Ухвала суду № 75701412, 02.08.2018, Богунський районний суд м. Житомира

Дата ухвалення
02.08.2018
Номер справи
295/14240/14-а
Номер документу
75701412
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 295/14240/14-а

6-а/295/28/18

УХВАЛА

Іменем України

02.08.2018 року м. Житомир

Богунський районний суд м. Житомира в складі:

головуючого - судді Перекупки І.Г.,

при секретарі Сидорець К.Г.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Житомирі заяву ОСОБА_1 про зміну способу і порядку виконання рішення суду в адміністративній справі № 295/14240/14-а адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Департаменту праці та соціального захисту населення Житомирської обласної державної адміністрації, Житомирського обласного центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії, -

В С Т А Н О В И В:

Заявник звернувся до Богунського районного суду м. Житомира з заявою, в якій просить змінити спосіб і порядок виконання рішення суду шляхом стягнення з Житомирського обласного центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат на користь ОСОБА_1 щорічну разову грошову допомогу до 5 травня за 2014 рік відповідно до ст. 12 Закону Україну “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” у розмірі п’яти мінімальних пенсій за віком, з урахуванням проведених виплат в сумі 3950,00 грн.

Заявник та представник відповідача в судове засідання не з’явилися, через канцелярію суду подали заяву про розгляд заяви без їх участі, просив задовольнити заяву.

Представник Управління ДВС ГТУЮ у Житомирській області в судове засідання не з"явилася, подала до суду заяву про розгляд справи у її відсутність, покладається на розсуд суду.

Відповідно до статті 378 Кодексу адміністративного судочинства України, неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.

Враховуючи те, що в матеріалах справи зібрано достатньо доказів про взаємовідносини сторін, суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності сторін.

Ухвалою Житомирського апеляційного адміністративного суду від 24.12.2014 року залишено без змін постанову Богунського районного суду м. Житомира від 29.09.2014 року, згідно якої визнано неправомірними дії та бездіяльність Департаменту праці та соціального захисту населення Житомирської обласної державної адміністрації, Житомирського обласного центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат щодо нарахування та виплати ОСОБА_1 щорічної разової грошової допомоги до 5 травня за 2014 рік у розмірі меншому, ніж визначено Законом України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” та зобов'язано Департамент праці та соціального захисту населення Житомирської обласної державної адміністрації здійснити нарахування, а Житомирський обласний центр по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат провести виплату ОСОБА_1 щорічну разову грошову допомогу до 5 травня за 2014 рік відповідно до ст. 12 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” у розмірі п’яти мінімальних пенсій за віком, з урахуванням проведених виплат.

На виконання постанови суду від 29.09.2014 року, яка набрала законної сили 24.12.2014 року, позивачу було видано виконавчий лист № 295/14240/14-а.

Законами про Державний бюджет України на 2014, 2015, 2016, 2017, 2018 роки на забезпечення виконання рішень суду, що гарантовані державою затверджувались видатки Державній казначейській службі України.

В статті 2 Закону України «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень» зазначається; «Держава гарантує виконання рішення суду про стягнення коштів та зобов'язання вчинити певні дії щодо майна, боржником за яким є: державний орган; державні підприємство, установа, організація (далі – державне підприємство); юридична особа, примусова реалізація майна якої забороняється відповідно до законодавства (далі - юридична особа).

Відповідно до Положення про Житомирський обласний центр по нарахуванню та здійсненню соціальних відплат, яке затверджене розпорядженням голови обласної державної адміністрації від 30.09.2016 №326, Центр є державною установою. У Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Центр зареєстровано за видом діяльності: КВЕД 84.12 «Регулювання у сферах охорони здоров'я, освіти, культури та інших соціальних сферах, крім обов'язкового соціального страхування (основний)».

Відповідно до вимог ч. 3 ст. 33 Закону України «Про виконавче провадження» за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення або роблять його неможливим, сторони, а також виконавець за заявою сторін або державний виконавець з власної ініціативи у випадку, передбаченому Законом України "Про гарантії держави щодо виконання судових рішень", мають право звернутися до суду, який розглядав справу як суд першої інстанції, із заявою про встановлення або зміну способу і порядку виконання рішення.

Відповідно до вимог ч. 1 ст. 378 КАС України суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, може за заявою стягувана чи виконавця (у випадках, встановлених законом), - встановити чи змінити спосіб або порядок його виконання.

Частиною 3 статті 378 Кодексу адміністративного судочинства України підставою для встановлення або зміни способу або порядку виконання, відстрочення чи розстрочення виконання судового рішення є обставини, що істотно ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим.

Тобто, в розумінні наведеної статті 378 Кодексу адміністративного судочинства України при вирішенні заяв про відстрочення чи розстрочення, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення потрібно мати на увазі, що їх задоволення можливе лише у виняткових випадках, які суд визначає виходячи з особливого характеру обставин, що ускладнюють або виключають виконання рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо). Підставою для зміну чи встановлення способу і порядку виконання рішення можуть бути конкретні обставини, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим у встановлений строк.

Ця норма не містить виключного переліку обставин, що є підставою для вирішення питання про встановлення або зміну способу або порядку виконання судового рішення. Підставою для встановлення або зміну способу або порядку виконання судового рішення є обставини, що роблять виконання судового рішення неможливим.

Відповідно до ст. 6 ЗУ «Про виконавче провадження», у випадках, передбачених законом, рішення щодо стягнення майна та коштів виконуються органами доходів і зборів, а рішення щодо стягнення коштів - банками та іншими фінансовими установами. Рішення про стягнення коштів з державних органів, державного та місцевих бюджетів або бюджетних установ виконуються органами, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів.

Відповідно до статті 7 Закону України «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень» виконання рішень суду про зобов'язання вчинити певні дії щодо майна, боржником за якими є державний орган, державне підприємство, юридична особа, здійснюється в порядку, встановленомуЗаконом України "Про виконавче провадження", з урахуванням особливостей, встановлених цим Законом.

Виконання судового рішення можливе за рахунок коштів, передбачених у Державному бюджеті України за бюджетною програмою із забезпечення виконання рішень суду, що гарантовані державою шляхом стягнення з боржника вказаних коштів.

Таким чином, зміни у правовому регулюванні порядку виконання судових рішень, боржником за якими є державний орган, яким не передбачено виконання рішень зобов'язального характеру, унеможливлюють їх виконання. Така обставина є підставою для зміни чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення.

Таким чином, суд приходить до висновку про обґрунтованість заяви про зміну способу і порядку виконання рішення суду по справі № 295/14240/14-а.

Керуючись статтями 241, 243, 248, 256, 378 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

У Х В А Л И В:

Заяву ОСОБА_1 про зміну способу і порядку виконання рішення суду в адміністративній справі № 295/14240/14-а адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Департаменту праці та соціального захисту населення Житомирської обласної державної адміністрації, Житомирського обласного центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії,- задовольнити.

Змінити спосіб і порядок виконання рішення у справі № 295/14240/14-а, шляхом його зміни на стягнення з Житомирського обласного центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат на користь ОСОБА_1 щорічну разову грошову допомогу до 5 травня за 2014 рік відповідно до ст. 12 Закону Україну “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” у розмірі п’яти мінімальних пенсій за віком, з урахуванням проведених виплат в сумі 3950,00 грн.

Ухвала може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Богунський районний суд м. Житомира, протягом п’ятнадцяти днів з дня її проголошення.

Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя І.Г. Перекупка