Постанова № 75591775, 23.07.2018, Львівський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
23.07.2018
Номер справи
809/223/18
Номер документу
75591775
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 липня 2018 рокуЛьвів№ 876/3578/18

Львівський апеляційний адміністративний суд в складі колегії суддів :

головуючого судді: Запотічного І.І.,

суддів: Довгої О.І., Затолочного В.С.,

при секретарі судового засідання: Мельничук Б.Б.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Львові апеляційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 29 березня 2018 року (суддя- Остап'юк С.В., ухвалене в м. Івано-Франківську) у справі № 809/223/18 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов"язання до вчинення дій,-

ВСТАНОВИВ:

В лютому 2018р. ОСОБА_1 звернувся в суд з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області про визнання неправомірними дії щодо відмови у здійсненні перерахунку пенсії; зобов'язання здійснити перерахунок та виплату пенсії відповідно до довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії за № 24/108/05/8-18 від 24.01.2018 з виплатою різниці між фактично отриманою та належною до сплати сумою пенсії.

Рішенням Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 29 березня 2018 року позов задоволено частково; визнано протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області щодо здійснення перерахунку та виплати ОСОБА_1 пенсії з 01 січня 2016 року як пенсіонеру органів внутрішніх справ згідно із Законом України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей" від 23 грудня 2015 року №900-VIII, статтями 51, 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб", постановою Кабінету Міністрів України за № 988 від 11 листопада 2015 року "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції", на підставі наданої довідки Ліквідаційною комісією Управління Міністерства внутрішніх справ України в Івано-Франківській області за № 24/108/05/8-18 від 24.01.2018 про грошове забезпечення для перерахунку пенсії з урахуванням грошового забезпечення поліцейських; в задоволенні решти позовних вимог щодо перерахунку та виплати пенсії відповідно до довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії за № 24/108/05/8-18 від 24.01.2018 з виплатою різниці між фактично отриманою та належною до сплати сумою пенсії відмовлено; стягнуто на користь ОСОБА_1 за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області сплачений судовий збір в розмірі 704 (сімсот чотири) гривні 80 копійок.

Не погоджуючись з постановою суду першої інстанції позивач оскаржив її подавши до Львівського апеляційного адміністративного суду апеляційну скаргу, в якій покликаючись на порушення судом першої інстанції, при прийнятті оскаржуваного рішення, норм матеріального та процесуального права та неповне з'ясування всіх обставин справи просить скасувати рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 29 березня 2018 року в частині відмови в задоволенні позовних вимог та прийняти в цій частині постанову, якою задовольнити позов.

Як на доводи апеляційної скарги апелянт зокрема посилається на те, що при ухваленні рішення суд першої інстанції керувався постановою Кабінету Міністрів України №103 від 21.02.2018 року "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб", тобто на нормативний акт, який не існував на час виникнення спірних правовідносин. Вважає також, що судом першої інстанції порушені норми процесуального права, так як в рішенні суду визнано його право на перерахунок пенсії, однак суд не відновив порушене право. Зазначає, що судом не взято до уваги висновки Верховного суду, викладені у рішенні від 15.02.2018 року у справі №Пз/9901/8/18.

Сторони повідомлялися судом про час та місце розгляду справи, явки представника в судове засідання не забезпечили, що відповідно до ч.2 ст.313 КАС України не перешкоджає розгляду справи без їхньої участі.

Відповідно до ч.4 ст.229 КАС України у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Заслухавши суддю-доповідача, дослідивши наявні в справі матеріали, доводи апеляційної скарги в їх сукупності, на основі наявних у справі доказів, суд апеляційної інстанції приходить до переконання, що апеляційну скаргу слід задовольнити частково, постанову суду першої інстанції скасувати та прийняти нове рішення про часткове задоволення позову.

Судом встановлено, що ОСОБА_1, як колишньому працівнику органів внутрішніх справ, призначена та виплачується пенсія за вислугою років відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб".

Згідно з довідкою Ліквідаційної комісії УМВС України в Івано-Франківській області про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії позивача за № 24/108/05/8-18 від 24.01.2018р. розмір грошового забезпечення за посадою начальник УМВС України в Івано-Франківській області прирівняною до посади начальника ГУНП становить: посадовий оклад - 5 400 гривень; оклад за військовим (спеціальним) званням генерал другого рангу поліції - 2 800 гривень; надбавка за стаж служби 45% - 3 690 гривень; надбавка за службу в умовах режимних обмежень (20%); доплата за науковий ступінь кандидата або доктора наук (5%).

Згідно листа Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області за № 190/Ф-15 від 30.01.2018, роз'яснено позивачу, що з урахуванням виданої відомством довідки про розмір грошового забезпечення питання щодо проведення ОСОБА_1 перерахунку пенсії як колишньому працівнику МВС України у зв'язку із набранням чинності постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року № 988 буде розглянуто без його особистого звернення і лише у разі виділення додаткових коштів з Державного бюджету України.

Суд першої інстанції, частково задовольняючи позов, виходив з того, що на момент звернення позивача з цим адміністративним позовом до спірних правовідносин застосувувався Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затверджений Постановою КМУ за №45 від 13 лютого 2008 року, тому бездіяльність відповідача щодо нездійснення перерахунку пенсії позивача на підставі довідки Ліквідаційної комісії УМВС України в Івано-Франківській області про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії № 24/108/05/8-18 від 24.01.2018 року є протиправною, а перерахунок та виплата пенсії позивачу з 01 січня 2016 року як пенсіонеру органів внутрішніх справ згідно із Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб" має здійснюватися за Порядком проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" в редакції, чинній з 24 лютого 2018 року. Довідка Ліквідаційної комісії УМВС України в Івано-Франківській області № 24/108/05/8-18 від 24.01.2018 року за Порядком проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" в редакції, чинній до 24 лютого 2018 року, є підставою для проведення перерахунку пенсії з 01 січня 2016 року, за умови дотримання вимог пункту 1 Постанови Кабінету Міністрів України "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" №103 від 21 лютого 2018 року

Апеляційний суд не погоджується з таким висновком суду першої інстанції і зазначає наступне.

Спеціальним законом, який регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, є Закон України від 09 квітня 1992 року №2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб". Цим Законом держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у зв'язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.

Згідно з ч.4 ст.63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені частиною другою статті 51 цього Закону. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим зі служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

29 грудня 2015 року набрав чинності Закон України №900-VIII "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей" від 23 грудня 2015 року.

Цим Законом внесено доповнення до ст.63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб". Статтю 63 доповнено новою частиною такого змісту: перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.

Статтею 51 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" передбачено, що перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців.

Перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.

Відповідно до абз.2 розділу ХІ "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про Національну поліцію" за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб.

Згідно з ст.102 Закону України "Про Національну поліцію" пенсійне забезпечення поліцейських та виплата одноразової грошової допомоги після звільнення їх зі служби в поліції здійснюються в порядку та на умовах, визначених Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

Кабінет Міністрів України постановою від 11 листопада 2015 року №988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" та постановою від 18 листопада 2015 року №947 "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 9 березня 2006 року №268" встановив розміри грошового забезпечення працівникам поліції за посадовими окладами і спеціальними званнями, що значно перевищують посадові оклади і плату за спеціальні звання колишніх працівників органів внутрішніх справ.

Постанова №988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" набрала чинності 02 грудня 2015 року.

Порядок проведення перерахунку пенсій встановлений постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45 "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року №393", яка набрала чинності 20 лютого 2008 року.

Відповідно до п.1, 2, 3 Порядку № 45 перерахунок раніше призначених відповідно до Закон України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством.

На підставі зазначеного в пункті 1 Порядку № 45 рішення Кабінету Міністрів України Міноборони, МВС, Мінінфраструктури, СБУ, Служба зовнішньої розвідки, ДПС, Управління державної охорони, Адміністрація Держспецзв'язку, Адміністрація Держприкордонслужби, ДПтС, ДСНС (далі - державні органи) повідомляють у п'ятиденний строк Пенсійному фонду України про підстави перерахунку пенсій військовослужбовцям.

Пенсійний фонд України повідомляє у п'ятиденний строк з моменту надходження інформації від державних органів своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі (далі - головні управління Пенсійного фонду України) про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку (далі - списки).

Головні управління Пенсійного фонду України складають у десятиденний строк з моменту надходження зазначеної інформації списки за формою згідно із додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.

На підставі списків уповноважені органи готують для перерахунку пенсії довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно із додатком 2 та у місячний строк подають їх Головним управлінням Пенсійного фонду України.

Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.

Відповідно до п.4 Порядку №45 перерахунок пенсії здійснюється на момент виникнення такого права і проводиться у строки, передбачені частинами другою і третьою ст.51 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб". Якщо внаслідок перерахунку розмір зменшується, пенсія виплачується в раніше встановленому розмірі.

Таким чином, ОСОБА_1 як колишній працівник міліції та пенсіонер органів внутрішніх справ, має право на здійснення перерахунку розміру пенсії на підставі постанови Кабінету Міністрів України №988 від 11 листопада 2015 року.

Такий висновок апеляційного суду відповідає правовому висновку Верховного Суду, викладеному у рішенні від 15.02.2018 року за результатом розгляду зразкової справи № Пз/9901/8/18, який відповідно до частини 3 статті 291 КАС України має бути врахованим при ухваленні рішення у типовій справі.

При цьому апеляційний суд зазначає, що спосіб відновлення порушеного права має бути ефективним і таким, який виключає подальші протиправні рішення, дії чи бездіяльність суб'єкта владних повноважень, а у випадку невиконання або неналежного виконання рішення не виникала б необхідність повторного звернення до суду, а здійснювалося примусове виконання рішення.

Наведені обставини в своїй сукупності під час прийняття рішення залишилися поза увагою суду першої інстанції, що має наслідком його скасування.

В контексті наведених правових норм, колегія суддів звертає увагу на те, що відповідно до ч. 1 ст. 308 КАС України суд апеляційної інстанції переглядає справу за наявними у ній і додатково поданими доказами і перевіряє законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційної скарги.

Водночас згідно з ч.2 цієї статті суд апеляційної інстанції не обмежений доводами та вимогами апеляційної скарги, якщо під час розгляду справи буде встановлено порушення норм процесуального права, які є обов'язковою підставою для скасування рішення, або неправильне застосування норм матеріального права.

Відповідно до частини першої статті 242 Кодексу адміністративного судочинства України, рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим.

Суд першої інстанції не виконав вказані вимоги процесуального закону, оскільки до спірних правовідносин не вірно застосував норми матеріального та процесуального права, що призвело до ухвалення незаконного рішення, яке підлягає скасуванню.

Відповідно до ч. 6 ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України якщо суд апеляційної чи касаційної інстанції, не повертаючи адміністративної справи на новий розгляд, змінить судове рішення або ухвалить нове, він відповідно змінює розподіл судових витрат.

За правилами ч.1 ст. 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб»єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб»єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Апеляційний суд не погоджується з судом першої інстанції про відсутність підстав для задоволення позову про зобов'язання провести перерахунок пенсії, так як на момент розгляду ГУПФУ в Івано-Франківській області заяви ОСОБА_1 щодо перерахунку і виплати пенсії, процедура подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб" врегульована Порядком проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженим постановою Кабінету Міністрів України за № 45 від 13.02.2008 року із змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" № 103 від 21.02.2018 року, яка набрала чинності 24.02.2018 року і позивач не дотримався цієї процедури. Колегія суддів апеляційного суду звертає увагу, що на час звернення ОСОБА_1 до пенсійного органу із заявою про перерахунок пенсії, постанови Кабінету Міністрів України № 103 від 21.02.2018 року не існувало і порядок звернення за перерахунком пенсії був врегульований постановою Кабінету Міністрів України №988 від 11 листопада 2015 року.

Крім того, апеляційний суд зазначає, що відповідно до ч.1 ст.17 Закону України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини" суди застосовують при розгляді справ Конвенцію про захист прав людини та основоположних свобод і практику Європейського суду з прав людини як джерело права.

Право на виплати зі сфери соціального забезпечення було включено до змісту статті 1 Першого протоколу до Конвенції вперше у рішенні від 16 грудня 1974 року у справі "Міллер проти Австрії", де Суд встановив принцип, згідно з яким обов'язок сплачувати внески у фонди соціального забезпечення може створити право власності на частку активів, які формуються відповідним чином. Позиція Суду була підтверджена і в рішенні "Гайгузус проти Австрії" від 16 вересня 1996 року, в якому зазначено, що якщо особа робила внески у певні фонди, в тому числі пенсійні, то такі внески є часткою спільних коштів фонду, яка може бути визначена у будь-який момент, що, у свою чергу, може свідчити про виникнення у відповідної особи права власності.

Відповідно до правової позиції Європейського суду у справі "Кечко проти України" (рішення від 08 листопада 2005 року) в межах свободи дій держави визначати, які надбавки виплачувати своїм робітникам з державного бюджету. Держава може вводити, призупиняти чи закінчити виплату таких надбавок, вносячи відповідні зміни в законодавство. Однак якщо чинне правове положення передбачає виплату певних надбавок, і дотримано всі вимоги, необхідні для цього, органи державної влади не можуть свідомо відмовляти у цих виплатах, доки відповідні положення є чинними. Тобто органи державної влади не можуть посилатися на відсутність коштів як на причину невиконання своїх зобов'язань.

Аналізуючи вищенаведені законодавчі приписи та фактичні обставини справи, апеляційний суд приходить до висновку про підставність позовних вимог, оскільки ОСОБА_1 має право на перерахунок пенсії у зв'язку із збільшенням грошового забезпечення поліцейських, так як він є колишнім працівником органів внутрішніх справ і процедура щодо проведення перерахунку пенсії дотримана, а тому дії відповідача щодо відмови у здійсненні перерахунку пенсії є неправомірними, і належним способом захисту порушеного права позивача є зобов'язання відповідача провести перерахунок пенсії та виплачувати таку з 01 січня 2016 року відповідно до Закону України "Про внесення змін до деяких Законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей", ст.63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" та постанови КМУ №988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" на підставі довідки Ліквідаційної комісії Управління МВС України в Івано-Франківській області №24/108/05/8-18 від 24.01.2018 року про розмір грошового забезпечення.

Щодо позовних вимог в частині перерахунку пенсії без обмеження її граничного розміру, апеляційний суд зазначає наступне.

Згідно зі статтею 5 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси.

Тобто, лише порушені на момент розгляду справи права особи підлягають захисту в порядку адміністративного судочинства.

Як встановлено, позивачу не проведений перерахунок пенсії, тому про обмеження розміру її виплати можна буде говорити лише після проведення перерахунку та виплати пенсії позивачу, а отже задоволення такої позовної вимоги є передчасним.

Крім того, максимальний розмір пенсії відповідно до ст.43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" тимчасово, до 31.12.2017 року, не може перевищувати 10740 грн.

Відповідно до положень ст.139 КАС України колегія суддів вважає за необхідне стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області на користь ОСОБА_1 судові витрати за сплату судового збору з подання адміністративного позову у розмірі 1409 (одна тисяча чотириста дев'ять) гривень 60 коп, а також за подання апеляційної скарги у розмірі 1057 (одна тисяча п'ятдесят сім) гривень 21 коп, всього - 2466 (дві тисячі чотириста шістдесят шість) гривень 81 коп.

Керуючись ст.ст. 243, 246, 311, 315, 317, 321, 322, 325, 329 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 задовольнити частково.

Рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 29 березня 2018 року у справі № 809/223/18 скасувати та прийняти нове, якою позов задовольнити частково.

Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Івано - Франківській області щодо не проведення перерахунку та виплати пенсії ОСОБА_1 згідно довідки Ліквідаційної комісії УМВС України в Івано-Франківській області № 24/108/05/8-18 від 24.01.2018 року та постанови Кабінету Міністрів України № 988 від 11.11.2015 року "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" за період з 01.01.2016 року.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Івано - Франківській області здійснити ОСОБА_1 перерахунок та виплату пенсії відповідно до Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей", ст. 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", постанови Кабінету Міністрів України № 988 від 11.11.2015 року "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" згідно довідки Ліквідаційної комісії УМВС України в Івано-Франківській області № 24/108/05/8-18 від 24.01.2018 з 01.01.2016 року.

У задоволенні решти позовних вимог відмовити.

Стягнути на користь ОСОБА_1 судові витрати за сплату судового збору у розмірі 2466 (дві тисячі чотириста шістдесят шість) гривень 81 коп. за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області.

Постанова набирає законної сили з дати її прийняття.

На постанову протягом 30 днів з моменту набрання нею законної сили може бути подана касаційна скарга безпосередньо до суду касаційної інстанції.

У разі якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Головуючий суддя І. І. Запотічний судді О. І. Довга В. С. Затолочний Повне судове рішення складено 30.07.2018р.