
ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
01 серпня 2018 року м. Житомир справа № 806/2355/18
категорія 10.2.4
Житомирський окружний адміністративний суд у складі судді Єфіменко О.В., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області про визнання протиправною бездіяльності, зобов'язання провести перерахунок та виплату пенсії, -
встановив:
29.05.2018 до Житомирського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1, у якому він просить:
- визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області щодо перерахунку та виплати пенсії, відповідно до положень постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції»;
- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області провести з 01.01.2016 перерахунок та виплату пенсії у відповідності до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» та з урахуванням збільшення посадового окладу за посадою старший інспектор інспекції з особового складу УКЗ УМВС в Житомирській області - старший інспектор Апарат головних управлінь Національної поліції України.
В обґрунтування позовних вимог зазначає, що є пенсіонером МВС, 07.03.2018 звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області із заявою щодо перерахунку пенсії на підставі довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії № 85/978, виданою ліквідаційною комісією УМВС України в Житомирській області від 01.05.2017. Листом відповідача від 21.04.2018 позивачу повідомлено, що перерахунок та виплату перерахованої пенсії буде проведено після виділення додаткових коштів з Державного бюджету України, а довідки про грошове забезпечення видані ліквідаційною комісією УМВС України в Житомирській області, які надійшли у 2017 році, не відповідають вимогам законодавства. Ліквідаційною комісією УМВС України в Житомирській області від 15.03.2018 видано нову довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії № 85/978 та направлено до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області. Вважає таку бездіяльність відповідача протиправною.
Після усунення позивачем недоліків позовної заяви, ухвалою судді Житомирського окружного адміністративного суду від 15.06.2018 відкрите провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без проведення судового засідання та повідомлення (виклику) учасників справи.
27.06.2018 за № 8350/08 на адресу суду від відповідача надійшов відзив на адміністративний позов (а.с. 30-33). В обґрунтування заперечень останній зазначив, що позивачу не може бути перерахована пенсія на підставі довідки Ліквідаційної комісії УМВС України в Житомирській області, оскільки листом Міністерства внутрішніх справ від 02.03.2018 № 2900/05/22-2018 повідомлено Пенсійний фонд України про неможливість проводити перерахунок пенсій з використанням довідок про розмір грошового забезпечення, визначеного у раніше надісланих довідках ліквідаційної комісії (перерахунок згідно яких є предметом судового розгляду), оскільки в них враховано премію за грудень 2015 року. Крім того, до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області надійшла нова довідка від Ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Житомирській області від 15.03.2018 № 85/978 щодо позивача з врахуванням премії за січень 2016 року, на підставі якої позивачу автоматично проведено перерахунок пенсії, починаючи з 01.01.2016, без звернення пенсіонера.
Відповідно до положень ч. 5 ст. 262, ч. 1 ст. 263 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін (у письмовому провадженні) за наявними у справі матеріалами. У зв'язку з перебуванням головуючого судді у відпустці з 09.07.2018 до 27.07.2018 розгляд справи призначений на 01.08.2018.
Згідно з ч. 5 ст. 250 КАС України датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складення повного судового рішення.
Перевіривши матеріали справи, вирішивши питання чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги та заперечення, та якими доказами вони підтверджуються, чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, яку правову норму належить застосувати до цих правовідносин, суд дійшов висновку про те, що позов не підлягає задоволенню із таких підстав.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 є пенсіонером МВС, перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Житомирській області та отримує пенсію за вислугу років відповідно до Закону України від 09.04.1992 № 2262-XII "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Закон України № 2262-ХІІ).
07.03.2018 ОСОБА_1 звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області із заявою про перерахунок пенсії з 01.01.2016 на підставі довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії № 85/978, виданої Ліквідаційною комісією УМВС України в Житомирській області від 01.05.2017 (а.с. 27).
Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області повідомило позивача листом № Д-1812 від 13.04.2018 про те, що перерахунок та виплата перерахованої пенсії буде проведено після виділення додаткових коштів з Державного бюджету України, а довідки про грошове забезпечення, видані ліквідаційною комісією УМВС України в Житомирській області, які надійшли у 2017 році, не відповідають вимогам законодавства. Крім того, повідомлено позивача, що Ліквідаційною комісією УМВС України в Житомирській області 15.03.2018 видано нову довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 за № 85/978 та направлено останню до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області (а.с. 26).
Вважаючи таку бездіяльність відповідача протиправною, позивач звернувся за захистом своїх прав до суду.
Спеціальним законом, який регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, є Закон України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" № 2262-ХІІ від 09.04.1992 (далі - Закон України № 2262-ХІІ). Цим Законом держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у зв'язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.
