Ухвала суду № 75627264, 01.08.2018, Київський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
01.08.2018
Номер справи
2а-2987/12/1070
Номер документу
75627264
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

про заміну сторони виконавчого провадження

01 серпня 2018 року №2а-2987/12/1070

Суддя Київського окружного адміністративного суду Лисенко В.І., розглянувши у порядку письмового провадження у м. Києві заяву Ірпінського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області про заміну сторони виконавчого провадження у справі за позовом Управління Пенсійного фонду України у місті Ірпені Київської області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості,-

в с т а н о в и в:

До Київського окружного адміністративного суду звернулось Ірпінське об'єднане управління Пенсійного фонду України Київської області з позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1, у якому просив стягнути заборгованість у сумі 14607, 72 грн.

Постановою Київського окружного адміністративного суду від 01.11.2012 адміністративний позов задоволено у повному обсязі.

25 лютого 2013 року Київським окружним адміністративним судом видано виконавчий лист №2а-2987/12/1070.

На адресу суду, 30.07.2018 надійшла заява Ірпінського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області про заміну сторони виконавчого провадження.

Заяву обґрунтовано тим, що, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21.12.2016 №988 "Деякі питання функціонування територіальних органів Пенсійного фонду України" відбулася реорганізація територіальних органів Пенсійного фонду України. У зв'язку з чим управління Пенсійного фонду України у місті Ірпені, місті Буча та в Бородянському районі, шляхом злиття реорганізовано в Ірпінське об'єднане управління Пенсійного фонду України Київської області (ЄДРПОУ 41248152).

Разом з тим, 01.01.2011 року набрав чинності Закон України №2464-VI від 08.07.2010 "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" (із змінами та доповненнями), зі змісту якого вбачається, що згідно внесених змін Законом України від 04.07.2013 №406-VII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з проведенням адміністративної реформи", що набрав чинності 11.08.2013, адміністрування надходження єдиного соціального внеску було передано під юрисдикцію центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику. Даним законом в редакції чинній на даний час визначено правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір.

З 01 січня 2017 року відповідно до внесених Законом України від 21 грудня 2016 року №1797 VII "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні" змін, функція з погашення податкового боргу, стягнення своєчасно не нарахованих або несплачених сум єдиного внеску та інших платежів здійснюється органами Державної фіскальної служби України обласного рівня та вище.

Таким чином, функції з адміністрування єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування належать Державній фіскальній службі України та її територіальним органам.

У судове засідання, призначене на 01.08.2018 заявник, боржник, та зацікавлена особа, належним чином повідомлені про час, дату та місце проведення судового засідання, не прибули. Разом з тим, заявником подано клопотання про розгляд заяви без участі його представника.

Вирішуючи питання щодо наявності підстав для заміни стягувача у виконавчому провадженні, суд виходить з наступного.

Судом встановлено, що 01.01.2011 року набрав чинності Закон України № 2464-VІ від 08.07.2010 "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", яким визначено правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір.

Згідно пункті 3-1 частини першої статті 1, пункту п`ятого статті 9 та Закону України № 2464-VІ, органи доходів і зборів - центральний орган виконавчої влади, що формує податкову і митну політику (в частині адміністрування податків і зборів, митних платежів, єдиного внеску) та забезпечує її реалізацію (центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику), та його територіальні органи. Сплата єдиного внеску здійснюється у національній валюті шляхом внесення відповідних сум єдиного внеску на рахунки органів доходів і зборів, відкриті в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів для його зарахування, крім єдиного внеску, який сплачується в іноземній валюті розташованими за межами України підприємствами, установами, організаціями (у тому числі міжнародними) за працюючих у них громадян України та громадянами України, які працюють або постійно проживають за межами України, відповідно до договорів про добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування (далі - договір про добровільну участь).

На підставі вищезазначеного, 21.12.2016 до Податкового кодексу було внесено зміни, відповідно до яких, функція з погашення податкового боргу, стягнення своєчасно не нарахованих або несплачених сум єдиного внеску та інших платежів здійснюється органами Державної фіскальної служби України обласного рівня та вище.

Таким чином, правонаступником Пенсійного органу щодо функції та обов'язку адміністрування єдиного соціального внеску є Податковий орган, у даному випадку - Головне управління ДФС у Київській області.

Частинами 1, 2 статті 379 КАС України встановлено, що у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, замінює сторону виконавчого провадження її правонаступником. Суд розглядає питання про заміну сторони виконавчого провадження в десятиденний строк у судовому засіданні з повідомленням державного виконавця або заінтересованої особи, які звернулися з поданням (заявою), та учасників справи. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.

Беручи до уваги вищенаведене, заява про заміну сторони виконавчого провадження є обґрунтованою, а тому підлягає задоволенню.

Керуючись ст. 241, 248, 379 КАС України, суд

у х в а л и в:

Заяву Ірпінського об`єднаного управління Пенсійного фонду України у Київській області про заміну сторони виконавчого провадження у справі №2а-2987/12/1070 - задовольнити.

Замінити сторону виконавчого провадження за виконавчим листом, виданим Київським окружним адміністративним судом у справі № 2а-2987/12/1070, а саме: стягувача - Управління Пенсійного фонду України у місті Ірпені Київської області (08200, м. Ірпінь, Київська обл., вул. Шевченка, буд.4, ідентифікаційний код 22200649) на Головне управління ДФС у Київській області (03151, м. Київ, Київська обл., вул. Народного Ополчення, 5-а, ідентифікаційний код 39393260).

Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення. Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або у судовому засіданні у разі неявки учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженнні, набирає законної сили з моменту її підписання.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо у судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом п'ятнадцяти днів з дня складення повного тексту ухвали.

Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через Київський окружний адміністративний суд.

Суддя Лисенко В.І.