Рішення № 75588747, 30.07.2018, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
30.07.2018
Номер справи
805/4143/18-а
Номер документу
75588747
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

30 липня 2018 р. Справа№805/4143/18-а

приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1

Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Олішевської В.В., розглянувши в письмовому провадженні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1

до відповідача: Волноваського об'єднаного Управління Пенсійного фонду України Донецької області

про: визнання протиправним та скасування рішення Управління Пенсійного фонду України в м. Вугледар Донецької області № 1932 від 21 грудня 2017 року про відмову в призначенні пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до ч. 1 ст. 14 Закону України "Про пенсійне забезпечення", у зв'язку з не зарахуванням до пільгового стажу періодів роботи, зобов'язання Волноваське об'єднане Управління Пенсійного фонду України Донецької області зарахувати до пільгового стажу роботи, що дає право на призначення пенсії на пільгових умовах відповідно до ст. 14 Закону України "Про пенсійне забезпечення", періоди роботи в пільгових умовах на ДП "Шахтоуправління "Південнодонбаське № 1" з 16.12.1991 року по 02.08.1992 року та в Оперативному воєнізованому гірничорятувальному загоні з 29.08.1997 року по 31.12.2003 року, зобов'язання Волноваське об'єднане Управління Пенсійного фонду України Донецької області повторно розглянути заяву про призначення пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до ст. 14 Закону України "Про пенсійне забезпечення" від 15.12.2017 року № 1932 з урахуванням пільгового стажу роботи на ДП "Шахтоуправління "Південнодонбаське № 1" з 16.12.1991 року по 02.08.1992 року та в Оперативному воєнізованому гірничорятувальному загоні з 29.08.1997 року по 31.12.2003 року

В С Т А Н ОВ И В:

Позивач, ОСОБА_1, звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з позовною заявою до Волноваського об'єднаного Управління Пенсійного фонду України Донецької області про визнання протиправним та скасування рішення Управління Пенсійного фонду України в м. Вугледар Донецької області № 1932 від 21 грудня 2017 року про відмову в призначенні пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до ч. 1 ст. 14 Закону України "Про пенсійне забезпечення", у зв'язку з не зарахуванням до пільгового стажу періодів роботи, зобов'язання Волноваське об'єднане Управління Пенсійного фонду України Донецької області зарахувати до пільгового стажу роботи, що дає право на призначення пенсії на пільгових умовах відповідно до ст. 14 Закону України "Про пенсійне забезпечення", періоди роботи в пільгових умовах на ДП "Шахтоуправління "Південнодонбаське № 1" з 16.12.1991 року по 02.08.1992 року та в Оперативному воєнізованому гірничорятувальному загоні з 29.08.1997 року по 31.12.2003 року, зобов'язання Волноваське об'єднане Управління Пенсійного фонду України Донецької області повторно розглянути заяву про призначення пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до ст. 14 Закону України "Про пенсійне забезпечення" від 15.12.2017 року № 1932 з урахуванням пільгового стажу роботи на ДП "Шахтоуправління "Південнодонбаське № 1" з 16.12.1991 року по 02.08.1992 року та в Оперативному воєнізованому гірничорятувальному загоні з 29.08.1997 року по 31.12.2003 року.

В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що рішенням управління Пенсійного фонду України в м. Вугледарі Донецької області № 1932 від 21 грудня 2017 року йому відмовлено в призначенні пенсії. У зв'язку з відсутністю необхідного пільгового стажу роботи відповідно до ч. 1 статті 14 Закону України «Про пенсійне забезпечення» та п. 2 р. XV Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», так як на час звернення останній не мав необхідних 25 років пільгового стажу роботи безпосередньо на підземних роботах передбаченого ч. 1 ст. 14 Закону України «Про пенсійне забезпечення». Позивач вказує на те, що до пільгового стажу ОСОБА_1 відповідачем не зараховано період роботи з 29.08.1997 року по 30.12.2003 року в Оперативному воєнізованому гірничорятувальному загоні, оскільки підприємство розташовано на території, що тимчасово не контролюється українською владою та реєстраційні дії щодо зміни місце знаходження на непідконтрольній українській владі території не здійснювались, тому встановити факт роботи неможливо, а також період роботи з 16.12.1991 року по 02.08.1992 року у маркшейдерському відділі за професією учня гірника підземного, гірника підземного, так як вказана професія (код 1010100г) згідно постанови КМУ від 11.03.1994 року № 162 відносяться до робіт, працівники яких зайняті на підземних роботах 50 відсотків робочого часу та не відповідає вимогам діючого законодавства, що основною умовою для визначення права на пенсію за віком на пільгових умовах є зайнятість 80 відсотків робочого часу на підземних роботах. Позивач вважає рішення відповідача протиправним та таким, що підлягає скасуванню, оскільки прийнято з порушенням норм чинного пенсійного законодавства. Крім того, позивач зазначає, що основним документом, що підтверджує стаж роботи є трудова книжка. Порядок підтвердження наявного трудового стажу при відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній встановлюється Кабінетом Міністрів України. Позивач вказує на те, що трудова книжка містить усі необхідні записи про спірні періоди роботи, крім того пільговий характер роботи ОСОБА_1 підтверджується довідками про підтвердження пільгового трудового стажу, а також зазначені професії відносяться до Списків № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах.

Позивач через канцелярію суду надав клопотання про розгляд справи в порядку письмового провадження.

