Рішення № 75699061, 25.07.2018, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
25.07.2018
Номер справи
457/1367/17
Номер документу
75699061
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

справа № 457/1367/17

25 липня 2018 року

Львівський окружний адміністративний суд в складі:

головуючий-суддя Костецький Н.В.,

секретар судового засідання Харів М.Ю.,

за участю:

позивач ОСОБА_1,

представник позивача ОСОБА_2,

представник відповідача не прибув,

представник третьої особи ОСОБА_3,

представник третьої особи ОСОБА_4

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Львові адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Трускавецької міської ради, за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивач ОСОБА_5 та за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача об'єднання співвласників багатоквартирного будинку АДРЕСА_1 про скасування рішення, -

встановив:

ОСОБА_1 (далі - позивач, ОСОБА_1.) звернувся до суду з позовом до Трускавецької міської ради, у якому просить суд скасувати рішення Трускавецької міської ради від 20.07.2017 № 620 Про затвердження містобудівної документації "Детальний план території для будівництва багатоквартирного житлового будинку на земельних ділянках за адресою АДРЕСА_1 з улаштуванням підземного паркінгу в м. Трускавець".

В обґрунтування позовних вимог зазначає, що 20.07.2017 Трускавецькою міською радою прийнято рішення від 20.07.2017 № 620 Про затвердження містобудівної документації "Детальний план території для будівництва багатоквартирного житлового будинку на земельних ділянках за адресою АДРЕСА_1 з улаштуванням підземного паркінгу в м. Трускавець". Вважає таке рішення незаконним, оскільки розміщення багатоквартирного житлового будинку на даній земельній ділянці, вже на початковій стадії порушує норми щодо дотримання відстаней між забудовою та сусідніми будинками. Окрім того, у разі будівництва багатоквартирного житлового будинку будуть порушені права мешканців сусідніх будинків, зокрема мешканців АДРЕСА_2. Прийняте рішення дає можливість здійснювати будівництво багатоквартирного житлової будинку, а у відповідності до генерального плану населеного пункту на даній земельній ділянці може бути розміщений багатоквартирний житловий будинок не вище 4 поверхів. Вважає, що на дані земельній ділянці багатоквартирний житловий будинок буде мати більшу поверховість, ніж це передбачено генеральним планом.

У судовому засіданні позивач, представник позивача позовні вимоги підтримали, посилаючись на обставини, викладені в позові, просили суд позов задовольнити.

Представник відповідача подав відзив на позовну заяву від 16.02.2018 (вх. № 4248), в якому зазначає, що 20.07.2017 Трускавецькою міською радою прийнято рішення № 620 Про затвердження містобудівної документації Детальний план території для будівництва багатоквартирного житлового будинку на земельних ділянках за адресою АДРЕСА_1 з влаштуванням підземного паркінгу в м. Трускавець". Детальний план був розроблений ПП "Крокус" на замовлення Трускавецької міської ради. Прийняттю рішення передували громадські слухання, як це передбачено ст. 21 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності", в ході яких зауважень та пропозицій щодо містобудівної документації не надходило, що підтверджується протоколом по проведених громадських слуханнях та актом про відкриття скриньки для заяв та зауважень після проведення процедури громадських слухань. Також зазначає, що розділ ДБН 360-92 передбачає різні типи регламентування забудови, шо випливає з назв підрозділів: 1) Забудову вільних територій і реконструкцію житлових кварталів; 2) Садибну забудову; 3) Сельбищну територію сільських поселень; та 4) Забудову нових і реконструкцію існуючих територій дачних і садівницьких товариств та об'єднань громадян. Різні підрозділи передбачають різні умови обмежень на забудову, що викликане різним призначенням такої забудови. Таблиця 3.3 п. 3.37 ДБН 360-92, на яку посилається позивач, відноситься до підрозділу "Сельбищна територія сільських поселень" і застосовується тільки у випадку забудови в межах сіл. Міська ж забудова регламентується саме п. 3.13 ДБН 360-92, який відноситься до підрозділу "Забудова вільних територій і реконструкція житлових кварталів" - тобто, саме та діяльність, яка передбачена на цій території згідно з детальним планом. До того ж, торець запроектованого будинку є зміщеним і тільки на 4,4 м заходить на довгу сторону існуючого будинку за адресою АДРЕСА_7 і не створює жодних перешкод для режиму інсоляції чи будь-яких потенційних небезпек.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився, хоча належним чином був повідомлений про дату, час та місце розгляду справи.

