Ухвала суду № 75627273, 01.08.2018, Київський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
01.08.2018
Номер справи
810/3902/18
Номер документу
75627273
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

01 серпня 2018 року м. Київ 810/3902/18

Суддя Київського окружного адміністративного суду Лисенко В.І., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Крюківщинської сільської ради Києво-Святошинського району Київської області про зобов'язання вчинити певні дії,

в с т а н о в и в:

До Київського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 з позовом до Крюківщинської сільської ради Києво-Святошинського району Київської області , у якому просить:

- визнати дії відповідача щодо скасування кадастрового номеру НОМЕР_3 та присвоєння нового кадастрового номеру НОМЕР_2 земельній ділянці для будівництва та обслуговування жилого будинку площею 0,1618 га у селі Крюківщина по вул. Гетьмана Сагайдачного, змігу її цільового призначення та передачу цієї земельної ділянки фізичній особі у приватну власність;

- ухвалили рішення про повернення земельної ділянки за кадастровим номером НОМЕР_2 територіальній громаді села Крюківщина та зобов`язати відповідача відновити її кадастровий номер встановлений у ході державної реєстрації земельної ділянки 14.02.2012 та її увлоіе призначення: для будівництва і обслуговування житлового будинку;

- зобов`язати відповідача розглянути та затвердити проектну документацію на земельну ділянку, яка знаходиться в АДРЕСА_1 площею 0,1618 га та прийняти рішення про надання її у власність корінному жителю села Крюківщина ОСОБА_1, який стоїть на черзі на отримання земельної ділянки з 2003 року.

Відповідно до частини першої статті 171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи: 1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; 2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); 3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; 4) належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності; 5) позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); 6) немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Дослідивши позовну заяву, суд дійшов висновку про те, що вона підлягає залишенню без руху, з огляду на наступне.

Згідно із частиною третьою статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Судом встановлено, що звертаючись до суду з даним адміністративним позовом, позивачем заявлено дві вимоги немайнового характеру.

Відповідно до пункту першого частини третьої статті 4 Закону України "Про судовий збір", розмір ставки судового збору за подання до суду адміністративного позову фізичною особою становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Згідно із пунктом другим частини третьої статті шостої цього ж закону, у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

Таким чином, за подання даного адміністративного позову, позивачу необхідно було сплатити судовий збір у розмірі 1409, 60 грн.

Проте, відповідно до документа про сплату судового збору, який міститься в доданих матеріалах, позивачем сплачено 736,40 грн судового збору.

При цьому, згідно реєстру підтверджень оплат із казначейства, за запитуваними даними: "дата платіжного документу 30.07.2018, сума платежу - 736,40 грн, РНОКПП платника - НОМЕР_1", відсутнє підтвердження про зарахування вказаної суми судового збору.

Окрім того, як убачається з квитанції №266910001 наданої позивачем, кодом отримувача зазначено - 37955989, проте реквізитами для зарахування надходжень від стягнення судового збору на користь держави, є - 37993783.

Таким чином, позивачу необхідно необхідно надати до суду документ про сплату судового збору у сумі 1409,60 грн, за наступними реквізитами: отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код отримувача: 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача: 899998, рахунок отримувача: 31211256026001, код класифікації доходів бюджету:22030106.

Одночасно, відповідно до частини першої статті 2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Частиною другою вказаної статті закріплено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

У цьому контексті суд зазначає, що заявляючи вимогу про визнання дій позивача щодо скасування кадастрового номеру та присвоєння нового кадастрового номеру протиправними, позивачем не зазначено яким чином порушено його права або інтереси саме відповідачем, тобто з яких підстав та які саме дії відповідача у розрізі скасування та присвоєння кадастрових номерів, є протиправними.

Отже, вказаний недолік позовної заяви може бути усунено шляхом надання пояснень та, за наявності, відповідних доказів щодо обставин, за яких дії відповідача щодо скасування та присвоєння кадастрових номерів є протиправними.

Також, ОСОБА_1 просить зобов`язати Крюківщинську сільську раду розглянути та затвердити проектну земельну документацію на земельну ділянку.

Між тим, позивач зазначає, що вказана позовна вимога заявлена з огляду на те, що Відділом містобудування та архітектури Києво-Святошинської районної державної адміністрації вже погоджено проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність позивача. Проте, суд зазначає, що вказана обставина не є підставою для зобов`язання відповідача розглянути та затвердити проектну земельну документацію, оскільки єдиною підставою для такого зобов`язання є визнання рішення, яким позивачу було відмовлено у таких діях, - протиправним.

Як убачається з позовної заяви, позивачу було відмовлено у затверджені проекту землеустрою земельної ділянки рішенням Крюківщинської сільської ради від 07.09.2017 №13/50, що свідчить про те, що позивач звернувся до суду після закінчення строків, установлених законом.

Згідно із частиною першою статті 123 КАС України, у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.

Частиною другою вказаної статті закріплено, що якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку звернення до адміністративного суду будуть визнані неповажними, суд повертає позовну заяву.

Відтак, позивачу необхідно звернутись до суду із заявою про поновлення строку на звернення до адміністративного суду.

Згідно із частинами першою та другою статті 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Керуючись статтями 161, 169, 171 КАС України, суд -

у х в а л и в:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Крюківщинської сільської ради Києво-Святошинського району Київської області про зобов'язання вчинити певні дії, - залишити без руху.

Встановити позивачеві десятиденний строк для усунення недоліків позовної заяви з дня отримання копії даної ухвали.

Роз'яснити позивачеві, що якщо недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, не будуть усунуті у встановлений судом строк, позовна заява буде повернута відповідно до пункту 1 частини 4 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України.

Копію ухвали надіслати позивачеві.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.

Суддя Лисенко В.І.