Єдиний державний реєстр судових рішень
Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
13 січня 2010 р. справа № 2-а-35486/08/0570
приміщення суду за адресою: м. Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови: 11.10 година
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Могильницького М.С.
при секретарі Фенделєвій В.Є.
за участю:
представника позивача - Бутусової Л.Т.,
представника відповідача - не з'явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом державного підприємства «Орджонікідзевугілля» в особі структурного підрозділу «Шахта «Єнакієвська» до управління Пенсійного фонду України в м. Єнакієве Донецької області про визнання недійсним та скасування рішення управління ПФУ в м. Єнакієве № 2717 від 31.07.2008 року про застосування до ДП «Орджонікідзевугілля» в особі структурного підрозділу «Шахта «Єнакієвська» фінансових санкцій у вигляді стягнення штрафу в розмірі 203894.89 грн. та нарахування пені в розмірі 53715.72 грн.,
ВСТАНОВИВ:
Державне підприємство «Орджонікідзевугілля» в особі структурного підрозділу «Шахта «Єнакієвська» звернулось до суду з адміністративним позовом до управління Пенсійного фонду України в м. Єнакієве Донецької області про визнання недійсним та скасування рішення управління ПФУ в м. Єнакієве № 2717 від 31.07.2008 року про застосування до ДП «Орджонікідзевугілля» в особі структурного підрозділу «Шахта «Єнакієвська» фінансових санкцій у вигляді стягнення штрафу в розмірі 203894.89 грн. та нарахування пені в розмірі 53715.72 грн.
Позов мотивовано тим, що рішенням від 31 липня 2008 року № 2717 до структурного підрозділу «Шахта «Єнакієвська» ДП «Орджонікідзевугілля» були застосовані фінансові санкції за несвоєчасну сплату страхових внесків за період з 20.05.2008 року по 18.07.2008 року у вигляді стягнення штрафу в розмірі 203894.89 грн. (20% від суми простроченого платежу) та нарахована пені в розмірі 53715.72 грн. Дане рішення позивач вважає незаконним з наступних підстав.
У відповідності до ч. 5 ст. 20 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» страхові внески сплачуються страхувальниками шляхом перерахування безготівкових сум з їх банківських рахунків
Згідно з ч. 6 ст. 20 Закону України № 1058 страхувальники зобов’язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.
Базовим звітним періодом для ДП «Орджонікідзевугілля» і його структурних підрозділів з урахуванням вимог п. 1 ст. 14, п. 6 ст. 20 Закону України № 1058 є календарний місяць.
Також, позивач зазначає, що перерахування страхових внесків здійснюється страхувальниками одночасно з одержанням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплати доходу), у туму числі в безготівковій чи натуральній формі або з виручки від реалізації товарів (послуг). Установи банків приймають від страхувальників платіжні доручення та інші платіжні документи на видачу (перерахування) коштів для виплат заробітної плати (доходу), на які відповідно Закону України № 1058 нараховуються страхові внески, та здійснюють видачу (перерахування) зазначених коштів лише за умови одночасного подання страхувальником платіжних документів, що підтверджують фактичну сплату цих сум.
Фактично, як вказує позивач, в період з 25 червня 2008 року по 18 липня 2008 року шахта здійснювала поточні платежі страхових внесків за травень-червень 2008 року. У кожному платіжному дорученні зазначено призначення платежу.
Визначена управлінням ПФУ кількість календарних днів прострочення сплати відповідних страхових внесків не відповідає дійсності, що впливає на застосування відсотків для нарахування розміру штрафу.
Відповідно до п. 2 ч. 9 ст. 106 Закону України № 1058 за несплату (перерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків накладається штраф залежно від строку затримки платежу в розмірі: 10 відсотків своєчасно не сплачених зазначених сум – у разі затримки їх сплати у строк до 30 календарних днів включно; 20 відсотків зазначених сум – у разі затримки їх сплати до 90 календарних днів включно; 50 відсотків зазначених сум – у разі затримки їх сплати понад 90 календарних днів.
Одночасно на суми своєчасно не сплачених (не перерахованих) страхових внесків і фінансових санкцій нараховується пеня в розмірі 0,1% зазначених сум коштів, розрахована за кожний день прострочення платежу.
