Ухвала суду № 75668063, 02.08.2018, Криворізький районний суд Дніпропетровської області

Дата ухвалення
02.08.2018
Номер справи
177/1277/17
Номер документу
75668063
Форма судочинства
Кримінальне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 177/1277/17

Провадження № 1-кп/177/28/18

У Х В А Л А

І М Е Н ЕМ У К Р А Ї Н И

02 серпня 2018 року м. Кривий Ріг

Криворізький районний суд Дніпропетровської області у складі:

головуючого судді - Строгова Г. Г.

секретаря судового засідання - Маракуца І.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду кримінальне провадження, внесене в Єдиний реєстр досудових розслідувань за № 42017040000000681 від 07.06.2017 за обвинуваченням:

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка народилася в м. Кривий Ріг Дніпропетровської області, громадянка України, ІНФОРМАЦІЯ_2, розлучена, неповнолітніх дітей не має, працює старшим державним інспектором відділу митного оформлення «Кривбас» митного поста «Кривий Ріг» Дніпропетровської митниці ДФС, раніше не судима, зареєстрована та проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3

за ст. 367 ч.1 КК України, -

за участю:

прокурора Арсенюка А.В.

представника потерпілої особи ОСОБА_2

обвинуваченої ОСОБА_1

захисника ОСОБА_3

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 відповідно до наказу начальника Дніпропетровської митниці ДФС № 173-о від 15.12.2014 була переведена на посаду старшого державного інспектора відділу митного оформлення «Кривбас» митного поста «Кривий Ріг» Дніпропетровської митниці ДФС та відповідно до наказу № 426-о від 30.12.2013 Дніпропетровської митниці Міндоходів має спеціальне звання радника податкової та митної справи III рангу.

Відповідно до посадової інструкції старшого державного інспектора відділу митного оформлення «Кривбас» митного посту «Кривий Ріг», затвердженої начальником Дніпропетровської митниці ДФС ОСОБА_4 03.12.2014 року, на ОСОБА_1 покладені наступні посадові обов’язки:

п.2.9. здійснює митний контроль та виконує митні формальності щодо товарів, транспортних засобів комерційного призначення, що переміщуються через митний кордон України, у тому числі на підставі електронних документів (електронне декларування), за допомогою технічних засобів контролю.

п.2.14 здійснює перевірку документів та відомостей, необхідних для здійснення митного контролю та митного оформлення товарів і транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України суб’єктами ЗЕД та громадянами.

п.2.15 здійснює контроль за застосуванням заходів митно-тарифного та нетарифного регулювання ЗЕД під час переміщення товарів через митний кордон України.

п.2.18 визначає, за результатами застосування системи управління ризиками, форми та обсяги митного контролю у конкретних випадках переміщень товарів і транспортних засобів через митний кордон України.

п.2.21 здійснює контроль правильності класифікації задекларованих або оформлених товарів.

п.2.38 реалізує заходи з управління ризиками шляхом виконання митних формальностей, визначених за результатами застосування системи управління ризиками, та внесення в установленому порядку інформації про результати їх виконання до автоматизованої системи митного оформлення товарів.

п.2.39 виконує митні формальності щодо товарів, які переміщуються через митний кордон України та поміщуються (поміщені) у відповідний митний режим.

Відповідно до Тимчасового положення про відділ митного оформлення «Кривбас» митного поста «Кривий Ріг» Дніпропетровської митниці ДФС, затвердженого начальником Дніпропетровської митниці ДФС 04.12.2014, ОСОБА_1 є працівником органу виконавчої влади, та згідно з приміткою до ст. 364 КК України є службовою особою.

Згідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставах, у межах повноважень і способом, передбаченим Конституцією і законами України.

Відповідно до пункту 2 статті 69 Митного кодексу України, органи доходів і зборів здійснюють контроль правильності класифікації товарів, поданих до митного оформлення, згідно з Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності (далі - УКТЗЕД).

Частинами 4, 5 статті 69 Митного кодексу України встановлено, що у разі виявлення під час митного оформлення товарів або після нього порушення правил класифікації товарів орган доходів і зборів має право самостійно класифікувати такі товари.

