
м. Лиман Справа № 236/1986/18
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
01 серпня 2018 року Краснолиманського міського суду Донецької області, ОСОБА_1, розглянувши матеріали, які надійшли з відділу Лиманського відділу поліції ГУНП в Донецькій області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, українця, громадянина України, не працюючого, який зареєстрований за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3, фактично мешкає за адресою: вул. Ринкова, буд. 75, м. Лиман, Донецька область,
за ст. 130 ч. 1 КУпАП, розглянуто у присутності порушника, якому роз’яснено права, передбачені ст. 63 Конституції України та ст. 268 КУпАП, клопотань не заявлено, -
ВСТАНОВИВ:
24 червня 2018 року о 16 годині 00 хвилин в біля будинку № 150 по вул. Петропавлівській в м. Лиман Донецької області ОСОБА_2 керував автомобілем ВАЗ-2109, державний номерний знак НОМЕР_1, який належить ОСОБА_3, з явними ознаками наркотичного сп’яніння (звужені зиниці ока, відсутність слюновиділення, млява мова). Від проходження медичного огляду на виявлення стану наркотичного сп'яніння в установленому законом порядку відмовився в присутності двох свідків. Тобто, ОСОБА_2 порушив п. 2. 5 Правил дорожнього руху України, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001 р. № 1306, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.130 КУпАП.
Адміністративним порушенням відповідно до ч. 1 ст. 130 КУпАП визнається керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп’яніння під впливом таких препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння.
При розгляді адміністративної справи ОСОБА_2 винним себе не визнав, суду показав, що дійсно керував автомобілем ВАЗ-2109, з державним номерним знаком 977-22 ЕК, який належить ОСОБА_3, але наркотичні засоби не вживав, спиртні напої теж не вживав. Його зупинили співробітники поліції, в присутності двох понятих він відмовився від проходження медичного огляду на стан наркотичного сп'яніння, бо поспішав. Відносно нього був складений протокол. Пояснив, що раніше до адміністративної відповідальності не притягувався, в 2012 році притягувався до кримінальної відповідальності за ст. 307 КК України, був засуджений до 6 років 9 місяців позбавлення волі, у 2016 році був звільнений умовно-достроково, відносно нього був встановлений адміністративний нагляд, який на даний час знятий, офіційно не працевлаштований, на обліку лікарів нарколога та психіатра не перебуває, має на утриманні неповнолітню дитину ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_4. Посвідчення водія отримав у 2001 році. Крім того, пояснив, що після того, як його було зупинено працівниками поліції, через кілька днів він самостійно в медичному закладі проходив медичний огляд на стан сп"яніння, відповідно до висновків якого ані алкогольного, ані наркотичного сп"яніння в нього виявлено не було, про що надав суду відповідні документи.
Відповідно до вимог ч. 2, 3 ст. 266 КУпАП огляд водія (судноводія) на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, проводиться з використанням спеціальних технічних засобів поліцейським у присутності двох свідків. У разі незгоди водія (судноводія) на проведення огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів або в разі незгоди з його результатами огляд проводиться в закладах охорони здоров'я. Перелік закладів охорони здоров'я, яким надається право проведення огляду особи на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, затверджується управліннями охорони здоров'я місцевих державних адміністрацій. Проведення огляду осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, в інших закладах забороняється.
Згідно п.12 розділу 2 Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої Наказом МВС України та МОЗ України 09.11.2015 року № 1452/735, у разі наявності підстав вважати, що водій транспортного засобу перебуває у стані наркотичного сп'яніння, згідно з ознаками, визначеними в пункті 4 розділу I цієї Інструкції, поліцейський направляє цю особу до найближчого закладу охорони здоров'я. Ця Інструкція покроково встановлює дії працівника поліції в разі підозри про перебування водія в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів.
Відповідно до п 9 розділу 2 Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої Наказом МВС України та МОЗ України 09.11.2015 року № 1452/735, з метою забезпечення достовірності результатів огляду водіїв транспортних засобів, які мають бути оглянуті в закладах охорони здоров’я, поліцейський забезпечує доставку цих осіб до найближчого закладу охорони здоров’я не пізніше ніж протягом двох годин з моменту виявлення підстав для його проведення.
Згідно висновку КЛПУ "Міський наркологічний диспансер м. Слов"янська" № 547, наданого ОСОБА_2, обстеження ОСОБА_2 на стан сп"яніння відбулося 30 червня 2018 року о 23 годині 15 хвилин, тобто з моменту виявлення працівниками поліції правопорушення, вчиненого ОСОБА_2, минуло 6 діб.