Відповідно до ч. 1 ст. 205 КАС України неявка у судове засідання будь-якого учасника справи, за умови, що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цією статтею.

Згідно ч. 3 ст. 205 КАС України визначено, якщо учасник справи або його представник були належним чином повідомлені про судове засідання, суд розглядає справу за відсутності такого учасника справи у разі неявки в судове засідання учасника справи (його представника) без поважних причин або без повідомлення причин неявки.

Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що неявка представника відповідачане перешкоджає розгляду справи по суті.

Третя особа, об'єднання співвласників багатоквартирного будинку АДРЕСА_1 подала пояснення на позовну заяву від 14.03.2018 (вх. № 6740) та від 24.05.2018 (вх. № 15905), у яких зазначає, що оголошення про проведення громадських слухань містобудівної документації Детальний план території для будівництва багатоквартирного житлового будинку на земельних ділянках за адресою АДРЕСА_1 з влаштуванням підземного паркінгу в м. Трускавець було розміщене на офіційній веб-сторінці Трускавецької міської ради від 25.04.2017. Звертає увагу, що позивач протягом періоду з дня оприлюднення повідомлення про проведення громадських слухань 25.04.2017 до дати прийняття оспорюваного рішення не подав своїх пропозицій до детального плану території для будівництва багатоквартирного житлового будинку на земельних ділянках за адресою АДРЕСА_1 з влаштуванням підземного паркінгу в м. Трускавсць. Окрім цього, на переконання третьої особи позивачем у позовній заяві не вказано та не надано доказів порушення його прав, свобод та інтересів оскарженим рішенням. Так, у позовній заяві позивач вказує, що оскаржене рішення порушує права мешканців будинків по АДРЕСА_2. Натомість, в позовній заяві вказано, що позивач проживає за адресою: АДРЕСА_3. При цьому, у позовній заяві відсутні пояснення, яким чином порушені права та інтереси позивача як мешканця АДРЕСА_3 та не долучено доказів, що позивач являється мешканцем будинків по АДРЕСА_4. Крім того, звертає увагу, що «План зонування території міста Трускавця» було затверджено рішенням Трускавецької міської ради від 12.10.2017, тобто після затвердження детального плану території.

У судовому засіданні представник третьої особи проти позову заперечила з підстав, викладених в поясненнях на позовну заяву. Просила суд в задоволенні позову відмовити.