Під складним випадком класифікації товару розуміється випадок, коли у процесі контролю правильності заявленого декларантом або уповноваженою ним особою коду товару виникають суперечності щодо тлумачення положень УКТ ЗЕД, вирішення яких потребує додаткової інформації, спеціальних знань, проведення досліджень тощо.

Відповідно до частини 6 статті 69 Митного кодексу України встановлено, що штрафи та інші санкції за несплату митних платежів та за інші порушення, виявлені у зв’язку з неправильною класифікацією товарів, застосовуються органами доходів і зборів виключно у разі, якщо прийняте органом доходів і зборів рішення про класифікацію цих товарів у складному випадку було прийнято на підставі поданих заявником недостовірних документів, наданої ним недостовірної інформації та/або внаслідок ненадання заявником всієї наявної у нього інформації, необхідної для прийняття зазначеного рішення, що суттєво вплинуло на характер цього рішення.

У відповідності до вимог пункту 185.1 статті 185 Податкового кодексу України об'єктом оподаткування є операції платників податку з: а) постачання товарів, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 цього Кодексу, у тому числі операції з передачі права власності на об'єкти застави позичальнику (кредитору), на товари, що передаються на умовах товарного кредиту, а також з передачі об'єкта фінансового лізингу в користування лізингоотримувачу/орендарю; б) постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 цього Кодексу; в) ввезення товарів на митну територію України.

Згідно до пункту 187.8 статті 187 Податкового кодексу України датою виникнення податкових зобов’язань у разі ввезення товарів на митну території України є дата подання митної декларації для митного оформлення.

Пунктом 190.1. статті 190 Податкового кодексу України регламентовано, що базою оподаткування для товарів, що ввозяться на митну територію України, є договірна (контрактна) вартість, але не нижче митної вартості цих товарів, визначеної відповідно до розділу ІІІ Митного кодексу України, з урахуванням мита та акцизного податку, що підлягають сплаті і включаються до ціни товарів.

Згідно з пунктом 3 Розділу І Порядку роботи відділу митних платежів, підрозділу митного оформлення митного органу та митного поста при вирішенні питань класифікації товарів, що переміщуються через митний кордон України (далі - Порядок), класифікація товару - визначення коду товару відповідно до вимог Основних правил інтерпретації УКТЗЕД, передбачених Законом України «Про Митний тариф України», з урахуванням Пояснень до УКТЗЕД, рішень Комітету з Гармонізованої системи опису та кодування товарів Всесвітньої митної організації, методичних рекомендацій щодо класифікації окремих товарів згідно з вимогами УКТЗЕД, розроблених центральним органом виконавчої влади у сфері митної справи на виконання статті 68 Кодексу, здійснюється до початку переміщення товару через митний кордон України, під час митного оформлення та після завершення митного оформлення.

Таким чином, ОСОБА_1, нехтуючи вищезазначеними нормами діючого законодавства, а також нівелюючи основні засади діяльності державної фіскальної служби в Україні, будучи представником державного органу виконавчої влади та відповідно до своїх функціональних обов’язків наділеною компетенцією на виконання митних формальностей при здійсненні митного контролю та контролем правильності класифікації задекларованих товарів, скоїла злочин у сфері службової діяльності за наступних обставин.

Декларантом ПАТ "Криворізький залізорудний комбінат" (ЄДРПОУ 00191307) 18.03.2015було подано до митного оформлення митну декларацію на товари:

№1 «Інший змінний інструмент з робочою частиною з штучного алмазу:

- заточний ковпачок superdiarocgold діаметр 8 мм (grindingcupsuperdiarocgolddiameter 8 mm) артикул 4100-08 – 78 штук;

- заточний ковпачок superdiarocgold діаметр 9 мм (grindingcupsuperdiarocgolddiameter 9 mm) артикул 4100-09 - 64 штуки;

- заточний ковпачок superdiarocgold діаметр 10 мм (grindingcupsuperdiarocgolddiameter 10 mm) артикул 4100-10 - 42 штуки;

- заточний ковпачок superdiarocgold діаметр 12 мм (grindingcupsuperdiarocgolddiameter 12 mm) артикул 4100-12 – 36 штук;

- заточний ковпачок superdiarocgold діаметр 14 мм (grindingcupsuperdiarocgolddiameter 14 mm) артикул 4100-14 - 42 штуки.

Ковпачки використовуються для заточки напівбалістичних форм штирів бурових коронок на заточних машинах. Це ідеальний інструмент для відновлення та правки бурових коронок, щоб подовжити їх робочий ресурс та для запобігання зниження швидкості проходки. Заточні ковпачки виготовлені з металу, робоча частина вкрита шаром штучного алмазного напилення та оснащені гумовою втулкою, виключаючою передачу вібрації до заточувальної машини.», виробник «CME Blastingandminingeguipment, ltd», код за УКТ ЗЕД НОМЕР_1, країна походження Канада»;

№2 «Інший змінний інструмент з робочою частиною з штучного алмазу:

- заточне колесо (для тіла) 10-14 мм grindingwheelplain 10-14 mm – 12 штук, забезпечує шліфовку (очищення) безпосередньо тіло самого штиря бурової коронки від задирок;

- заточне колесо діаметр 8 мм grinding wheel diameter 8 mm (ballistic) – 51 штука;

- заточне колесо діаметр 9 мм grinding wheel diameter 9 mm (ballistic) – 9 штук;

- заточне колесо діаметр 10 мм grinding wheel diameter 10 mm (ballistic) – 14 штук;

- заточне колесо діаметр 12 мм grinding wheel diameter 12 mm (ballistic) – 36 штук;

- заточне колесо діаметр 14 мм grinding wheel diameter 14 mm (ballistic) – 43 штуки.

Колеса використовуються для заточки бурових інструментів з сферичними або конічними вставками з карбіду вольфраму. Заточні колеса виготовлені з металу, робоча частина вкрита шаром штучного алмазного напилення, нові.», виробник «Bridgeabrazives, ltd», код за УКТ ЗЕД НОМЕР_1, країна походження Великобританія».

Митна декларація була розподілена для здійснення митного оформлення на посадову особу відділу митного оформлення №2 митного поста «Кривий Ріг» ОСОБА_1 та зареєстрована за № 110050004/2015/001016.

Згідно наданих до митного оформлення документів технічного характеру, зокрема, інформація щодо характеристик товару на бланках підприємства «Techno-Export» товар являє собою:

- заточні ковпачки superdiarocgold – інструмент для відновлення та правки бурових штирьових коронок, з метою продовження їх робочого ресурсу і для запобігання зниження швидкості проходження.Робоча поверхня заточних ковпачків покрита шаром штучного алмазного покриття, а тіло заточного ковпачка виготовлено з металу.

- заточні ковпачки з алмазним покриттям використовується у складі з пневматичною заточувальною машиною, для заточування бурового інструменту. Змінні заточні ковпачки оснащені гумовою втулкою, що виключає передачу вібрації до заточувальної машини.

- заточні колеса – використовуються у складі з пневматичними цанговими бурмашинами. Робоча поверхня заточних коліс покрита шаром штучного алмазного покриття, а безпосередньо заточне колесо виготовлено з металу. Заточні колеса з алмазним покриття використовуються для заточення бурового інструмента з сферичними або конічними вставками з карбіду вольфраму. Являє собою виріб з металу у вигляді плоского диску з увігнутою поверхнею.

Враховуючи викладене у технічній документації, товар призначений для заточення бурового інструменту з карбіду вольфраму.

За зовнішнім виглядом не містить під шаром штучного алмаза будь-яких різальних зубів, пазів, борозен і т.д.

Назва товарної позиції 8207 УКТЗЕД «Інструменти змінні для ручних знарядь, з механічним приводом чи без нього або для верстатів (наприклад, для пресування, штампування, нарізування різьби, свердління, розточування, прошивання, фрезерування, токарної обробки або загвинчування), включаючи філь’єри для волочіння або пресування металу, інструменти для буріння скельних порід або ґрунтів» (ставка ввізного мита 2%).

Назва товарної позиції 6804 «жорна, каменiточильнi, круги шлiфувальнi та аналогiчнi вироби без каркасу, призначенi для шлiфування, заточування, подрiбнення, полiрування, розрiзування або розпилювання, каменi для ручного точiння або полiрування та їх частини з природного каменю, з агломерованих натуральних або штучних абразивiв або з керамiки, у поєднаннi з частинами з інших матерiалiв або без них» (ставка ввізного мита 10%).

Відповідно пояснень товарної позиції 8207 УКТЗЕД до цієї товарної позиції включається інструменти з робочою частиною з недорогоцінного металу, оснащеною або покритою абразивними матеріалами, за умови, що ці інструменти мають різальні зубці, пази, канавки і т.п., які залишаються такими і зберігають свої функції навіть після нанесення абразиву, тобто інструменти, що готові до роботи і без абразиву; проте більшість абразивних інструментів до цієї товарної позиції не входять.

Також інструменти, розглянуті в товарній позиції 8207 УКТЗЕД, включають зокрема, змінні інструменти для заточення частина (9) п.11.

Державний інспектор Павлова С.В., була достовірно обізнаною про те, що у поясненнях товарної позиції 6804 (3) УКТЗЕД вказано, що до цієї товарної позиції включається шліфувальні круги, головки, диски, наконечники і т.д. застосовуються у верстатах, електромеханічних або пневматичних ручних інструментах для обтісування, полірування, заточування, припасування або іноді для різання металів, каменю, скла, пластмас, кераміки, гуми, шкіри, перламутру, слонової кістки і т.д.

Такі інструменти включаються до цієї товарної позиції не лише в тих випадках, коли вони складаються переважно з абразивних матеріалів, але і коли вони складаються з дуже невеликої абразивної головки в металевому корпусі або з серцевини чи осердя з твердого матеріалу (металу, дерева, пластмаси, пробки і т.д.) з постійно прикріпленими компактними шарами агломерованого абразиву (наприклад, різальні металеві диски і т.д., з ободками або з розташованими по окружності вставками з абразивного матеріалу).

Однак, 18.03.2015 ОСОБА_1 у період часу з 12 год. 20 хв. до 15 год. 30 хв., перебуваючи на посаді головного державного інспектора відділу митного оформлення «Кривбас» митного поста «Кривий Ріг» Дніпропетровської митниці ДФС, знаходячись на своєму робочому місці у приміщенні митного поста «Кривий Ріг» Дніпропетровської митниці за адресою: Дніпропетровська область, смт. Радушне, Нікопольське шосе, буд. 2А, не зважаючи на те, що відповідно до правил 1 та 6 ОПІ, назви товарних позицій 6804, 8207 та відповідних пояснень до цих товарних позицій класифікація товару «змінний інструмент з робочою частиною з штучного алмазу: заточні ковпачки superdiarocgold; заточні колеса» за митною декларацією 110050004/2015/1016 від 18.03.2015 має здійснюватись у товарній підкатегорії 6804 21 00 00 згідно з УКТ ЗЕД (ставка мита 10 %) і будучи обізнаною з вимогами законодавства України щодо класифікації товарів, маючи реальну можливість здійснити митні формальності у відповідності з вимогами законодавства, проявляючи службову недбалість, неналежно виконуючи свої службові обов’язки, передбачені п.п. 2.9., 2.14., 2.15, 2.18, 2,21, 2.38, 2.39. Посадової інструкції, всупереч вимогам статті 69 МКУ в частині правильності класифікації товарів та п.п. 7.3, 7.4, 7.6, 7.9 Порядку здійснення аналізу та оцінки ризиків від 24.05.2012 року №597, в частині виконання обов’язкової форми контролю сформованої СУР у відповідності з повідомленням до митної формальності із застосуванням електронної форми декларування оформила вказаний товар, невірно класифікуючи його в пункті 33 ЕМД №110050004/2015/1016 за кодом 8207 90 10 00 (ставка мита 2 %).

За МД №110050004/2015/001016 від 18.03.2015 автоматизованою системою управління ризиками було згенеровано наступні форми митного контролю:

- 107-3 «Контроль правильності класифiкацiї товарів згідно з УКТ ЗЕД» з повідомленням «Товар № 1. Можливо, неправильна класифікація товару. РЕГІОНАЛЬНИЙ ПРОФІЛЬ РИЗИКУ! Здійснити обов’язкове направлення запиту до спеціалізованого підрозділу. Здійснити перевірку відповідності опису товару характеристикам, що є визначальними для класифікації. Існує ризик класифікації товару як інструменту з визначеною функцією або як ручного інструменту. Товар № 2. Можливо, неправильна класифікація товару. РЕГІОНАЛЬНИЙ ПРОФІЛЬ РИЗИКУ! Здійснити обов’язкове направлення запиту до спеціалізованого підрозділу. Здійснити перевірку відповідності опису товару характеристикам, що є визначальними для класифікації. Існує ризик класифікації товару як інструменту з визначеною функцією або як ручного інструменту. Перевірити відповідність заявленого опису товару та наведеної вище інформації про можливі товари «прикриття»/«ризику». Якщо опис товару співпадає з вищенаведеним, то при випуску товарів у вільний обіг провести перевірку правильності класифікації.»;

- 108-3 «Витребування документів, які підтверджують коди товарів згідно з УКТ ЗЕД» з повідомленням «Товар № 1. Можливо, неправильна класифікація товару. РЕГІОНАЛЬНИЙ ПРОФІЛЬ РИЗИКУ! Здійснити обов’язкове направлення запиту до спеціалізованого підрозділу. Здійснити перевірку відповідності опису товару характеристикам, що є визначальними для класифікації. Існує ризик класифікації товару як інструменту з визначеною функцією або як ручного інструменту. Товар № 2. Можливо, неправильна класифікація товару. РЕГІОНАЛЬНИЙ ПРОФІЛЬ РИЗИКУ! Здійснити обов’язкове направлення запиту до спеціалізованого підрозділу. Здійснити перевірку відповідності опису товару характеристикам, що є визначальними для класифікації. Існує ризик класифікації товару як інструменту з визначеною функцією або як ручного інструменту. Перевірити відповідність заявленого опису товару та наведеної вище інформації про можливі товари «прикриття»/«ризику». Якщо опис товару співпадає з вищенаведеним, то при випуску товарів у вільний обіг провести перевірку правильності класифікації.».

Однак, маючи реальну можливість належним чином здійснити запит до спеціалізованого підрозділу щодо правильності класифікації товарів, ОСОБА_1, будучі службовою особою підрозділу митного оформлення, ставлячись до своїх обов’язків формально, перевірку правильності за цією партією товарів, шляхом направлення запиту до спеціалізованого підрозділу щодо правильності класифікації товарів, які наявні у переліку Регіональних профілів ризику затверджених наказом Дніпропетровської митниці Міндоходів від 10.04.2014 №136 за підпозицією 820790, не здійснила.

При цьому, продовжуючи несумлінно ставитись до своїх службових обов’язків, ОСОБА_1 не виконала форму митного контролю 107-3 «Контроль правильності класифікації товарiв згідно з УКТ ЗЕД» у відповідності з примітками до форми митного контролю, та в супереч вимог СУР щодо направлення запиту до спеціалізованого підрозділу, самостійно прийняла рішення щодо правильності класифікації та кодування товарів.

Після цього, на виконання необов’язкової форми митного контролю 108-3 «Витребування документів, які підтверджують коди товарів згідно з УКТ ЗЕД» посадовою особою відділу митного оформлення №2 митного поста «Кривий Ріг» ОСОБА_1 проставлено наступне: у результатах здійснення форми митного контролю - МФ здійснено. Невідповідностей / порушень не виявлено, дата фактичного виконання митної формальності, та своє прізвище, ініціали – як посадової особи, яка здійснила митну формальність. При цьому, ОСОБА_1, неналежно виконуючи свої службові обов’язки будь-які повідомлення з вимогою надання документів, які підтверджують коди товарів згідно з УКТ ЗЕД, відповідно до інформації АСМО «Інспектор», на адресу декларанта не надсилала.

В результаті службової недбалості головного державного інспектора відділу митного оформлення «Кривбас» митного поста «Кривий Ріг» Дніпропетровської митниці ДФС ОСОБА_1, яка виразилися у неналежному виконанні нею службових обов’язків та невжитті заходів щодо повноти нарахування та сплати митних платежів, а саме в оформленні у митній декларації неправильної класифікації товару, що ввозиться на митну територію України за кодом УКТ ЗЕД 8207 90 10 00 (ставка ввізного мита 2 %) замість коду УКТ ЗЕД 6804 21 00 00 (ставка ввізного мита 10 %), що призвело до недоплати ПАТ "Криворізький залізорудний комбінат" на користь державного бюджету ввізного мита та податку на додану вартість в сумі 74 975,98 грн та завдало охоронюваним законом державним інтересам істотну шкоду, яка в 123 раз перевищує неоподаткований мінімум доходів громадян та складається відповідно до висновку судово-економічної експертизи № 15/11.1/19 від 07.04.2017 з недоотриманого до бюджету України ввізного мита на суму 62 479,98 грн. та податку на додану вартість на суму 12 496 грн.