За вказаних обставин суд не приймає до уваги висновок КЛПУ "Міський наркологічний диспансер м. Слов"янська" № 547 від 30 червня 2018 року.
Проаналізувавши обставини справи, вислухавши пояснення ОСОБА_2 оцінивши надані докази у їх сукупності, приходжу до висновку про наявність в діях ОСОБА_2 складу інкримінованого йому у вину правопорушення з наступних підстав.
Винність ОСОБА_2 підтверджується:
- протоколом про адміністративне правопорушення БР № 017723 від 24 червня 2018 року, який складений правомочною посадовою особою у встановленому законом порядку, та в якому міститься власноручне пояснення ОСОБА_2 щодо відмови від проходження медичного огляду;
- поясненнями свідків ОСОБА_5 та ОСОБА_6
За встановлених фактичних обставин справи, беззаперечно встановлено, що ОСОБА_2 вчинив правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 130 КУпАП оскільки вищезазначені факти його вини є переконливими, достатніми, в повному обсязі відповідають фактичним обставинам справи та знайшли своє підтвердження в доказах, які містяться в матеріалах справи, що були повно та всебічно досліджені.
Згідно положень ст. 23 КУпАП України, адміністративні стягнення є мірою відповідальності і застосовуються з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобіганню вчинення нових правопорушень, як самим правопорушником, так і іншими особами.
На виконання вимог ст. 33 КУпАП, при накладенні адміністративного стягнення, судом враховується характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
ОСОБА_2 раніше до адміністративної відповідальності не притягувався, притягувався до кримінальної відповідальності.
За таких обставин, дотримуючись принципу співвідношення між тяжкістю вчиненого адміністративного правопорушення та заходом державного примусу, за умов відсутності негативних наслідків скоєного адміністративного правопорушення, вважаю за необхідне та достатнє застосувати до порушника адміністративне стягнення, в межах санкції ч. 1 ст. 130 КУпАП, у виді у вигляді штрафу з позбавленням права керувати транспортними засобами, оскільки саме такий вид стягнення, враховуючи вищевикладені обставини, буде достатньою мірою відповідальності для виховання особи, що вчинила дане адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також в повній мірі забезпечить запобігання вчинення нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами, та повністю відповідатиме меті його застосування.
Згідно ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладання адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
На підставі викладеного, з ОСОБА_2 в дохід держави підлягає стягненню судовий збір в розмірі 352,40 грн.
На підставі вище викладеного, керуючись 40-1, ч.1 ст.130, ст. ст. 283-284 КпАП України, суддя, -
ПОСТАНОВИВ:
Визнати винним ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, РНОКПП – НОМЕР_2, місце реєстрації за адресою: вул. Оборона, буд. 195, м. Лиман, Донецька область, фактично мешкає за адресою: вул. Ринкова, буд. 75, м. Лиман, Донецька область, за ч. 1 ст. 130 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу на користь держави в розмірі 600 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 10200,00 (десять тисяч двісті гривень 00 копійок) гривень (Рахунок: 31112149005001, Одержувач: Ук/Дон. обл./21081300, ЕДРПОУ: 38033943, МФО: 899998, Банк одержувача: Казначейство України (ЕАП)), з позбавленням права керувати транспортними засобами строком на 1 (один) рік.
Встановити ОСОБА_7 для добровільної сплати визначеної суми штрафу 15 днів з дня вручення йому копії цієї постанови.
У разі несплати штрафу правопорушником у встановлений строк стягнути в порядку примусового виконання цієї постанови з ОСОБА_2 в доход держави подвійний розмір штрафу, визначеного в постанові, тобто 20400,00 (двадцять тисяч чотириста грн.00 коп.) гривень.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, РНОКПП – НОМЕР_2, місце реєстрації за адресою: вул. Оборона, буд. 195, м. Лиман, Донецька область, фактично мешкає за адресою: вул. Ринкова, буд. 75, м. Лиман, Донецька область, на користь держави ((рахунок одержувача: 31213206005564, ЄДРПОУ: 37894853, МФО: 899998, одержувач: УК м. Лиман/отг м. Лиман/22030101, Банк одержувача: Казначейство України (ЕАП)) судовий збір в розмірі 352,40 (триста п’ятдесят дві грн. 40 коп.) грн.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення через Краснолиманський міський суд Донецької області в Апеляційний суд Донецькій області, шляхом подання апеляційної скарги.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя -