Єдиний державний реєстр судових рішень ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90
_____________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"14" грудня 2009 р. Справа № 2-а-13327/09/2170
Херсонський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді: Ковбій О.В.,
при секретарі: Бабкіній О.В.,
за участю:
прокурора відділу прокуратури Херсонської області Пуляєва І. В.,
представника позивача: не з"явився,
представника відповідача: Сацького Р. В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом
Заступника прокурора Київського району м. Одеси в інтересах держави в особі ДП "Національна енергетична компанія "Укренерго"
до СТОВ "Токарівське"
про стягнення заборгованості,
встановив:
Заступник прокурора Київського району м. Одеси в інтересах держави в особі ДП "Національна енергетична компанія "Укренерго" звернувся до суду із адміністративним позовом до СТОВ "Токарівське" про стягнення 14100,00 грн. штрафу за порушення законодавства про електроенергетику.
В судове засідання представник позивача не з"явився, надав клопотання про розгляд справи без участі представника позивача, свої вимоги обґрунтовує тим, що відповідач порушив діюче законодавство про електроенергетику, тому повинен сплатити штраф у розмірі 14100,00 грн.
Представник відповідача в судовому засіданні позов визнав повністю, до суду надав клопотання про відстрочку виконання рішення суду до 01 грудня 2010 року.
Заслухавши пояснення осіб, які беруть участь у справі, дослідивши наявні у матеріалах справи докази, суд приходить до висновку про обгрунтованість підстав для задоволення позову.
Судом встановлено, що з 24 по 25 червня 2008 року державним інспектором з енергетичного нагляду Тітовим О.С. проведена позапланова перевірка виконання вимог припису від 05.12.2008р. № 05/30-0491 з питань технічного стану, організації експлуатації електроустановок та режимів споживання електричної енергією приєднаною потужністю 150 кВт і більше (ТЕС-7).
За результатами перевірки встановлено ухилення від виконання вимог Припису від 05.12.2008р. № 05/30-0491, який надано до суду.
Відповідно до Указу Президента України "Про Міністерство палива та енергетики України" від 14.04.2000 р. № 598/2000 Міністерство палива та енергетики України є центральним органом виконавчої влади та головним (провідним) органом у системі центральних органів виконавчої влади з питань забезпечення реалізації державної політики в електроенергетичному, ядерно-промисловому, вугільно-промисловому та нафтогазовому комплексах.
Національна енергетична компанія "Укренерго" Міністерства палива та енергетики України - державне підтриємство, що здшснює централізоване диспетчерське (оперативно- технологічне) управління об"єднаною енергетичною системою України, пірозділом якої в південному peгіоні є відокремлений підрозділ "Держенергонагляд у Південному peгіоні".
ВП "Держенергонагляд у Південному peгіоні" здійснює свою діяльність відповідно до Положення про ВП "Держенергонагляд у Південному peгіоні" та на підставі довіреності, яку видає ДП "НЕК "Укренерго".
Згідно з вищезазначеним Положенням державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної i теплової енергії в Херсонській області є одним із структурних підрозділів ВП "Держенергонагляд у Південному peгіоні".
Наказом Міністерства палива та енергетики України № 422 від 03.11.2006р. "Про державний енергетичний нагляд" встановлено, що Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної i теплової енергії (Держенергонагляд) безпосередньо підпорядкована Міністерству палива та енергетики щодо виконання функцій, покладених на Держенергонагляд, що регламентується Положениям про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної i теплової енергії, затвердженого постановою Кабинету Міністрів України № 929 від 07.08.96р.
Метою Державного енергетичного нагляду є сприяння забезпеченню сталого функціонування об"єднаної енергетичної системи України, сфери теплопостачання, енергетичної безпеки держави шляхом здійснення контролю за дотриманням суб"єктами електроенергетики, суб"єктами відносин у сфері теплопостачання та споживачами електричної енергії вимог нормативно-правових i нормативно-технічних актів у сфері виробництва, постачання та споживання електричної i теплової енергії, посилення впливу на суб"єктів відносин у сфері теплопостачання та споживачів щодо дотримання ними встановлених режимів виробництва, постачання i споживання енергії та забезпечення споживачами належного технічного стану електричних та тепловикористовуючих установок i теплових мереж.
Згідно з ч. 3 ст. 27 Закону Україн "Про електроенергетику" суб"єкти господарської діяльності несуть відповідальність за порушення в електроенергетиці, а також в сфері теплопостачання, в тому числі за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішнень чи приписів Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії.
Відповідно до п.7 ч.2 Положення про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної i теплової енергії, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 929 від 07.08.1996р., керівники структурних підрозділів інсепекції та їх заступники є старшими державними інспекторами з енергетичного нагляду; інші спеціалісти, що виконують функції держаного енергетичного нагляду, є державними інспекторами.
Згідно з п.п. 5, 6 Положення про порядок накладення на суб"єктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.1999 № 1312 визначене коло посадових осіб, які можуть накладати штрафи та граничні розміри сум штрафних санкцій. Такими посадовими особами є старші державні інспектори та державні інспектори з енергетичного нагляду.
Так, за порушення законодавства про електроенергетику на СТОВ "Токарівське", згідно з п.п. 2, 8 "Положення про порядок накладання на суб"єктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.1999 р. № 1312, накладено штраф в cyмi 14100,00 грн., що було оформлено Постановою № 05/30-0041 від 30.06.2009р.
Відповідно до ч. 6 ст. 27 Закону України "Про електроенергетику" суми штрафів, що накладаються органами державного нагляду та Національною комісією регулювання електроенергетики України, перераховуються до Державного бюджету України.
Згідно з п. 10 Положення, суб"єкт господарської діяльності повинен сплатити штраф протягом 30 днів з дня винесення Постанови про його накладання .
Тому, суд вбачає правомірними дії позивача щодо стягнення штрафу у розмірі 14100,00 грн. за порушення законодавства про електроенергетику.
Проаналізувавши матеріали справи, суд дійшов висновку, що позовні вимоги позивача підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст. 8, 9, 12, 19, 158-163, 167, 263 КАС України, суд -
постановив:
Адміністративний позов Заступника прокурора Київського району м. Одеси в інтересах держави в особі ДП "Національна енергетична компанія "Укренерго" до СТОВ "Токарівське" про стягнення 14100,00 грн. штрафу за порушення законодавства про електроенергетику, - задовольнити.
Стягнути з СТОВ "Токарівське" (Херсонська обл., Білозерський р-н, с. Токарівка, вул. Придніпровська,23) 14100,00 грн. (чотирнадцять тисяч сто грн.) штрафу на р/р 31113106700016 одержувач Держбюджет - Білозерський р-н, 21081100, код ОКПО 24103748, банк одержувач УДК по Херсонській обл., МФО 852010.
Надати СТОВ "Токарівське" відстрочку виконання рішення суду до 01 грудня 2010 року.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України - з дня складення в повному обсязі заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копій відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Ковбій О.В.