко О.О.,
при секретарі Винник Л.В.,
за участю сторін:
прокурора не зявився,
представника позивача Оленчука М.В.,
відповідача не зявився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу за позовом: першого заступника прокурора Івано-Франківської області в інтересах держави в особі територіального управління Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області до приватного підприємця ОСОБА_2 про стягнення фінансових санкцій в сумі 1020 грн.,-
ВСТАНОВИВ:
3 лютого 2009 року перший заступник прокурора Івано-Франківської області в інтересах держави в особі територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Івано-Франківській області звернувся з адміністративним позовом до приватного підприємця ОСОБА_2 про стягнення фінансових санкцій в сумі 1020 грн.
Позовні вимоги мотивує тим, що працівниками територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Івано-Франківській області 31.01.2008 року складено акт №058521 про проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, під час якої виявлено відсутність у ОСОБА_2 ліцензійної картки. Начальником територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Івано-Франківській області щодо ОСОБА_2 04.02.2008 року винесено постанову №011202 про застосування фінансових санкцій на суму 510 грн. за порушення передбачені абз.4 ч.1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт».
Також зазначає, що в ході проведення рейдової перевірки працівниками територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Івано-Франківській області 17.09.2008 року складено акт №096647 про проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, під час якої виявлено відсутність у ОСОБА_2 ліцензійної картки. Начальником територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Івано-Франківській області щодо ОСОБА_2 23.09.2008 року винесено постанову №059883 про застосування фінансових санкцій на суму 510 грн. за порушення передбачені абз.4 ч.1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт».
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав та просив позов задовольнити повністю.
Прокурор в судове засідання не зявився.
Відповідач в судове засідання повторно не зявився, хоча був належним чином повідомлений про місце, дату та час проведення судового засідання. Штрафні санкції не сплатив.
Вислухавши представника позивача, розглянувши позовну заяву, матеріали справи та оцінивши досліджені докази, суд приходить до висновку, що позов підставний і підлягає задоволенню, виходячи із наступного.
Відповідно до п.1 постанови Кабінету Міністрів України № 1190 від 08.09.2004 року «Про утворення Головної державної інспекції на автомобільному транспорті» урядовим органом державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті, що діє у складі Мінтрансзв'язку і йому підпорядковується, є головна державна інспекція на автомобільному транспорті (Головавтотрансінспекція). Згідно з п. 3 Постанови Кабінету Міністрів України від 08.11.2006року №1567 «Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті» органами державного контролю на автомобільному транспорті є Головавтотрансінспекція, її територіальні управління в областях, Автономній Республіці Крим в містах Києві та Севастополі.
Статтею 6 Закону України «Про автомобільний транспорт» N 2344-III від 05.04.2001р. встановлено, що у рядовий орган державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті здійснює державний контроль за недопущенням надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів автомобільними перевізниками, які не одержали відповідної ліцензії та ліцензійних карток на транспортні засоби, що при цьому використовуються, який здійснюється на автостанціях, автобусних зупинках, у місцях посадки та висадки пасажирів, на стоянках таксі, у місцях навантаження та розвантаження вантажних автомобілів.
Державному контролю підлягають усі транспортні засоби українських та іноземних перевізників, що здійснюють автомобільні перевезення пасажирів та вантажів на території України.
У ст.1 Закону України «Про автомобільний транспорт» передбачено, що автомобільний перевізник це фізична або юридична особа, яка здійснює на комерційній основі чи за власний кошт перевезення пасажирів чи вантажів транспортними засобами.
Автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення. Зокрема, в ст. 39 Закону України N 2344-III від 05.04.2001р. зазначено, що такими документами для фізичної особи, що здійснює перевезення пасажирів на таксі, є: для автомобільного перевізника - ліцензія, інші документи, передбачені законодавством України; для водія таксі - посвідчення водія відповідної категорії, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, ліцензійна картка, інші документи, передбачені законодавством України.
Статтею 60 Закону України N 2344-III від 05.04.2001р. передбачено, що за порушення законодавства про автомобільний транспорт, зокрема, за експлуатацію легкового автомобіля, облаштованого як таксі, без наявності ліцензійної картки до автомобільних перевізників застосовуються санкції - штраф у розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Від імені центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту розглядати справи про стягнення у вигляді штрафів за порушення, викладені у цій статті, мають право посадові особи урядового органу державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті.
У відповідності до п. 28 Постанови Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 року №1567 «Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті» фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій.
Відповідно до ч.2 ст.124 Конституції України юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають в державі. Відповідно до Рішення Конституційного Суду України №15-рп/2002 від 09.07.2002 року дане положення слід розуміти так, що право особи (громадянина України, іноземця, особи без громадянства, юридичної особи) на звернення до суду за вирішенням спору не може бути обмежене законом, іншими нормативно-правовими актами . Таким чином, право субєкта владних повноважень на звернення до суду визначено в ч.2 ст.124 Конституції України.
Як вбачається з матеріалів справи, 31.01.2008 року працівниками територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Івано-Франківській області виявлено порушення вимог законодавства про автомобільний транспорт ОСОБА_2 під час експлуатації легкового автомобіля, облаштованого як таксі, а саме: виявлено відсутність ліцензійної картки. Про дане порушення законодавства про автомобільний транспорт складено акт №058521, в якому у графі «Пояснення водія про причини порушення» ОСОБА_2 вказав, що документи знаходяться на фірмі. 04.02.2008 року начальником територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Івано-Франківській області було винесено постанову №011202 на суму 510 грн.
17.09.2008 року працівниками територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Івано-Франківській області виявлено порушення вимог законодавства про автомобільний транспорт ОСОБА_2 під час експлуатації легкового автомобіля, облаштованого як таксі, а саме: виявлено відсутність ліцензійної картки. Про дане порушення законодавства про автомобільний транспорт складено акт №096647, в якому у графі «Пояснення водія про причини порушення» ОСОБА_2 вказав, що на даний момент не працював. 23.09.2008 року начальником територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Івано-Франківській області було винесено постанову №059883 на суму 510 грн.
Згідно поданої територіальним управлінням Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Івано-Франківській області довідки відповідачу не видавалась ліцензія на право провадження господарської діяльності щодо надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, що свідчить про відсутність у відповідача на момент двох перевірок ліцензійної картки, яка повинна містити реєстраційні дані ліцензії та транспортного засобу. Таким чином, до відповідача правомірно застосовано обидві штрафні санкції на суму 510 грн. кожна, за порушення, передбачені абз.4 ч.1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» відповідно до постанови №011202 від 04.02.2008 року та постанови № 059883 від 23.09.2008 року, винесеної начальником територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Івано-Франківській області.
Добровільно сума застосованих фінансових санкцій відповідачем не сплачена, а тому підлягає стягненню в судовому порядку.
На підставі ст.124 Конституції України, керуючись ст.2, ст.ст. 8-14, ст.86, ст.ст.158-163, ст.167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з приватного підприємця ОСОБА_2, АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, на користь державного бюджету р/р 31110106700002, УДК в м.Івано-Франківську, код платежу 21081100, МФО 836014, код одержувача 20568100, фінансові санкції в сумі 1020 грн. (одна тисяча двадцять гривень).
Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня ухвалення постанови заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Суддя О.О.Лучко
Постанова в повному обсязі складена 20.03.2009 року.