Третя особа, ОСОБА_5 подала пояснення на позовну заяву від 01.06.2018 (вх. № 16994), у яких зазначає, що приватна власність ОСОБА_5 розташована з південної сторони від потенційного об'єкта будівництва. Детальним планом, що був затверджений рішенням Трускавецької міської ради від 20.07.2017 № 620 визначено, що відстань від будинку, що є у власності ОСОБА_5 (назва - вілла «ОСОБА_9») та потенційним будинком має становити 8 метрів. Відповіднодо до ДБН 360-92 «Містобудування. Планування та забудова міських і сільських поселень» передбачено, відстань між житловими будинками, житловими та громадськими, а також між виробничими будинками треба приймати на основі розрахунків інсоляції і освітленості відповідно до норм (розділ 10), протипожежних вимог, крім того і від гаражів, (додаток 3.1.) Між довгими сторонами житлових будинків заввишки 2-3 поверхи треба приймати відстані (побутові розриви) не менше 15 метрів, а заввишки в 4 поверхи і більше - 20 м. Між довгими сторонами і торцями з вікнами з цих будинків - не менше 15 м. Готель курортного типу, що належить ОСОБА_5 - трьох поверхова будівля. Потенційний будинок матиме 4 поверхи з (північної сторони), а з сторони готелю поверховість буде значно вища враховуючи, поверх торгово - офісних приміщень, та мансарду. Таким чином, відстань між готелем та проектованим будинком має становити 20 метрів. Так як даної норми ДБН 360 - 92 не було дотримано при розробленні проекту детального плану території для будівництва багатоквартирного житлового будинку АДРЕСА_1, і він був затверджений рішенням сесії від 20.07.2017 рішенням Трускавецької міської ради № 620, вважає, що воно має бути скасоване у судовому порядку. Окрім того, земельні ділянки щодо яких був розроблений детальний план забудови території знаходяться у зоні малоповерхової житлової забудови, в якій серед переважних, супутніх та допустимих видів забудови земельних ділянок влаштування підземного паркінгу не передбачено. А влаштування останнього фактично змінює функціональне призначення земельних ділянок, що у відповідності до вимог містобудівного законодавства - неприпустимо.

У судовому засіданні представник третьої особи - ОСОБА_5, позов підтримав з підстав, викладених в поясненнях на позовну заяву. Просив суд позов задовольнити.

Заслухавши пояснення позивача, представника позивача, представника відповідача, представників третіх осіб, дослідивши подані сторонами документи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтуються позовні вимоги та пояснення сторін, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив таке.

Рішенням виконавчого комітету Трускавецької міської ради від 30.03.2017 № 61 «Про надання дозволу на розроблення детального плану території по АДРЕСА_5» дозволено розроблення «Містобудівної документації», а саме детального плану території для будівництва багатоквартирного житлового будинку на земельних ділянках за адресою АДРЕСА_5

На виконання даного розпорядження на сайті Трускавецької міської ради 25.04.2017 опубліковано повідомлення про проведення громадських слухань містобудівної документації Детальний план території для будівництва багатоквартирного житлового будинку на земельних ділянках за адресою АДРЕСА_1 з влаштуванням підземного паркінгу в м. Трускавець, (замовник Трускавецька міська рада) з 24.04.2017 по 24.05.2017.

20.07.2017 Трускавецькою міською радою прийнято рішення від 20.07.2017 № 620 Про затвердження містобудівної документації "Детальний план території для будівництва багатоквартирного житлового будинку на земельних ділянках за адресою АДРЕСА_1 з влаштуванням підземного паркінгу в м. Трускавець".

Вважаючи вказане рішення протиправним, позивач звернувся до суду з даним позовом.

Згідно з ч. 1 ст. 6, ч. 1 ст. 7 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» управління у сфері містобудівної діяльності та архітектурно-будівельного контролю, яке зокрема, здійснюється шляхом планування територій на державному, регіональному та місцевому рівнях, відноситься серед інших суб'єктів владних повноважень і до компетенції органів місцевого самоврядування.

Положеннями ст. 8 цього Закону встановлено, що планування територій здійснюється на державному, регіональному та місцевому рівнях відповідними органами виконавчої влади, Верховною Радою Автономної Республіки Крим, Радою міністрів Автономної Республіки Крим та органами місцевого самоврядування. Рішення з питань планування та забудови територій приймаються сільськими, селищними, міськими радами та їх виконавчими органами, районними, обласними радами, Київською та Севастопольською міськими державними адміністраціями в межах визначених законом повноважень з урахуванням вимог містобудівної документації.

Отже, планування територій м. Трускавець, що, в тому числі, передбачає розробку детальних планів територій в межах м. Трускавець, чинним законодавством віднесене до компетенції Трускавецької міської ради та її виконавчих органів.

Відповідно до п. 3 ст. 1 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» детальний план території - містобудівна документація, що визначає планувальну організацію та розвиток території.

За правилом ч. 1 ст. 16 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» планування територій на місцевому рівні здійснюється шляхом розроблення та затвердження генеральних планів населених пунктів, планів зонування територій і детальних планів території, їх оновлення та внесення змін до них.

Згідно з ч. 1, 4, 5 ст. 19 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» детальний план у межах населеного пункту уточнює положення генерального плану населеного пункту та визначає планувальну організацію і розвиток частини території. Детальний план розробляється з метою визначення планувальної організації і функціонального призначення, просторової композиції і параметрів забудови та ландшафтної організації кварталу, мікрорайону, іншої частини території населеного пункту, призначених для комплексної забудови чи реконструкції.

Детальний план території складається із графічних і текстових матеріалів та визначає: принципи планувально-просторової організації забудови; червоні лінії та лінії регулювання забудови; функціональне призначення, режим та параметри забудови однієї чи декількох земельних ділянок, розподіл територій згідно з будівельними нормами, державними стандартами і правилами; містобудівні умови та обмеження (у разі відсутності плану зонування території) або уточнення містобудівних умов та обмежень згідно із планом зонування території; потребу в підприємствах і закладах обслуговування населення, місце їх розташування; доцільність, обсяги, послідовність реконструкції забудови; черговість та обсяги інженерної підготовки території; систему інженерних мереж; порядок організації транспортного і пішохідного руху; порядок комплексного благоустрою та озеленення, потребу у формуванні екомережі; межі прибережних захисних смуг і пляжних зон водних об'єктів (у разі відсутності плану зонування території).

Як передбачено частиною восьмою статті 19 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», детальний план території у межах населеного пункту розглядається і затверджується виконавчим органом сільської, селищної, міської ради протягом 30 днів з дня його подання, а за відсутності затвердженого в установленому цим Законом порядку плану зонування території - відповідною сільською, селищною, міською радою.

Як встановлено судом, рішенням виконавчого комітету Трускавецької міської ради від 30.03.2017 № 61 «Про надання дозволу на розроблення детального плану території по АДРЕСА_5» дозволено розроблення «Містобудівної документації», а саме детального плану території для будівництва багатоквартирного житлового будинку на земельних ділянках за адресою АДРЕСА_5

Відповідно до частин першої, другої ст. 21 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» громадським слуханням підлягають розроблені в установленому порядку проекти містобудівної документації на місцевому рівні: генеральні плани населених пунктів, плани зонування територій, детальні плани територій. Затвердження на місцевому рівні містобудівної документації, зазначеної у частині першій цієї статті, без проведення громадських слухань щодо проектів такої документації забороняється.

Процедура проведення громадських слухань щодо врахування громадських інтересів під час розроблення проектів містобудівної документації на місцевому рівні врегульовано відповідним Порядком, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 25 травня 2011 року № 555.

Так, відповідно до пунктів 3-5 цього Порядку сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи відповідно до частини третьої статті 21 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" забезпечують: оприлюднення прийнятих рішень щодо розроблення проектів містобудівної документації з прогнозованими правовими, економічними та екологічними наслідками; оприлюднення розроблених проектів містобудівної документації і доступ громадськості до зазначеної інформації; реєстрацію, розгляд та узагальнення пропозицій громадськості до проектів містобудівної документації; узгодження спірних питань між громадськістю і замовниками проектів містобудівної документації через погоджувальну комісію (у разі її утворення); оприлюднення результатів розгляду пропозицій громадськості до проектів містобудівної документації.

Виконавчі органи сільських, селищних, міських рад оприлюднюють у двотижневий строк прийняті органами місцевого самоврядування рішення щодо розроблення проектів містобудівної документації шляхом опублікування таких рішень у засобах масової інформації, що поширюються на відповідній території, а також розміщення на офіційному веб-сайті відповідного органу місцевого самоврядування.