Представник відповідача через канцелярію суду надав відзив на позовну заяву, відповідно до якого відповідач просив суд відмовити у задоволенні позовних вимог. В обґрунтування відзиву на позовну заяву відповідач посилається на те, що 15.12.2017 року позивач звернувся до УПФУ в м. Вугледарі Донецької області про призначення пенсії на пільгових умовах. 21 грудня 2017 року УПФУ в м. Вугледар прийнято рішення № 1932 про відмову в призначенні пенсії, оскільки позивач не має необхідних 25 років пільгового стажу для призначенні пенсії згідно ч. 1 статті 14 Закону України «Про пенсійне забезпечення». Відповідач зазначає, що до пільгового стажу роботи позивача не зараховано період роботи з 16.12.1991 року по 02.08.1992 року на Державному підприємстві «Шахтоуправління «Південнодонбаське № 1» у маркшейдерському відділі за професією учня гірника підземного (код професії 1010100г), та відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження списків виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію на пільгових умовах» від 11.03.1994 року № 162 та Постанови Кабінету Міністрів СРСР від 26.01.1991 року № 10 професій Списку № 1 за кодом 1010100г - це робітники, керівники, спеціалісти і службовці, зайняті на підземних роботах 50 процентів і більше робочого часу на рік. Відповідач вказує на те, що право на призначення пенсії на пільгових умовах відповідно до ч. 1 ст. 14 Закону України «Про пенсійне забезпечення» мають працівники, безпосередньо зайняті повний робочий день на підземних роботах. Згідно п. 2 Порядку № 383 під повним робочим днем слід вважати виконання робіт в умовах, передбачених списками, не менше 80 відсотків робочого часу. Установленого для працівників даного виробництва, професії чи посади, з урахуванням підготовчих, допоміжних, поточних ремонтних робіт, пов'язаних з виконанням своїх трудових обов'язків. Відповідач зазначає, що вимоги ст. 14 Закону України «Про пенсійне забезпечення» мають чітко визначену норму зайнятості - 80% робочого часу, що відповідає кодам класифікатора професій 1010100 а, б, в, період роботи за кодом 1010100 г може бути зараховано до пільгового стажу роботи позивача у 50 років, відповідно до норм п. 5 ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення». Щодо не зарахування до пільгового стажу період роботи позивача з 29.08.1997 року по 31.12.2003 року в Оперативному воєнізованому гірничорятувальному загоні відповідач зазначає, що надана позивачем довідка Оперативного воєнізованого гірничорятувального загону про підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсії за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній № 186 від 28.11.2014 року видана підприємством, яке фактично з зони АТО, а отже враховувати її не має підстав, оскільки відповідно до ч. 2 ст. 9 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» будь які органи, їх посадові та службові особи на тимчасово окупованій території та їх діяльність вважаються незаконними, якщо ці органи або особи створені, обрані чи призначені у порядку, не передбаченому законом. Крім того, відповідач вказує на те, що відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 07.11.2014 року № 1085-р «Про затвердження переліку населених пунктів на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та переліку населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення» органи державної влади на території м. Донецька не здійснюють свої повноваження. Також, відповідач зазначає, що не має доказів того, що зазначена довідка була видана саме в 2014 році, оскільки багато підприємств на непідконтрольній українській владі території залишили штампи та печатки, якими користувалися до початку АТО. З огляду на викладене відповідач вважає, що управлінням правомірно не зараховано до пільгового стажу роботи за списком № 1 періоди роботи на ДП "Шахтоуправління "Південнодонбаське № 1" з 16.12.1991 року по 02.08.1992 року та в Оперативному воєнізованому гірничорятувальному загоні з 29.08.1997 року по 31.12.2003 року.

Представник відповідача у судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, клопотань про розгляд справи без участі представника до суду не надав.

Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 11 червня 2018 року відкрито провадження в адміністративній справі за правилами загального позовного провадження у підготовче засідання на 11 липня 2018 року.

Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 11 липня 2018 року закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду по суті в порядку письмового провадження.

09.07.2018 року від Волноваського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області надійшло клопотання про повернення позовної заяви ОСОБА_1, оскільки останнім пропущений строк звернення до суду.

Суд зазначає, що приписами частини 1 статті 122 КАС України позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Згідно ч. 2 ст. 122 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

З матеріалів справи встановлено, що рішення УПФУ в м. Вугледар Донецької області про відмову в призначенні пенсії № 1932 від 21.12.2017 року отримано позивачем 29.12.2017 року (а.с. 50).

Отже, шестимісячний строк на оскарження рішення про відмову в призначенні пенсії № 1932 від 21.12.2017 року спливає 28.06.2018 року.

Згідно штампу поштового відправлення адміністративний позов ОСОБА_1 був направлений на адресу суду 31.05.2018 року, та зареєстрований у суді 05.06.2018 року, що підтверджується штампом вхідної кореспонденції.

З огляду на вищевикладене, суд зазначає, що позивачем не пропущений шестимісячний строк на оскарження рішення відповідача про відмову в призначенні пенсії.

Відповідно до ч. 9 ст. 205 Кодексу адміністративного судочинства України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з'явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Згідно ч. 4 ст. 243 Кодексу адміністративного судочинства України судове рішення, постановлене у письмовому провадженні, повинно бути складено у повному обсязі не пізніше закінчення встановлених цим Кодексом строків розгляду відповідної справи, заяви або клопотання.

Приписами частини 5 статті 250 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що датою ухвалення судового рішення є дата його проголошення (незалежно від того, яке рішення проголошено - повне чи скорочене). Датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складення повного судового рішення.

З огляду на те, що позивач, його представник та представник відповідача, третіх осіб у судове засідання не з'явились, надали до суду клопотання про розгляд справи без їх участі, суд дійшов висновку про можливість розгляду справи без участі сторін в порядку письмового провадження.

Розглянувши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, є громадянином України, що підтверджується копією паспорту серії НОМЕР_2 ідентифікаційний номер НОМЕР_1 (а.с. 11).

