Ухвала суду № 75642445, 11.07.2018, Баглійський районний суд м. Дніпродзержинська

Дата ухвалення
11.07.2018
Номер справи
207/2636/17
Номер документу
75642445
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

№ 207/2636/17

№ 6-а/207/3/18

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 липня 2018 року м. Кам’янське

Баглійський районний суд м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області у складі:

головуючого судді: Юрченко І.М.

при секретарі: Сівачук А.А.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду в м. Кам’янське заяву відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області про встановлення способу і порядку виконання рішення суду по справі № 207/2636/17 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного Фонду України в Дніпропетровській області, Ліквідаційної комісії Головного Управління Міністерства внутрішніх справ України в Дніпропетровській області про визнання протиправною бездіяльність, щодо не здійснення перерахунку пенсії з урахуванням усіх видів грошового забезпечення у розмірах встановлених законодавством для поліцейських та не проведення виплати різниці недоотриманих пенсій,

ВСТАНОВИВ:

Відділ примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби ГТУЮ у Дніпропетровській області звернувся до суду із заявою про встановлення способу і порядку виконання рішення суду по справі № 207/2636/17 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного Фонду України в Дніпропетровській області, Ліквідаційної комісії Головного Управління Міністерства внутрішніх справ України в Дніпропетровській області про визнання протиправною бездіяльність, щодо не здійснення перерахунку пенсії з урахуванням усіх видів грошового забезпечення у розмірах встановлених законодавством для поліцейських та не проведення виплати різниці недоотриманих пенсій.

Заява мотивована тим, що на виконанні у відділі примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровської області, перебуває виконавче провадження № 56294369 з примусового виконання виконавчого листа Баглійського районного суду м. Дніпродзержинська від 19.04.2018 року по справі № 207/2636/17 про: зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області здійснити перерахунок та виплату з 01.01.2016 року пенсії ОСОБА_1 як пенсіонеру органів внутрішніх справ згідно із Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей» від 23 грудня 2015 року № 900-VIII, статтями 51, 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», на підставі наданої довідки ліквідаційної комісії Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Дніпропетровській області про грошове забезпечення від 29.06.2017 року № 83/31051 для перерахунку пенсій з урахуванням грошового забезпечення поліцейських.

04.05.2018 року державним виконавцем було винесено постанову про відкриття виконавчого провадження ВП № 56294369 з урахуванням положень статей 3, 4, 13, 24-27 Закону України «Про виконавче провадження», копії якої в порядку ст. 28 Закону України «Про виконавче провадження» надіслані сторонам.

За результатом її розгляду та на виконання вимог виконавчого документа боржником було повідомлено про часткове виконання рішення суду, оскільки здійснено перерахунок з 01.01.2016 року по 31.12.2017 року у розмірі 49224,48 грн., але виплату проведено лише з 01.01.2018 року посилаючись на постанову Кабінету Міністрів України № 103 від 21.02.2018 року.

Так, 21.02.2018 року Кабінетом Міністрів України було прийнято постанову «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» №103, якою встановлено новий порядок перерахування та виплати пенсій пенсіонерам органів внутрішніх справ, внесено певні зміни до порядку та процедури перерахунку та виплат пенсій.

Однак, зазначають, що відповідно до статті 58 Конституції України Закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.

Постанова № 103 прийнята після виникнення спірних правовідносин і звернення позивача з позовом до суду та погіршує його становище в частині строків виплати належну йому пенсії, а відтак не підлягає застосуванню.

У зв'язку із вищевикладеним заявник звернувся до суду з даною заявою, в якій просив: встановити подальший спосіб та порядок виконання постанови Баглійського районного суду м. Дніпродзержинська від 17.11.2017 року по справі № 207/2636/17, шляхом зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області здійснити перерахунок та виплату з 01.01.2016 р. пенсії ОСОБА_1 як пенсіонеру органів внутрішніх справ згідно із Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей» від 23 грудня 2015 року № 900-VIII, статтями 51, 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 р. № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», на підставі наданої довідки ліквідаційної комісії Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Дніпропетровській області про грошове забезпечення від 29.06.2017 року № 83/31051 для перерахунку пенсій з урахуванням грошового забезпечення поліцейських без врахування постанови КМУ № 103 від 21.02.2018 року «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб», якою врегульовано проведення перерахунку пенсії відповідно до постанови КМУ від 15.11.2015 року № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», оскільки дана постанова прийнята пізніше, ніж виникли спірні правовідносини.

Представники відділу примусового виконання рішень Управління ДВС ГТУЮ у Дніпропетровській області та представник Головного управління пенсійного фонду України у Дніпропетровській області в судове засідання не з'явилися, про день, час та місце судового засіданні повідомлені належним чином.

Позивач ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився, надав суду заяву, в якій просив заяву відділу примусового виконання рішень Управління ДВС ГТУЮ у Дніпропетровській області розглянути без його участі, заяву просив задовольнити.

Відповідно до ч. ч. 1, 4 ст. 229 КАС України, суд під час судового розгляду адміністративної справи здійснює повне фіксування судового засідання за допомогою відео- та (або) звукозаписувального технічного засобу в порядку, визначеному Положенням про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему. У разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Зважаючи на викладене, та, відповідно до норм ст. 229 КАС України, враховуючи описану вище явку сторін у судове засідання, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписуваного технічного засобу судом не здійснювалось.

Дослідивши матеріали заяви та матеріали адміністративної справи, суд приходить до наступних висновків.

Згідно ч. 1 ст. 378 КАС України за заявою сторони суд, який розглядав справу, як суд першої інстанції, може відстрочити або розстрочити виконання рішення, а за заявою стягувача чи виконавця (у випадках встановлених законом) встановити чи змінити спосіб або порядок його виконання.

Згідно ч. 2 ст. 378 КАС України заява про встановлення або зміну способу або порядку виконання, відстрочення чи розстрочення виконання судового рішення розглядається у десятиденний строк з дня її надходження в судовому засіданні з повідомленням стягувача та боржника. Неприбуття в судове засідання осіб, як були належним чином повідомленні про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.

Згідно ч. 3 ст. 33 ЗУ «Про виконавче провадження» за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення або роблять його неможливим, сторони, а також виконавець за заявою сторін або державний виконавець з власної ініціативи у випадку, передбаченому Законом України «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень», мають право звернутися до суду, який розглядав справу як суд першої інстанції, із заявою про встановлення або зміну способу і порядку виконання рішення.

Постановою Баглійського районного суду м. Дніпродзержинська від 17 листопада 2017 року адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного Фонду України в Дніпропетровській області, Ліквідаційної комісії Головного Управління Міністерства внутрішніх справ України в Дніпропетровській області про визнання протиправною бездіяльність, щодо не здійснення перерахунку пенсії з урахуванням усіх видів грошового забезпечення у розмірах встановлених законодавством для поліцейських та не проведення виплати різниці недоотриманих пенсій задоволено повністю (ар.с.114-120).

Постановою Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 27 березня 2018 року постанову Баглійського районного суду м. Дніпродзержинська від 17 листопада 2017 року скасовано. Прийнято нову постанову. Позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного Фонду України в Дніпропетровській області, про визнання бездіяльності протиправною, зобов’язання вчинити певні дії задоволено частково. Визнано протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області щодо нездійснення перерахунку пенсії ОСОБА_1 з 01.01.2016 року зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області здійснити перерахунок та виплату з 01.01.2016 року пенсії ОСОБА_1 як пенсіонеру органів внутрішніх справ згідно із Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей» від 23 грудня 2015 року № 900-VIIІ, статтями 51, 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 р. № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», на підставі наданої довідки ліквідаційної комісії Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Дніпропетровській області про грошове забезпечення від 29.06.2017 р. № 83/31051 для перерахунку пенсій з урахуванням грошового забезпечення поліцейських. В задоволенні іншої частини позовних вимог відмовлено (ар.с.217-221).

Зазначена постанова суду набрала законної сили 27.03.2018 року.

19 квітня 2018 року позивачу за його заявою (ар.с.225) видано виконавчий лист у справі № 207/2636/17 про зобов'язання вчинити певні дії (ар.с.226).

Постановою державного виконавця відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області ОСОБА_2 від 04 травня 2018 року ВП №56294369 відкрито виконавче провадження з примусового виконання виконавчого листа № 207/2636/17, виданого 19 квітня 2018 року Баглійським районним судом м. Дніпродзержинська про зобов’язання Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області здійснити перерахунок та виплату з 01.01.2016 р. пенсії ОСОБА_1 як пенсіонеру органів внутрішніх справ згідно із Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей» від 23 грудня 2015 року № 900-VIIІ, статтями 51, 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 р. № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», на підставі наданої довідки ліквідаційної комісії Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Дніпропетровській області про грошове забезпечення від 29.06.2017 р. № 83/31051 для перерахунку пенсій з урахуванням грошового забезпечення поліцейських.

Головним управлінням Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області 15.05.2018 року за № 10375/08-01/26 направлено лист про виконання рішення суду начальнику відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області, в якому зазначено наступне:

На виконання настанови суду від 27.03.2018 року ОСОБА_1 проведений перерахунок пенсії.

Доплата за період з 01.01.2018 року по 30.04.2018 року у розмірі 8204,08 грн. ОСОБА_1 виплачена у квітні 2018 року.

