
7.1
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
Іменем України
01 серпня 2018 рокуСєвєродонецькСправа № 812/1501/18
Луганський окружний адміністративний суд
у складі головуючого судді Чернявської Т.І.,
за участю
секретаря судового засідання Шляхтун М.М.
та
представників сторін:
від позивача - ОСОБА_1 (довіреність від 12.06.2018 № 11/04-18-18)
ОСОБА_2 (довіреність від 27.06.2018 № 13/04-18-18)
від відповідача - ОСОБА_3 (довіреність від 01.01.2018 № 2)
розглянувши в порядку загального позовного провадження в судовому засіданні справу
за позовом Державної екологічної інспекції у Луганській області
до приватного акціонерного товариства «Лисичанська нафтова інвестиційна компанія»
про застосування заходів реагування щодо державного нагляду (контролю),
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Луганського окружного адміністративного суду перебуває справа за позовом Державної екологічної інспекції у Луганській області (далі – позивач) до приватного акціонерного товариства “Лисичанська нафтова інвестиційна компанія” (далі – відповідач, ПРАТ «ЛИНІК»), в якому позивач просить застосувати до приватного акціонерного товариства “Лисичанська нафтова інвестиційна компанія” заходи реагування у сфері державного нагляду у вигляді тимчасової зупинки експлуатації:
- 3-х стаціонарних зварювальних поста на території ремонтно-механічного цеху № 22 приватного акціонерного товариства “Лисичанська нафтова інвестиційна компанія” за адресою: м. Лисичанськ-17;
- 1-го ковальського горну на території ремонтно-механічного цеху № 22 приватного акціонерного товариства “Лисичанська нафтова інвестиційна компанія” за адресою: м. Лисичанськ-17;
- 2-х заточувальних верстатів обладнаних пиловловлюючим обладнанням типу “ЗІЛ” на токарній ділянці цеху контрольно-вимірювальних приладів і автоматики № 29 приватного акціонерного товариства “Лисичанська нафтова інвестиційна компанія” за адресою: м. Лисичанськ-17;
- відкритого складу сипучих матеріалів (суміш піску та солі, шлаку, гран-відсівів) на території автотранспортного цеху № 27 приватного акціонерного товариства “Лисичанська нафтова інвестиційна компанія” за адресою: м. Лисичанськ-17, до отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що ним на підставі ухвали Попаснянського районного суду Луганської області від 28 лютого 2018 року у справі № 423/569/18/190, якою надано дозвіл на проведення позапланової перевірки, статті 20-2 Закону України “Про охорону навколишнього природнього середовища”, Закону України “Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності”, та направлення від 12 березня 2018 року № 120/01-03-19 на проведення позапланової перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства, у період з 12 березня 2018 року по 27 березня 2018 року проведено позапланову перевірку дотримання вимог природоохоронного законодавства підприємством відповідача.
При обстеженні виробничих ділянок на території підприємства відповідача позивачем встановлено факт експлуатації технологічного обладнання, а саме: 3-х стаціонарних зварювальних поста на території ремонтно-механічного цеху № 22; 1-го ковальського горну на території ремонтно-механічного цеху № 22; 2-х заточувальних верстатів обладнаних пиловловлюючим обладнанням типу “ЗІЛ” на токарній ділянці цеху контрольно-вимірювальних приладів і автоматики № 29; відкритого складу сипучих матеріалів (суміш піску та солі, шлаку, гран-відсівів) на території автотранспортного цеху № 27. Експлуатація зазначеного технологічного обладнання пов’язана з викидами забруднюючих речовин в атмосферне повітря. Втім, у відповідача не має дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами, що є порушенням вимог статті 11 Закону України “Про охорону атмосферного повітря”.
Позивачем у відношенні відповідальних осіб відповідача складено протоколи про адміністративне порушення, передбачене частиною першою статті 78 Кодексу України про адміністративні порушення, та винесені відповідні постанови про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу в сумі 136 грн відносно кожної особи, які у встановлений законодавством строк сплачені добровільно.
З посиланням на норми статей 13, 16, 19, 66 Конституції України, статей 3, 10-12 Закону України від 16 жовтня 1992 року № 2707-XII “Про охорону атмосферного повітря”, статті 40, 68 Закону України від 25 червня 1991 року № 1264-XII “Про охорону навколишнього природного середовища”, позивач вважає дії відповідача щодо використання технологічного обладнання без дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами протиправними, а тому вбачає необхідність у тимчасовій зупинці експлуатації обладнання відповідача.
ПРАТ «ЛИНІК» позов не визнало, про що через відділ діловодства та обліку звернень громадян (канцелярію) 11 липня 2018 року за вхідним реєстраційним № 16465/2018 подало відзив на позовну заяву від 11 липня 2018 року б/н, в якому у задоволенні позовних вимог просить відмовити повністю (арк. спр. 88-90).
Заперечуючи проти позову, відповідач зазначив, що ПРАТ «ЛИНІК» веде свою господарську діяльність, пов’язану з впливом на стан навколишнього середовища відповідно до вимог чинного законодавства. Експлуатація обладнання, робота якого пов’язана з викидами забруднюючих речовин в атмосферне повітря здійснюється відповідачем на підставі дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами, виданого Міністерством екології та природних ресурсів України 27 грудня 2017 року за № 4411800000-0324.
Оскільки ПРАТ «ЛИНІК» не є занесеним до переліку установ, організацій та закладів, яким надано право на розробку документів, у яких обґрунтовуються обсяги викидів забруднюючих речовин Міністерства екології та природних ресурсів України та не має відповідної матеріально-технічної бази для розробки документів, у яких обґрунтовуються обсяги викидів забруднюючих речовин для виконання цих робіт, відповідач вимушений залучати спеціалізовані організації на договірних засадах. Позивачу відомо про факт неможливості ПРАТ «ЛИНІК» самостійної розробки документів, у яких обґрунтовуються обсяги викидів забруднюючих речовин та отримання дозволу на викиди. Проте, відповідно до пункту 4 Припису щодо усунення порушень вимог природоохоронного законодавства від 29 березня 2018 року встановлено необхідність отримання та надання на адресу відповідача дозволу на викиди забруднюючих речовин від стаціонарних джерел у строк до 29 травня 2018 року, тобто у двомісячний термін. Таким чином, відповідачем завідомо встановлені неможливі строки усунення цього порушення. Листом від 29 травня 2018 року за № 0703/070000-0307 відповідач направив на адресу позивача інформацію про виконання Припису щодо усунення порушень вимог природоохоронного законодавства від 29 березня 2018 року. Згідно з інформацією викладеною у цьому листі 3 стаціонарних зварювальних поста на території цеху № 22 (РМЦ), 1 ковальський горн на території цеху № 22 (РМЦ), 2 заточувальних верстата, обладнаних пиловловлюючим обладнанням типу «ЗІЛ» на токарній ділянці цеху № 29 КВПіА не експлуатуються відповідачем у зв’язку з відсутністю виробничої необхідності. Відкритий склад сипучих матеріалів у травні 2018 року додатково обладнано з трьох сторін стінами висотою 2 метри кожна.
Також відповідач зазначив, що в період з 30 травня 2018 року по 14 червня 2018 року позивачем проведено позапланову перевірку відповідача, за результатами якої складено акт № 154. Відповідно до цього акта пункт 4 Припису щодо усунення порушень вимог природоохоронного законодавства від 29 березня 2018 року відповідачем було виконано.
Крім того відповідач звернув увагу суду, що позивач зловживає своїми процесуальними правами, оскільки позов ним було подано до суду 24 травня 2018 року, коли строк для усунення порушень (29 травня 2018 року) не сплинув.
З огляду на викладене відповідач просить відмовити у задоволенні позову повністю.
Користуючись правом на подання заяв по суті справи, позивачем подана відповідь на відзив від 19 липня 2018 року № 600/01-0317 (арк. спр. 119-120). У відповіді на відзив позивач серед іншого вказав, що відповідач з моменту отримання припису до закінчення терміну дії припису не звертався до позивача з приводу перенесення терміну дії припису з мотивованим обґрунтуванням. Також відповідач зазначив, що роботу технологічного обладнання, яке є предметом спору, та яке виведене з експлуатації на підставі внутрішнього розпорядження, може бути поновлено до експлуатації відповідачем у будь-який час. Втім, контроль за наявністю на нього дозвільних документів на викиди забруднюючих речовин позивач здійснити не зможе у зв’язку з наявністю мораторію на перевірки суб’єктів господарювання в період та на території проведення антитерористичної операції. Оскільки відповідачем не проведено демонтаж вказаного обладнання, а лише виведено його з експлуатації, є підстави для задоволення позову.