Оприлюднення розроблених в установленому законодавством порядку проектів містобудівної документації здійснюється не пізніш як у місячний строк з дня їх подання розробником до виконавчого органу сільської, селищної, міської ради шляхом розміщення матеріалів (планшетів, макетів) у визначеному органом місцевого самоврядування місці та інформування громадян через розповсюдження брошур і повідомлень, засоби масової інформації, що поширюються на відповідній території, а також розміщення інформації на офіційному веб-сайті відповідного органу місцевого самоврядування.

Повідомлення про початок процедури розгляду та врахування пропозицій громадськості у проекті містобудівної документації має містити:

1) інформацію про мету, склад та зміст містобудівної документації, викладену у скороченій та доступній для широкої громадськості формі;

2) основні техніко-економічні показники, зокрема графічні матеріали, що відображають зміст містобудівної документації;

3) відомості про замовника та розробника проектів містобудівної документації та підстави для їх розроблення;

4) інформацію про місце і строки ознайомлення з проектом містобудівної документації;

5) інформацію про посадову особу органу місцевого самоврядування, відповідальну за організацію розгляду пропозицій;

6) відомості про строк подання і строк завершення розгляду пропозицій;

7) інформацію стосовно запланованих інформаційних заходів (презентація, прилюдне експонування, телевізійні програми, публічні конференції тощо).

Відповідно до пункту 10 Порядку № 555 особи, які забезпечують проведення робіт з розгляду таких пропозицій, повідомляють через засоби масової інформації, що поширюються на відповідній території, та офіційний веб-сайт відповідного органу місцевого самоврядування про місце подання таких пропозицій.

Пропозиції громадськості підлягають реєстрації органом місцевого самоврядування та розглядаються розробником і замовником проектів містобудівної документації у місячний строк. За результатами розгляду пропозицій заявнику надається відповідь про їх врахування або обґрунтована відмова (пункт 11 Порядку № 555).

Згідно розпорядження міського голови від 24.04.2017 № 182-р з 24.02.2017 по 24.05.2017 провести громадські слухання містобудівної документації Детальний план території для будівництва багатоквартирного житлового будинку на земельних ділянках за адресою АДРЕСА_1 з влаштуванням підземного паркінгу в м. Трускавець.

Зазначенне розпорядження 27.04.2017 опубліковано на сайті Трускавецької міської ради.

На виконання даного розпорядження на сайті Трускавецької міської ради 25.04.2017 опубліковано повідомлення про проведення громадських слухань містобудівної документації Детальний план території для будівництва багатоквартирного житлового будинку на земельних ділянках за адресою АДРЕСА_1 з влаштуванням підземного паркінгу в м. Трускавець, (замовник Трускавецька міська рада) з 24.04.2017 по 24.05.2017.

Повідомлено, що з матеріалами містобудівної документації можна ознайомитись в управлінні містобудування, архітектури та землекористування Трускавецької міської ради за адресою: вул. Бориславська, 1 (тел. 5-14-86), в холі Трускавецької міської ради по вул. Бориславська, 2 і на офіційному сайті Трускавецької міської ради. Згідно із Законом України «Про регулювання містобудівної діяльності» пропозиції громадськості мають бути обґрунтовані в межах відповідних законодавчих та нормативно-правових актів, державних будівельних норм, стандартів і правил та надаватися у строки, визначені для проведення процедури громадських слухань. Пропозиції до проектів містобудівної документації на місцевому рівні мають право надавати: повнолітні дієздатні фізичні особи, які проживають на території, щодо якої розроблено відповідний проект містобудівної документації на місцевому рівні; юридичні особи, об'єкти нерухомого майна яких розташовані на території, для якої розроблено відповідний проект містобудівної документації на місцевому рівні; власники та користувачі земельних ділянок, розташованих на території, щодо якої розробляється документація, та на суміжній з нею; представники органів самоорганізації населення, діяльність яких поширюється на відповідну територію; народні депутати України, депутати відповідних місцевих рад.

