Постанова № 7567664, 11.01.2010, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
11.01.2010
Номер справи
2а-20624/09/0570
Номер документу
7567664
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

11 січня 2010 р.                                                                       справа № 2а-20624/09/0570

час прийняття постанови:

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого                                                  судді Буряк І. В.

при секретарі                                                  Могілевський А.А.

за участю представників сторін:          

позивача:                                        Гришиної М.М. (Дов. від 11.12.2009р. №66)

відповідача:                                        Коломийченка В.І. (Дов. від 10.12.2009р.)

розглянувши у відкритому судовому засіданні

позовну заяву           Державної податкової інспекції у Київському районі м.Донецька

до          Товариства з обмеженою відповідальністю «Авістапромторг»

про          зобов’язання допустити посадових осіб до проведення позапланової виїзної перевірки

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Державна податкова інспекція у Київському районі м. Донецька (надалі – позивач, ДПІ у Київському районі м. Донецька) звернулась до Донецького окружного адміністративного суду із позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Авістапромторг» (надалі – відповідач, ТОВ «Авістапромторг») про зобов’язання допустити посадових осіб позивача до проведення позапланової виїзної перевірки з питань достовірності даних, що містяться у податковій декларації з податку на додану вартість за серпень 2009 року.

Позов мотивовано відмовою відповідача від допуску посадових осіб Державної податкової інспекції у Київському районі м. Донецька до проведення позапланової виїзної перевірки у зв’язку із виявленням недостовірних даних, що містяться у податковій декларації з податку на додану вартість за серпень 2009 року.

У судовому засіданні від 17.12.2009р. оголошувалось про відкладення розгляду справи до 11.01.2010р. у зв’язку із неявкою сторін.

В судовому засіданні від 11.01.2010р. представник позивача позов підтримав та просив суд задовольнити його у повному обсязі, посилаючись на обставини, викладені в позовній заяві.

Представник відповідача у судовому засіданні від 11.01.2010р. надав заяву про визнання позову в повному обсязі

Суд, заслухавши пояснення представників сторін, перевіривши матеріали справи і обговоривши доводи адміністративного позову,-

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «Авістапромторг» знаходиться на обліку у Державній податковій інспекції у Київському районі м. Донецька, про що зазначено у відповідній довідці про взяття на облік платника податків.

У зв’язку з виявленням недостовірних даних, що містяться у податковій декларації з податку на додану вартість за серпень 2009 року, наданої ТОВ «Авістапромторг», та не наданням пояснень, їх документальних підтверджень на письмовий запит позивача, Начальником ДПІ у Київському районі м. Донецька видані Наказ від 03.11.2009р. № 1020 про проведення посадовими особами ДПІ у Київському районі м. Донецька Малашенко В.І. та Фоміною О.М. позапланової виїзної перевірки декларації з податку на додану вартість ТОВ «Авістапромторг» за серпень 2009 року та відповідне направлення № 1534 від 03.11.2009р. на зазначених осіб.

03 листопада 2009 року посадовим особам ДПІ у Київському районі м. Донецька була вчинена протидія щодо проведення позапланової виїзної перевірки шляхом відмови в надання документів та допуску до перевірки, про що складений відповідний Акт відмови від допуску до перевірки від 03.11.2009р. №2882/23-3 та Протокол про адміністративне правопорушення від 03.11.2009р., другий екземпляр якого отримала уповноважена особа відповідача, про що мається відповідна відмітка на протоколі.

До судового засідання представник позивача подав заяву про визнання позову в повному обсязі.

Відповідно ч. 1,3 ст. 136 КАС України, позивач може відмовитися від адміністративного позову, а відповідач - визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Якщо відмову від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову викладено в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до справи.

Судове рішення у зв'язку з відмовою від адміністративного позову, визнанням адміністративного позову чи примиренням сторін ухвалюється за правилами, встановленими статтями 112, 113 цього Кодексу.