Судом встановлено, що ОСОБА_1 звернувся до Управління Пенсійного фонду України в м. Вугледар Донецької області з заявою № 1932 про призначення пенсії згідно ч. 1 ст. 14 Закону України «Про пенсійне забезпечення».

До заяви позивачем були надані: заява, копія паспорту, ідентифікаційного номеру, копія трудової книжки, копія диплому № 018673, довідка про пільговий стаж № 357 від 08.11.2017 року з ДП «Шахтоуправління «Південнодонбаське № 1», довідку про пільговий стаж № 186 від 28.11.2014 року з Оперативного воєнізованого гірничорятувального загону, довідка про пільговий стаж № 01/477 від 15.11.2017 року з Десятого воєнізованого гірничорятувального загону, довідку про заробітну плату № 186 від 28.11.2014 року з Оперативного воєнізованого гірничорятувального загону, довідку про заробітну плату № 306 від 14.11.2017 року з ДП «Шахтоуправління «Південнодонбаська № 1»

21.12.2017 року Управлінням Пенсійного фонду України в м. Вугледарі Донецької області прийнято рішення про відмову у призначенні пенсії (а.с. 13-14).

Зі змісту рішення вбачається, що пільговий стаж обчислено відповідно до довідки з ДП «Шахтауправління «Південнодонбаське № 1», Десятого воєнізованого гірничорятувального загону даних про спецстаж та сплату страхових внесків у індивідуальних відомостях на застраховану особу. Довідки, видані Оперативним воєнізованим гірничорятувальним загоном неможливо прийняти до уваги, у зв'язку з тим, що видані підприємством, що розташоване на території, що не контролюється українською владою і перевірити достовірність їх видачі не має можливості. Крім того, зазначено, що до пільгового стажу не зараховано періоди роботи з 16.12.1991 року по 11.03.1994 року у маркшейдерському відділі за професією учня гірника підземного, гірником підземним (код професії 1010100г). Згідно Постанови № 162 від 11.03.1994 року Список № 1, Розділ І, код 1010100 г - це робітники, керівники, спеціалісти, і службовці, зайняті на підземних роботах 50 процентів і більше робочого часу на рік. Згідно п. 2 Порядку застосування списків № 1 і № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників при обчисленні стажу роботи, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах під повним робочим днем слід уважати виконання робіт в умовах, передбачених Списками не менше 80 відсотків робочого часу установленого для працівників даного виробництва. Заявник має намір призначити пенсію за віком згідно ч. 1 ст. 14, що передбачає зайнятість повний робочий день (80% робочого часу) на підземних роботах. Це професія з кодом 1010100 а, б, в. Період з кодом «г» можна зараховувати до пільгового стажу за умови п. а ст. 13, тобто у 50 років.

Також, з рішення відповідача вбачається, що до пільгового стажу зараховано наступні періоди роботи:

З 03.08.1992 року по 23.01.1996 року (3 роки, 5 місяців, 21 день);

З 01.01.2004 року по 31.10.2014 року (10 років, 10 місяців, 0 днів);

З 01.11.2014 року по 09.09.2016 року (1 рік, 6 місяців, 9 днів);

З 17.05.2016 року по 31.10.2017 року (1 рік, 5 місяців, 15 днів);

З 01.11.2017 року по 15.11.2017 року (0 років, 0 місяців, 15 днів).

Таким чином, заявник не має необхідних 25 років пільгового стажу для призначення пенсії згідно ч. 1 ст. 14 Закону України «Про пенсійне забезпечення».

За таких обставин прийнято рішення про відмову в призначенні пенсії за віком громадянину ОСОБА_1 згідно ч. 1 ст. 14 Закону України «Про пенсійне забезпечення» та п. 2 р. XV Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне забезпечення», у зв'язка з тим, що заявник не має необхідних 25 років пільгового стажу на підземних роботах по статті 14 вищевказаного Закону.

Заявник набуде право на пенсію у 50 років за нормами п «а» ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення».

Не погодившись з прийнятим Управлінням пенсійного фонду України в м. Селидове Донецької області рішення про відмову у призначенні пенсії, позивач звернувся до суду з даним адміністративним позовом.

Спірні правовідносини регулюються Законом України «Про пенсійне забезпечення» від 05 листопада 1991 року № 1788-XII (далі по тексту - Закон № 1788), Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09 липня 2003 року № 1058 - IV (далі по тексту - Закон № 1058), Постановою Кабінетом Міністрів України від 12 серпня 1993 року № 637 «Про затвердження порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення (перерахунку) пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній» (далі по тексту - Порядок № 637), Наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 08 листопада 2005 року № 383 «Про порядок застосування Списків № 1 і № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників при обчисленні стажу роботи, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах» (далі по тексту - Порядок № 383).

Відповідно до ч. 1 ст. 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Основні положення щодо реалізації конституційного права громадян на соціальну захищеність пенсіонерів шляхом встановлення пенсій на рівні, орієнтованому на прожитковий мінімум, а також регулярного перегляду їх розмірів у зв'язку із збільшенням розміру мінімального споживчого бюджету і підвищенням ефективності економіки республіки, визначені у Законі України «Про пенсійне забезпечення».

Закон України «Про пенсійне забезпечення» №1788 від 05.11.1991 року, відповідно до Конституції України гарантує всім непрацездатним громадянам України право на матеріальне забезпечення за рахунок суспільних фондів споживання шляхом надання трудових і соціальних пенсій.

Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» визначаються періоди, з яких складається страховий стаж. Періоди трудової діяльності та інші періоди, що враховувалися до стажу роботи для призначення пенсії до набрання чинності цим Законом, зараховуються до страхового стажу в порядку і на умовах, передбачених законодавством, що діяло раніше (ч. 4 ст. 24 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»).

До запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди пенсії призначаються за нормами цього Закону в разі досягнення пенсійного віку та наявності трудового стажу, передбаченого Законом України «Про пенсійне забезпечення».

Так, згідно до ч. 1 ст. 14 Закону України «Про пенсійне забезпечення» працівники, безпосередньо зайняті повний робочий день на підземних і відкритих гірничих роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) по видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт і рудників та в металургії, - за списком робіт і професій, затверджуваним Кабінетом Міністрів України, мають право на пенсію незалежно від віку, якщо вони були зайняті на цих роботах не менше 25 років, а працівники провідних професій на цих роботах: робітники очисного вибою, прохідники, вибійники на відбійних молотках, машиністи гірничих виймальних машин, сталевари, горнові, агломератники, вальцювальники гарячого прокату, оброблювачі поверхневих дефектів металу (вогневим засобом вручну) на гарячих дільницях, машиністи кранів металургійного виробництва (відділень нагрівальних колодязів та стриперних відділень), - за умови, якщо вони були зайняті на цих роботах не менше 20 років. Такий же порядок пенсійного забезпечення поширюється і на працівників, безпосередньо зайнятих повний робочий день на підземних роботах (включаючи особовий склад гірничо-рятувальних частин) на шахтах по видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, що реструктуризуються або знаходяться в стадії ліквідації, але не більше 2 років.

Відповідно до ст. 48 Кодексу законів про працю України, положення якої кореспондуються зі ст. 62 Закону України «Про пенсійне забезпечення», трудова книжка є основним документом про трудову діяльність працівника. Порядок підтвердження наявного трудового стажу при відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до пп. 1.1 пункту 1 Інструкції про порядок ведення трудової книжки працівників, затвердженої наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України та Міністерства соціального захисту України № 58 від 29.07.1993 року трудова книжка є основним документом про трудову діяльність працівника. Трудові книжки ведуться на всіх працівників, які працюють на підприємстві, в установі, організації усіх форм власності або у фізичної особи понад п'ять днів, у тому числі осіб, які є співвласниками (власниками) підприємств, селянських (фермерських) господарств, сезонних і тимчасових працівників, а також позаштатних працівників за умови, якщо вони підлягають державному соціальному страхуванню.

Приписами підпункту 2.3 пункту 2 Інструкції № 58 визначено, що записи в трудовій книжці при звільненні або переведенні на іншу роботу повинні провадитись у точній відповідності з формулюванням чинного законодавства і з посиланням на відповідну статтю, пункт закону.

Підпунктом 2.14 пункту 2 Інструкції № 58 передбачено, що якщо працівник має право на пенсію за віком на пільгових умовах, запис у трудовій книжці робиться на підставі наказу, виданого за результатами атестації робочих місць, і має відповідати найменуванню Списків виробництв, робіт, професій, посад і показників, що дають право на пільгове пенсійне забезпечення.

Згідно п. 1 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженим постановою Кабінету Міністрів від 12.08.1993 року № 637 (далі по тексту - Порядок № 637) основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. За відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній трудовий стаж встановлюється на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами.

Пунктом 20 Порядку № 637 встановлено, що уточнюючі довідки підприємств або організацій для підтвердження спеціального трудового стажу приймаються у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні відомості, що визначають право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, установлені для окремих категорій працівників.

Суд зазначає, що вищевказаний Порядок, як вбачається з його назви та змісту, поширюється саме на випадки відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній.

З копії трудової книжки серії НОМЕР_3 ОСОБА_2 вбачається, що останній 16.12.1991 року прийнятий на роботу до Державного підприємства «Шахтоуправління «Південнодонбаське № 1» учнем гірника підземним з повним робочим днем у шахті; 10.02.1992 року переведений гірником підземним 2 розряду з повним робочим днем у шахті; 30.03.1992 року переведений гірником підземним 3 розряду з повним робочим днем у шахті; 03.08.1992 року переведений учнем гірника очисного забою підземним з повним робочим днем у шахті; 09.12.1992 року переведений гірником очисного забою підземним 4 розряду з повним робочим днем у шахті; 01.04.1993 року переведений гірником очисного забою підземним 5 розряду з повним робочим днем у шахті; 23.01.1996 року звільнений за власним бажанням (а.с. 15-16).

Позивач у період з 16.12.1991 року по 02.08.1992 року працював у маркшейдерському відділі ДП «Шахтоуправління «Південнодонбаське № 1» учнем гірника підземного та гірником підземним, відповідно до Постанови Кабінету Міністрів СРСР від 26.01.1991 року № 10 «Про затвердження списків виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах», та Постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.1994 року № 162 «Про затвердження списків виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах» професія «гірник підземний» код класифікатора «1010100г» віднесена до Списку № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників на підземних роботах, яка передбачає роботу з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці.

Згідно Постанови СРСР від 26.01.1991 року № 26 та Постанови КМУ від 11.03.1994 року №162 Список № 1, Розділ І, код 1010100г - це робітники, керівники, спеціалісти, зайняті на підземних роботах 50 процентів і більше робочого часу на рік (в обліковому періоді).

Суд зазначає, що з метою забезпечення соціального захисту та належного пенсійного забезпечення працівників, зайнятих на підземних роботах, роботах з особливо шкідливими й особливо важкими умовами праці за Списком №1 та на інших роботах зі шкідливими і важкими умовами праці за Списком №2, наказом Міністерства праці та соціальної політики від 18.11.2005 № 383 затверджено Порядок застосування Списків №1 та №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників при обчисленні стажу роботи, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах (далі Порядок). Цей Порядок регулює застосування Списків під час обчислення стажу роботи, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, відповідно до пунктів «а», «б» статті 13 та статті 100 Закону України «Про пенсійне забезпечення».