Відповідно до зазначеного повідомлення, таке містить інформацію, що громадські слухання забезпечуються Трускавецькою міською радою, а також наведено інформацію про можливість ознайомлення та надання пропозицій до управління містобудування, архітектури та землекористування Трускавецької міської ради (із зазначенням адреси і засобів зв'язку).

Судом встановлено, що 25.05.2017 проведено громадські слухання містобудівної документації Детальний план території для будівництва багатоквартирного житлового будинку на земельних ділянках за адресою АДРЕСА_1 з влаштуванням підземного паркінгу в м. Трускавець, під час проведення яких зауважень та пропозицій щодо містобудівної документації на адресу Трускавецької міської ради не надходило.

Також було складено акт від 25.05.2017 по відкриттю скриньки для заяв по громадських слуханнях по містобудівній документації, яким зафіксовано відсутність заяв, зауважень та пропозицій.

Заяви мешканця АДРЕСА_2 ОСОБА_6 від 29.08.2017 та від 09.10.2017 до зазначеної містобудівної документації надійшли до виконавчого комітету Трускавецької міської ради 01.09.2017 та 13.10.2017, тобто після встановленого виконавчими органами міської ради строку - 24.05.2017.

При цьому, судом встановлено, що позивач не подавав будь-яких звернень до відповідача.

Згідно з пунктом 8 Порядку пропозиції, подані після встановленого органом місцевого самоврядування строку, залишаються без розгляду.

Разом з тим, наявність певних обґрунтовано неврахованих зауважень не впливає на правомірність прийнятого в подальшому рішення, аналогічна позиція викладена в постанові Вищого адміністративного суду України від 28.03.2017 по справі № К/800/7603/16, К/800/7856/16.

Судом встановлено, що в даті оголошення про проведення громадських слухань містобудівної документації «Детальний план території для будівництва багатоквартирного житлового будинку на земельних ділянках за адресою АДРЕСА_1 з влаштуванням підземного паркінгу в м. Трускавець» розміщеному на офіційній веб-сторінці Трускавецької міської ради було допущено описку та зазначено дату оприлюднення оголошення 03.02.2017. Однак, згідно даних отриманих від адміністратора сайту Трускавецької міської ради, вбачається, що оголошення по детальному плану вул. АДРЕСА_1 опубліковано на інтернет-сайті 25.04.2017 об 11:41 год. ОСОБА_7, шляхом редагування тексту публікації створеної автором ОСОБА_8 03.02.2017.

У зв'язку з чим в даті оголошення про проведення слухань містобудівної документації міститься описка та зазначено 03.02.2017, автор публікації ОСОБА_8.

Враховуючи зазначене, суд вважає безпідставними твердження позивача стосовно порушення Трускавецькою міською радою проведення громадських слухань щодо затвердження містобудівної документації Детальний план території для будівництва багатоквартирного житлового будинку на земельних ділянках за адресою АДРЕСА_1 з влаштуванням підземного паркінгу в м. Трускавець, оскільки такі твердження спростовуються матеріалами справи, відтак відповідач дотримався вимог проведення громадських слухань щодо врахування громадських інтересів при затвердженні містобудівної документації.

Крім того, позивач стверджує, що поверховість багатоквартирного будинку, що буде зведений на ділянці, буде вища, ніж це передбачено містобудівною документацією та що детальний план суперечить генеральному плану м. Трускавця.

Однак, згідно затвердженої містобудівної документації "Коригування Генерального плану міста - курорту Трускавець" земельні ділянки: АДРЕСА_1 (обслуговування будинку садибного типу) відносяться до територій садибної житлової забудови, які передбачають допустиму поверховість будівництва - 4 поверхи.