Частинами 3, 4 ст. 112 КАС України передбачено, що у разі часткового визнання адміністративного позову відповідачем і прийняття його судом може бути прийнята постанова суду про задоволення визнаних відповідачем позовних вимог відповідно до статті 164 цього Кодексу. У разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову.

Суд не приймає відмови від адміністративного позову, визнання адміністративного позову і продовжує розгляд адміністративної справи, якщо ці дії позивача або відповідача суперечать закону чи порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси.

На підставі викладеного суд приймає вказану заяву до уваги, крім того, суд вбачає за необхідне зазначити наступне.

Відповідно до п.1 ч. 1 ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» від 04 грудня 1990 року № 509-XII, органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, пов'язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами, їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичними особами, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно із законами України покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), крім Національного банку України та його установ (далі - платники податків).

Згідно п. 3 ч.6 ст. 111 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», позаплановою виїзною перевіркою вважається перевірка, яка не передбачена в планах роботи органу державної податкової служби і проводиться у разі виявлення недостовірності даних, що містяться у податковій декларації, поданій платником податків, якщо платник податків не надасть пояснення та їх документальні підтвердження на обов'язковий письмовий запит органу державної податкової служби протягом десяти робочих днів з дня отримання запиту.

У відповідності до ч.1 ст. 112 зазначеного Закону, посадові особи органу державної податкової служби вправі приступити до проведення планової або позапланової виїзної перевірки за наявності підстав для їх проведення, визначених цим та іншими законами України, та за умови надання платнику податків під розписку:

1) направлення на перевірку, в якому зазначаються дата його видачі, назва органу державної податкової служби, мета, вид (планова або позапланова), підстави, дата початку та дата закінчення перевірки, посади, звання та прізвища посадових осіб органу державної податкової служби, які проводитимуть перевірку. Направлення на перевірку є дійсним за умови наявності підпису керівника органу державної податкової служби, скріпленого печаткою органу державної податкової служби;

2) копії наказу керівника податкового органу про проведення позапланової виїзної перевірки, в якому зазначаються підстави проведення позапланової виїзної перевірки, дата її початку та дата закінчення.

Абзацом 2 ч. 8 ст. 111 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» встановлено, що позапланова виїзна перевірка здійснюється на підставі виникнення обставин, викладених у цій статті, за рішенням керівника податкового органу, яке оформляється наказом.

У матеріалах справи наявна копія письмового запиту позивача щодо надання пояснень та їх документальних підтверджень у зв’язку з виявленням недостовірних даних, що містяться у податковій декларації з податку на додану вартість за серпень 2009 року, наданої ТОВ «Авістапромторг».

Таким чином, позивач має встановлені п. 3 ч.6 ст. 111 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» підстави для проведення позапланової виїзної перевірки.

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку щодо наявності достатніх підстав для задоволення позовних вимог.

Керуючись ст. ст. 11, 17, 69-72, 86, 87, 94, 158-163, 112, 136, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

1. Прийняти заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Авістапромторг» про визнання позову Державної податкової інспекції у Київському районі м. Донецька.

2. Позов Державної податкової інспекції у Київському районі м. Донецька до Товариства з обмеженою відповідальністю «Авістапромторг» задовольнити повністю.

Зобов’язати Товариство з обмеженою відповідальністю «Авістапромторг» (83056, м.Донецьк, вул. П. Поповича, 87; код за ЄДРПОУ 34746873) допустити посадових осіб Державної податкової інспекції у Київському районі м. Донецька (83007, м. Донецьк, вул. Жмури, 1;код за ЄДРПОУ 21956228) до проведення позапланової виїзної перевірки з питань достовірності даних, що містяться у податковій декларації з податку на додану вартість за серпень 2009 року

3. Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження.

4. Постанова прийнята у нарадчій кімнаті, вступна та резолютивна частина проголошена у судовому засіданні 11 січня 2010 року, повний текст виготовлено 13 січня 2010року.

5. Постанова може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.

          Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.

          Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.

          Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

          Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.

Суддя                                                                                           Буряк І. В.