
Харківський окружний адміністративний суд 61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710
УХВАЛА
про залучення другого відповідача
31 липня 2018 р. № 2040/5452/18
Харківський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого судді - Заічко О.В.
за участю секретаря судового засідання - Мараєвої О.В.,
розглянувши у підготовчому засіданні клопотання представника відповідача про залучення до участі у справі другого відповідача у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "УКРГАЗАВТОМАТИКА" до Державної фіскальної служби України про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з зазначеним позовом та просить суд: визнати протиправним та скасувати рішення про відмову у реєстрації податкової накладної № 60 від 24.04.2018 року № 662999/31440428; зобов'язати Державну фіскальну службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну №60 від 16.11.2017 року, складену Товариством з обмеженою відповідальністю "Укргазавтоматика", код ЄДРПОУ 31440428 в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Через канцелярію від представника відповідача надійшло клопотання про залучення до участі у справі в якості другого відповідача Головне управління ДФС в Харківській області.
Суд, на підставі ст. 205 КАС України, вважає можливим розглянути вказане клопотання у письмовому провадженні.
Фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється згідно до вимог ч. 4 ст. 229 КАС України.
Дослідивши наявні у матеріалах справи докази, суд встановив наступне.
Згідно положень ст. 179 КАС України, для виконання завдання підготовчого провадження в кожній судовій справі, яка розглядається за правилами загального позовного провадження, проводиться підготовче засідання (ч.1 ст. 179 КАС України).
Відповідно до ч.1, ч.2 ст. 173 КАС України, підготовку справи до судового розгляду здійснює суддя адміністративного суду, який відкрив провадження в адміністративній справі. Завданням підготовчого провадження є:1) остаточне визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу; 2) з'ясування заперечень проти позовних вимог; 3) визначення обставин справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів; 4) вирішення відводів; 5) визначення порядку розгляду справи;6) вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті.
Частиною 2 ст. 180 КАС України визначено перелік питань, які з'ясовуються на стадії підготовчого засідання.
Вирішуючи клопотання представника відповідача, беручи до уваги доводи, наведені в його обґрунтування, суд приходить до висновку про його задоволення, виходячи з наступного.
Згідно ч.1 та 3 ст. 46 КАС України, сторонами в адміністративному процесі є позивач та відповідач. Відповідачем в адміністративній справі є суб'єкт владних повноважень, якщо інше не встановлено цим Кодексом.
За змістом ст. 48 КАС України, суд може залучити до участі у справі другого відповідача.
Порядок роботи комісій, які приймають рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації визначено Постановою КМ України від 21.02.2018 року № 117.
Цей Порядок визначає організаційні та процедурні засади діяльності комісій, які приймають рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації (далі - комісії контролюючих органів), а також права та обов'язки її членів.
Пунктом 2 вказаного порядку визначено, що комісії контролюючих органів складаються з комісій регіонального рівня (головних управлінь ДФС в областях, м. Києві та Офісу великих платників податків ДФС) та комісії центрального рівня (ДФС
Вказаною постановою КМ України також затверджено порядок зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних
Пунктом 28 зазначеного порядку унормовано, що податкова накладна / розрахунок коригування, реєстрацію яких зупинено, реєструється у день настання однієї з таких подій:
прийнято та набрало чинності рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі;
набрання рішенням суду законної сили про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі;
протягом п'яти робочих днів не прийнято та/або не зареєстровано в окремому Реєстрі податкових накладних / розрахунків коригування, реєстрація яких зупинена, комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі щодо платників податку, у яких обсяг постачання, зазначений в податкових накладних / розрахунках коригування, зареєстрованих у Реєстрі в поточному місяці, з урахуванням поданих податкової накладної / розрахунку коригування на реєстрацію в Реєстрі, становить менше 30 млн. гривень;
протягом семи робочих днів не прийнято та/або не зареєстровано в окремому Реєстрі податкових накладних / розрахунків коригування, реєстрація яких зупинена, комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі щодо платників податку, у яких обсяг постачання, зазначений в податкових накладних / розрахунках коригування, зареєстрованих у Реєстрі в поточному місяці, з урахуванням поданих податкової накладної / розрахунку коригування на реєстрацію в Реєстрі, становить більше 30 млн. гривень включно.
Отже, якщо обсяг постачання, зазначений в податкових накладних / розрахунках коригування, зареєстрованих у Реєстрі в поточному місяці, з урахуванням поданих податкової накладної / розрахунку коригування на реєстрацію в Реєстрі, становить менше 30 млн. гривень, відповідні рішення приймаються комісією регіонального рівня.
Представник відповідача вказував, що оскаржуване рішення приймалось комісією регіонального рівня ГУ ДФС у Харківській області, зважаючи на що, суд приходить до висновку про його залучення до участі у справі як другого відповідача.
Додатково суд відмічає, що, згідно ч.1 та п.2 ч.2 ст. 181 КАС України, підготовче засідання проводиться за правилами, встановленими главою 6 розділу II цього Кодексу, з урахуванням особливостей підготовчого засідання, встановлених цією главою. Суд відкладає підготовче засідання в межах визначеного цим Кодексом строку підготовчого провадження у випадках: залучення до участі у справи співвідповідача.
Таким чином, суд відкладає підготовче засідання.
Керуючись ст. 48, 173, 180, 181, 205, 248, 256 КАС України, суд -
У Х В А Л И В:
Клопотання представника відповідача - задовольнити.
Залучити до участі у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "УКРГАЗАВТОМАТИКА" до Державної фіскальної служби України про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії в якості другого відповідача - Головне управління ДФС у Харківській області ( 61057, м. Харків, вул. Пушкінська,46).
Відкласти підготовче засідання у справі № 2040/5452/18 на 14.08.2018 о 12:00 год., яке відбудеться в приміщенні Харківського окружного адміністративного суду за адресою: м. Харків, вул. Сумська, 3-Б-6, каб.17.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню.
Суддя Заічко О.В.