Відповідно до ч. 3 ст. 63 Закону України № 2262-ХІІ перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених для поліцейських.
Статтю 63 Закону України № 2262-ХІІ доповнено вказаною частиною згідно із Законом України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей" від 23.12.2015 № 900-VIII.
Згідно з ч. 4 ст. 63 Закону України № 2262-ХІІ усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені частиною другою статті 51 цього Закону.
Отже, підставою для проведення перерахунку пенсії є фактична зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, проведена на підставі рішення суб'єкта владних повноважень, наділеного правом установлювати чи змінювати види грошового забезпечення військовослужбовців.
Постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 № 988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції", яка набирала чинності з дня її опублікування та застосовується з дня набрання чинності Законом України "Про Національну поліції", встановлено грошове забезпечення поліцейських.
Постановою Кабінету Міністрів від 18.11.2015 № 947, чинною станом на 01.01.2016, внесено зміни до Постанови Кабінету Міністрів України від 09.03.2006 № 268 "Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів" та затверджено нові схеми посадових окладів керівних працівників та спеціалістів міжрегіонального та регіональних територіальних органів МВС та керівних працівників та спеціалістів міжрегіональних територіальних органів Національної поліції.
Відповідно до абзацу другого п. 15 розділу XI "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про Національну поліцію" за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб.
Відтак, відповідно до Закону України від 23.12.2015 № 900-VIII "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей", ст. 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" зміна грошового забезпечення поліцейських, яке за своїми складовими є ідентичним складовим колишніх працівників міліції, але за розміром більшим, є безумовною підставою для перерахунку пенсії позивача, як колишнього працівника міліції на підставі Постанови № 988, яка набрала чинності 2 грудня 2015 року.
Пунктом 1 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45, встановлено, що перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.
Питання щодо подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", крім пенсій військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей регулює Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затверджений Постановою Правління Пенсійного фонду України від 30.01.2007 № 3-1 (далі - Порядок № 3-1).
Відповідно до п. 23 Порядку № 3-1 перерахунок раніше призначених пенсій проводиться органами, що призначають пенсії, в порядку, установленому статтею 63 Закону. Пенсіонери подають органам, що призначають пенсії, додаткові документи, які дають право на підвищення пенсії.
Згідно з п. 24 Порядку № 3-1 про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсій згідно зі статтею 63 Закону уповноважені структурні підрозділи зобов'язані у п'ятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акта, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв'язку з уведенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії. Органи, що призначають пенсії, протягом п'яти робочих днів після надходження такого повідомлення подають до відповідних уповноважених структурних підрозділів списки осіб, яким необхідно провести перерахунок пенсії (додаток 5). Після одержання списків осіб уповноважені структурні підрозділи зазначають у них зміни розмірів грошового забезпечення для перерахунку раніше призначених пенсій і в п'ятиденний строк після надходження передають їх до відповідних органів, що призначають пенсії.
Водночас, абзацом першим п. 4 Порядку № 3-1 встановлено, що заява про переведення з одного виду пенсії на інший, про перерахунок пенсії подається до органу, що призначає пенсію, заявником за місцем проживання, а при необхідності - його законним представником за місцем його проживання.
Отже, підставою для вчинення дій, спрямованих на перерахунок раніше призначених пенсій, може бути як відповідна заява пенсіонера та додані до неї документи, так і рішення, прийняте Кабінетом Міністрів України, про що державні органи, визначені Порядком проведення перерахунку, повідомляють орган ПФУ.
В даному випадку підстави для перерахунку пенсії позивачу виникли з прийняттям Кабінетом Міністрів України Постанови від 11.11.2015 № 988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції", яка набрала чинності 02.12.2015.
Таким чином, у відповідача після отримання довідки про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 виник обов'язок з перерахунку його пенсії саме з 01.01.2016.
Згідно ч. 3 ст. 51 Закону України № 2262-ХІІ у редакції, чинній з 01.01.2016, перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.
Ураховуючи те, що право позивача на перерахунок пенсії встановлено чинним законодавством України, дотримано всі вимоги, передбачені Порядком № 45, для проведення перерахунку пенсії, позивач має законні підстави щодо перерахунку його пенсії на підставі довідки про грошове забезпечення з урахуванням грошового забезпечення поліцейських. При цьому, посилання відповідача на відсутність коштів на проведення виплати пенсії в перерахованому розмірі порушує гарантоване статтею 1 Першого протоколу Конвенції право мирно володіти своїм майном. Оскільки чинне правове положення передбачає виплату певних надбавок, і дотримано всі вимоги, необхідні для цього, органи державної влади не можуть свідомо відмовляти у цих виплатах доки відповідні положення є чинними. Тобто органи державної влади не можуть посилатися на відсутність коштів як на причину невиконання своїх зобов'язань (рішення Європейського суду у справі "Кечко проти України" від 08 листопада 2005 року).