Позивач вважає, що згідно з платіжними документами сума штрафу мала скласти 96 494.29 грн. (10% своєчасно не сплачених сум), розмір пені – 5633.77 грн.
Тому просить суд визнати недійсним та скасувати рішення відповідача № 2717 від 31.07.2008 року про застосування фінансових санкцій у вигляді стягнення штрафу в розмірі 203894.89 грн. та нарахування пені в розмірі 53715.72 грн.
Відповідач надав суду заперечення проти позову, в обґрунтування яких зазначив, що відповідно до ч.ч. 2, 3 ст. 106 Закону України № 1058 суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені СП «Шахта «Єнакієвська» ДП «Орджонікідзевугілля» у встановлені строки, і тому вважаються простроченою заборгованістю. У зв’язку з чим були застосовані фінансові санкції. Просить у задоволенні позовних вимог відмовити.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав у повному обсязі. Надав суду пояснення аналогічні обґрунтуванню позовних вимог. Просив позов задовольнити у повному обсязі.
Представник відповідача позовні вимоги не визнав. Просив у задоволенні позовних вимог відмовити.
У подальшому до суду не з’явився; про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином. Причини неявки суду не повідомив.
На підставі ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України суд вважає можливим розглянути справу за відсутності представника відповідача.
Розгляд справи здійснювався із фіксуванням судового процесу за допомогою звукозаписувального пристрою «Камертон».
Вислухавши у судовому засіданні представника позивача та враховуючи заперечення відповідача проти позову, дослідивши та оцінивши подані докази за своїм внутрішнім переконанням, суд встановив наступне.
Державне підприємство «Орджонікідзевугілля» є юридичною особою, зареєстроване виконавчим комітетом Єнакієвської міської ради Донецької області 3 березня 2003 року (свідоцтво про державну реєстрацію Серії А00 № 292702), включено до ЄДРПОУ за № 32276912, діє на підставі статуту.
«Шахта «Єнакієвська» є структурним підрозділом державного підприємства «Орджонікідзевугілля» без права юридичної особи, включено до ЄДРПОУ та має ідентифікаційний код 26351837.
Структурний підрозділ «Шахта «Єнакієвська» державного підприємства «Орджонікідзевугілля» у відповідності до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», є платником страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, несе обов’язки з нарахування, обчислення та сплати страхових внесків в установлені строки в повному обсязі.
Відповідач, управління Пенсійного фонду України в м. Єнакієве Донецької області, є органом виконавчої влади, який в цих правовідносинах здійснює повноваження, покладені на нього ст. 12 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», Положенням про Пенсійний фонд України, затвердженого Указом Президента України від 1 березня 2001 року № 121/2001 з наступними змінами та доповненнями.
У відповідності до ст. 12 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», у період до перетворення Пенсійного фонду України в неприбуткову самоврядну організацію він функціонує як центральний орган виконавчої влади на підставі норм цього Закону (крім норм, зазначених в абзаці шостому пункту 1 цього розділу) та Положення про Пенсійний фонд України, яке затверджує Президент України.
Згідно зі ст. 1 Положення про Пенсійний фонд України, затвердженого Указом Президента України від 1 березня 2001 року № 121/2001 з наступними змінами та доповненнями, Пенсійний фонд України є центральним органом виконавчої влади, що здійснює керівництво та управління солідарною системою загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, провадить збір, акумуляцію та облік страхових внесків, призначає пенсії та готує документи для їх виплати, забезпечує своєчасне і в повному обсязі фінансування та виплату пенсій, допомоги на поховання, інших соціальних виплат, які згідно із законодавством здійснюються за рахунок коштів Пенсійного фонду України, здійснює контроль за цільовим використанням коштів Пенсійного фонду України. Діяльність Пенсійного фонду України спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра праці та соціальної політики України.
Згідно ст. 15 Положення, пенсійний фонд України здійснює свої повноваження безпосередньо та через утворені в установленому порядку головні управління Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві, Севастополі, та управління Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах.
У відповідності до п. 5 ст. 4 вказаного Положення, Пенсійний фонд України відповідно до покладених на нього завдань організовує, координує та контролює роботу органів Пенсійного фонду України щодо, забезпечення додержання підприємствами, установами, організаціями та громадянами законодавства про пенсійне забезпечення; забезпечення збирання та акумулювання страхових внесків, інших надходжень до бюджету Пенсійного фонду України відповідно до законодавства; стягнення у передбаченому законодавством порядку своєчасно не сплачених сум збору на обов'язкове державне пенсійне страхування; призначення і виплати пенсій; забезпечення повного та своєчасного фінансування витрат на виплату пенсій, допомоги на поховання та інших соціальних виплат, що здійснюються за рахунок коштів Пенсійного фонду України.
31 липня 2008 року управлінням Пенсійного фонду України у м. Єнакієве Донецької області прийняте рішення № 2717 про застосування до державного підприємства «Орджонікідзевугілля» (СП «Шахта «Єнакієвська») фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або органом Пенсійного фонду України.
Відповідно до рішення № 2717 від 31.07.2008 року до позивача застосовані штрафні санкції у розмірі 203894.89 грн. (20% від суми простроченого платіжа) та нарахована пеня в розмірі 53715.72 грн.
Підприємством рішення управління було оскаржено до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області (скарга від 07.08.2008 року № 513/11), за результатами чого було прийнято рішення про результати розгляду скарги від 29.08.2008 року № 17350/06, відповідно до якого рішення управління ПФУ в м. Єнакієве від 31.07.2008 року № 2717 залишено без змін, а скаргу позивача – без задоволення.
Також, позивачем зазначене рішення було оскаржено до Пенсійного фонду України (скарга від 12.09.2008 року № 596/11) та отримано рішення про результати розгляду скарги від 1 жовтня 2008 року № 17125/09-10, відповідно до якого рішення управління ПФУ в м. Єнакієве від 31. 70.2008 року № 2717 залишено без змін, скарга підрозділу – без задоволення.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» страхові внески - кошти відрахувань на соціальне страхування та збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, сплачені згідно із законодавством, що діяло раніше; кошти, сплачені на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування відповідно до цього Закону.
Згідно з п. 1 ст. 14 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» страхувальниками є роботодавці, які відповідно до ч. 1 ст. 15 цього Закону є платниками страхових внесків та зобов'язані на підставі п. 6 ч. 2 ст. 17 Закону нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески. У ст. 18 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» зазначено, що страхові внески є цільовим загальнообов'язковим платежем, який справляється на всій території України в порядку, встановленому цим Законом; вони не включаються до складу податків, інших обов'язкових платежів, що складають систему оподаткування, на ці внески не поширюється податкове законодавство, а іншим законодавством не можуть встановлюватися пільги з нарахування та сплати страхових внесків або звільнення від їх сплати.
Базовим звітним періодом для державного підприємства «Орджонікідзевугілля» і його структурних підрозділів з урахуванням вимог п. 1 ст. 14, п. 6 ст. 20 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» є календарний місяць.
Пунктом 14 розділу 15 «Прикінцеві положення» Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» установлено, що гірничі підприємства зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше як через 28 календарних днів з дня закінчення цього періоду.
Проте, дані зміни до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» були внесені статтею 10 «Прикінцеві положення» Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» від 02.09.2008 року № 345-VI, який набрав чинності 16.09.2008 року («Урядовий кур’єр», 2008, 09, 16.09.2008 № 171).
Відповідно до ст. 58 Конституції України закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.
У відповідності до ч. 5 ст. 20 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» страхові внески сплачуються страхувальниками шляхом перерахування безготівкових сум з їх банківських рахунків.
Згідно ч. 6 ст. 20 цього Закону страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.
Судом встановлено, що відповідно розрахунку фінансових санкцій та пені до оскаржуваного рішення, фінансова санкція та пеня нараховані на суму боргу у розмірі 1019474.39 грн. (4%, 32%, 42%) зі строком сплати 20.05.2008 року (за звітний базовий період – квітень 2008 року) з урахуванням платежів з 25.06.2008 року по 18.07.2008 року включно. Згідно картки особового рахунку СП «Шахта «Єнакієвська» ДП «Орджонікідзевугілля» по строку сплати 20.05.2008 року обліковуються страхові внески (4%, 32% та 42%) нараховані до сплати в сумі 1019474.39 грн. (базовий звітний період – квітень 2008 року), тобто сума страхових внесків за квітень 2008 року у зв’язку з її несвоєчасною сплатою позивачем (до 20.05.2008 року включно) вважалась недоїмкою.