Згідно до ст. 19 "Детальний план території" Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" затверджено містобудівну документацію "Детальний план території для будівництва багатоквартирного житлового будинку на земельних ділянках за адресою АДРЕСА_1 з влаштуванням підземного паркінгу в м. Трускавець" яким у відповідності до п. 1 ст. 19 уточнені положення Генерального плану м. Трускавець.

Суд звертає увагу, що згідно із затвердженим детальним планом будинок матиме 4 поверхи, що відповідає дійсній на момент прийняття рішення містобудівній документації, в тому числі й генеральному плану міста Трускавця, про що вказано, зокрема, у пояснювальній записці до детального плану.

Відтак, визначена у детальному плані території можливість розміщення багатоквартирного житлового будинку на земельних ділянках за адресою АДРЕСА_1 з влаштуванням підземного паркінгу в м. Трускавець, відповідає Генеральному плану міста Трускавець.

Щодо посилань позивача на порушення ДБН 360-92, суд зазначає що відповідно до п. 3.13 ДБН 360-92 "Містобудування. Планування і забудова міських і сільських поселень" відстань між житловими будинками, житловими і громадськими, а також між виробничими будинками треба приймати на основі розрахунків інсоляції і освітленості відповідно до норм (розділ 10), протипожежних вимог, крім того, і від гаражів (додаток 3.1). Між довгими сторонами житлових будинків заввишки 2-3 поверхи треба приймати відстані (побутові розриви) не менше 15 м, а заввишки в 4 поверхи і більше - 20 м, між довгими сторонами і торцями з вікнами із житлових кімнат цих будинків - не менше 15 м.

Судом встановлено, що зі сторони багатоквартирного будинку по АДРЕСА_2 в запроектованому будинку передбачено глухий торець, а не торець з вікнами чи довгу сторону, а отже мінімальна відстань між ними регулюється Таблицею 1 Додатку 3.1 ДБН 360-92 і дорівнює восьми метрам, в той час як згідно з проектом вона становитиме десять метрів.

Відстань до будинку по АДРЕСА_2 становить 15 метрів, відтак не порушує вимог ДБН 360-92.

Відстань до найближчого будинку по вул. Біласа становить більше 20 м, відтак не порушує норм ДБН 360-92.

Доводи позивача про те, що у разі будівництва будинку будуть порушені норми ДБН 360-92, зокрема право мешканців на безпечну відстань між багатоквартирним житловим будинком і малоповерховими приватними забудовами також спростовані ПП "Крокус" у листах від 01.09.2017 та від 11.10.2017. (а. с. 73-75)

Вирішуючи питання про наявність порушених прав позивача в публічно-правових відносинах із відповідачем, суд виходить із такого.

Відповідно до частини другої статті 55 Конституції України кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб.

У Рішенні Конституційного Суду України від 14.12.2011 № 19-рп/2011 зазначено, що права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави (частина друга статті 3 Конституції України). Для здійснення такої діяльності органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові і службові особи наділені публічною владою, тобто мають реальну можливість на підставі повноважень, встановлених Конституцією і законами України, приймати рішення чи вчиняти певні дії. Особа, стосовно якої суб'єкт владних повноважень прийняв рішення, вчинив дію чи допустив бездіяльність, має право на захист.

Завданням адміністративного судочинства відповідно до частини першої статті 2 КАС є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

За змістом частини першої статті 5 КАС кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист у спосіб, визначений у цій статті.

