Постанова № 7567238, 11.01.2010, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
11.01.2010
Номер справи
2а-17209/09/0570
Номер документу
7567238
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

11 січня 2010 р.                                                                       справа № 2а-17209/09/0570

час прийняття постанови:

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого                                                  судді Масло І.В.

при секретарі                                                  Грішаєві Є.Є.

за участю:

представника позивача                                                             Харакоз С.А.,

представника відповідача                                                             не з’явився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду за адресою: 83052, м. Донецьк, вул. 50-ї Гвардійської дивізії, 17, адміністративну справу за позовом Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України до Кредитної спілки «Сприяння» про стягнення штрафу у розмірі 1700,00 грн., -

В С Т А Н О В И В:

Державна комісія з регулювання ринків фінансових послуг України звернулася до суду з позовом до Кредитної спілки «Сприяння» про стягнення штрафу у розмірі 1700,00 грн., мотивуючи свої вимоги тим, що за результатами планової виїзної інспекції відповідача складено акт від 25.06.2009 № 47/19-п/ФМ, в якому зафіксовані порушення вимог Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом».

На підставі ст.ст. 4, 17 вказаного Закону, п. 1 Положення про Державну комісію з регулювання ринків фінансових послуг України, затвердженого Указом Президента України від 04.04.2003 № 292/2003, п. 3 Порядку застосування Державною комісією з регулювання ринків фінансових послуг України штрафів за невиконання (неналежне виконання) вимог Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом», затвердженого розпорядженням Держфінпослуг від 13.11.2003 № 120, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 27.11.2003 за № 1087/8408, позивачем було прийнято постанову від 24.07.2009 № 47/19-п/ФМ про накладення штрафу у розмірі 1700,00 грн.

30.07.2009 відповідачу було надіслано листа за вих. № 9562/42-8 щодо виконання вимог постанови, однак відповідач суму штрафу до бюджету не сплатив.

Позивач просив стягнути з Кредитної спілки «Сприяння» до Державного бюджету України штраф у сумі 1700,00 грн. (а.с. 2-4).

В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги і просив задовольнити їх в повному обсязі.

Представник відповідача у судове засідання не з’явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся судом належним чином, причин неявки суду не повідомив. Заяв про відкладення розгляду справи або про розгляд справи за його відсутності представник відповідача суду не надавав. За таких обставин суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності представника відповідача на підставі наявних у справі доказів.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши обставини справи та перевіривши їх доказами в межах заявлених позовних вимог, суд встановив наступне.

Позивач – Державна комісія з регулювання ринків фінансових послуг України (далі - Комісія) є центральним органом виконавчої влади зі спеціальним статусом.

Відповідно до п.п. 1, 2 Положення про Державну комісію з регулювання ринків фінансових послуг України, затвердженого Указом Президента України від 4 квітня 2003 року N 292/2003, Комісія - це спеціально уповноважений орган виконавчої влади у сфері регулювання ринків фінансових послуг у межах, визначених законодавством.

Комісія у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, актами Президента України та Кабінету Міністрів України, а також цим Положенням.

Підпунктами 3, 49 пункту 4 цього Положення визначено, що Комісія відповідно до покладених на неї завдань та у межах своєї компетенції здійснює згідно із законами України державне регулювання і нагляд за діяльністю страхових компаній та страхових брокерів, установ накопичувального пенсійного забезпечення, довірчих товариств, кредитних спілок, лізингових та факторингових компаній, кредитно-гарантійних установ, ломбардів, інших учасників ринків фінансових послуг (крім банків, професійних учасників фондового ринку, інститутів спільного інвестування в частині їх діяльності на фондовому ринку, фінансових установ, які мають статус міжурядових міжнародних організацій, Державного казначейства України та державних цільових фондів); звертається до суду з позовами (заявами) у зв'язку з порушенням законодавства України про фінансові послуги.

Згідно з підпунктом 12 пункту 5 цього Положення комісія має право в межах своїх повноважень застосовувати до фінансових установ, які не додержуються законів та інших нормативно-правових актів, що регулюють діяльність з надання фінансових послуг, заходи впливу у вигляді накладення штрафів відповідно до закону.

Відповідач – Кредитна спілка «Сприяння» є юридичною особою, включене до ЄДРПОУ за № 26391759.

Правовідносини, що склалися між сторонами, регулюються Законом України Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом” і прийнятими відповідно до нього нормативно-правовими актами.

В судовому засіданні встановлено, що позивачем у період з 04.06.2009 по 25.06.2009 проводилася інспекція Кредитної спілки «Сприяння», під час якої було встановлено порушення актів законодавства у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, за наслідками якої складено акт від 25.06.2009 № 47/19-п/ФМ (а.с. 8-17).

Постановою Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України № 47/19-п/ФМ від 24.07.2009 до Кредитної спілки «Сприяння» застосовано штраф у розмірі 1700,00 грн. (а.с. 7).

Відповідно до цієї постанови сума штрафу підлягає перерахуванню до Державного бюджету України в 10-термін з дня отримання постанови про накладення штрафу.

У відповідності до ч. 3 ст. 17 Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом» у разі невиконання (неналежного виконання) суб'єктом первинного фінансового моніторингу вимог цього Закону до нього може застосовуватися в порядку, встановленому законодавством, штраф у розмірі до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. У випадку відсутності згоди щодо сплати штрафу рішення про накладення штрафу чи у його відмові приймається судом за поданням органу, що регулює діяльність суб'єкта первинного фінансового моніторингу та надає ліцензії або інший спеціальний дозвіл.

Крім того, відповідно до п.п. 11, 13, 14 Порядку застосування Державною комісією з регулювання ринків фінансових послуг України штрафів за невиконання (неналежне виконання) вимог Закону України "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом", затвердженого розпорядженням Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України від 13 листопада 2003 р. N 120, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27 листопада 2003 р. за N 1087/8408, штраф за невиконання (неналежне виконання) установою вимог Закону може застосовуватись у розмірі до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. При визначенні розміру штрафу враховуються обставини вчинення порушення та його наслідки.

У разі, якщо установа не сплачує штраф протягом 10 днів з дня отримання постанови про накладення штрафу, Держфінпослуг звертається до суду з позовною заявою про стягнення з установи відповідної суми штрафу.

Рішення про накладення штрафу може бути оскаржене установами в установленому законодавством порядку.

У судовому засіданні встановлено, що постанова Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України № 47/19-п/ФМ від 24.07.2009 про застосування штрафу за невиконання (неналежне виконання) вимог Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом» відповідачем не оскаржувалася. У встановлений у постанові термін відповідач суму штрафу до бюджету не сплатив. Таким чином, сума штрафу підлягає стягненню з відповідача на підставі рішення суду.

Враховуючи викладене, суд задовольняє позовні вимоги.

Відповідно до ч.4 ст. 94 КАС України, судові витрати з відповідача не підлягають стягненню.

Керуючись статтями 1, 2, 4, 5, 6, 10, 11, 14, 15, 17, 23, 48, 58, 69-71, 79, 86, 87, 94, 98, 104, 105, 111, 112, 114, 121, 160, 161, 162, 163, 185, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України до Кредитної спілки «Сприяння» про стягнення штрафу у розмірі 1700,00 грн.- задовольнити.

Стягнути з Кредитної спілки «Сприяння» (вул. Артема, 88, м. Донецьк, 83050, код ЄДРПОУ 26391759) на користь Державного бюджету України суму штрафу у розмірі 1700 (одна тисяча сімсот) грн. 00 коп., застосованого постановою Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України № 47/19-п/ФМ від 24.07.2009.

Постанова постановлена у нарадчій кімнаті та проголошено її повний текст у судовому засіданні 11 січня 2010 року.

          Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.

          Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.

          Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

          Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.

Суддя                                                                                           Масло І.В.