
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 802/663/18-а
Головуючий у 1-й інстанції:
Вільчинський Олександр Ванадійович
Суддя-доповідач: Совгира Д. І.
31 липня 2018 року
м. Вінниця
Вінницький апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
головуючого судді: Совгири Д. І.
суддів: Курка О. П. Боровицького О. А.
за участю:
секретаря судового засідання: Ременяк С.Я.,
позивача: ОСОБА_3,
представника позивача: ОСОБА_4,
представника відповідача: Вербицької Т.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу ОСОБА_3 на рішення Вінницького окружного адміністративного суду від 02 квітня 2018 року (повний текст якої складено в м. Вінниця) у справі за адміністративним позовом ОСОБА_3 до управління Пенсійного фонду України у місті Вінниці про визнання протиправним протоколу про відмову в призначенні пільгової пенсі, зобов'язання вчинити дії,
В С Т А Н О В И В :
Позивач звернувся до Вінницького окружного адміністративного суду з позовом до управління Пенсійного фонду України у місті Вінниці про визнання протиправним протоколу про відмову в призначенні пільгової пенсі, зобов'язання вчинити дії.
Рішенням Вінницького окружного адміністративного суду від 02 квітня 2018 року у задоволені адміністративного позову відмовлено.
Не погоджуючись з даним рішенням суду, позивач подав апеляційну скаргу, в якій посилаючись на порушення судом норм матеріального права просить скасувати рішення суду першої інстанції та ухвалити нове рішення, яким задовольнити позовні вимоги.
В судовому засіданні представник позивача та позивач підтримали доводи апеляційної скарги та просили суд задовольнити її.
Представник відповідача заперечувала проти задоволення апеляційної скарги позивача та просила суд залишити її без задоволення, а рішення Вінницького окружного адміністративного суду від 02 квітня 2018 року - без змін.
Заслухавши доповідь судді, пояснення представників сторін, які прибули в судове засідання, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає задоволенню з огляду на наступне.
Судом першої інстанції встановлено та підтверджується матеріалами справи, що 06.03.2017 позивач звернувся до УПФУ в м. Вінниці із заявою про нарахування пенсії за Списком №2. Для призначення пенсії позивач надав військовий квиток, довідку про прийняття на роботу (навчання), довідку про присвоєння ідентифікаційного номеру, документи про місце проживання (реєстрації) особи, копію паспорту, посвідчення постраждалого внаслідок аварії на ЧАЕС, трудову книжку.
Рішенням УПФУ в м. Вінниці №3360 від 05.06.2017 про відмову в призначенні пенсії на пільгових умовах відмовлено ОСОБА_3 у призначенні пенсії за віком на пільгових умовах за списком №2 відповідно до п. "б" ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" в зв'язку з відсутністю необхідного пільгового стажу, який дає право на пенсію за віком на пільгових умовах.
Позивач вважає вказане рішення протиправним та таким, що порушує його законні права та інтереси, оскільки періоди роботи на відповідній посаді, що дає право на пільгову пенсію, підтверджуються записами у трудовій книжці, вважає, що має пільговий стаж роботи 16 років 6 місяців 9 днів, а тому має право на пенсію відповідно до пункту "б" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення".
Розглядаючи даний позов суд першої інстанції дійшов висновку про те, що рішення відповідача №3360 від 05.06.2017 про відмову в призначенні пенсії на пільгових умовах позивачу прийнято у спосіб та відповідно до норм чинного законодавства України. Колегія суддів не погоджується з таким висновком суду першої інстанції виходячи з наступного.
Пунктом 2 Розділу ХV "Прикінцеві положення" Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 №1058-ІV (далі - Закон №1058-ІV) пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовам праці за списком № 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди. До запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди особам, зазначеним в абзаці першому цього пункту, пенсії призначаються за нормами цього Закону в разі досягнення пенсійного віку та трудового стажу, передбаченого Законом України "Про пенсійне забезпечення".
Відповідно до положень пункту 16 Розділу ХV "Прикінцеві положення" Закону №1058-ІV положення Закону України "Про пенсійне забезпечення" застосовуються в частині визначення права на пенсію за віком на пільгових умовах і за вислугу років (в редакції закону на момент звернення позивача з заявою).
За правилами частини першої статті 45 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" пенсія призначається з дня звернення за пенсією, крім таких випадків, коли пенсія призначається з більш раннього строку.
За приписами ч. 1 ст. 26 Закону України "Про пенсійне забезпечення" від 05.11.1991 №1788-Х11 особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років та наявності страхового стажу не менше 15 років.
Пунктом "б" ч. 1 ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" встановлено, що працівники, зайняті повний робочий день на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці, - за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджуваним Кабінетом Міністрів України, і за результатами атестації робочих місць - після досягнення 55 років і при стажі роботи не менше 30 років у чоловіків, з них не менше 12 років 6 місяців на зазначених роботах, і не менше 25 років у жінок, з них не менше 10 років на зазначених роботах.
За відсутності стажу роботи, встановленого абзацом першим цього пункту, у період до 1 квітня 2024 року пенсія за віком на пільгових умовах призначається за наявності стажу роботи: з 1 квітня 2015 року по 31 березня 2016 року - не менше 25 року 6 місяців у чоловіків.
Працівникам, які не мають стажу роботи із шкідливими і важкими умовами праці, передбаченого абзацом першим цього пункту, але мають не менше половини стажу на зазначених роботах, за наявності передбаченого загального стажу роботи пенсії за віком на пільгових умовах призначаються із зменшенням пенсійного віку, встановленого абзацом першим частини першої статті 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування": чоловікам - на 1 рік за кожні 2 роки 6 місяців такої роботи.
За приписами статті 100 Закону України "Про пенсійне забезпечення" особам, які працювали до введення в дію цього Закону на роботах із шкідливими і важкими умовами праці, передбачених раніше діючим законодавством, пенсії за віком призначаються на таких умовах: а) особам, які мають на день введення в дію цього Закону повний стаж на зазначених роботах, що давав право на пенсію на пільгових умовах, пенсії в розмірах, передбачених цим Законом, призначаються відповідно до вимог за віком і стажем, встановлених раніше діючим законодавством; б) особам, які не мають повного стажу роботи із шкідливими і важкими умовами праці, вік, необхідний для призначення пенсії відповідно до статті 12, знижується пропорційно наявному стажу в порядку, передбаченому статтями 13 - 14 цього Закону, виходячи з вимог цього стажу, встановлених раніше діючим законодавством.
Статтею 62 Закону "Про пенсійне забезпечення" передбачено, що основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. Порядок підтвердження наявного трудового стажу при відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній встановлюється Кабінетом Міністрів України.
Питання призначення пенсій на пільгових умовах згідно зі списками № 1 та № 2 деталізоване у Порядку застосування списків № 1 і № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників при обчисленні стажу роботи, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердженому наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 18 листопада 2005 року № 383 (далі - Порядок № 383).
Відповідно до пунктів 3, 4.5 Порядку № 383 при визначенні права на пенсію за віком на пільгових умовах застосовуються Списки, що чинні на період роботи особи. До пільгового стажу зараховується весь період роботи на відповідних посадах або за професіями незалежно від дати їх внесення до Списків за умови підтвердження документами відповідних умов праці за час виконання роботи до 21.08.92 та за результатами проведення атестації робочих місць за умовами праці після 21.08.92.
Якщо атестація з 21 серпня 1992 року не проводилася чи за результатами атестації, вперше проведеної після 21 серпня 1997 року, право не підтвердилось, до пільгового стажу зараховується лише період роботи із шкідливими умовами праці на даному підприємстві, в установі чи організації до 21 серпня 1992 року включно, тобто до набуття чинності Порядком проведення атестації. У такому ж порядку зараховується пільговий стаж, якщо за результатами атестації, вперше проведеної до 21 серпня 1997 року, право на пільгове пенсійне забезпечення не підтвердилось.