Дії ОСОБА_1, які виразилися у службовій недбалості, тобто неналежному виконанні службовою особою своїх службових обов’язків через несумлінне ставлення до них, що завдало істотної шкоди охоронюваним законом державним інтересам, кваліфікуються за ч. 1 ст. 367 КК України.

В судовому засіданні 02.08.2018 ОСОБА_1 заявила клопотання про звільнення її від кримінальної відповідальності та закриття кримінального провадження.

Клопотання обґрунтоване тим, що обвинуваченій інкримінується вчинення злочину у березні 2015 року, а саме 18.05.2015 року здійснене митне оформлення товару за митною декларацією №110050004/2015/001016, що згідно обвинувачення є неналежним виконанням службових обов’язків через несумлінне ставлення до них, що завдало істотної шкоди держаним інтересам. На сьогоднішній день минуло три роки з моменту митного оформлення, а вирок за обвинуваченням не винесений.

ОСОБА_1 вказує, що може бути звільнена від кримінальної відповідальності на підставі ч.1 ст. 49 КК України, а кримінальне провадження відносно неї підлягає закриттю на підставі п.1 ч.2 ст. 284 КПК України.

Захисник обвинуваченої – адвокат ОСОБА_3 підтримав заявлене клопотання.

Прокурор, який приймає участь у даному кримінальному провадженні та представник потерпілої особи Дніпропетровської митниці ДФС ОСОБА_2, кожен окремо, не заперечували проти задоволення клопотання обвинуваченої про закриття кримінального провадження, вказуючи на необхідність дотримання прав обвинуваченої та на наявність підстав для закриття кримінального провадження у зв’язку зі спливом строків давності.

Заслухавши думку учасників процесу, дослідивши надані матеріали, суд прийшов до наступного висновку.

Згідно ч. 4 ст. 286 КПК України, якщо під час здійснення судового провадження щодо провадження, яке надійшло до суду з обвинувальним актом, сторона кримінального провадження звернеться до суду з клопотанням про звільнення від кримінальної відповідальності обвинуваченого, суд має невідкладно розглянути таке клопотання.

Згідно ст. 285 КПК України особа звільняється від кримінальної відповідальності у випадках, передбачених законом України про кримінальну відповідальність.

Статтею 44 КК України визначено, що особа, яка вчинила злочин, звільняється від кримінальної відповідальності у випадках, передбачених цим Кодексом. Звільнення від кримінальної відповідальності у випадках, передбачених цих Кодексом, здійснюється виключно судом. Порядок звільнення від кримінальної відповідальності встановлюється законом.

Відповідно до ст. 49 КК України, що регулює звільнення від кримінальної відповідальності у зв'язку із закінченням строків давності, особа звільняється від кримінальної відповідальності, якщо з дня вчинення нею злочину і до дня набрання вироком законної сили минуло три років у разі вчинення злочину невеликої тяжкості, за який передбачене покарання у виді обмеження або позбавлення волі.

Підставою звільнення особи від кримінальної відповідальності за ст. 49 КК України є лише таке закінчення відповідного строку давності, який сплив до дня набрання законної сили обвинувальним вироком суду щодо особи, яка вчинила злочин певної тяжкості.

Таким чином, строк давності спливає і під час досудового розслідування, і під час судового провадження, і після проголошення обвинувального вироку суду. Будь-які процесуальні дії протягом цих строків не припиняють їх перебіг. Якщо строк давності сплив до дня набрання законної сили обвинувальним вироком суду, то особа підлягає звільненню від кримінальної відповідальності незалежно від того, на якій стадії перебуває кримінальне провадження щодо цієї особи.

Згідно ст. 12 КК України злочин, передбачений ч. 1 ст. 367 КК України, відноситься до злочинів невеликої тяжкості.