Відповідно до пунктів 2, 3 Порядку № 383, під повним робочим днем слід вважати виконання робіт в умовах, передбачених Списками, не менше 80 відсотків робочого часу, установленого для працівників даного виробництва, професії чи посади, з урахуванням підготовчих, допоміжних, поточних ремонтних робіт, пов'язаних з виконанням своїх трудових обов'язків.

При визначенні права на пенсію за віком на пільгових умовах застосовуються Списки, що чинні на період роботи особи. До пільгового стажу зараховується весь період роботи на відповідних посадах або за професіями незалежно від дати їх внесення до Списків за умови підтвердження документами відповідних умов праці за час виконання роботи до 21.08.92 та за результатами проведення атестації робочих місць за умовами праці після 21.08.92 (приклади у додатках 1, 2).

Відповідач не зараховуючи період роботи позивача з 16.12.1991 року по 02.08.1992 року у ДП «Шахтоуправління «Південнодонбаське» посилається на те, що відповідно до ч. 1 ст. 14 Закону України «Про пенсійне забезпечення» право на призначення пенсії на пільгових умовах мають працівники, безпосередньо зайняті повний робочий день на підземних роботах і відкритих гірничих роботах, а також звертав увагу на те, що згідно п. 2 Порядку застосування Списків N 1 і N 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників при обчисленні стажу роботи, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, під повним робочим днем слід уважати виконання робіт в умовах, передбачених Списками, не менше 80 відсотків робочого часу, установленого для працівників даного виробництва, професії чи посади, з урахуванням підготовчих, допоміжних, поточних ремонтних робіт, пов'язаних з виконанням своїх трудових обов'язків. Однак, професія позивача з кодом класифікатора «1010100г» на думку відповідача не передбачає зайнятість у підземних роботах більше 80 відсотків робочого часу.

Однак, суд не погоджується з доводами відповідача, оскільки згідно довідки ДП «Шахтоуправління «Південнодонбаське № 1» № 357 від 08.11.2017 року що уточнює особовий характер робіт або умов праці, необхідних для призначення пенсії вбачається, що ОСОБА_1 працював повний робочий день у ДП «ШУ «Південнодонбаське № 1». З 16.12.1991 року - Маркшейдерський відділ - учень гірника підземний, з повним робочим днем у шахті; з 10.02.1992 року - Маркшейдерський відділ - гірник підземний 2 розряду, з повним робочим днем у шахті; з 30.03.1992 року - Маркшейдерський відділ - гірник підземний 3 розряду, з повним робочим днем у шахті; з 03.08.1992 року - д. № 6 - учень гірника очисного забою підземний з повним робочим днем у шахті; з 09.12.1992 року - д. № 6 - гірник очисного забою підземний 4 розряду з повним робочим днем у шахті; з 01.04.1993 року - д. № 6 - гірник очисного забою підземний 5 розряду з повним робочим днем у шахті.

Крім того, відповідно до довідки встановлено, що під час праці учнем позивач отримував тарифну ставку підземного робітника. Також у довідці зазначено, що позивач працював в особливих умовах праці - підземні роботи в шахтах та поверхневі роботи з видобутку вугілля, передбачені списком № 1 розділу 1 та пункту 1.1.а, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів УРСР від 11.03.1994 року № 162, КМУ від 16.01.2003 року № 36 (а.с. 18).

Судом з довідки про підтвердження стажу роботи для призначення пенсії за умовами праці № 358 від 08.11.2017 року, виданої ОСОБА_1 встановлено, що кількість спусків позивача складає: грудень 1991 року - 0, січень 1992 року - 23, лютий 1992 року - 17, березень 1992 року - 20, квітень 1992 року - 18, травень 1992 року - 16, червень 1992 року - 9, лютий 1992 року - 13, серпень 1992 року - 0. Також, з наданої довідки встановлено що у червні - липні 1992 року позивач перебував у щорічній відпустці, отже у цей період фактично не міг здійснювати спуски - виїзд до шахти (а.с 19). Відповідно до зазначеної довідки підтверджено, що позивач у спірний період працював на роботах з шкідливими умовами праці з повним робочим днем у шахті.

З огляду на вищевикладене, суд приходить висновку про те, що позивач не правомірно не зарахував до пільгового стажу позивача період роботи з 16.12.1991 року по 02.08.1992 року у ДП «Шахтоуправління «Південнодонбаське».

Отже, суд зазначає, про задоволення позовних вимог в частині зобов'язання Волноваського об'єднаного Управління Пенсійного фонду України Донецької області зарахувати до пільгового стажу роботи, що дає право на призначення пенсії на пільгових умовах відповідно до ст. 14 Закону України "Про пенсійне забезпечення", період робот на ДП "Шахтоуправління "Південнодонбаське № 1" з 16.12.1991 року по 02.08.1992 року.

Щодо не зарахування до пільгового стажу період роботи позивача з 29.08.1997 року по 31.12.2003 року в Оперативному воєнізованому гірничорятувальному загоні, суд зазначає наступне.

Відповідно до копії трудової книжки серії НОМЕР_3 встановлено, що ОСОБА_2 29.08.1997 року прийнятий на службу до Оперативного воєнізованого гірничорятувального загону, зарахований на посаду респіраторника 5 взводу; 11.05.2000 року переведений на посаду командира відділення 5 взводу; 01.11.2002 року переведений на контрактну форму роботи в 5 взводі; 11.03.2010 року переведений на посаду командира взводу; 31.10.2014 року звільнений, у зв'язку з переведенням в 10 Воєнізований гірничорятувальний загін.

Згідно довідки Оперативного воєнізованого гірничорятувального загону № 186 від 28.11.2014 року про підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсії за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній вбачається, що ОСОБА_1 працював повний робочий день в Оперативному воєнізованому гірничорятувальному загоні, який обслуговує вугільні шахти, розрізи та інші підприємства небезпечні за газодинамічними явищами, гірничими ударами, над категорійні та третьої категорії за газом і за період з 29 серпня 1997 року по 31 жовтня 2014 року виконував гірничі роботи у складі аварійно - рятувальних частин, які відносяться до списку № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, зайнятість в яких повний робочий день дає право на пенсію за віком на пільгових умовах (а.с. 20-21).

Як вже зазначалось судом, відповідно до Кодексу законів про працю України та Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка.

Суд вважає за доцільне зазначити, що при визначенні права на пенсію за віком на пільгових умовах застосовуються Списки, що чинні на період роботи особи. До пільгового стажу зараховується весь період роботи на відповідних посадах або за професіями незалежно від дати їх внесення до Списків за умови підтвердження документами відповідних умов праці за час виконання роботи до 21.08.92 та за результатами проведення атестації робочих місць за умовами праці після 21.08.92 (П. 3 Порядку № 383).

Згідно з пунктом 4 Порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.08.92 N 442 (далі - Порядок проведення атестації робочих місць), атестація робочих місць за умовами праці (далі - атестація) проводиться в строки, передбачені колективним договором, але не рідше одного разу на 5 років.

Зазначена постанова набула чинності з 21.08.92. Це означає, що при призначенні пенсії за віком на пільгових умовах для зарахування до стажу, який дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, певного 5-річного періоду роботи зі шкідливими і важкими умовами праці після 21.08.92, відповідне право впродовж цього періоду повинне бути підтверджене за результатами атестації.

Результати атестації (як вперше проведеної, так і чергової) застосовуються при обчисленні стажу, який дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, впродовж 5 років після затвердження її результатів, за умови, якщо впродовж цього часу на даному підприємстві не змінювались докорінно умов і характер праці (виробництво, робота, робоче місце), що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах. У разі докорінної зміни умови і характеру праці для підтвердження права на пенсію за віком на пільгових умовах має бути проведена позачергова атестація.

Такий же порядок застосовується у разі припинення діяльності підприємства, установи, організації із визначенням правонаступника.

У разі підтвердження цього права за результатами атестації, вперше проведеної до 21.08.97 (впродовж 5 років після введення в дію Порядку проведення атестації робочих місць), до стажу, який дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, зараховується весь період роботи на даному підприємстві у виробництвах, передбачених Списками, тобто період роботи із шкідливими умовами праці, до дати видання наказу на підприємстві про результати проведення атестації та період роботи впродовж наступних 5 років з урахуванням пункту 4.2 цього Порядку.

З аналізу вищезазначених норм вбачається, що у разі вперше проведеної до 21.08.1997 року атестації робочого місця до стажу, який дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, зараховується весь період роботи на даному підприємстві у виробництвах, передбачених Списками.

Відповідно до Порядку проведення атестації робочих місць, затвердженого Постановою Кабінетом Міністрів України від 01 серпня 1992 року № 442 (який набрав чинності 21 серпня 1992 року) встановлено, що атестація робочих місць за умовами праці (надалі - атестація) проводиться на підприємствах і організаціях незалежно від форм власності й господарювання, де технологічний процес, використовуване обладнання, сировина та матеріали є потенційними джерелами шкідливих і небезпечних виробничих факторів, що можуть несприятливо впливати на стан здоров'я працюючих, а також на їхніх нащадків як тепер, так і в майбутньому.

Згідно із зазначеним нормативним актами основна мета атестації, як випливає із зазначених нормативних актів, полягає у регулюванні відносин між власником або уповноваженим ним органом і працівниками у галузі реалізації права на здорові й безпечні умови праці, пільгове забезпечення, пільги та компенсації за роботу у несприятливих умовах.

Відповідно до положень Порядку відомості про результати атестації робочих місць заносяться до картки умов праці, форма якої затверджується Мінпраці разом з Міністерством охорони здоров'я України.

Атестація проводиться атестаційною комісією, склад і повноваження якої визначаються наказом по підприємству, організації, в строки, передбачені колективним договором, але не рідше ніж один раз на п'ять років. До складу комісії включається уповноважений представник виборного органу первинної профспілкової організації, а в разі відсутності профспілкової організації - уповноважена найманими працівниками особа.

Перелік робочих місць, виробництв, професій і посад з пільговим пенсійним забезпеченням працівників, який складається за результатами проведеної атестації робочих місць, після погодження з профспілковим комітетом затверджується наказом по підприємству, організації і зберігається протягом 50 років. Витяги з наказу додаються до трудової книжки працівників, професії та посади яких внесено до переліку.

Документами, які підтверджують результати атестації робочого місця за умовами праці, можуть бути: картка умов праці, наказ по підприємству про затвердження переліку робочих місць, виробництв, професій і посад з пільговим пенсійним забезпеченням працівників; трудова книжка із записом про витяг із зазначеного наказу або з додатком такого витягу.

Отже, з аналізу норм Закону України «Про пенсійне забезпечення» та Порядку дає підстави дійти висновку, що необхідними умовами для виникнення у особи права на пенсійне забезпечення на пільгових умовах незалежно від віку є встановлення факту перебування особи на посаді або виконання нею робіт, що містяться у списку робіт і професій, що дають право на пенсію незалежно від віку за умови безпосередньої зайнятості повний робочий день на підземних і відкритих гірничих роботах, а також документальне підтвердження зайнятості працівника за відповідною професією за результатами атестації умов праці, яке полягає у наявності результатів атестації відповідного робочого місця за умовами праці.

Так, з наданої до суду довідки № 186 від 28.11.2014 року про підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсії за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній вбачається, що професія позивача на якій він працював в Оперативному воєнізованому гірничорятувальному загоні в спірний період, передбачена Списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердженого Постановою КМУ від 11.03.1994 року № 162 та Постановою КМУ від 16.01.2003 року № 36.

Відповідно до наказів Оперативного воєнізованого гірничорятувального загону від 30.06.1995 року № 114 «Про результати атестації робочих місць з шкідливими умовами праці», від 26.04.2000 року № 150 «Про результати атестації робочих місць з шкідливими умовами праці», від 25.04.2005 року № 77 «Про результати атестації робочих місць з шкідливими умовами праці» встановлено, що у спірний період позивача на зазначеному підприємстві, відповідно до вимог чинного законодавства, проводилась атестація робочого місця позивача (а.с. 22-24).

Отже, враховуючи вищезазначені норми права, обставини справи, суд зазначає, що позивачем надані до відповідача достатні докази для зарахування періоду роботи ОСОБА_1 у період з 29.08.1997 року по 31.12.2003 року в Оперативному воєнізованому гірничорятувальниму загоні до пільгового стажу.

Однак, УПФУ в м. Вугледарі Донецької області приймаючи рішення про відмову в призначенні пенсії не прийнято до увагу довідку Оперативного воєнізованого гірничорятувального загону від 28.11.2014 року № 186, оскільки остання видана підприємством, що розташоване на території, яке не контролюється українською владою і перевірити достовірність їх видачі не має можливості.

Суд не погоджується даною позицією відповідача та вважає за доцільне зазначити наступне.

Указом Президента України від 14 квітня 2014 року № 405/2014 введено в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року «Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України» та розпочато проведення антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей.

Закон України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» від 15.04.2014 року № 1207-VII (далі по тексту - закон № 1207) визначає статус території України, тимчасово окупованої внаслідок збройної агресії Російської Федерації, встановлює особливий правовий режим на цій території, визначає особливості діяльності державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій в умовах цього режиму, додержання та захисту прав і свобод людини і громадянина, а також прав і законних інтересів юридичних осіб.

Відповідно до ч. 1, 2 ст. 4 Закону № 1207 на тимчасово окупованій території на строк дії цього Закону поширюється особливий правовий режим перетину меж тимчасово окупованої території, вчинення правочинів, проведення виборів та референдумів, реалізації інших прав і свобод людини і громадянина.

Правовий режим тимчасово окупованої території передбачає особливий порядок забезпечення прав і свобод громадян України, які проживають на тимчасово окупованій території.

Приписи частин 2, 3 статті 9 Закону № 1207 передбачають, що будь-які органи, їх посадові та службові особи на тимчасово окупованій території та їх діяльність вважаються незаконними, якщо ці органи або особи створені, обрані чи призначені у порядку, не передбаченому законом.

Будь-який акт (рішення, документ), виданий органами та/або особами, передбаченими частиною другою цієї статті, є недійсним і не створює правових наслідків.

З аналізу вищезазначених норм Закону визначено, що необхідною умовою для визнання незаконним акту органу, який знаходиться на тимчасово окупованій території, є створення такого органу, обрання чи призначення у порядку, не передбаченому законом.

Так, з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань встановлено, що оперативний воєнізований гірничорятувальний загін зареєстровано в якості юридичної особи 10.01.2003 року, про що зроблено відповідний запис № 12661200000014410.

Таким чином, суд зазначає, що Оперативний воєнізований гірничорятувальний загін був створений ще до початку проведення антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей.

Крім того, суд звертає увагу відповідача на те, що Оперативний воєнізований гірничорятувальний загін є державною установою.

Відповідно до Тимчасового порядку фінансування бюджетних установ, здійснення соціальних виплат населенню та надання фінансової підтримки окремим підприємствам і організаціям Донецької та Луганської областей, а також інших платежів з рахунків, відкритих в органах Казначейства, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 07.11.2014 № 595, зобов'язано Міністерствам, іншим центральним органам виконавчої влади, місцевим державним адміністраціям забезпечити до 1 грудня 2014 р. переміщення бюджетних установ, підприємств та організацій, що належать до сфери їх управління, з населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження (далі - тимчасово неконтрольована територія), в населені пункти, на території яких органи державної влади здійснюють свої повноваження в повному обсязі. Переміщення здійснюється лише тих бюджетних установ, підприємств та організацій, що у разі зміни місцезнаходження зможуть забезпечити провадження своєї діяльності.

Згідно витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань встановлено, що Оперативний воєнізований гірничорятувальний загін здійснив перереєстрацію установи на підконтрольній українській владі території, а саме за адресою: 85670, Донецька область, м. Вугледар, вул. Трифанова, буд. 48а.

Таким чином, посилання УПФУ в м. Вугледарі Донецької області на те, що довідка № 186 від 28.11.2014 року про підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсії за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, видана фактично підприємством, яке не перемістилося з зони АТО є протиправним, оскільки Оперативний воєнізований гірничорятувальний загін здійснив перереєстрацію на території де українська влада здійснює свої повноваження.

Одночасно суд зазначає, що дійсно, відповідно до ст. 9 Закону України від 15.04.2014 № 1207-VII «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» ці довідки є недійсними і не створюють правових наслідків.

З огляду на викладене, суд бере до уваги відомості, які зазначені у довідці № 186 від 28.11.2014 року про підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсії за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, виданої оперативним воєнізованим гірничорятувальним загоном, а отже позовні вимоги щодо не зарахування до пільгового стажу період роботи позивача у Оперативному воєнізованому гірничорятувальному загоні з 29.08.1997 року по 31.12.2003 року підлягають задоволенню.

Таким чином, суд приходить висновку, що спірне рішення УПФУ в м. Вугледарі Донецької області № 1932 від 21.12.2017 року про відмову у призначенні пенсії за віком, відповідно до ст. 14 Закону України «Про пенсійне забезпечення», прийнято без повного з'ясування усіх обставин справи та дослідження не в повному обсязі документів наданих позивачем при зверненні з заявою про призначення пенсії, в зв'язку з чим рішення є протиправним та таким, що підлягає скасуванню.

Відповідно до ст. 19 Конституції України Відповідно суд, як орган державної влади, зобов'язаний діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами.

Згідно ч. 1, 2 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

У справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Відповідно до статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

З урахуванням вищевикладеного, суд приходить до висновку про задоволення позовних вимог до Волноваського об'єднаного Управління Пенсійного фонду України Донецької області про визнання протиправним та скасування рішення Управління Пенсійного фонду України в м. Вугледар Донецької області № 1932 від 21 грудня 2017 року про відмову в призначенні пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до ч. 1 ст. 14 Закону України "Про пенсійне забезпечення", у зв'язку з не зарахуванням до пільгового стажу періодів роботи, зобов'язання Волноваське об'єднане Управління Пенсійного фонду України Донецької області зарахувати до пільгового стажу роботи, що дає право на призначення пенсії на пільгових умовах відповідно до ст. 14 Закону України "Про пенсійне забезпечення", періоди роботи в пільгових умовах на ДП "Шахтоуправління "Південнодонбаське № 1" з 16.12.1991 року по 02.08.1992 року та в Оперативному воєнізованому гірничорятувальному загоні з 29.08.1997 року по 31.12.2003 року, зобов'язання Волноваське об'єднане Управління Пенсійного фонду України Донецької області повторно розглянути заяву про призначення пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до ст. 14 Закону України "Про пенсійне забезпечення" від 15.12.2017 року № 1932 з урахуванням пільгового стажу роботи на ДП "Шахтоуправління "Південнодонбаське № 1" з 16.12.1991 року по 02.08.1992 року та в Оперативному воєнізованому гірничорятувальному загоні з 29.08.1997 року по 31.12.2003 року.

Відповідно до ч. 1 ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Керуючись Конституцією України та Кодексом адміністративного судочинства України, суд -

В И Р І Ш И В:

Позовні вимоги ОСОБА_1 до Волноваського об'єднаного Управління Пенсійного фонду України Донецької області про визнання протиправним та скасування рішення Управління Пенсійного фонду України в м. Вугледар Донецької області № 1932 від 21 грудня 2017 року про відмову в призначенні пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до ч. 1 ст. 14 Закону України "Про пенсійне забезпечення", у зв'язку з не зарахуванням до пільгового стажу періодів роботи, зобов'язання Волноваське об'єднане Управління Пенсійного фонду України Донецької області зарахувати до пільгового стажу роботи, що дає право на призначення пенсії на пільгових умовах відповідно до ст. 14 Закону України "Про пенсійне забезпечення", періоди роботи в пільгових умовах на ДП "Шахтоуправління "Південнодонбаське № 1" з 16.12.1991 року по 02.08.1992 року та в Оперативному воєнізованому гірничорятувальному загоні з 29.08.1997 року по 31.12.2003 року, зобов'язання Волноваське об'єднане Управління Пенсійного фонду України Донецької області повторно розглянути заяву про призначення пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до ст. 14 Закону України "Про пенсійне забезпечення" від 15.12.2017 року № 1932 з урахуванням пільгового стажу роботи на ДП "Шахтоуправління "Південнодонбаське № 1" з 16.12.1991 року по 02.08.1992 року та в Оперативному воєнізованому гірничорятувальному загоні з 29.08.1997 року по 31.12.2003 року - задовольнити повністю.

Визнати протиправним та скасувати рішення Управління Пенсійного фонду України в м. Вугледар Донецької області № 1932 від 21 грудня 2017 року про відмову в призначенні пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до ч. 1 ст. 14 Закону України "Про пенсійне забезпечення", у зв'язку з не зарахуванням до пільгового стажу періодів роботи.

Зобов'язати Волноваське об'єднане Управління Пенсійного фонду України Донецької області зарахувати до пільгового стажу роботи, що дає право на призначення пенсії на пільгових умовах відповідно до ст. 14 Закону України "Про пенсійне забезпечення", періоди роботи в пільгових умовах на ДП "Шахтоуправління "Південнодонбаське № 1" з 16.12.1991 року по 02.08.1992 року та в Оперативному воєнізованому гірничорятувальному загоні з 29.08.1997 року по 31.12.2003 року.

Зобов'язати Волноваське об'єднане Управління Пенсійного фонду України Донецької області повторно розглянути заяву про призначення пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до ст. 14 Закону України "Про пенсійне забезпечення" від 15.12.2017 року № 1932 з урахуванням пільгового стажу роботи на ДП "Шахтоуправління "Південнодонбаське № 1" з 16.12.1991 року по 02.08.1992 року та в Оперативному воєнізованому гірничорятувальному загоні з 29.08.1997 року по 31.12.2003 року.

Стягнути на користь ОСОБА_1 (ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, адреса реєстрації: 85670, АДРЕСА_1) за рахунок бюджетних асигнувань Волноваського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області (85700, Донецька область, м. Волноваха, вул. Обручева, буд. 17, код ЄДРПОУ 42169496) судовий збір в розмірі 704 (сімсот чотири) гривні 80 копійок.

Повний текст постанови складено та підписано 27 липня 2018 року.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Рішення може бути оскаржена сторонами в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Відповідно до п.п. 15-5 п. 15 розділу VII Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу. У разі порушення порядку подання апеляційної чи касаційної скарги відповідний суд повертає таку скаргу без розгляду.

Суддя Олішевська В.В.