Користуючись правом на подання заяв по суті справи, відповідачем подані заперечення від 01 серпня 2018 року б/н, в яких ПРАТ «ЛИНІК» зазначило, що позивач зазначає про виконання вимог пункту 4 Припису щодо усунення порушень вимог природоохоронного законодавства від 29 березня 2018 року, тобто повне усунення порушень законодавства по охорону атмосферного повітря на час проведення заходів контролю. Але, на його думку, такі порушення можуть мати місце в майбутньому і для їх виявлення у нього будуть відсутні можливості для здійснення перевірки. Отже, предмет спору відсутній і такі відносини (захист на майбутнє) не підлягають захисту в порядку адміністративного судочинства. За таких обставин судовий вплив буде вважатись надмірним та не відповідатиме завданням і основним засадам адміністративного судочинства. Також відповідач вказав, що на сьогодні відсутній законодавчо встановлений механізм скасування застосованих судом заходів реагування і це ставить сторони в процесуальному порядку в нерівні умови (арк. спр. 134-135).
Ухвалою від 04 червня 2018 року відкрито провадження у справі, справу призначено до розгляду в порядку загального позовного провадження, підготовче засідання у справі призначено на 27 червня 2018 року об 11 год. 00 хв. (арк. спр. 1-2).
Ухвалою від 05 червня 2018 року внесено виправлення до ухвали суду від 04 червня 2018 року (арк. спр. 67).
27 червня 2018 року у підготовчому засіданні оголошено перерву до 24 липня 2018 року до 13 год. 30 хв. (арк. спр. 85-86).
Ухвалою від 24 липня 2018 року закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду по суті у судовому засіданні на 01 серпня 2018 року о 10 год. 30 хв. (арк. спр. 128).
У судовому засіданні представники позивача позовні вимоги підтримали, просили задовольнити позов повністю, надали пояснення, аналогічні викладеним у позовній заяві та у відповіді на відзив від 19 липня 2018 року № 600/01-0317.
Представник відповідача у судовому засіданні проти задоволення позовних вимог заперечував, просив відмовити у їх задоволенні, надав пояснення, аналогічні викладеним у відзиві на позовну заяву від 11 липня 2018 року б/н та запереченнях від 01 серпня 2018 року б/н.
Заслухавши пояснення учасників справи, дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих доказів, оцінивши докази відповідно до вимог статті 90 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), судом встановлено таке.
ПРАТ «ЛИНІК» (ідентифікаційний код 32292929) є юридичною особою, зареєстрованою 16 грудня 2002 року, місцезнаходженням якої є Луганська область, місто Лисичанськ, вул. ім. В. Сосюри (Свердлова), будинок 371, офіс 1-А, що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань від 04 червня 2018 року за № НОМЕР_1 (арк. спр. 61-64).
Державна екологічна інспекція у Луганській області (ідентифікаційний код 37991372) є органом державної влади - юридичною особою, зареєстрованою 19 грудня 2011 року, місцезнаходженням якої є Луганська область, місто Сєвєродонецьк, вулиця Гагаріна, будинок 93, що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань від 04 червня 2018 року за № НОМЕР_2, та здійснює свою діяльність на підставі Положення, затвердженого наказом Державної екологічної інспекції України від 28 вересня 2017 року № 652 (арк. спр. 58-60, 70-76).
27 грудня 2017 року ПРАТ «ЛИНІК» отрмало від Міністерства екології та природних ресурсів України дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами за № 4411800000-0324 (арк. спр. 93).
На підставі ухвали слідчого судді Попаснянського районного суду Луганської області від 28 лютого 2018 року у справі № 423/569/18, наказу Державної екологічної інспекції у Луганській області від 06 березня 2018 року № 52/01-01-04 «Про здійснення позапланового заходу» та направлення від 12 березня 2018 року № 120/01-03-19 на проведення позапланового заходу державного нагляду (контролю) за дотриманням вимог природоохоронного законодавства приватним акціонерним товариством «Лисичанська нафтова інвестиційна компанія» (ПРАТ «ЛИНІК»), юридична адреса: 93113, м. Лисичанськ, вул. Свердлова, буд. 371, офіс 1-А; фактична адреса: 93117, м. Лисичанськ-17 (код ЄДРПОУ 32292929) старшими державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища Луганської області ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6 та державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища Луганської області ОСОБА_7, ОСОБА_8 в період з 12 березня 2018 року по 27 березня 2018 року проведено позаплановий захід державного нагляду (контролю) за дотриманням вимог природоохоронного законодавства приватним акціонерним товариством «Лисичанська нафтова інвестиційна компанія» (ПРАТ «ЛИНІК») як об’єкта, що становить підвищену екологічну небезпеку, за результатами якої складено акт від 27 березня 2018 року за № 68 (арк. спр. 7-9, 10, 11-39, 77).