З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_1 обвинувачується у вчиненні 18.03.2015 злочину, передбаченого ч. 1 ст. 367 КК України, клопотання про звільнення від кримінальної відповідальності заявлено 02.08.2018, тобто після спливу трьох років з дня вчинення злочину, що свідчить про наявність підстав, передбачених ст. 49 КК України, для закриття кримінального провадження та звільнення особи від кримінальної відповідальності.

Згідно з ч.2 ст.49 КК України перебіг строків давності зупиняється, якщо особа, що вчинила злочин, ухилилася від досудового слідства або суду. У цих випадках перебіг давності відновлюється з дня з'явлення особи із зізнанням або її затримання. У цьому разі особа звільняється від кримінальної відповідальності, якщо з часу вчинення злочину минуло п'ятнадцять років.

Відповідно до ч.3 ст.49 КК України перебіг давності переривається, якщо до закінчення зазначених у частинах першій та другій цієї статті строків особа вчинила новий злочин середньої тяжкості, тяжкий або особливо тяжкий злочин. Обчислення давності в цьому разі починається з дня вчинення нового злочину. При цьому строки давності обчислюються окремо за кожний злочин.

Судом не встановлено обставин і не отримано об'єктивних доказів на підтвердження підстав для зупинення або переривання строків давності, передбачених ч.ч. 2, 3 ст.49 КК України.

Згідно п.1 ч.2 ст.284 КПК України кримінальне провадження закривається судом у зв'язку зі звільненням особи від кримінальної відповідальності. Закриття кримінального провадження з цієї підстави не допускається, якщо обвинувачений проти цього заперечує (ч.8 ст.284 КПК України).

Також суд зазначає, що дотримання умов, передбачених частинами 1-3 ст. 49 КК України є безумовною і звільнення особи від кримінальної відповідальності на підставі закінчення строків давності є обов'язковим.

Суд за наявності підстав для звільнення особи від кримінальної відповідальності у зв'язку із закінченням строків давності, передбачених ст. 49 КК України, та за згодою підозрюваного, обвинуваченого ухвалою закриває кримінальне провадження та звільняє підозрюваного, обвинуваченого від кримінальної відповідальності.

У судовому засіданні обвинувачена ОСОБА_1 зазначила, що їй відомі наслідки закриття кримінального провадження з нереабілітуючих підстав та вона наполягає на задоволенні заявленого нею клопотання .

У відповідності до ч.3 ст.288 КПК України суд своєю ухвалою закриває кримінальне провадження та звільняє підозрюваного, обвинуваченого від кримінальної відповідальності у випадку встановлення підстав, передбачених законом України про кримінальну відповідальність.

Враховуючи вищенаведене, перевіривши законність заявленого клопотання, з огляду на те, що злочин за яким обвинувачується ОСОБА_1 є злочином невеликої тяжкості, та з моменту скоєння злочину минуло більше трьох років, перебіг давності притягнення до кримінальної відповідальності, в розумінні ст.49 КК України, не зупинявся і не переривався, суд приходить до переконання, що клопотання обвинуваченої про звільнення її від кримінальної відповідальності є таким, що відповідає вимогам чинного законодавства, а відтак підлягає задоволенню.

Керуючись ст.. 49 КК України, п. 1 ч.2 ст. 284, ч. 8 ст. 284, ст.ст. 369, 372, 395, 477 КПК України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Кримінальне провадження, внесене в Єдиний реєстр досудових розслідувань за № 42017040000000681 від 07.06.2017 за обвинуваченням ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 367 КК України закрити, на підставі п.1 ч.2 ст.284 КПК України, - у зв'язку зі звільненням особи від кримінальної відповідальності.

Цивільний позов прокурора відділу процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих регіональної прокуратури Дніпропетровської області ОСОБА_5 в інтересах держави в особі Дніпропетровської митниці ДФС до ОСОБА_1 про відшкодування шкоди - залишити без розгляду.

Судові витрати за проведення експертиз в сумі 3518 (три тисячі п’ятсот вісімнадцять) грн. 40 коп. - віднести на рахунок держави.

Ухвала може бути оскаржена до Апеляційного суду Дніпропетровської області через Криворізький районний суд Дніпропетровської області протягом 7 (семи) днів з дня її проголошення.

Повний текст ухвали буде складаний та проголошений 03.08.2018 о 15.00 год.

Суддя: