
УХВАЛА
про витребування доказів
30 липня 2018 року справа № 823/2202/18 м. Черкаси
Черкаський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Руденко А.В.,
при секретарі - Сачинській В.С.,
за участю:
представника відповідача - Сизька Б.Б. (за довіреністю),
розглядаючи у підготовчому засіданні в загальному позовному провадженні в приміщенні суду адміністративну справу за позовом Державної екологічної інспекції у Черкаській області до комунального підприємства "Міський водоканал" про застосування заходів реагування, -
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Черкаського окружного адміністративного суду перебуває справа №823/2202/18 за позовом Державної екологічної інспекції у Черкаській області до комунального підприємства "Міський водоканал" про застосування заходів реагування.
Підготовче засідання призначено на 10 год. 00 хв. 30.07.2018.
Представник позивача в підготовче засідання не з?явився, про причини неявки суд не повідомив. Був належним чином повідомлений про дату, час та місце підготовчого засідання, що підтверджується наявною в матеріалах справи розпискою.
Згідно з частиною 2 статті 181 Кодексу адміністративного судочинства України суд відкладає підготовче засідання в межах визначеного цим Кодексом строку підготовчого провадження у випадках визначених пунктом 2 частини 2 статті 205 цього Кодексу.
Пунктом 2 частини 2 статті 205 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що суд відкладає розгляд справи в судовому засіданні в межах встановленого цим Кодексом строку з підстав першої неявки в судове засідання учасника справи, якого повідомлено про дату, час і місце судового засідання, якщо він повідомив про причини неявки, які судом визнано поважними.
Беручи до уваги, що позивач належним чином повідомлений про дату, час і місце підготовчого судового засідання, про причини неявки суд не повідомив, суд проводить підготовче судове засідання у його відсутність за наявними матеріалами.
30.07.2018 представник відповідача подав клопотання про залишення позовної заяви без розгляду на підставі пункту 1 частини першої статті 240 КАС України, а саме: позов подано особою, яка не має адміністративної процесуальної дієздатності.
В обґрунтування клопотання зазначив, що відповідно до частини 4 статті 46 Кодексу адміністративного судочинства України юридичні особи, які не є суб?єктами владних повноважень, можуть бути відповідачами лише за адміністративним позовом суб?єкта владних повноважень у випадках, коли право на звернення до суду надано суб?єкту владних повноважень законом.
Вважає, що позивач не має права звернення до суду, оскільки таке право йому законом не надано. При цьому посилається на частину четверту статті 4 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», згідно з якою виключно законами встановлюються, зокрема, органи, уповноважені здійснювати державний нагляд (контроль) у сфері господарської діяльності, та статтю 3 Закону України «Про центральні органи виконавчої влади», згідно з якою організація, повноваження і порядок діяльності міністерств, інших центральних органів виконавчої влади визначаються Конституцією України, цим та іншими законами України. Разом з цим, жодним Законом України не було встановлено, що Державна екологічна інспекція (її територіальні відділення) є центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику за додержанням природоохоронного законодавства.
Також зазначає, що згідно статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Разом з цим Положення про Державну екологічну інспекцію України, яким визначено, що Держекоінспекція відповідно до покладених на неї завдань звертається до суду із позовом щодо обмеження чи зупинення діяльності підприємств і об'єктів незалежно від їх підпорядкування та форми власності, якщо їх експлуатація здійснюється з порушенням законодавства про охорону навколишнього природного середовища, вимог дозволів на використання природних ресурсів, з перевищенням нормативів гранично допустимих викидів впливу фізичних та біологічних факторів і лімітів скидів забруднюючих речовин, затверджено постановою Кабінету Міністрів України №275 від 19.04.2017, Відтак, вказані повноваження Державної екологічної інспекції та її територіальних підрозділів Законом України не передбачені.
В судовому засіданні представник позивача клопотання підтримав.
Розглядаючи заявлене клопотання, суд встановив, що позивач при зверненні до суду послався на повноваження, визначені Положенням про Державну екологічну інспекцію в Черкаській області, затверджене наказом Державної екологічної інспекції України від 28.09.2017 №652. Разом з тим, вказане положення в матеріалах справи відсутнє.
З метою з?ясування обставин, які мають значення для розгляду справи, суд прийшов до висновку про необхідність витребування у позивача копії Положення про Державну екологічну інспекцію в Черкаській області, затверджене наказом Державної екологічної інспекції України від 28.09.2017 №652.
Згідно з частиною 3 статті 80 Кодексу адміністративного судочинства України про витребування доказів за власною ініціативою суд постановляє ухвалу.
Відповідно до пункту 4 частини 6 статті 181 Кодексу адміністративного судочинства України суд може оголосити перерву у підготовчому засіданні у разі необхідності витребування нових (додаткових) доказів.
Керуючись статтями 80, 173, 181, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, -
УХВАЛИВ:
Витребувати від Державної екологічної інспекції у Черкаській області (вул. Вернигори, 17, м. Черкаси, 18008) копію Положення про Державну екологічну інспекцію в Черкаській області, затверджене наказом Державної екологічної інспекції України від 28.09.2017 №652, завірену належним чином.
Витребувані докази надати Черкаському окружному адміністративному суду у строк до 15.08.2018.
Оголосити перерву у підготовчому засіданні у справі за позовом Державної екологічної інспекції у Черкаській області до комунального підприємства "Міський водоканал" про застосування заходів реагування на 10 год. 30 хв. 17 серпня 2018 року в приміщенні Черкаського окружного адміністративного суду за адресою: м. Черкаси, бульвар Шевченка, 117.
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання та не може бути оскаржена окремо від рішення суду.
Суддя А.В. Руденко