
415/5593/18
3/415/1234/18
ПОСТАНОВА
Іменем України
30.07.18 року місто Лисичанськ
Суддя Лисичанського міського суду Луганської області Грибанова Л.О., за участю прокурора Лисичанської місцевої прокуратури ОСОБА_1, розглянувши адміністративний матеріал, наданий Управлінням захисту економіки в Луганській області ДЗЕ НПУ, про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, працюючого на посаді завідувача складу аварійно-рятувального загону спеціального призначення ГУДСНС України у Луганській області, одруженого, не судимого, ІНФОРМАЦІЯ_3, РНОКПП НОМЕР_1 від 15 листопада 1999 року, зареєстрованого та проживаючого в ІНФОРМАЦІЯ_4,
за скоєння адміністративного правопорушення, передбаченого ст.172-6 ч.2 КУпАП, –
встановив:
20 липня 2018 року співробітниками Управління захисту економіки в Луганській області ДЗЕ НПУ встановлено, що правопорушник ОСОБА_2, працюючи, на підставі наказу начальника аварійно-рятувального загону спеціального призначення ГУДСНС України у Луганській області за №259 о/с від 11 вересня 2017 року, на посаді завідувача складу аварійно-рятувального загону спеціального призначення ГУДСНС України у Луганській області, та, являючись, згідно положень ст.3 ч.1 п.2 п.п. а) Закону України «Про запобігання корупції», посадовою особою юридичної особи публічного права, а також, відповідно примітки до ст.172-6 КУпАП, - суб’єктом відповідальності за корупційні правопорушення, достовірно знаючи, що:
згідно положень ст.52 ч.2 Закону України «Про запобігання корупції», - у разі суттєвої зміни у майновому стані суб’єкта декларування, а саме – отримання ним доходу, придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, зазначений суб’єкт у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна, зобов’язаний письмово повідомити про це Національне агентство з питань запобігання корупції , -
з моменту придбання (09 червня 2018 року) майна (транспортного засобу – автомобілю марки «CHEVROLET AVEO», державний реєстраційний номер «ВВ8202СР»), вартість якого (103 564,44 грн), перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня 2018 року (88 100 грн), несвоєчасно, а саме – 20 червня 2018 року, о 10 годині 59 хвилин, без поважних причин, повідомив НАЗК про суттєві зміни у майновому стані суб’єкта декларування, і, відповідно - порушив вимоги фінансового контролю.
У судовому засіданні правопорушник ОСОБА_2 свою провину - у скоєнні інкримінованого адміністративного правопорушення, передбаченого ст.172-6 ч.2 КУпАП, визнав та пояснив, що, на підставі наказу начальника аварійно-рятувального загону спеціального призначення ГУДСНС України у Луганській області за №259 о/с від 11 вересня 2017 року, дійсно, працює на посаді завідувача складу аварійно-рятувального загону спеціального призначення ГУДСНС України у Луганській області, і, відповідно, – являється посадовою особою юридичної особи публічного права, при цьому, достовірно знаючи щодо необхідності письмового попередження Національного агентства з питань запобігання корупції про суттєві зміни у майновому стані, придбавши 09 червня 2018 року транспортний засіб – автомобіль марки «CHEVROLET AVEO», державний реєстраційний номер «ВВ8202СР», вартістю - 103 564,44 грн, (що перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня 2018 року), у порушення чинного законодавства, дійсно, без поважних причин, несвоєчасно, а саме – 20 червня 2018 року, о 10 годині 59 хвилин, повідомив НАЗК про суттєві зміни у майновому стані, у чому - щиро розкаявся, свою провину – усвідомив та просив суд, врахувавши його особу та характер скоєного ним адміністративного правопорушення, зокрема – відсутність тяжких наслідків від вчинення останнього, суворо його - не наказувати.
Із дослідженого у судовому засіданні витягу з Єдиного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (а.с.21-24) вбачається, що засновником аварійно-рятувального загону спеціального призначення ГУДСНС України у Луганській області є - Державна служба України з надзвичайних ситуацій, отже, відповідно до ст.81 ч.2 Цивільного кодексу України, аварійно-рятувальний загін спеціального призначення ГУДСНС України у Луганській області є – юридичною особою публічного права.
Із дослідженого у судовому засіданні Положення «Про Головне Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Луганській області», затвердженого наказом ДСНС №3 від 06 червня 2018 року (а.с.27-33) вбачається, що згідно п. 14 Положення - Головне Управління є юридичною особою публічного права.
Із дослідженого у судовому засіданні наказу начальника аварійно-рятувального загону спеціального призначення ГУДСНС України у Луганській області «Про призначення» №259 о/с від 11 вересня 2017 року (а.с.34) – правопорушника ОСОБА_2 з 12 вересня 2017 року призначено на посаду завідувача складу аварійно-рятувального загону спеціального призначення ГУДСНС України у Луганській області.
Із дослідженого у судовому засіданні листа ознайомлення від 12 вересня 2018 року (а.с.38) вбачається, що завідувач складу аварійно-рятувального загону спеціального призначення ГУДСНС України у Луганській області – правопорушник ОСОБА_2 ознайомлений з вимогами ст.ст.45, 52 Розділу VII “Фінансовий контроль» Закону України «Про запобігання корупції», про що свідчить особистий підпис правопорушника ОСОБА_2 (а.с.38/зв).
Із дослідженої у судовому засіданні відомості, за підписом заступника начальника загону – начальника ВРОС АРЗ СП ГУДСНС України у Луганській області ОСОБА_3 (а.с.39) вбачається, що особовий склад складів аварійно-рятувального загону спеціального призначення ГУ ДСНС України у Луганській області, зокрема – завідувач складу ОСОБА_4, під підпис - п.3, ознайомлений з вимогами Закону України «Про запобігання корупції».
Із дослідженого у судовому засіданні повідомлення Регіонального сервісного центру в Луганській області №31/12/9-3743 від 25 червня 2018 року (а.с.18-20) вбачається, що, згідно відомостей Єдиного державного реєстру МВС, 09 червня 2018 року на ім`я ОСОБА_2, у ТСЦ №4444 РСЦ МВС в Луганській області, на підставі договору купівлі-продажу №4444/2018/977723 від 09 червня 2018 року, зареєстровано ТЗ – автомобіль марки «CHEVROLET AVEO», державний реєстраційний номер «ВВ8202СР», 2008 року випуску, вартістю – 103 564,44 грн.
Із дослідженого у судовому засіданні повідомлення Територіального сервісного центру №4444 Регіонального сервісного центру в Луганській області за №31/12/4444-2962 від 18 липня 2018 року (а.с.44) вбачається, що, згідно даних Єдиного державного реєстру МВС, 09 червня 2018 року, правопорушником ОСОБА_2, на ім`я останнього, перереєстровано транспортний засіб - автомобіль марки «CHEVROLET AVEO», державний реєстраційний номер «ВВ8202СР», для здійснення чого, з офіційного веб-сайту Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, було роздруковано відомості щодо вартості зазначеного ТЗ, при цьому, зазначено, що 19 червня 2018 року Національна автоматизована інформаційна система працювала належним чином.
Згідно положень ст.7 Закону України «Про державний бюджет України на 2018 рік» №2246-19 від 07 грудня 2017 року, з 1 січня 2018 році установлено прожитковий мінімум для працездатних осіб – 1762 грн (відповідно, 50 прожиткових мінімумів складає – 88100 грн).
Із дослідженого у судовому засіданні електронного повідомлення «Про суттєві зміни в майновому стані» (а.с.13-16), поданого правопорушником ОСОБА_2 о 10 годині 59 хвилин 20 червня 2018 року (а.с.12) вбачається, що 09 червня 2018 року правопорушник ОСОБА_4 набув права користування транспортним засобом – автомобілем марки «CHEVROLET AVEO», 2008 р.в., вартістю – 103564 грн.
На підставі вищевказаного, суд, заслухавши пояснення правопорушника ОСОБА_2, надані у судовому засіданні, дослідивши письмові пояснення останнього, надані безпосередньо після вчинення інкримінованого адміністративного правопорушення (а.с.11,40), вислухавши думку прокурора Зайченка І.А., а також, дослідивши інші письмові матеріали справи, в тому числі, і додані до протоколу про відповідне адміністративне правопорушення - витяг з Єдиного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (а.с.21-24), - Положення «Про Головне Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Луганській області», затверджене наказом ДСНС №3 від 06 червня 2018 року (а.с.27-33), - наказ начальника аварійно-рятувального загону спеціального призначення ГУДСНС України у Луганській області «Про призначення» №259 о/с від 11 вересня 2017 року (а.с.34), - лист ознайомлення правопорушника ОСОБА_2 з вимогами ст.ст.45, 52 Розділу VII “Фінансовий контроль» Закону України «Про запобігання корупції» (а.с.38), - відомість щодо ознайомлення особового складу складів аварійно-рятувального загону спеціального призначення ГУ ДСНС України у Луганській області, зокрема – правопорушника ОСОБА_4, з вимогами Закону України «Про запобігання корупції» (а.с.39), - повідомлення Регіонального сервісного центру в Луганській області №31/12/9-3743 від 25 червня 2018 року (а.с.18-20), - повідомлення Територіального сервісного центру №4444 Регіонального сервісного центру в Луганській області за №31/12/4444-2962 від 18 липня 2018 року (а.с.44), а також, - електронне повідомлення «Про суттєві зміни в майновому стані» (а.с.13-16), поданого правопорушником ОСОБА_2 о 10 годині 59 хвилин 20 червня 2018 року (а.с.12), у достовірності та істинності яких підстав сумніватися у суду - немає, та які з боку правопорушника ОСОБА_2 – не оспорювалися, вважає, що винність ОСОБА_2 – у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.172-6 ч.2 КУпАП, доведена та знайшла своє повне підтвердження у суді, і дії правопорушника ОСОБА_2 вірно і обґрунтовано кваліфіковані за ознаками ст.172-6 ч.2 КУпАП, оскільки ОСОБА_2, перебуваючи на посаді завідувача складу аварійно-рятувального загону спеціального призначення ГУДСНС України у Луганській області, та, являючись, згідно положень ст.3 п.2 а) Закону України «Про запобігання корупції», посадовою особою юридичної особи публічного права, а також, відповідно примітки до ст.172-6 КУпАП, - суб’єктом відповідальності за корупційні правопорушення, несвоєчасно повідомивши про суттєві зміни у майновому стані, - порушив вимоги фінансового контролю.
При призначенні стягнення, суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, майновий стан та обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність: правопорушник ОСОБА_2 – працює, інвалідом – не являється, має постійне місце мешкання, раніше адміністративному стягненню – не піддавався, утриманців – не має.
В якості обставин, що, згідно зі ст.34 КУпАП, пом’якшують відповідальність правопорушника, суд приймає до уваги повне визнання своєї провини та щире розкаяння винного.
Обставин, що, згідно зі ст.35 КУпАП, обтяжують відповідальність правопорушника, суд не вбачає.
Приймаючи до уваги вищевказане, з урахуванням особи та майнового стану правопорушника ОСОБА_2, який – працює, має постійне місце мешкання, до адміністративної відповідальності притягується вперше, як у судовому засіданні, так і у письмових поясненнях, провину у скоєнні інкримінованого адміністративного правопорушення – визнав у повному обсязі та щиро розкаявся, тощо, а також, беручи до уваги обставини та характер вчиненого адміністративного правопорушення, і, одночасно, враховуючи відсутність тяжких та негативних наслідків від скоєного, суд вважає, що ОСОБА_2 слід призначити стягнення – у виді штрафу, передбаченого санкцією ст.172-6 ч.2 КУпАП, і разом з тим, враховуючи наявність обставин, що пом’якшують відповідальність правопорушника ОСОБА_2, і, одночасно, враховуючи відсутність обставин, що обтяжують відповідальність, суд вважає за можливе призначити зазначене стягнення – у мінімальному розмірі, передбаченому санкцією вказаної статті, що є достатньою мірою відповідальності з метою виховання, а також, запобіганню вчинення нових правопорушень.
На підставі вимог ст.40-1 КУпАП, суд вважає за необхідне стягнути з правопорушника ОСОБА_2, на користь ГУК у місті Києві (отримувач коштів – ГУК у місті Києві/м.Київ/2203106, код ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача – Казначейство України (ЕАП), МФО 899998, рахунок отримувача 31211256026001, код класифікації доходів бюджету 22030106), судовий збір – у сумі 352 (триста п’ятдесят дві) гривні 40 копійок.
Речові докази по справі – відсутні.
Керуючись ст.33, ст.172-6 ч.2, ст.221, ст.284, ст.289, ст.294 КУпАП, –
постановив:
Піддати ОСОБА_2 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст.172-6 ч.2 КУпАП, адміністративному стягненню – у виді штрафу у розмірі 100 (ста) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що відповідає сумі у розмірі 1700 (одна тисяча сімсот) гривень.
Стягнути з ОСОБА_2, на користь ГУК у місті Києві (отримувач коштів – ГУК у місті Києві/м.Київ/2203106, код ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача – Казначейство України (ЕАП), МФО 899998, рахунок отримувача 31211256026001, код класифікації доходів бюджету 22030106), судовий збір – у сумі 352 (триста п’ятдесят дві) гривні 40 копійок.
Постанову може бути оскаржено протягом десяти днів з дня її винесення до Апеляційного суду Луганської області через Лисичанський міський суд.
Суддя: