
справа №176/1495/17
провадження №2/176/106/18
РІШЕННЯ
Іменем України
31 липня 2018 р. Жовтоводський міський суд Дніпропетровської області у складі: головуючої - судді Павловської І.А.,
за участі секретаря Ніколенко М.В.
позивачів ОСОБА_1, ОСОБА_2,ОСОБА_3, ОСОБА_4,ОСОБА_5
представника відповідачів ОСОБА_6
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Жовті Води цивільну справу за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 до публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації «Дніпропетровськгаз» про визнання незаконними дії та зобов’язання вчинити певні дії,-
ВСТАНОВИВ:
Позивачі ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 звернулися до Жовтоводського міського суду Дніпропетровської області з позовною заявою, уточнивши вимоги якої просять визнати незаконнми дії відповідача з монтажу загальнобудинкового вузла обліку природного газу на будинку №64 по бульвару Свободи в місті Жовті Води, зобов’язати публічне акціонерне товариство по газопостачанню та газифікації «Дніпропетровськгаз» припинити нарахування спожитого природного газу за загальнобудинковим лічильником обліку газу та здійснити перерахунок об’ємів спожитого газу як побутовим споживачам, що проживають за адресою ІНФОРМАЦІЯ_1 з 01 квітня 2017 року за нормами споживання природного газу населенням у разі відсутності газових лічильників,затверджених постановою КМУ від 23.03.2016 року №203. Одночасно просять зобов’язати відповідача обладнати квартиру №17 споживача ОСОБА_1, квартиру №22 споживача ОСОБА_2, квартиру №24 споживача ОСОБА_3, квартиру №29 споживача ОСОБА_4, квартиру №33 споживача ОСОБА_5 індивідуальними лічильниками обліку газу за адресою місто Жовті Води бульвар Свободи, будинок №64.
Свої вимоги позивачі обґрунтовують тим, що проживають у ІНФОРМАЦІЯ_2.
На підставі постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у
сферах енергетики та комунальних послуг від 30.09.2015 № 2500 між ними кожним окремо та ПАТ «Дніпропетровськгаз» укладений Типовий договір постачання природного газу.
Відповідно до п.1.3 Типового договору розподілу природного газу, затвердженого Постановою Національної комісії, що здійснює державне
регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 30.09.2015 № 2498, цей
договір є договором приєднання, що укладається з урахуванням вимог
статей 633, 634, 641 та 642 ЦК України на невизначений строк.
Зміст типового договору, викладений в постанові Національної комісії, що
здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від
30.09.2015 № 2500, констатує, що права та обов’язки для всіх споживачів є ідентичними.
Згідно п. 2.1. даного договору, ПАТ «Дніпропетровськгаз» взяло на себе зобов'язання
постачати природний газ споживачам, в необхідних об'ємах (обсягах), а він взяв на
себе зобов'язання своєчасно сплачувати вартість природного газу у розмірі, строки та
порядку, що визначені цим договором. Ним сумлінно виконувалися всі умови даного
договору, як споживач, регулярно оплачував послуги за договором в терміни визначені
в рахунках.
До квітня 2017 року нарахування за спожитий природний газ у будинку №64 по бульвару Свободи здійснювалось згідно норм споживання природного газу населення у разі відсутності газових лічильників затверджених постановою КМУ від 23.03.2016 року №203 і становив на одну особу 48,84 грн.
Однак, після встановлення загальнобудинкового лічильника обліку газу та нарахування плати саме по його показам об’єми споживання необґрунтовано збільшилися. Звернення до відповідача з питання встановлення індивідуальних газових лічильників позитивного результату не дало.
Також, на думку позивачів відповідач порушив порядок встановлення загальнобудинкового вузла обліку газу на будинок №64 по бульвару Свободи, будинок який належить співвласникам багатоквартирного будинку. Крім того між співвласниками будинку № 64 по бульвару Свободи та відповідачем жодного договору щодо зняття показань будинкового вузла обліку та лічильників газу установлених у квартирі, а також забезпечення можливості проведення монтажу, збереження та здійснення експлуатації будинкового вузла обліку не укладалось, що суперечить нормам Постанови КМУ № 620 від 16.05.2002 року. Також, з 2011 року регулятором до структури тарифу було включено вартість витрат на встановлення лічильників газу населенню за поставлені 1000 куб.м газу. Отже, позивачі вважають, що дії відповідача щодо встановлення загально будинкового, а не індивідуальних лічильників газу та нарахування по ньому побутовим споживачам за вказаною вище адресою, порушують вимоги ЗУ «Про забезпечення комерційного обліку природного газу», Кодексу ГРС. Також вважають, що встановивши загальнобудинковий прилад обліку природного газу на буд. 64 по бульвару Свободи, ПАТ «Дніпропетровськгаз» ставить у нерівне становище побутових споживачів цього будинку перед іншими побутовими споживачами багатоквартирних будинків в місті Жовті Води, в яких Оператором ГРМ встановлені індивідуальні лічильники газу, а саме: приймання-передача та визначення фактичного обєму спожитого газу буде визначатись не по обєктам побутових споживачів (квартирах), а за будинком, чим порушуються умови п 1.2 Типового договору, ст. 21 Закону України «Про захист прав споживачів». Крім того вважають, що своїми діями ПАТ «Дніпропетровськгаз», встановлюючи одним споживачам поквартирні лічильники обліку газу, а іншим загальнобудинкові, порушує Закон України «Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні», де дискримінація - ситуація, за якої особа та/або група осіб за їх ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, віку, інвалідності, етнічного та соціального походження, громадянства, сімейного та майнового стану, місця проживання, мовними або іншими ознаками, які були, є та можуть бути дійсними або припущеними, зазнає обмеження у визнанні, реалізації або користуванні правами і свободами в будь-якій формі, встановленій цим Законом.
Також в порушення норм Кодексу ГРМ при встановленні спірного лічильника не був підписаний акт розмежування балансової належності.
Ухвалою суду від 21.06.2018 року закрито провадження у даній цивільній справі в частині позовних вимог ОСОБА_1, ОСОБА_2,ОСОБА_3, ОСОБА_4,ОСОБА_5 щодо
зобов’язання ПАТ «Дніпропетровськгаз» відновити систему газопостачання будинку №64 по бульвару Свободи в місті Жовті Води станом на березень 2017 року та щодо зобов’язання відповідача перерахувати нарахування за нормами споживання природного газу населенням у разі відсутності газових лічильників , затверджених постановою КМУ України від 23.03.2016 року №203 ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, як побутовим споживачам за адресою місто Жовті Води , бульвар Свободи будинок №64 з 01 квітня 2016 року та прийнято до розгляду уточнену позовну заяву.
Позивачі у судовому засіданні кожен окремо позовні вимоги підтримали в повному обсязі пославшись на доводи викладені в позовній заяві, просили суд задовольнити позов в повному обсязі.
Представник позивачів також зазначила, що діями відповідача по встановленню загальнобудинкового лічильнику порушено права ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5Мяк споживача та ставить їх у нерівне становище перед іншими побутовими споживачами багатоквартирних будинків міста Жовті Води в яких оператором ГРМ встановлені індивідуальні лічильники газу.
Публічне акціонерне товариство по газопостачанню та газифікації «Дніпропетровськгаз», належним чином повідомлене про день, час та місце розгляду справи в судове засідання свого представника не направило. До початку судового розгляду від повноважного представника за довіреністю ОСОБА_7 надійшло письмове клопотання про розгляд справи за його відсутності. У задоволенні позову просить відмовити з урахуванням наданих письмових заперечень на позов та інших доказів залучених до матеріалів справи.Так у наданому суду запереченні зазначено, що у відповідності до п.1 гл. 5 розд. IX Кодексу газорозподільних систем, затвердженого постановою НКРЕКП від 30.09.201.5р. №2494 «За ініціативи балансоутримувача (управителя) або оператора ГРМ та за їх рахунок в багатоквартирному будинку або на групу будинків , мешканці яких в повному обсязі чи частково розраховуються за нормами споживання , або для цілей складання загального балансу споживання природного газу може бути організований та встановлений загально будинковий вузол обліку природного газу. Балансоутримувач не може відмовити оператору ГРМ в організації та встановленні загально будинкового вузла обліку природного газу. Якщо ці заходи здійснюються за рахунок Оператора ГРМ». Так, постановою НКРЕКП від 24.03.2016 року №391 було затверджено План розвитку газорозподільної системи ПАТ «Дніпропетровскгаз» на 2016-2025 роки та джерела його фінансування. Розділом 1 вищевказаного плану розвитку передбачено встановлення будинкового ВОГ саме за адресою Дніпропетровська область, місто Жовті Води, бульвар Свободи будинок №64.
Згідно з пп. 1 п.6 Положення про НКРЕКП, затвердженого указом Президента України від 10.09.2014 №715/2014, НКРЕКП для забезпечення виконання покладених на неї завдань і функцій має право: приймати у межах своєї компетенції рішення, що є обов’язковими до виконання суб’єктами природних монополій. Таким чином, ПАТ «Дніпропетровськгаз» не може відступати від положень, встановлених Планом розвитку газорозподільної системи ПАТ «Дніпропетровськгаз» на 2016-2025 роки, яка затверджена постановою НКРЕКП від 24.03.2016 року.
Норми законодавства, якими керується відповідач не передбачають ні припинення нарахувань ні перерахунку нарахування, як того бажає позивач, а ні виникнення ситуації, при якій в квартиру окремого споживача газу, будинок якого вже обладнаний оператором ГРМ загально будинковим вузлом обліку природного газу за кошти інвестиційної програми додатково встановлюється і індивідуальний лічильник газу.
Вислухавши позивачів та їх представника, повно, всебічно та об'єктивно дослідивши матеріали справи, оцінивши зібрані по справі докази у їх сукупності, суд вважає встановленими наступні факти та відповідні їм правовідносини.
Судом встановлено, що позивачі: проживають та зареєстровані за адресою ІНФОРМАЦІЯ_3: ОСОБА_1- квартира №17,ОСОБА_2 квартира - №22, ОСОБА_3 квартира- № 24, ОСОБА_4 квартира - №20, ОСОБА_5 квартира - №33, що підтверджується довідками про склад сімї, виданих виконавчим комітетом Жовтовдської міської ради (а.с.17-21).
На підставі постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у
сферах енергетики та комунальних послуг від 30.09.2015 № 2500 між позивачами та ПАТ «Дніпропетровськгаз» укладений Типовий договір постачання
природного газу споживачам. Відповідно до п. 1.3. Типового договору розподілу
природного газу, затвердженого Постановою Національної комісії, що здійснює державне
регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 30.09.2015 № 2498, цей
договір є договором приєднання, що укладається з урахуванням вимог
статей 633, 634, 641 та 642 ЦК України на невизначений строк.
Зміст типового договору, викладений в постанові Національної комісії, що
здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від
30.09.2015 № 2500, констатує, що права та обов’язки для всіх споживачів є ідентичними.
Згідно п. 2.1. даного договору, ПАТ «Дніпропетровськгаз» взяло на себе зобов'язання
постачати природний газ споживачам, в необхідних об'ємах (обсягах), а вони взяли на
себе зобов'язання своєчасно сплачувати вартість природного газу у розмірі, строки та
порядку, що визначені цим договором. Позивачі, сумлінно виконуючи всі умови даного
договору, як споживачі, регулярно оплачували послуги за договором в терміни, визначені
в рахунках.
Згідно з ст. 1 Закону України «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг» - Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (далі - НКРЕКП), є постійно діючим незалежним державним колегіальним органом, метою діяльності якого є державне регулювання, моніторинг та контроль за діяльністю суб’єктів господарювання у сферах енергетики та комунальних послуг. Регулятор є юридичною особою публічного права, має відокремлене майно, що є державною власністю, рахунки в органах, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, печатку із зображенням Державного Герба України та своїм найменуванням. Регулятор здійснює державне регулювання з метою досягнення балансу інтересів споживачів, суб’єктів господарювання, що провадять діяльність у сферах енергетики та комунальних послуг, і держави, забезпечення енергетичної безпеки, європейської інтеграції ринків електричної енергії та природного газу України (ст. 3 ч.1).
У відповідності до п.1 гл. 5 розд. IX Кодексу газорозподільних систем, затвердженого постановою НКРЕКП від 30.09.2015р. №2494: «За ініціативи балансоутримувача (управителя) або Оператора ГРМ та за їх рахунок в багатоквартирному будинку (гуртожитку) або на групу будинків (гуртожитків), мешканці яких в повному обсязі чи частково розраховуються за нормами споживання, або для цілей складання загального балансу споживання природного газу може бути організований та встановлений загально будинковий вузол обліку природного газу. Балансоутримувач (управитель) не може відмовити Оператору ГРМ в організації та встановленні загальнобудинкового вузла обліку природного газу, якщо ці заходи здійснюються за рахунок Оператора ГРМ».
Відповідно до статті 2 Закону України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу» № 3533-VІ від 16.06.2011р. (далі - Закон № 3533-VІ) постачання природного газу здійснюється виключно за умови його комерційного обліку:
для населення, що проживає у квартирах та приватних будинках, у яких природний газ використовується:
комплексному тому числі для опалення, - з 1 січня 2012 року;
для підігріву води та приготування їжі - з 1 січня 2016 року;
тільки для приготування їжі - з 1 січня 2018 року;
для інших споживачів - з 1 липня 2011 року.
Відповідно до п. 4 Постанови Кабінету Міністрів України від 16.05.2002р. № 620 «Про затвердження Тимчасового положення про порядок проведення розрахунків за надання населенню послуг з газопостачання в умовах використання загальнобудинкового вузла обліку» (в редакції постанови КМУ від 27.01.2016р., далі - Положення №620) «Обсяги спожитого мешканцями будинку (будинків) природного газу, обладнаного будинковим вузлом обліку, визначаються:
у будинках, де не встановлено квартирних лічильників газу, - за показаннями будинкового вузла обліку з подальшим розподілом обсягів спожитого газу між споживачами пропорційно кількості осіб, зареєстрованих у квартирі або іншому ізольованому житловому приміщенні;
у будинках, де крім будинкового вузла обліку частково встановлено квартирні лічильники газу:
для споживачів, що мають квартирні лічильники газу, - за показаннями таких лічильників;
для споживачів, що не мають квартирних лічильників газу, - за показаннями будинкового вузла обліку, з яких виключаються сумарні показання квартирних лічильників газу, встановлених у цієї групи споживачів, з подальшим розподілом такої різниці оператором газорозподільної системи між споживачами, які не мають квартирних лічильників газу, пропорційно кількості осіб, зареєстрованих у квартирі або іншому ізольованому житловому приміщенні».
Таким чином вимога позивачів про здійснення перерахунку за нормами споживання природного газу населення у разі відсутності газових лічильників , як побутовому споживачеві з 01 квітня 2017 року задоволенню не підлягає, оскільки зазначеним вище положенням чітко визначено порядок нарахування плати за спожитий газ у споживачів, що не мають квартирних лічильників газу. Окрім того, не зрозуміло що саме має відповідач перерахувати об’єми спожитого газу чи його вартість.
Відповідно до абз.6 п.4 Положення №620, у разі незгоди власника квартири (будинку) розраховуватися за спожитий газ за показаннями будинкового вузла обліку на будинок (групу будинків) він може встановити квартирний лічильник газу (вузол обліку) окремо на квартиру (будинок) за власні кошти.
Частиною 1 ст.6 Закону України № 3533-VI. Законом України 3533-VІ визначено загальні правові, економічні та організаційні засади забезпечення всіх категорій споживачів вузлами обліку природного газу з метою запровадження повного комерційного (приладового) обліку природного газу. Стаття 6 цього Закону зобов’язує суб’єктів господарювання, що здійснюють розподіл природного газу на відповідній території, забезпечити встановлення лічильників газу для населення, що проживає у квартирах та приватних будинках, в яких газ використовується: тільки для приготування їжі - до 1 січня 2018 року.
Так, постановою НКРЕКП від 24.03.2016 року №391 (зі змінами внесеними від 22.12.2016 року постановою № 2344) було затверджено План розвитку газорозподільної системи ПАТ «Дніпропетровськгаз» на 2016-2025 роки та джерела його фінансування, відповідно до якого у розділі І передбачено встановлення у 2-4 кварталі 2016 року 1854 будинкових ВОГ з обсягом фінансування 50 644,00 тис. грн. за рахунок витрат на встановлення будинкових лічильників газу населенню, які закладені в тариф на розподіл природного газу.
Розділом 1 вищевказаного плану розвитку передбачено встановлення будинкового ВОГ саме за адресою: будинок №46 по бульвару Свободи в м. Жовті Води Дніпропетровської області(а.с.71-74).
Встановлення зазначеного будинкового ВОГ за адресою: м. Жовті Води бульвар Свободи, №64 здійснювалось за робочим проектом, розробленим ТОВ «Дніпрогаз проект» (а.с.74).
Згідно з пп. 1, 6 пункту 6 Положення про НКРЕКП, затвердженого указом Президента України від 10.09.2014 №715/2014, НКРЕКП для забезпечення виконання покладених на неї завдань і функцій має право: приймати у межах своєї компетенції рішення, що є обов’язковими до виконання та для виконання суб’єктами природних монополій.
Таким чином, ПАТ «Дніпропетровськгаз» встановлюючи будинковий вузол обліку газу виконувало положення, встановлені Планом розвитку газорозподільної системи ПАТ «Дніпропетровськгаз» на 2016-2025 роки, які затверджені постановою НКРЕКП від 24.03.2016 №391 - і є обов’язковими для виконання ПАТ «Дніпропетровськгаз».Отже, дії відповідача щодо встановленні загальнобудинкового лічильника газу у будинку №46 рл бульвару Свободи є правомірними та відсутні правові підстави для зобовязання відповідача встановити за власний рахунок індивідуальний лічильник газу до квартир позивачів, у звязку з чим заявлені з цих підстав позовні вимоги задоволенню не підлягають.
При цьому, Закон № 3533-VІ не встановлює категорій та конкретних обставин здійснення газопостачання на об’єкти споживачів, за якими суб’єкти господарювання, що здійснюють розподіл природного газу, мають встановлювати вузли обліку - загальнобудинкові чи індивідуальні.
Посилання позивачів на порушення відповідачем норм Закону України «Про засади запобігання і протидії дискримінації в Україні» також не приймаються до уваги, оскільки дії відповідача щодо встановлення будинкового ВОГ передбачені нормами законодавства в сфері надання послуг з газопостачання, на підставі дослідженої вище постанови НКРЕКП від 24.03.2016 року №391 (зі змінами внесеними від 22.12.2016 року постановою № 2344), яка є обов’язковою для виконання відповідачем. Крім того, із вказаного закону слідує, що не є дискримінацією обмеження у визнанні, реалізації або користуванні правами і свободами, коли таке обмеження має правомірну, об’єктивно обґрунтовану мету, способи досягнення якої є належними та необхідними (п.2 ч.1 ст.1).
Листами від 19.07.2017 року №Dp01.3-ЛВ-10185-0717, від 26.07.2017 року №Dp01.3.1-ЛВ-10111-0717, від 19.07.2017 року №Dp01.3.1-ЛВ-10210-0717, 13.07.2017 року №Dp01.3-ЛВ-9906-0717, від 27.07.2017 року №Dp01.3.1-ЛВ-10924-0717 відповідач повідомив позивачів кожного окремо, що у разі незгоди власника квартири розраховуватися за спожитий газ за показаннями будинкового вузла обліку на будинок він може встановити квартирний лічильник газу окремо на квартиру за власні кошти. При цьому також вказав , що відповідно до ст.3 та 4 Закону України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу» №3533-VI від 16.06.2011 року фінансування робіт з оснащення лічильниками газу населення здійснюється за рахунок:
-коштів суб’єктів господарювання, що здійснюють розподіл природного газу на відповідній території;
-коштів відповідного бюджету;
-інших джерел, не заборонених законодавством.
Тобто побутовий споживач може встановити лічильник газу за рахунок інших джерел, не заборонених законодавством, у тому числі за власні кошти або за рахунок коштів, зокрема місцевого бюджету, при цьому роботи з встановлення вузлів обліку природного відносяться до конкурентного ринку та можуть виконуватися будь – яким суб’єктом господарювання, які мають дозвіл на виконання цих робіт.(а.с.22-26).
Як вбачається з листа Виконавчого комітету Жовтоводської міської ради від 20.11.2017 року №2/4-3176-01-13 жодною із затверджених місцевих програм , які діють на території міста Жовті Води , не передбачені видатки на встановлення побутових лічильників газу у квартирах міста Жовті Води Дніпропетровської області , оснащених газовими плитами за рахунок коштів міського бюджету та відповідно план/графік встановлення відсутній (а.с.103).
Згідно відповіді представника відповідача ПАТ «Дніпропетровскгаз» встановлено, що графіки оснащення квартир лічильниками газу (будинкових ті індивідуальних) в місті Жовті Води ПАТ «Дніпропетровскгаз» не розроблялися. Встановлення індивідуальних лічильників газу здійснюється у відповідності з Інвестиційною програмою газорозподільного підприємства ПАТ «Дніпропетровськгаз» на 2016 рік , затвердженою Національною комісією , що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 24.03.2016 року №391. Інвестиційна програма передбачила встановлення ПАТ «Дніпропетровськгаз» в 2016 році в цілому 6 619 індивідуальних газових лічильників газу в Дніпропетровській області, без розрізу населених пунктів та конкретних адрес будинків.(а.с.102).
Доводи позивача про відсутність акту розмежування балансової належності також не можуть бути підставою для задоволення позову, оскільки згідно п. 1 розділу ІІІ глави 5 Кодексу газорозподільних систем за відсутності акта розмежування балансової належності та експлуатаційної відповідальності сторін за об’єктами суміжних суб’єктів ринку природного газу (включаючи споживачів) Оператор ГРМ, до/через ГРМ якого підключені зазначені об’єкти, зобов’язаний в установлені законодавством строки здійснити заходи з укладання з їх власниками акта розмежування балансової належності та експлуатаційної відповідальності сторін. Власники (балансоутримувачі, управителі, інші особи), на балансі чи в управлінні яких знаходяться багатоквартирні будинки чи гуртожитки (незалежно від того, є вони споживачами природного газу чи ні), укладають з Оператором ГРМ, до об’єктів газорозподільної системи якого підключені зазначені будинки/гуртожитки, акт розмежування балансової належності та експлуатаційної відповідальності сторін відносно їх внутрішньобудинкових систем газопостачання. Отже, правовідносини, щодо укладення вказаного акта існують між Оператором ГРМ, та балансоутримувачем будинку і стосуються експлуатаційної відповідальності між ними.
З огляду на встановлені обставини справи та вищезазначені положення чинного законодавства України, суд вважає, позов таким що задоволенню не підлягає в повному обсязі.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 4, 12,13,247, 263-265, 273, 354-355 ЦПК України, -
ВИРІШИВ:
У задоволенні позову ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 до публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації «Дніпропетровськгаз» про визнання незаконними дії та зобов’язання вчинити певні дії відмовити в повному обсязі.
На рішення суду може бути подана апеляційна скарга безпосередньо до апеляційного суду Дніпропетровської області у тридцятиденний строк з дня його проголошення.
У відповідності до п.п. 15.5 Розділу ХІІІ перехідних положень ЦПК України (в редакції 2017 року), до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, тобто через Жовтоводський міський суд Дніпропетровської області.
Суддя Жовтоводського міського суду І.А.Павловська