Доплата за період з 01.01.2016 року по 31.12.2017 року у розмірі 49224,48 грн. ОСОБА_1 буде виплачена в порядку, встановленому Постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 року № 103.

З 01.05.2018 року пенсію ОСОБА_1 отримує з урахуванням постанови Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 27 березня 2018 року.

Питання щодо встановлення механізму проведення перерахунку та виплати пенсії особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) врегульовано внаслідок прийняття постанови Кабінету міністрів України №103 від 21 лютого 2018 року «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб».

Пунктом 3 постанови Кабінету Міністрів України №103 від 21.02.2018 року «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» (далі Постанова №103) встановлено перерахувати з 1 січня 2016 р. пенсії, призначені згідно із Законом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) за прирівняною посадою з розміру грошового забезпечення поліцейського, враховуючи відповідні оклади за посадою, спеціальним званням, відсоткову надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, за січень 2016 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року №988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції». Розмір премії визначається у середніх розмірах, що фактично виплачені за відповідною посадою (посадами) поліцейського за січень 2016 року.

Виплату перерахованих відповідно до абзацу першого цього пункту пенсій (з урахуванням доплат до попереднього розміру пенсій, підвищень, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством (крім підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, що визначені законом) особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) проводити з 1 січня 2018 року. Сума перерахованих пенсій для виплати за період з 1 січня 2016 року по 31 грудня 2017 рік обчислюється органами Пенсійного фонду України станом на 1 січня 2018 рік та виплачується після виділення коштів на їх фінансування з державного бюджету в такому порядку:

- з 1 січня 2019 року по 31 грудня 2019 рік - щомісяця окремою сумою у розмірі 50 відсотків різниці між місячним розміром підвищеної пенсії, розрахованої відповідно до абзацу першого цього пункту, та місячним розміром отриманої особою пенсії за період з 1 січня 2016 року по 31 грудня 2017 року;

- з 1 січня 2020 року - щомісяця окремою сумою у розмірі 100 відсотків різниці між місячним розміром підвищеної пенсії, розрахованої відповідно до абзацу першого цього пункту, та місячним розміром отриманої особою пенсії за період з 1 січня 2016 р. по 31 грудня 2017 р. та до забезпечення повної виплати розрахованої суми.

Відповідно до пункту 5 Постанови №103 перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) відповідно до пункту 3 цієї постанови проводиться на підставі довідок про розміри грошового забезпечення, поданих Міністерством внутрішніх справ органам Пенсійного фонду України до набрання чинності цією постановою, або довідок, додатково оформлених та поданих відповідно до Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45.

Питання перерахунку пенсії особам звільненим з органів внутрішніх справ (міліції), з урахуванням постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року №988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» врегульовано на законодавчому рівні.

Кабінетом Міністрів України разом із прийняттям рішення про перерахунок з 1 січня 2016 року пенсій, призначених згідно із Законом №2262-ХІІ особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції), одночасно врегульований порядок виплати перерахованих пенсій починаючи з 1 січня 2018 року та порядок поетапної виплати доплати перерахованих сум пенсій з 1 січня 2016 року по 31 грудня 2017 року.

Покладені судом зобов’язання вчинити дії щодо перерахунку пенсії ОСОБА_1 виконані Головним управлінням Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області в порядку, встановленому судовим рішенням, та в межах повноважень, покладених на управління Фонду.

З огляду на вищевикладене, суд вважає, що резолютивна частина постанови Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 27 березня 2018 року у справі № 207/2636/17, яка винесена вже після прийняття постанови Кабінету міністрів України №103 від 21 лютого 2018 року «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» є чіткою, зрозумілою за змістом, не припускає різного тлумачення, не вбачається недотримання вимоги ясності, визначеності судового рішення, яка означає, що судове рішення не може містити положень, що викликають суперечки під час виконання рішення.

Задовольняючи адміністративний позов суд виходив із того, що правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, регулює Закон України від 9 квітня 1992 року №2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Постановою Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 р. № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» встановлено грошове забезпечення поліцейських.

Згідно з абзацом другим пункту 15 розділу XI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про Національну поліцію» (згідно із Законом України від 23.12.2015 р. N900-VIII) за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб.

Відповідно до ст. 102 Закону України «Про Національну поліцію» пенсійне забезпечення поліцейських здійснюються також в порядку та на умовах, визначених Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей» від 23 грудня 2015 року № 900-VIIІ статтю 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» доповнено новою частиною такого змісту: «Перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських».

Не є спірним питанням, що станом на 01.01.2016 року грошове забезпечення поліцейських є значно більшим від грошового забезпечення, розмір якого враховувався при визначенні пенсії позивачу, а розмір такого грошового забезпечення встановлений постановою Кабінету Міністрів України № 988 від 11 листопада 2015 р.