Згідно з пунктом 2 розділу VI «Опис виявлених порушень» акта від 27 березня 2018 року за № 68 перевіркою встановлено порушення статті 11 Закону України «Про охорону атмосферного повітря», а саме: «На території ПРАТ «ЛИНІК» встановлено факт експлуатації технологічного обладнання, пов’язаного з викидами забруднюючих речовин в атмосферне повітря, а саме: 3 стаціонарних зварювальних поста на території цеху № 22 (РМЦ); 1 ковальський горн на території цеху № 22 (РМЦ); 2 заточувальних верстата обладнаних пиловловлюючим обладнанням типу “ЗІЛ” на токарній ділянці цеху № 29 КВПіА; відкритий склад сипучих матеріалів (суміш піску та солі, шлаку, гран-відсівів) на території цеху № 27 АТЦ при відсутності дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами».
27 березня 2018 року приватним акціонерним товариством “Лисичанська нафтова інвестиційна компанія” за вихідним № 070300-070000-0281 на адресу Державної екологічної інспекції у Луганській області надіслано заперечення до акта перевірки (арк. спр. 42).
29 березня 2018 року Державною екологічною інспекцією винесено припис щодо усунення порушень вимог природоохоронного законодавства ПРАТ «ЛИНІК» (арк. спр. 40-41, 94-95).
Відповідно до пункту 4 припису щодо усунення порушень вимог природоохоронного законодавства від 29 березня 2018 року ПРАТ «ЛИНІК» до 29 травня 2018 року приписано отримати та надати на адресу Інспекції дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря від стаціонарних джерел, які експлуатуються при відсутності дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами, а саме: 3 стаціонарних зварювальних поста на території цеху № 22 (РМЦ); 1 ковальський горн на території цеху № 22 (РМЦ); 2 заточувальних верстата обладнаних пиловловлюючим обладнанням типу “ЗІЛ” на токарній ділянці цеху № 29 КВПіА; відкритий склад сипучих матеріалів (суміш піску та солі, шлаку, гран-відсівів) на території цеху № 27 АТЦ, відповідно до статті 11 Закону України «Про охорону атмосферного повітря».
Листом від 29 травня 2018 року за № 0703/070000-0307 ПРАТ «ЛИНІК» направило на адресу Державної екологічної інспекції у Луганській області інформацію про виконання припису щодо усунення порушень вимог природоохоронного законодавства від 29 березня 2018 року (арк. спр. 96-98).
Відповідно до пункту 4 інформації про виконання припису щодо усунення порушень вимог природоохоронного законодавства від 29 березня 2018 року відповідач повідомив позивача про те, що у зв’язку з відсутністю виробничої необхідності обладнання (3 стаціонарних зварювальних поста, 1 ковальський горн на території цеху № 22, 2 заточувальних верстата обладнаних пиловловлюючим обладнанням типу “ЗІЛ” на токарній ділянці цеху № 29 КВПіА) не експлуатуються (копії розпоряджень від 15 березня 2018 року №№ 050301/75/1, 28/1). Вантажно-розвантажувальні роботи в період з кінця лютого 2018 року не проводились у зв’язку з відсутністю необхідності посипки автомобільних доріг; сипучі матеріали (суміш піску та солі, шлаку, гран-відсіву) на території цеху № 27 з 21 березня 2018 року зберігаються в умовах захищеності від пиління (фото додаються); в травні 2018 року відкритий склад додатково обладнаний з трьох сторін стінами висотою 2 метри кожна. Питання щодо отримання дозволу на викиди від цих стаціонарних джерел буде розглянуто додатково.
На підставі наказу Державної екологічної інспекції у Луганській області від 25 травня 2018 року № 128/01-01-04 та направлення від 29 травня 2018 року № 254/01-03-19 державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища Луганської області ОСОБА_7, ОСОБА_9 в період з 30 травня 2018 року по 14 червня 2018 року проведено позаплановий захід державного нагляду (контролю) за дотриманням вимог природоохоронного законодавства приватним акціонерним товариством «Лисичанська нафтова інвестиційна компанія» (ПРАТ «ЛИНІК»), за результатами якої складено акт за № 154 (арк. спр. 103-117).