Атестація робочих місць здійснюється на підприємствах, в організаціях та установах незалежно від форм власності і господарювання згідно з Порядком проведення атестації робочих місць за умовами праці, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 01.08.1992 № 442 (далі - Порядок №442), та розробленими на виконання цієї постанови Методичними рекомендаціями для проведення атестації робочих місць за умовами праці, затвердженими постановою Міністерства праці України (далі - Мінпраці) від 01.09.1992 № 41 (далі - Методичні рекомендації).
Відповідно до зазначених нормативних актів основна мета атестації полягає у регулюванні відносин між власником або уповноваженим ним органом і працівниками у галузі реалізації права на здорові й безпечні умови праці, пільгове забезпечення, пільги та компенсації за роботу у несприятливих умовах.
Згідно з пунктом 4 Порядку №442 та підпунктом 1.5 пункту 1 Методичних рекомендацій періодичність проведення атестації робочих місць визначається безпосередньо колективним договором підприємства і проводиться не рідше одного разу на 5 років. Відповідальність за своєчасне та якісне проведення атестації покладається на керівника підприємства чи організації.
Атестація робочих місць відповідно до Порядку №442 та Методичних рекомендацій передбачає: установлення факторів і причин виникнення несприятливих умов праці; санітарно-гігієнічне дослідження факторів виробничого середовища, важкості й напруженості трудового процесу на робочому місці; комплексну оцінку факторів виробничого середовища і характеру праці на відповідність їхніх характеристик стандартам безпеки праці, будівельним та санітарним нормам і правилам; установлення ступеня шкідливості й небезпечності праці та її характеру за гігієнічною класифікацією; обґрунтування віднесення робочого місця до категорії зі шкідливими (особливо шкідливими), важкими (особливо важкими) умовами праці; визначення (підтвердження) права працівників на пільгове пенсійне забезпечення за роботу у несприятливих умовах; складання переліку робочих місць, виробництв, професій та посад із пільговим пенсійним забезпеченням працівників; аналіз реалізації технічних і організаційних заходів, спрямованих на оптимізацію рівня гігієни, характеру і безпеки праці.
Відповідно до положень Порядку №442 відомості про результати атестації робочих місць заносяться до карти умов праці, форма якої затверджується Мінпраці разом з Міністерством охорони здоров'я України. Перелік робочих місць, виробництв, професій і посад з пільговим пенсійним забезпеченням працівників, який складається за результатами проведеної атестації робочих місць, після погодження з профспілковим комітетом затверджується наказом по підприємству, організації і зберігається протягом 50 років. Витяги з наказу додаються до трудової книжки працівників, професії та посади яких внесено до переліку.
Відповідно до п. 4.2. Порядку №442 застосування списків, результати атестації (як вперше проведеної, так і чергової) застосовуються при обчисленні стажу, який дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, впродовж 5 років після затвердження її результатів, за умови, якщо впродовж цього часу на даному підприємстві не змінювались докорінно умови і характер праці (виробництво, робота, робоче місце), що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах. У разі докорінної зміни умови і характеру праці для підтвердження права на пенсію за віком на пільгових умовах має бути проведена позачергова атестація. Такий же порядок застосовується у разі припинення діяльності підприємства, установи, організації із визначенням правонаступника.
У разі підтвердження цього права за результатами атестації, вперше проведеної до 21.08.1997 (впродовж 5 років після введення в дію Порядку проведення атестації робочих місць), до стажу, який дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, зараховується весь період роботи на даному підприємстві у виробництвах, передбачених Списками, тобто період роботи із шкідливими умовами праці, до дати видання наказу на підприємстві про результати проведення атестації та період роботи впродовж наступних 5 років з урахуванням пункту 4.2 цього Порядку.
Відповідно до пункту 10 Порядку №383 для підтвердження стажу роботи зі шкідливими і важкими умовами праці необхідно подати трудову книжку із оформленими належним чином записами про займану посаду і період виконуваної роботи, виписку із наказу по підприємству про проведення атестації на відповідному робочому місці та, у разі відсутності в трудовій книжці відомостей, що визначають право на пенсію на пільгових умовах, уточнюючу довідку, передбачену пунктом 20 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.1993 № 637.
Відповідно до приписів абзацу 2 пункту 20 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою КМУ від 12.08.1993 № 637 в уточнюючій довідці має бути вказано: періоди роботи, що зараховуються до спеціального стажу; професія або посада; характер виконуваної роботи; розділ, підрозділ, пункт, найменування списків або їх номери, куди включається цей період роботи; первинні документи за час виконання роботи, на підставі яких видана зазначена довідка.
Згідно з пунктами 1, 3 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1993 року №637 основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. За відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній трудовий стаж встановлюється на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами.
За відсутності трудової книжки, а також у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні необхідні записи або містяться неправильні чи неточні записи про періоди роботи, для підтвердження трудового стажу приймаються довідки, виписки із наказів, особові рахунки і відомості на видачу заробітної плати, посвідчення, характеристики, письмові трудові договори і угоди з відмітками про їх виконання та інші документи, які містять відомості про періоди роботи.
Комплексний аналіз норм вказаних норм чинного законодавства дає підстави дійти висновку, що необхідними умовами для виникнення у особи права на пенсійне забезпечення на пільгових умовах відповідно до пункту "б" статті 13 Закону є встановлення факту перебування особи на посаді або виконання нею робіт, що містяться у списку № 2, а також документальне підтвердження зайнятості працівника за відповідною професією за результатами атестації умов праці, яке полягає у наявності результатів атестації відповідного робочого місця за умовами праці. Документами, які підтверджують результати атестації робочого місця за умовами праці, можуть бути: карта умов праці, наказ по підприємству про затвердження переліку робочих місць, виробництв, професій і посад з пільговим пенсійним забезпеченням працівників; трудова книжка із записом про витяг із зазначеного наказу або з додатком такого витягу.
При цьому, суд зазначає, що пунктом 3 Порядку №383 встановлено, що при визначенні права на пенсію за віком на пільгових умовах застосовуються Списки, що чинні на період роботи особи. До пільгового стажу роботи зараховується весь період роботи на відповідних посадах або за професіями незалежно від дати внесення цієї посади чи професії до Списків за умови підтвердження документами відповідних умов праці за час виконання роботи до 21 серпня 1992 року та за результатами проведення атестації робочих місць за умовами праці після 21 серпня 1992 року.
Як встановлено судом апеляційної інстанції, загальний трудовий стаж позивача становить 28 років 0 місяців 0 днів.
Відповідно до трудової книжки позивача серії НОМЕР_1, ОСОБА_3 працював:
- з 31.10.1988 року по 24.01.1989 року на посаді "газоелектросварщика 4-го розряда в РММ" у колгоспі "Украина";
- з 24.01.1989 року по 17.10.1989 року на посаді "газоелектросварщика" у кооперативі "Приморье";
- з 17.10.1989 року по 26.02.1990 року на посаді "газоелектросварщика" у кооперативі "Электрод";
- з 19.03.1990 року по 26.10.1990 року на посаді "газоелектросварщика 4-го розряда" у Київському шляховому ремонтно-будівельному управління № 100;
- з 27.10.1990 року по 21.08.1992 року на посаді "газоелектросварщика 4-го розряда" у колгоспі "Украина";
- з 22.08.1992 року по 29.09.1992 року на посаді "газоелектросварщика 4-го розряда" у колгоспі "Украина";
- з 30.09.1992 року по 23.05.1993 року на посаді "газоелектросварщика 4-го розряда" орендному підприємстві "СВОБОДА";
- з 17.06.1993 року по 01.10.1995 року на посаді "газоелектросварщика 4-го розряда" у ПУ "Поллеский";
- з 02.10.1995 року по 29.02.1996 року на посаді "газоелектросварщика 4-го розряда" в Акціонерному товаристві;
- з 12.02.1997 року по 24.07.1997 року на посаді "газоелектросварщика 4-го розряда" в Іллінецькому пересувному будівельному монтажному підприємстві № 5;
- з 24.07.1998 року по 25.02.1999 року на посаді "газоелектросварщика" у КСП "Гранті";
- з 02.09.2003 року по 11.11.2003 року "газоелектросварщика в ОГМ" у Приватному багатопрофільному малому підприємстві "Надія";
- з 10.03.2004 року по 13.03.2004 року на посаді газоелектрозварювальника у ВАТ "Гніванський кар'єр";
- з 11.04.2006 року по 28.07.2006 року на посаді електрогазозварника у АТВТ Ремонтно-монтажний комбінат "Торгтехніка";
- з 21.08.2006 року по 20.09.2006 року на посаді газоелектрозварювальника у ТОВ "РустамГруп"
- з 12.04.2010 року по 01.02.2011 року елекстрогазозварником у ТОВ "ВіпБудТехніка";
- з 01.03.2011 року по 06.03.2017 року елекстрогазозварником у ВМКП "Вінницяміськліфт".
До списку № 2, затвердженого постановою Ради Міністрів СРСР від 22 серпня 1956 року № 1173, відносились професії газозварників та електрозварників і їхніх підручних.
Списком № 2, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 16 січня 2003 року № 36, були передбачені професії газозварників та електрозварників ручного зварювання.
Розділом XXXII "Загальні професії" Списку № 2 виробництв, цехів, професій і посад з важкими умовами праці, роботи в яких надає право на пенсію на пільгових умовах і у пільгових розмірах, затвердженою постановою Ради Міністрів СРСР від 22.08.1956 № 1173, передбачалися газозварювальники та їх підручні, електрозварники та їх підручні.
Розділом XXXIII "Загальні професії" Списку № 2 виробництв, цехів, професій і посад з важкими умовами праці, роботи в яких надає право на пенсію на пільгових умовах і у пільгових розмірах, затвердженою постановою Ради Міністрів СРСР від 26 січня 1991 року №210, передбачалася посада "електрозварник".
Постановою Кабінету Міністрів від 11 березня 1994 року № 162 "Про затвердження списків виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах" затверджено Список № 2 виробництв, цехів, професій, посад і показників з шкідливими і важкими умовами праці, зайнятість в яких повний робочий день дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, в якому у розділі XXXIII "Загальні професії" передбачені електрозварники та газозварники.
Відповідно до єдиного тарифно-кваліфікаційного довідника робіт та професій робітників, затвердженого постановою Держкомпраці СРСР і ВЦРПС 16.01.1985 № 17/2-54 професія зварника не визначена, як окрема професія, є загальною професією, яка об'єднує назви професій пов'язаних зі зварюванням металів і є загальним поняттям для електрозварника ручного зварювання, електрогазозварника, газозварника і електрозварника на напівавтоматичних і автоматичних машинах.
Як встановлено судом апеляційної інстанції, відповідно до довідки ВМКП "Вінницяміськліфт" № 07-2/246 від 19.04.2017 року про підтвердження стажу роботи для призначення пільгової пенсії за рахунок коштів підприємства та організацій за результатами атестації робочих місць за умовами праці в якій зазначено, що ОСОБА_3 працював повний робочий день в даному підприємстві в період з 01.03.2011 року і продовжує працювати за професією електрогазозварник 5 розряду (зайнятий різанням та ручним зварюванням), що передбачено списком №2, затвердженим постановою КМУ №461 від 24.06.2016 року.
Більше того, в даній довідці зазначено, що відповідно до наказу №5-А від 20.01.2011 року та наказу №07-7/11 від 01.02.2016 року дана професія атестована відповідно до постанови КМУ №442 від 01.08.1992 року (а.с.48).
Також відповідно до довідки ВАТ "Гніванський кар'єр" №5-08 від 10.04.2017 року про підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсії за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, зазначено, що ОСОБА_3 працював повний робочий день в даному підприємстві в період з 10.03.2004 року (наказ №12а-к від 15.03.2004 року) по 28.11.2005 року (наказ №49-к 21.11.2005 року) за професією електрогазозварник ручного зварювання. Також зазначено, що відповідно до наказу №96 від 23.06.2004 року робоче місце №393 електрозварника ручного зварювання атестована (а.с.52,54,55).
Тому, враховуючи вищезазначене, колегія суддів апеляційної інстанції приходить до висновку про те, що період роботи ОСОБА_3 на ВМКП "Вінницяміськліфт" підлягає зарахування до пільгового стажу для призначення пенсії за віком на пільгових умовах за списком №2 відповідно до п. "б" ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення", оскільки вказаний стаж підтверджується належними та допустимими доказами які містяться в матеріалах справи, зокрема уточнюючою довідкою про підтвердження стажу роботи для призначення пільгової пенсії за рахунок коштів підприємства та організацій за результатами атестації робочих місць за умовами праці.
На підставі вищезазначеного, суд апеляційної інстанції приходить до висновку про те, що рішення УПФУ в м. Вінниці №3360 від 05.06.2017 про відмову в призначенні пенсії на пільгових умовах ОСОБА_3 за списком №2 відповідно до п. "б" ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" в зв'язку з відсутністю необхідного пільгового стажу, який дає право на пенсію за віком на пільгових умовах являється протиправним та підлягає скасуванню.
Відповідно до вимог ч. 1 та 2 ст. 317 Кодексу адміністративного судочинства України, підставами для скасування судового рішення суду першої інстанції повністю та ухвалення нового рішення є, зокрема, невідповідність висновків, викладених у рішенні суду першої інстанції, обставинам справи та неправильне застосування норм матеріального права або порушення норм процесуального права. Неправильним застосуванням норм матеріального права вважається, крім іншого, неправильне тлумачення закону.
З урахуванням наведеного, колегія суддів приходить до висновку, що судом першої інстанції при вирішенні справи порушені норми матеріального права, що призвело до неправильного вирішення справи, тому, керуючись статтею 315 КАС України, постанова суду першої інстанції підлягає скасуванню з прийняттям нової постанови, якою адміністративний позов задовольнити.
Керуючись ст.ст. 243, 250, 308, 310, 315, 317, 321, 322, 325, 329 КАС України, суд
П О С Т А Н О В И В:
апеляційну скаргу ОСОБА_3 задовольнити повністю.
Рішення Вінницького окружного адміністративного суду від 02 квітня 2018 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_3 до управління Пенсійного фонду України у місті Вінниці про визнання протиправним протоколу про відмову в призначенні пільгової пенсі, зобов'язання вчинити дії скасувати.
Прийняти нову постанову, якою позов задовольнити.
Визнати протиправним та скасувати протокол управління Пенсійного фонду України у місті Вінниці, щодо відмови ОСОБА_3 в призначені пільгової пенсії відповідно до ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення".
Зобов'язати управління Пенсійного фонду України у місті Вінниці призначити та виплачувати ОСОБА_3 з 06.03.2017 року пенсію відповідно до ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення".
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань управління Пенсійного фонду України у місті Вінниці на користь ОСОБА_3 судовий збір за подання адміністративного позову у розмірі 704,80 грн. (сімсот чотири гривні 80 копійок) та судовий збір за подання апеляційної скарги у розмірі 1057,20 грн. (одна тисяча п'ятдесят сім гривень 20 копійок).
Постанова суду набирає законної сили з моменту проголошення та оскарженню не підлягає.
Постанова суду складена в повному обсязі 03 серпня 2018 року.
Головуючий Совгира Д. І. Судді Курко О. П. Боровицький О. А.