За змістом Рішення Конституційного Суду України від 01.12.2004 № 18-рп/2004 поняття «порушене право», за захистом якого особа може звертатися до суду і яке вживається у низці законів України, має той самий зміст, що й поняття «охоронюваний законом інтерес». У цьому ж Рішенні зазначено, що «поняття «охоронюваний законом інтерес» означає правовий феномен, який: а) виходить за межі змісту суб'єктивного права; б) є самостійним об'єктом судового захисту та інших засобів правової охорони; в) має на меті задоволення усвідомлених індивідуальних і колективних потреб; г) не може суперечити Конституції і законам України, суспільним інтересам, загальновизнаним принципам права; д) означає прагнення (не юридичну можливість) до користування в межах правового регулювання конкретним матеріальним та/або нематеріальним благом; е) розглядається як простий легітимний дозвіл, тобто такий, що не заборонений законом. Охоронюваний законом інтерес регулює ту сферу відносин, заглиблення в яку для суб'єктивного права законодавець вважає неможливим або недоцільним.

Отже, гарантоване статтею 55 Конституції України й конкретизоване у законах України право на судовий захист передбачає можливість звернення до суду за захистом порушеного права, але вимагає, щоб твердження позивача стосовно оскаржуваного рішення, дії чи бездіяльності було обґрунтованим, і таке порушення прав має бути реальним, стосуватися особистих прав або інтересів особи, яка стверджує про їх порушення.

Згідно пункту 1 частини першої статті 19 КАС України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах, зокрема, фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження.

Таким чином, адміністративне судочинство спрямоване на справедливе вирішення судом спорів з метою захисту саме порушених прав осіб у сфері публічно-правових відносин. Обов'язковою умовою визнання протиправними рішення суб'єкта владних повноважень є доведеність позивачем порушених його прав та інтересів цим рішенням суб'єкта владних повноважень, тобто, обов'язковою умовою задоволення позову є доведеність позивачем порушення його прав та інтересів з боку відповідача.

Згідно з інформаційною довідкою з державного реєстру речових прав на нерухоме майно від 08.05.2018 № 123210395 ОСОБА_1 належить на праві власності земельна ділянка за адресою: АДРЕСА_6, кадастровий номер НОМЕР_1

Отже, ОСОБА_1 не являється власником багатоквартирного будинку або квартир чи приміщень в ньому, розташованого на земельній ділянці за адресою: АДРЕСА_6, кадастровий номер НОМЕР_2, що підтверджується інформаційною довідкою з державного реєстру речових прав на нерухоме майна від 08.05.2018 № 123109109.

У даному ж випадку предметом позову фактично є рішення Трускавецької міської ради від 20.07.2017 № 620 Про затвердження містобудівної документації "Детальний план території для будівництва багатоквартирного житлового будинку на земельних ділянках за адресою АДРЕСА_1 з улаштуванням підземного паркінгу в м. Трускавець", яке безпосередньо як не порушує прав, свобод чи інтересів ОСОБА_1, так і не породжують для нього жодних прав та обов'язків.

У ході судового розгляду спростовано доводи позивача стосовно протиправності оскарженого рішення, та не встановлено порушення прав, свобод чи інтересів позивача з боку відповідача.

Таким чином, у суду відсутні підстави для визнання протиправним та скасування рішення Трускавецької міської ради від 20.07.2017 № 620 Про затвердження містобудівної документації "Детальний план території для будівництва багатоквартирного житлового будинку на земельних ділянках за адресою АДРЕСА_1 з улаштуванням підземного паркінгу в м. Трускавець".

Згідно з ч. 1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу, а суд згідно ст. 90 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та обєктивному дослідженні.

Враховуючи викладене та зважаючи на те, що позивач не довів наявність порушеного права, на захист якого спрямований поданим ним позов, суд дійшов висновку про безпідставність заявлених ОСОБА_1 позовних вимог, а тому відмовляє у їх задоволенні повністю.

Щодо судового збору, то такий на підставі статті 139 КАС України покладається на позивача.

Керуючись статтями 9, 242- 246, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

вирішив:

1. У задоволенні позову відмовити.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги, рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту судового рішення до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.

У судовому засіданні проголошено вступну та резолютивну частину рішення.

Повий текст судового рішення складено 03.08.2018.

Суддя Костецький Н.В.