Під час здійснення позапланової перевірки припису щодо усунення порушень вимог природоохоронного законодавства від 29 березня 2018 року № 68 серед іншого встановлено, що пункт 4 припису щодо усунення порушень вимог природоохоронного законодавства від 29 березня 2018 року № 68 ПРАТ «ЛИНІК» виконано.
Зокрема, в акті від 14 червня 2018 року № 154 вказано, що на ПРАТ «ЛИНІК» в наявності розпорядження начальника цеху № 29 КВПіА від 15 березня 2018 року № 050301/75/1 щодо виведення з експлуатації з 15 березня 2018 року двох (№ 10661/8, № 10661/9) заточувальних вертстата обладнаних пиловловлюючим обладнанням типу «ЗІЛ» на токарній ділянці цеху у зв’язку з відсутністю виробничої необхідності та розпорядження начальника цеху № 22 РМЦ від 15 березня 2018 року № 28/1 щодо виведення з експлуатації з 15 березня 2018 року обладнання цеху № 22, а саме: пост електро-дугового зварювання на ділянці виготовлення нестандартного обладнання, пост електро-дугового зварювання на ділянці виготовлення, ремонту та чистки теплообмінного обладнання, пост електро-дугового зварювання на ділянці зовнішнього ремонту обладнання, ковальський горн на ділянці підготовки виробництва у зв’язку з відсутністю виробничої необхідності. Вантажно-розвантажувальні роботи на відкритому складі сипучих матеріалів (суміш піску та солі, шлаку, гран-відсів) на території цеху № 27 АТЦ з кінця лютого 2018 року не проводились у звязку із відсутністю необхідності посипки автомобільних доріг. Під час позапланової перевірки встановлено, що склад сипучих матеріалів (суміш піску та солі, шлаку, гран-відсів) на території цеху № 27 АТЦ обладнано з трьох сторін огорожею висотою 2 м, вантажно-розвантажувальні роботи не здійснюються (арк. спр. 106 зв.)
Вирішуючи адміністративну справу по суті заявлених вимог, надаючи оцінку обставинам (фактам), якими обґрунтовано вимоги і заперечення учасників справи, суд виходить з такого.
Відповідно до пункту «в» частини першої статті 20-2 Закону України від 26 червня 1991 року № 1264-XII «Про охорону навколишнього природного середовища» до компетенції центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів, у сфері охорони навколишнього природного середовища належить: обмеження чи зупинення (тимчасове) діяльності підприємств і об'єктів незалежно від їх підпорядкування та форми власності, якщо їх експлуатація здійснюється з порушенням законодавства про охорону навколишнього природного середовища, законодавства про оцінку впливу на довкілля, вимог дозволів на використання природних ресурсів, з перевищенням нормативів гранично допустимих викидів впливу фізичних та біологічних факторів і лімітів скидів забруднюючих речовин.
Згідно з пунктом 5 розділу ІІ «Функції інспекції» Положення про Державну екологічну інспекцію у Луганській області, затвердженого наказом Державної екологічної інспекції України від 28 вересня 2017 року № 652, Державна екологічна інспекція у Луганській області звертається до суду із позовом щодо обмеження чи зупинення (тимчасове) діяльності підприємств і об'єктів незалежно від їх підпорядкування та форми власності, якщо їх експлуатація здійснюється з порушенням законодавства про охорону навколишнього природного середовища, законодавства про оцінку впливу на довкілля, вимог дозволів на використання природних ресурсів, з перевищенням нормативів гранично допустимих викидів впливу фізичних та біологічних факторів і лімітів скидів забруднюючих речовин (арк. спр. 70-76).
За змістом статті 1 Закону України від 16 жовтня 1992 року № 2707-XII «Про охорону атмосферного повітря» (далі – Закон № 2707-XII): забруднююча речовина - речовина хімічного або біологічного походження, що присутня або надходить в атмосферне повітря і може прямо або опосередковано справляти негативний вплив на здоров'я людини та стан навколишнього природного середовища; викид - надходження в атмосферне повітря забруднюючих речовин або суміші таких речовин; джерело викиду - об'єкт (підприємство, цех, агрегат, установка, транспортний засіб тощо), з якого надходить в атмосферне повітря забруднююча речовина або суміш таких речовин.
Згідно з частиною першою статті 11 Закону № 2707-XII для забезпечення екологічної безпеки, створення сприятливого середовища життєдіяльності, запобігання шкідливому впливу атмосферного повітря на здоров'я людей та навколишнє природне середовище здійснюється регулювання викидів найбільш поширених і небезпечних забруднюючих речовин, перелік яких встановлюється Кабінетом Міністрів України.
Викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами можуть здійснюватися після отримання дозволу, виданого суб'єкту господарювання, об'єкт якого належить до другої або третьої групи, обласними, Київською, Севастопольською міськими державними адміністраціями, органом виконавчої влади Автономної Республіки Крим з питань охорони навколишнього природного середовища за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері санітарного та епідемічного благополуччя населення (частина п'ята статті 11 Закону № 2707-XII).
Відповідно до статті 12 Закону № 2707-XII господарська чи інші види діяльності, пов'язані з порушенням умов і вимог до викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря і рівнів впливу фізичних та біологічних факторів на його стан, передбачених дозволами, може бути обмежена, тимчасово заборонена (зупинена) або припинена відповідно до законодавства.
Частиною п'ятою статті 4 Закону України від 05 квітня 2007 року № 877-V «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» (далі – Закон № 877-V) регламентовано, що виробництво (виготовлення) або реалізація продукції, виконання робіт, надання послуг суб’єктами господарювання можуть бути зупинені повністю або частково виключно за рішенням суду. Відновлення виробництва (виготовлення) або реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг суб’єктами господарювання після призупинення можливе з моменту отримання органом державного нагляду (контролю), який ініціював призупинення, повідомлення суб’єкта господарювання про усунення ним усіх встановлених судом порушень.
На підставі акта, складеного за результатами здійснення заходу, в ході якого виявлено порушення вимог законодавства, орган державного нагляду (контролю) за наявності підстав для повного або часткового зупинення виробництва (виготовлення), реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг звертається у порядку та строки, встановлені законом, з відповідним позовом до адміністративного суду. У разі необхідності вжиття інших заходів реагування орган державного нагляду (контролю) протягом п’яти робочих днів з дня завершення здійснення заходу державного нагляду (контролю) складає припис, розпорядження, інший розпорядчий документ щодо усунення порушень, виявлених під час здійснення заходу (частина сьома статті 7 Закону № 877-V).
З системного аналізу вищенаведеного слідує, що підставою для зупинення (тимчасове) діяльності підприємств і об'єктів незалежно від їх підпорядкування та форми власності є їх експлуатація з порушенням законодавства про охорону навколишнього природного середовища, законодавства про оцінку впливу на довкілля, вимог дозволів на використання природних ресурсів, з перевищенням нормативів гранично допустимих викидів впливу фізичних та біологічних факторів і лімітів скидів забруднюючих речовин.
Оскільки позаплановою перевіркою припису щодо усунення порушень вимог природоохоронного законодавства від 29 березня 2018 року № 68, оформленою актом від 14 червня 2018 року № 154, посадовими особами Державної екологічної інспекції у Луганській області підтверджено припинення експлуатації технологічного обладнання, підстави для застосування заходів реагування у сфері державного нагляду у вигляді тимчасової зупинки експлуатації спірних об’єктів у суду відсутні.
За встановлених в цій справі обставин та з урахуванням правового регулювання спірних правовідносин суд дійшов висновку, що у задоволенні позову слід відмовити повністю.
За правилами статті 139 КАС України понесені позивачем витрати у виді судового збору за подання даного позову покладаються на позивача та відшкодуванню не підлягають.
Керуючись статтями 2, 8, 9, 19, 20, 32, 72, 77, 90, 94, 132, 139, 241-246, 250, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ВИРІШИВ:
У задоволенні позову Державної екологічної інспекції у Луганській області (ідентифікаційний код 37991372, місцезнаходження: 93400, Луганська область, м. Сєвєродонецьк, вул. Гагаріна, буд. 93) до приватного акціонерного товариства «Лисичанська нафтова інвестиційна компанія» (ідентифікаційний код 32292929, місцезнаходження: 93113, Луганська область, м. Лисичанськ, вул. ім. В. Сосюри (Свердлова), буд. 371, офіс 1-А) про застосування заходів реагування щодо державного нагляду (контролю) відмовити повністю.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 295 КАС України, всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Згідно з частиною третьою статті 243 КАС України повне рішення суду складено 03 серпня 2018 року.
Суддя ОСОБА_10