Справа № 464/4194/18
пр.№ 2-а/464/171/18
У Х В А Л А
27 липня 2018 року суддя Сихівського районного суду м. Львова Чорна С.З., розглянувши матеріали позовної заяви громадської організації «Наше ідеальне місто» до Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у м.Львові про визнання протиправною та скасування постанови про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності,
в с т а н о в и в:
Позивач громадська організація «Наше ідеальне місто» 25.07.2018 звернувся до Сихівського районного суду м.Львова із адміністративним позовом, в якому просить визнати протиправною та скасувати постанову №006-вих-335/18 про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності від 29.01.2018 р.
Відповідно до вимог ст. 171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з’ясовує, зокрема, чи належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності.
Питання адміністративної юрисдикції врегульовано главою 2 КАС України.
Так, відповідно до ч. 1 ст. 19 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах, зокрема спорах фізичних чи юридичних осіб із суб’єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження.
Окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених ч. 1 ст. 20 КАС України, якою визначено підсудність справ місцевим загальним судам як адміністративним судам, а саме: 1. Місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні: 1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності; 2) адміністративні справи, пов'язані з виборчим процесом чи процесом референдуму; 3) адміністративні справи, пов'язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України; 4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті. Окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.
Як вбачається із змісту адміністративного позову, позивач звернувся до суду з позовом, в якому оскаржує постанову Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у м.Львові про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності.
Таким чином, позивач був притягнутий до відповідальності за правопорушення у сфері містобудівної діяльності і до нього застосовано санкції на підставі Закону України «Про відповідальність за правопорушення містобудівної діяльності», а не в порядку провадження у справі про адміністративні правопорушення.
Правопорушення у сфері містобудівної діяльності не є адміністративним правопорушенням, а відповідальність на підставі Закону України «Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності» не є адміністративним стягненням, оскільки являється адміністративно-господарською санкцією, за приписами ч. 1 ст. 20 КАС України, не підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам, тому пред’явлений позов підлягає розгляду окружним адміністративним судом.
Згідно із п. 2 ч. 1 ст. 29 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Відповідно до ч. 1 ст. 30 КАС України спори між адміністративними судами щодо підсудності не допускаються.
З огляду на викладене, суд приходить до висновку про необхідність направлення справи за підсудністю до Львівського окружного адміністративного суду, оскільки позов поданий до Сихівського районного суду м. Львова з порушенням правил предметної підсудності.
Керуючись ст.ст.25, 29-30, 171, 241-243, 248, 256, 294, 295 КАС України,
п о с т а н о в и в:
Передати адміністративну справу №464/4194/18 за позовом громадської організації «Наше ідеальне місто» до Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у м.Львові про визнання протиправною та скасування постанови про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності за підсудністю до Львівського окружного адміністративного суду (м. Львів, вул. Чоловського, 2).
Передача адміністративної справи з одного суду до іншого на підставі відповідної ухвали, яка підлягає оскарженню, здійснюється не пізніше наступного дня після закінчення строку на оскарження такої ухвали, а в разі подання апеляційної скарги – після залишення її без задоволення.
Ухвала може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги через Сихівський районний суд м.Львова протягом п’ятнадцяти днів з дня її складення.
Суддя Чорна С.З.