Постанова № 75640293, 02.08.2018, Енергодарський міський суд Запорізької області

Дата ухвалення
02.08.2018
Номер справи
316/1228/18
Номер документу
75640293
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 316/1228/18

Провадження № 3/316/359/18

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02.08.2018 рік м.Енергодар

Суддя Енергодарського міського суду Запорізької області Вільямовська Н.О., розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов з Управління Служби безпеки України в Запорізькій області, про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, Російської Федерації, проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3, за п. 6 ч. 1 ст. 212-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-

ВСТАНОВИВ:

03.07.2018 року при проведенні УСБ України в Запорізькій області планової комплексної перевірки стану охорони державної таємниці у Виконавчому комітеті Енергодарської міської ради Запорізької області, виявлено, що ОСОБА_1, якого відповідно до розпорядження Енергодарського міського голови № 307-к від 15.10.2007 року призначено на посаду начальника відділу з питань режимно-секретної та мобілізаційної роботи апарату Енергодарської міської ради та її виконавчого комітету, та якому відповідно до вимог ЗУ «Про державну таємницю» та п. 65 Порядку-939 надано доступ до державної таємниці з найвищим грифом секретності «Таємно», порушив законодавство про державну таємницю, а саме, не вжив заходів щодо забезпечення режиму секретності та не забезпечив контроль за охороною державної таємниці у виконавчому комітеті Енергодарської міської ради.

Так, в порушення своїх функціональних обов’язків та взятого на себе письмового зобов’язання ОСОБА_1 не вживав заходів, спрямованих на організацію та забезпечення в виконавчому комітеті Енергодарської міської ради режиму секретності, та не здійснював контроль за виконанням заходів щодо забезпечення охорони державної таємниці, чим порушив вимоги ст.ст. 21, 28 Закону України «Про державну таємницю» та п.п. 5, 36, 41, 42, 98, 109, 116, 117, 153, 162, 207, 211, 214, 216, 217, 219, 220, 228, 233, 234, 239, 240, 257, 353, 356-358, 362, 372-374, 418, 434-436, 438, 713-732, 734-739, 740, 741 Порядку-939, внаслідок чого створено загрозу (передумови) до витоку секретної інформації.

Зокрема, в порушення п.п. 5, 42(3) Порядку-939 не розроблено поточні плани заходів з охорони державної таємниці, а в наявному Плані роботи з охорони державної таємниці на 2018 рік (№ 34 ДСК від 25.01.2018р.) відсутні відмітки про виконання пунктів плану. В порушення п. 42(2) Порядку-939 не вживаються заходи щодо вивчення стану діяльності СРСД з метою виявлення та закриття каналів витоку секретної інформації, не проводиться відповідна аналітична робота з цих питань, не розробляються та не вживаються відповідні додаткові необхідні режимні заходи. В порушення п.п. 734-739 Порядку-939, РСО виконавчого комітету Енергодарської міської ради не розроблено план заходів щодо забезпечення режиму секретності в умовах особливого періоду або правового режиму надзвичайного стану. В порушення п. 214 Порядку-939, режимне приміщення РСО (кабінет №511) не обладнано спеціальним вікном для видачі МНСІ або бар’єром та належним чином не обладнано (окрема кабіна відсутня). В порушення п. 220 Порядку-939, в виконавчому комітеті Енергодарської міської ради відсутній окремий список відповідальних осіб із зразками їх підписів, які здають під охорону та знімають з охорони режимне приміщення № 511 (РСО). В порушення п.п. 228-230 Порядку-939, РСО виконавчого комітету Енергодарської міської ради не розроблено інструкції на випадок виникнення інших надзвичайних ситуацій (аварії, стихійного лиха, спрацювання сигналізації тощо), не визначено порядок доступу та перебування у режимному приміщенні № 511 (РСО) представників аварійних та рятувальних служб. В порушення п.п.239, 240 Порядку-939, на СРСД співробітником РСО не розроблено Правила внутрішньооб’єктового режиму. В порушення п. 117 Порядку-939, начальником РСО ОСОБА_1 не проводиться перевірка знань працівниками нормативно-правових актів у сфері охорони державної таємниці (після надання їм допуску до державної таємниці вперше та при переоформленні такого допуску), відповідні довідки не складаються. В порушення п. 211 Порядку-939, у виконавчому комітеті Енергодарської міської ради відповідно до Переліку режимних приміщень (№ 47 ДСК від 28.02.2018р.) та Акту про придатність (№ 46 ДСК від 28.02.2018р.) кабінет РСО № 511 придатний для проведення секретних робіт лише у робочий час (з 07 год. 45 хв. по 17 год. 00 хв. лише у робочі дні), між тим у цьому приміщенні на постійному (цілодобовому) зберіганні знаходяться МНСІ, оскільки інші режимні приміщення на СРСД відсутні. В порушення п. 216 Порядку-939 ОСОБА_1 не заповнений журнал обліку сховищ сейфів, металевих шаф, спецсховищ), отже сховища матеріальних носіїв секретної інформації, де постійно або тимчасово зберігаються матеріальні носії секретної інформації, а також ключі від них, не обліковуються в РСО. В порушення п. 217 Порядку-939 не передано голові Енергодарської міської ради комплект ключів від сейфа начальника РСО та дверей РСО. В порушення п. 740 Порядку-939 не складено проекти описів секретних документів і справ, що підлягають здачі на архівне зберігання, МНСІ секретної інформації, що підлягають вивезенню до місць евакуації та актів про знищення матеріальних носіїв секретної інформації, що не мають практичної та культурної цінності. В порушення п. 109 Порядку-939, у РСО виконавчого комітету Енергодарської міської ради не заведено Журнал обліку осіб, які прибули у відрядження за формою згідно з додатком 17 до Порядку-939. В порушення п. 153 Порядку-939, у РСО виконавчого комітету Енергодарської міської ради відсутній перелік посад, перебування на яких дає право посадовим особам надавати МНСІ грифи секретності. В порушення п. 162 Порядку-939, у виконавчому комітеті Енергодарської міської ради не створено експертну комісію з питань таємниць для перегляду грифів секретності МНІ та виконання інших завдань. В порушення п.п. 434-436 Порядку-939, виконавчим комітетом Енергодарської міської ради не видаються накази керівника про створення комісії з перевірки наявності усіх вхідних та підготовлених документів, а також інших МНСІ (крім секретних виробів), взятих на облік. Крім того під час перевірки не надано акти квартальних перевірок наявності МНСІ за 2 та 3 квартал 2017 року. В порушення гі. 438 Порядку-939 не здійснюється щоквартальна перевірка дотримання виконавцями секретних документів порядку їх зберігання і роботи з ними на робочих місцях, відповідні записи у зошиті РСО відсутні. В порушення п. 257 Порядку-939 не ведеться облік робочих зошитів. В порушення п.п., 372-374 Порядку-939 виконавчим комітетом Енергодарської міської ради не створена експертна комісія з проведення експертизи цінності документів. В порушення п. 418 Порядку-939 у виконавчому комітеті Енергодарської міської ради Наказом не визначено спеціально обладнане режимні приміщення, в яких дозволяється знищувати матеріальні носії секретної інформації. В порушення п.п. 713-732 Порядку-939 у виконавчому комітеті Енергодарської міської ради не визначені підрозділи (посадові особи) відповідальні за організацію прийому іноземців і роботу з ними, відсутні програми та плани забезпечення режиму секретності про прийом іноземців, не розроблено зразки спеціальних тимчасових перепусток для іноземців, звіти про виконання планів прийому іноземців, у зв’язку з їх відсутністю, до органу СБУ не направляються. Вказані численні порушення законодавства та нормативно-правових актів України у сфері охорони державної таємниці за сукупністю створюють загрозу (передумови) витоку секретної інформації.

В судовому засіданні ОСОБА_1 вину у скоєнні вищевказаного правопорушення визнав у повному обсязі та підтвердив вищевикладені обставини.

Вислухавши пояснення правопорушника, дослідивши матеріали справи та враховуючи характер вчиненого правопорушення, його громадське значення, особу ОСОБА_1, ступінь його вини та відношення до скоєного, суд приходить до висновку, що в діях останнього є склад правопорушення, передбаченого п. 6 ч. 1 ст. 212-2 КУпАП, та його слід притягнути до адміністративної відповідальності, призначивши стягнення у вигляді штрафу.

На підставі ст. 40-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення, особою, на яку накладено таке стягнення сплачується судовий збір, розмір і порядок сплати якого встановлюється законом.

Згідно п. 5 ч. 2 ст. 4 ЗУ «Про судовий збір», у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, ставка судового збору складає 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Згідно зі ст. 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік», розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб з 1 січня становить 1762 гривень, тобто, розмір судового збору складає 352,40 грн.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст. 4 Закону України «Про судовий збір», ст.ст. 40-1, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

ПОСТАНОВИВ:

Визнати ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, винним у скоєнні правопорушення, передбаченого п. 6 ч. 1 ст. 212-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення, притягнути до адміністративної відповідальності та призначити стягнення у вигляді штрафу у розмірі 850,00 (вісімсот п'ятдесят) грн.

Штраф стягнути до держбюджету на розрахунковий рахунок 31115106008015, банк отримувача: УДК в Запорізькій області, МФО: 899998, код ОКПО: 37942215, код: 21081100.

Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, РНОКПП невідомий, на користь держави судовий збір у розмірі 352,40 грн. (одержувач платежу: ГУК у м. Києві (м. Київ) 22030106, код за ЄДРПОУ: 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача: 899998, рахунок отримувача: 31211256026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106, п.5 таблиці ставок, ПІБ платника судового збору).

Постанова може бути оскаржена або опротестована до апеляційного суду Запорізької області протягом 10 днів з моменту її винесення.

Суддя: Н.О. Вільямовська