При дослідженні судом платіжних доручень та виписок з банка, які містяться в матеріалах справи, було встановлено, що сплата страхових внесків позивачем здійснювалась по внесках за травень 2008 року та червень 2008 року, що не відповідає базовому періоду, за який управлінням застосовані фінансові санкції.
Статтею 12 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» передбачено, що страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника страхових внесків.
Згідно до ч. 5 ст. 106 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» за рахунок сум, що надходять від страхувальника або від державної виконавчої служби в рахунок сплати недоїмки, погашаються суми недоїмки, пені та фінансових санкцій у порядку календарної черговості їх виникнення. У разі, коли страхувальник має несплачену недоїмку, пеню та фінансові санкції і здійснює сплату поточних сум страхових внесків, ці суми зараховуються в рахунок сплати недоїмки, пені та фінансових санкцій.
У відповідності до п. 2 ч. 9 ст. 106 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», виконавчі органи Пенсійного фонду застосовують до страхувальників такі фінансові санкції: за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або територіальними органами Пенсійного фонду, накладається штраф залежно від строку затримки платежу в розмірі:
- 10 відсотків своєчасно не сплачених зазначених сум - у разі затримки їх сплати у строк до 30 календарних днів включно;
- 20 відсотків зазначених сум - у разі затримки їх сплати у строк до 90 календарних днів включно;
- 50 відсотків зазначених сум - у разі затримки їх сплати понад 90 календарних днів.
Одночасно на суми своєчасно не сплачених (не перерахованих) страхових внесків і фінансових санкцій нараховується пеня в розмірі 0.1 відсотка зазначених сум коштів, розрахована за кожний день прострочення платежу.
Таким чином, суд проаналізувавши зазначене, дійшов висновку, що об’єктом застосування штрафу та нарахування пені у ст. 106 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» є сплачена платником сума внесків, а не погашена сума недоїмки.
Відповідно до п. 9.3.2. Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, у разі, коли страхувальник не сплачує (не перераховує) або несвоєчасно сплачує (несвоєчасно перераховує) страхові внески, у тому числі донараховані ним самостійно або органами Пенсійного фонду, накладається штраф залежно від строку затримки платежу в розмірі:
при затримці їх сплати у строк до 30 календарних днів включно, - 10 відсотків своєчасно не сплачених зазначених сум;
при затримці їх сплати у строк до 90 календарних днів включно, - 20 відсотків зазначених сум;
при затримці їх сплати понад 90 календарних днів, - 50 відсотків зазначених сум.
Рішення про застосування штрафів, зазначених у цьому підпункті, складається в залежності від терміну затримки сплати (погашення) страхових внесків:
1) при затримці до 30 календарних днів включно, на наступний день після закінчення зазначених 30 календарних днів рішення про застосування штрафу виноситься у розмірі десяти відсотків від суми фактично сплаченої (погашеної) за цей період недоїмки.
Тобто, рішення виноситься одне на всю суму сплаченої (погашеної) недоїмки за період з 1 до 30 календарного дня незалежно від кількості випадків сплати за вказаний період;
Розрахунок фінансової санкції здійснюється на підставі даних картки особового рахунку платника.
Відповідно до п. 10.1. зазначеної Інструкції на суми простроченої заборгованості зі сплати страхових внесків (недоїмки) та своєчасно не сплачені (не перераховані) фінансові санкції нараховується пеня в розмірі 0.1 відсотка суми недоплати за кожний день прострочення платежу.
У разі виявлення своєчасно не сплачених сум страхових внесків страхувальники зобов'язані самостійно обчислити ці внески і сплатити їх з нарахуванням пені в порядку та розмірах, визначених цим пунктом.
Нарахування пені починається з першого календарного дня, що настає за днем настання строку сплати відповідного платежу, до дня його фактичної сплати страхувальником включно.
Документами, які є підставою для нарахування пені, є:
- документи, що підтверджують суму страхових внесків, фінансових санкцій та строк їх сплати - Розрахунок суми страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування з позитивною сумою; вимога про донараховані суми страхових внесків за актами перевірок та узгоджене рішення про застосовані фінансові санкції (штрафи); рішення суду;
- документи, що підтверджують суму та дату погашення недоїмки за страховими внесками та боргу за фінансовими санкціями - виписки з рахунків у вигляді електронного реєстру розрахункових документів; корінець прибуткового документа про приймання установою банку платежів готівкою; договорів про розстрочення (відстрочення) страхових внесків; Розрахунок суми страхових внесків з від'ємною сумою; рішення про виключення з Державного реєстру підприємств та організацій України; свідоцтво про смерть фізичної особи.
Частиною 1 статті 69 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів.
Відповідно до статті 86 Кодексу адміністративного судочинства України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Ніякі докази не мають для суду наперед встановленої сили.
Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.
Ухвалою суду від 10 лютого 2009 року по даній справі було призначено судово-економічну експертизу.
Згідно висновку судово-економічної експертизи № 1332/24/5379/25, складеного 23.10.2009 року, експертами по першому питанню зазначено, що за результатами дослідження встановлено, що на підставі первинних документів та регістрів бухгалтерського та податкового обліку СП «Шахта «Єнакієвська» ДП «Орджонікідзевугілля» фінансові санкції вигляді штрафу та пені, які нараховані згідно рішення управління ПФУ в м. Єнакієве № 2717 від 31.07.2008 року про стягнення суми штрафу та нарахування пені, документально не обґрунтовані. Стосовно другого питання, зазначено, що за несвоєчасну сплату страхових внесків (4%, 33.2%) за звітний період – квітень 2008 року, розмір штрафу складає 101906.34 грн., пеня – 6190.20 грн.
Також, у висновку зазначено, що розбіжності в нарахуванні пені та фінансових санкцій за даними дослідження та рішення № 2717 від 31.07.2008 року склали: пеня – у сторону зменшення на 47527.52 грн. (6190.20 грн. – 53715.72 грн.); штраф – у сторону зменшення на 101988.55 грн. (101906.34 грн. – 203894.89 грн.).
Суд вважає висновок судово-економічної експертизи № 1332/24/5379/25 від 23.10.2009 року по даній адміністративній справі обґрунтованими, та таким, що в повній мірі відповідає вимогам чинного законодавства України.
Таким чином, суд приймає до уваги висновок судово-економічної експертизи № 1332/24/5379/25 від 23.10.2009 року по справі 2-а-35486/08/0570.
Відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до п.п. 2, 3, 4 ч. 2 ст. 129 Конституції України, основними засадами судочинства є рівність усіх учасників судового процесу перед законом та судом, забезпечення доведеності вини, змагальність сторін та свобода в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Відповідно до ст. 11 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Згідно з ч. 3 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони, зокрема, на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Частиною 1 ст. 9 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
У відповідності до ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України, з Державного бюджету України суд стягує на користь позивача понесені судові витрати у розмірі 1.70 грн.
Керуючись ст.ст. 2-15, 17-18, 33-35, 41-42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110-111, 121, 122-143, 151-154, 158, 162, 163, 167, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Позовні вимоги державного підприємства «Орджонікідзевугілля» в особі структурного підрозділу «Шахта «Єнакієвська» до управління Пенсійного фонду України в м. Єнакієве Донецької області про визнання недійсним та скасування рішення управління ПФУ в м. Єнакієве № 2717 від 31.07.2008 року про застосування до ДП «Орджонікідзевугілля» в особі структурного підрозділу «Шахта «Єнакієвська» фінансових санкцій у вигляді стягнення штрафу в розмірі 203894.89 грн. та нарахування пені в розмірі 53715.72 грн. – задовольнити частково.
Визнати рішення управління Пенсійного фонду України в м. Єнакієве Донецької області від 31 липня 2008 року № 2717 про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або органом Пенсійного фонду на суму нарахованих штрафних санкцій у розмірі 203894.89 грн. та пені в розмірі 53715.72 грн. – недійсним на суму штрафних санкцій у розмірі 101988.55 грн. та на суму пені в розмірі 47527.52 грн.
Стягнути з Державного бюджету України на користь державного підприємства «Орджонікідзевугілля» (86405, Донецька область, м. Єнакієве, вул. Трестівська, 10; ЄДРПОУ 32276912) витрати по сплаті судового збору у розмірі 1.70 грн.
Постанова постановлена у нарадчій кімнаті та проголошена її вступна та резолютивна частини у судовому засіданні 13 січня 2010 року в присутності представника позивача.
Повний текст постанови складений 18 січня 2010 року.
Заяву про апеляційне оскарження постанови суду може бути подано протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя М.С.Могильницький