Аналогічна правова позиція викладена в рішенні Верховного Суду від 15.02.2018 по зразковій справі № Пз/9901/8/18 (820/6514/17), а відповідно до ч. 3 ст. 291 КАС України, при ухваленні рішення у типовій справі, яка відповідає ознакам, викладеним у рішенні Верховного Суду за результатами розгляду зразкової справи, суд має враховувати правові висновки Верховного Суду, викладені у рішенні за результатами розгляду зразкової справи.
Органи ПФУ не наділені повноваженнями самостійно визначати розмір пенсії, а здійснюють її нарахування на підставі наданих їм іншими органами довідок про розмір грошового забезпечення, і розмір пенсійних виплат залежить від розміру складових грошового забезпечення, зазначених у таких довідках.
02.03.2018 Міністерство внутрішніх справ листом від 28.02.2018 № 2900/05/22-2018 повідомило Пенсійний фонд України про неможливість проводити перерахунок пенсій з використанням довідок про розмір грошового забезпечення, визначеного у раніше надісланих довідках ліквідаційної комісії (перерахунок згідно з яких є предметом даного судового розгляду) оскільки у них враховано премію за грудень 2015 року.
Разом з тим, під час розгляду справи встановлено, що до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області надійшла нова довідка Ліквідаційної комісії УМВС України в Житомирській області від 15.03.2018 № 85/978 про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1, що враховується для перерахунку пенсій для осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ (міліції) (а.с. 34).
З вказаної довідки слідує, що розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 у загальній сумі складає 7827,92 грн, що є більшим за розмір грошового забезпечення, визначеного у довідці № 85/978 від 01.05.2017.
Відтак, з матеріалів справи вбачається, що згідно з Постановою КМУ № 988, якою визначено порядок перерахунку та виплати пенсій, особам, які звільненні з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб, ОСОБА_1 на підставі довідки № 85/978 від 15.03.2018 виданої ліквідаційною комісією УМВС України в Житомирській області Головним управлінням Пенсійного фонду України у Житомирській області здійснено перерахунок пенсії з 01.01.2016, що підтверджено розрахунком, який міститься в матеріалах справи (а.с. 35).
Відповідно, встановлені обставини справи, дають підстави вважати, що здійснення перерахунку пенсії Головним управлінням Пенсійного фонду України у Житомирській області свідчить про відновлення законних прав та інтересів позивача, тому недоцільним та безпідставним є фактично повторно зобов'язувати відповідача перераховувати пенсію з 01.01.2016.
Окрім того, суд звертає увагу, що предметом позову у даній справі є зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області провести перерахунок та виплату пенсії у відповідності до вимог постанови Кабінету Міністрів України № 988 від 11.11.2015 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції", а як встановлено судом, згідно зазначеної постанови, пенсія позивачу перерахована з 01.01.2016.
Поряд з цим, суд враховує, що обов'язковою умовою надання правового захисту судом є наявність відповідного порушення суб'єктом владних повноважень прав, свобод або інтересів особи на момент її звернення до суду. Порушення має бути реальним, стосуватися (зачіпати) зазвичай індивідуально виражених прав чи інтересів особи, яка стверджує про їх порушення.
Гарантоване статтею 55 Конституції України й конкретизоване у законах України право на судовий захист передбачає можливість звернення до суду за захистом порушеного права, але вимагає, щоб стверджувальне порушення було обґрунтованим.
Оскільки у ході розгляду встановлено факти перерахунку позивачу пенсії з 01.01.2016, враховуючи вищевикладене суд приходить до висновку, що порушене право позивача щодо перерахунку та виплати пенсії Головним управління Пенсійного фонду у Житомирській області відновлено, у зв'язку з чим підстави для задоволення позову відсутні.
Крім того, 21.02.2018 Кабінет Міністрів України відповідно до ч. 4 ст. 63 Закону України № 2262-ХІІ прийняв постанову № 103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб», якою врегулював питання виплати перерахованих пенсій" (далі - Постанова КМУ № 103).
Зазначена Постанова КМУ № 103 прийнята відповідно до ч. 4 ст. 63 Закону України № 2262-ХІІ (усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення ...на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України).
Пунктом 3 Постанови КМУ № 103 передбачено перерахувати з 01.01.2016 пенсії, призначені згідно з Законом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) за прирівняною посадою з розміру грошового забезпечення поліцейського, враховуючи відповідні оклади за посадою, спеціальний званням, відсоткову надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, за січень 2016 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції».
Відповідно до п. 3 Постанови КМУ № 103 розмір премії визначається у середніх розмірах, що фактично виплачені за відповідною посадою (посадами) за січень 2016 року.
Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 за № 988 "Про грошове забезпечення поліцейських національної Поліції", та на виконання постанови Постанови КМУ № 103, якою визначено порядок перерахунку та виплати пенсій, особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб позивачу на підставі довідки від 15.03.2018 № 85/978 виданої ліквідаційною комісією УМВС України в Житомирській області (а.с. 34) 22.03.2018 автоматично проведено перерахунок пенсій починаючи з 01.01.2016 відповідно до Постанови КМУ № 103 без звернення позивача (а.с. 35).
Фактичний розмір пенсії позивача після перерахунку, з урахуванням надбавок становить 5479,54 грн.
Доплата за період з 01.01.2018 до 31.03.2018 у сумі 6208,77 грн була зарахована на рахунок позивача 23.03.2018, а з квітня 2018 року позивач отримує пенсію у новому розмірі, який складає - 5479,54 грн.
Сума перерахованої пенсії за період з 01.01.2016 до 31.12.2017 обчислена та виплата буде проведена відповідно до Постанови КМУ № 103, а саме:
- з 01.01.2019 до 31.12.2019 - щомісяця окремою сумою у розмірі 50% різниці між місячним розміром підвищеної пенсії, та місячним розміром отриманої позива чем пенсії за період з 01.01.2016 до 31.12.2017;
- з 01.01.2020 - щомісяця окремою сумою у розмірі 100% різниці між місячним розміром підвищеної пенсії, та місячним розміром отриманої позивачем пенсії за період з 01.01.2016 до 31.12.2017 та до забезпечення повної виплати розрахункової суми.
Підпунктами 2, 4 пункту 4 Положення про головні управління Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 22.12.2014 № 28-2 (далі - Положення № 28-2) встановлено, що головне управління відповідно до покладених завдань: планує у відповідному регіоні доходи та видатки коштів Фонду, у межах своєї компетенції забезпечує виконання бюджету Фонду та забезпечує своєчасне і в повному обсязі фінансування пенсій та виплату пенсій, щомісячного довічного утримання суддям у відставці, допомоги на поховання та інших виплат, які згідно із законодавством здійснюються за рахунок коштів Фонду та інших джерел, визначених законодавством, здійснює з цією метою перерозподіл коштів між районами (містами).
Крім цього, відповідно до ст. 23 Бюджетного кодексу України будь-які бюджетні зобов'язання та платежі з бюджету можна здійснювати лише за наявності відповідного призначення, встановленого законом про Державний бюджет України на відповідний рік. Пунктом 29 частини 1 статті 116 зазначеного кодексу передбачено, що взяття на себе зобов'язань без відповідних бюджетних асигнувань та здійснення видатків бюджету без встановлених бюджетних призначень або з їх перевищенням є порушенням бюджетного законодавства.
Бюджетом ГУ ПФУ на 2018 рік встановлено бюджетне призначення на пенсійне забезпечення військовослужбовців, виплату пенсій, надбавок і підвищень, призначених за різними пенсійними програмами, покриття дефіциту коштів Пенсійного фонду України у розмірі 4231666,8 тис. грн. При цьому, вказаним бюджетним призначенням встановлено фінансування для виплати пенсій за особовими рахунками пенсіонерів за поточний 2018 рік, але відсутнє фінансування для виплати заборгованості на виконання судових рішень за 2016-2017 роки (а.с. 36).
Отже, до компетенції ГУ ПФУ належить забезпечення своєчасної виплати пенсії у межах бюджетного призначення на 2018 рік.
Тому доплата перерахованої пенсії за період з 01.01.2016 до 31.12.2017 буде проведена після виділення коштів на їх фінансування з державного бюджету у порядку, який визначено відповідно до Постанови КМУ № 103, якою чітко визначено механізм проведення перерахунку пенсій колишнім працівникам органів внутрішніх справ.
Згідно з ч. 1 та ч. 2 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст. 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Розглянувши подані учасниками справи документи і матеріали, з'ясувавши усі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов висновку про те, що позовні вимоги ОСОБА_1 не підлягають задоволенню.
Керуючись статтями 77, 90, 139, 241-246, 250-251, 255, 263, 295 КАС України, суд, -
вирішив:
У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 (10001, АДРЕСА_1, РНОКПП НОМЕР_1) до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області (10003, м. Житомир, вул. О.Ольжича, 7, код ЄДРПОУ 13559341) про визнання протиправною бездіяльності, зобов'язання провести перерахунок та виплату пенсії - відмовити.
Рішення набирає законної сили згідно з статтею 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене до суду апеляційної інстанції за правилами встановленими статтями 295-297 Кодексу адміністративного судочинства України.
Повний текст рішення виготовлено: 1 серпня 2018 року.
Суддя О.В. Єфіменко