Відтак, збільшення грошового забезпечення поліцейських, яке, за своїми складовими є ідентичним складовим колишніх працівників міліції, але за розміром більшим, є безумовною підставою для перерахунку пенсії позивача як колишнього працівника міліції на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 р. № 988.

Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» затверджено постановою Кабінету Міністрів України.

Згідно з п. 1 цього Порядку перерахунок раніше призначених пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.

Постановою КМУ №103 від 21.02.2018 року, було внесено зміни до постанови №45 від 13.02.2008 року, однак, розглянутий спір виник до дати її прийняття, тому спірні відносини не регулювалися постановою Кабінету Міністрів України №103, крім того, підставою для нездійснення перерахунку стала відсутність коштів у бюджеті.

Належить зазначити, що судове рішення, що набрало законної сили, стає незмінним (неспростовним). Тобто воно не може бути скасоване (змінене) судом, що його прийняв. Основні та додаткові судження (висновки) суду по суті справи стають остаточними. Тому, суд, який прийняв рішення, може внести до нього виправлення, які не торкаються суті відомостей, що викладені у рішення.

Заявник своєю заявою про встановлення способу і порядку виконання рішення суду шляхом зобов'язання у виконавчому провадженні вчинити всі необхідні дії та перерахувати пенсію ОСОБА_1 з 01.01.2016 року, і виплатити різницю донарахованої суми з цієї дати без обмежень граничного розміру без врахування постанови Кабінету Міністрів України №103 від 21.02.2018 року «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб», якою врегульовано проведення перерахунку пенсії відповідно до постанови Кабінету міністрів України від 15.11.2015 року №988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції, фактично просить змінити та розширити резолютивну частину постанови, що є неможливим, оскільки судове рішення є незмінним.

Суд також зазначає, що невиконання боржником судового зобов'язання в частині виплати коштів через відсутність у нього відповідних бюджетних призначень в розумінні частини третьої статті 378 Кодексу адміністративного судочинства України не свідчить про неможливість виконання судового рішення та не може бути вагомою причиною для зміни способу і порядку його виконання, оскільки ця виплата буде виконана при надходженні коштів із Державного бюджету України.

Під зміною способу і порядку виконання рішення суду розуміється прийняття судом нових заходів для реалізації рішення в разі неможливості його виконання у порядку і способом, раніше встановленими. Таким чином, суд за наявності обґрунтованих підстав та належних доказів, може змінити спосіб та порядок виконання рішення суду, або ж відмовити по цьому питанню, не змінюючи при цьому його змісту.

При цьому, суд здійснюючи зміну порядку чи способу виконання рішення, не змінює спосіб захисту порушеного права, обраний судом при вирішенні справи.

Оскільки зміна способу і порядку виконання судового рішення не передбачає зміни обраного судом при ухваленні рішення способу відновлення порушеного права, тому слід відмовити у задоволенні заяви стягувача про заміну способу виконання судового рішення, за якою він просить змінити визначений рішенням суду обов'язок боржника по здійсненню перерахунку пенсії і виплаті різниці між фактично отриманою та належною до сплати сумою пенсії на зовсім іншого роду обов'язок, а саме щодо стягнення на його користь конкретних сум заборгованості, розмір яких під час розгляду справи № 207/2636/17 по суті судом не визначався.

За правилами ч. 5 ст. 242 КАС України, при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.

Верховним Судом України у постановах від 11.11.2014 (справи №21-394а14, №21-475а14), від 25.11.2014 (справа №21-506а14), від 13.01.2015 (справа №21-604а14), від 17.02.2015 (справа №21-622а14), а також Верховним Судом у постанові від 30.01.2018 (справа №281/1820/14-а, К/9901/1034/17) наведені висновки, згідно яких обраний позивачем спосіб захисту порушеного права не може бути змінений на стадії виконання судового рішення і поза межами судового розгляду позову по суті.

З огляду на викладені обставини, суд відмовляє у задоволенні заяви про встановлення способу і порядку виконання рішення в адміністративній справі №207/2636/17.

Керуючись статтями 248, 256, 295, 378 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

Відмовити у задоволенні заяви відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області про встановлення способу і порядку виконання рішення суду по справі № 207/2636/17 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного Фонду України в Дніпропетровській області, Ліквідаційної комісії Головного Управління Міністерства внутрішніх справ України в Дніпропетровській області про визнання протиправною бездіяльність, щодо не здійснення перерахунку пенсії з урахуванням усіх видів грошового забезпечення у розмірах встановлених законодавством для поліцейських та не проведення виплати різниці недоотриманих пенсій.

Ухвалу може бути оскаржено до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення.

Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду, якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Суддя І.М. Юрченко