ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
02 липня 2018 року о/об 09 год. 55 хв.
Справа № 808/2111/18
м.Запоріжжя
Запорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Прасова О.О. при секретарі Гудименко Я.А., розглянувши у місті Запоріжжі за правилами спрощеного провадження адміністративну справу
за позовом Головного управління ДФС у Запорізькій області (69107, м.Запоріжжя, пр.Соборний, буд.166; код ЄДРПОУ 39396146)
до Товариства з обмеженою відповідальністю «Монашинські сири» (69002, м.Запоріжжя, вул.Українська, буд.52; код ЄДРПОУ 36788894)
про стягнення коштів за податковим боргом,
ВСТАНОВИВ:
До Запорізького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Головного управління ДФС у Запорізькій області (надалі – позивач, ГУ ДФС у Запорізькій області) до Товариства з обмеженою відповідальністю «Монашинські сири» (надалі – відповідач, ТОВ «Монашинські сири») про стягнення коштів за податковим боргом у сумі 6944423 грн. 86 коп.
Позивач у позові зазначив, що за ТОВ «Монашинські сири» обліковується податковий борг у сумі: 1378893,73 грн. – з податку на додану вартість, 2481704,83 грн. – з податку на прибуток підприємства, 1125968,66 грн. – зі штрафних санкцій за порушення законодавства про патентування тощо, 1957856,64 грн. – зі сплати військового збору, який виник із сум узгоджених податкових зобов’язань, як самостійно визначених відповідачем, так і нарахованих контролюючим органом, пені.
Позивач підтримав позовні вимоги.
Відповідач про день, час та місце судового засідання повідомлений належним чином. Відзив на позовну заяву відповідачем до суду не надано.
Розглянувши наявні матеріали та фактичні обставини справи, дослідивши і оцінивши надані докази в їх сукупності, суд з’ясував наступне.
1. Заборгованість відповідача з податку на додану вартість виникла у результаті несплати узгодженої суми грошового зобов'язання, визначеного ТОВ «Монашинські сири» самостійно у поданій до контролюючого органу податковій звітності (за Податковою декларацією з податку на додану вартість: №9196023816 від 18.10.2016 у сумі 18543,00 грн.; №9220818943 від 17.11.2016 у сумі 23268,00 грн.; №9245600723 від 19.12.2016 у сумі 24661,00 грн.; №9268289444 від 26.01.2017 у сумі 23436,00 грн.; №9023442172 від 18.02.2017 у сумі 6534,00 грн., за Уточнюючим розрахунком податкових зобов’язань з податку на додану вартість у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок: №9066886733 від 10.04.2017 у сумі 85,00 грн.; №9066886733 від 10.04.2017 у сумі 03,00 грн.).
Також, 26.07.2016 на підставі Акту перевірки №21172/6/99-99-11-01-01-25 від 29.09.2016 ГУ ДФС у Рівненській області винесено податкове повідомлення-рішення №0002151401, яким відповідачу нараховано грошове зобов'язання з податку на додану вартість у сумі 284400 грн., у тому числі: 227520,00 грн. - за основним платежем; 56880,00 грн. - за штрафною (фінансовою) санкцією.
08.11.2016 на підставі Акту перевірки №250/14-00/36788894 від 21.10.2016 ГУ ДФС у Рівненській області винесено податкове повідомлення-рішення №0003721401, яким відповідачу нараховано грошове зобов'язання з податку на додану вартість у сумі 888000,00 грн., у тому числі: 592000,00 грн. - за податковим зобов’язанням; 296000,00 грн. - за штрафною (фінансовою) санкцією.
Оскільки відповідачем не подано до суду доказів скасування податкових повідомлень-рішень №0002151401 від 26.07.2016, №0003721401 від 08.11.2016, то вказані у них суми грошових зобов’язань відповідно до п.57.3 ст.57 Податкового кодексу України є узгодженими і підлягають сплаті.
Відповідно до п.129.1 ст.129 Податкового кодексу України відповідачу нараховано пеню у сумі 206461 грн. 43 коп.
2. Заборгованість відповідача з податку на прибуток підприємства виникла у результаті несплати узгодженої суми грошового зобов'язання, визначеного ТОВ «Монашинські сири» самостійно у поданій до контролюючого органу податковій звітності (за Податковою декларацією з податку на прибуток підприємства: №9270625496 від 01.03.2017 у сумі 1762,00 грн.; №9084272542 від 10.05.2017 у сумі 2794,00 грн.).
Також, 08.11.2016 на підставі Акту перевірки №250/14-00/36788894 від 21.10.2016 ГУ ДФС у Рівненській області винесено податкове повідомлення-рішення №0003711401, яким відповідачу нараховано грошове зобов'язання з податку на прибуток підприємства у сумі 2249852,00 грн., у тому числі: 1768469,00 грн. - за податковим зобов’язанням; 481383,00 грн. - за штрафною (фінансовою) санкцією.
09.08.2017 на підставі Акту перевірки №724/05-99-12-03/05-14/36788894 від 07.06.2017 ГУ ДФС у Запорізькій області винесено податкове повідомлення-рішення №0014181201, яким до відповідача застосовані штрафні (фінансові) санкції з податку на прибуток підприємства у сумі 170,00 грн.
Оскільки відповідачем не подано до суду доказів скасування податкових повідомлень-рішень №0003711401 від 08.11.2016, №0014181201 від 09.08.2017, то вказані у них суми грошових зобов’язань відповідно до п.57.3 ст.57 Податкового кодексу України є узгодженими і підлягають сплаті.
Відповідно до п.129.1 ст.129 Податкового кодексу України відповідачу нараховано пеню у сумі 239885 грн. 23 коп.
3. Заборгованість відповідача по штрафним санкції за порушення законодавства про патентування тощо виникла у результаті несплати узгодженої суми грошового зобов'язання, визначеного ГУ ДФС у Рівненській області 08.11.2016 на підставі Акту перевірки №250/14-00/36788894 від 21.10.2016 за податковим повідомленням-рішенням №0003731404, яким до відповідача застосовано штрафні (фінансові) санкції за порушення строку розрахунку у сфері зовнішньоекономічної діяльності у сумі 1125968,66 грн.
Оскільки відповідачем не подано до суду доказів скасування податкового повідомлення-рішення №0003731404 від 08.11.2016, то вказане у ньому зобов’язання відповідно до п.57.3 ст.57 Податкового кодексу України є узгодженим і підлягає сплаті.
4. Заборгованість відповідача з військового збору виник у результаті несплати узгодженої суми грошового зобов'язання, визначеного ГУ ДФС у Рівненській області 08.11.2016 на підставі Акту перевірки №250/14-00/36788894 від 21.10.2016 за податковим повідомленням-рішенням №0001551302, яким відповідачу нараховано грошове зобов'язання у сумі 140090,87 грн., у тому числі: 67558,12 грн. - за податковим зобов’язанням; 48091,88 грн. - за штрафною (фінансовою) санкцією; 24440,87 грн. - пеня.
Оскільки відповідачем не подано до суду доказів скасування податкового повідомлення-рішення №0001551302 від 08.11.2016, то вказані у ньому зобов’язання відповідно до п.57.3 ст.57 Податкового кодексу України є узгодженими і підлягають сплаті.
Також, відповідачу поновлено заборгованість за минулі роки.
Доказів щодо оскарження дій позивача з поновлення такої заборгованості відповідач до суду не надав.
Податковий контроль – це система заходів, що вживаються контролюючими органами та координуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, з метою контролю правильності нарахування, повноти і своєчасності сплати податків і зборів, а також дотримання законодавства з питань регулювання обігу готівки, проведення розрахункових та касових операцій, патентування, ліцензування та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи (п.61.1 ст.61 Податкового кодексу України).
За приписами пп.62.1.1-62.1.2 п.62.1 ст.62 Податкового кодексу України податковий контроль здійснюється шляхом: ведення обліку платників податків; інформаційно-аналітичного забезпечення діяльності контролюючих органів.
Як передбачено п.1 Розділу І «Порядку ведення органами Державної фіскальної служби України оперативного обліку податків і зборів, митних та інших платежів до бюджетів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», затвердженого 07.04.2016 наказом Міністерства фінансів України №422, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 20.05.2016 за №751/28881 (надалі – «Порядок ведення органами Державної фіскальної служби України оперативного обліку податків і зборів, митних та інших платежів до бюджетів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування»), цей Порядок визначає організацію діяльності з ведення органами Державної фіскальної служби України оперативного обліку податків і зборів, митних та інших платежів до бюджетів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок).
Згідно з п.2 Розділу І «Порядку ведення органами Державної фіскальної служби України оперативного обліку податків і зборів, митних та інших платежів до бюджетів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» терміни в цьому Порядку вживаються в таких значеннях: інтегрована картка платника (далі - ІКП) – форма оперативного обліку податків, зборів, митних платежів до бюджетів та єдиного внеску, що ведеться за кожним видом платежу та включає перелік показників підсистем інформаційної системи органів ДФС, які характеризують стан розрахунків платника з бюджетами та цільовими фондами.
Відповідно до п.1 Глави 1 Розділу ІІ «Порядку ведення органами Державної фіскальної служби України оперативного обліку податків і зборів, митних та інших платежів до бюджетів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» зазначено, що з метою обліку нарахованих і сплачених сум податків, зборів, митних та інших платежів до бюджетів, єдиного внеску органами ДФС відкриваються ІКП за кожним платником та кожним видом платежу, які повинні сплачуватися такими платниками. ІКП містить інформацію про облікові операції та облікові показники, які характеризують стан розрахунків платника податків з бюджетами та цільовими фондами за відповідним видом платежу.
Позивачем в обґрунтування позовних вимог надано інтегровані картки ТОВ «Монашинські сири» згідно з якими за відповідачем обліковується податковий борг: 1378893,73 грн. – з податку на додану вартість; 2481704,83 грн. – з податку на прибуток підприємства, 1125968,66 грн. – зі штрафних санкцій за порушення законодавства про патентування тощо, 1957856,64 грн. – зі сплати військового збору.
Даних про розстрочення (відстрочення) вказаних узгоджених грошових зобов’язань, надміру та/або помилково сплачені кошти досліджені інтегровані картки – не містять.
Відповідачем не надано до суду будь-яких доказів про сплату вказаного податкового боргу.
Отже, позивачем доведено заборгованість ТОВ «Монашинські сири» у сумі 6944423 грн. 86 коп.
При вирішенні спору по суті судом прийнято до уваги приписи пп.14.1.153, пп.14.1.175 п.14.1 ст.14, п.59.1 ст.59 Податкового кодексу України.
Судом досліджено наданий позивачем корінець податкової вимоги форми «Ю» №11314-17 від 26.10.2016.
Згідно з п.95.1 ст.95 Податкового кодексу України контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності – шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Відповідно до п.95.3 ст.95 Податкового кодексу України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, та з рахунків платників податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини. Контролюючий орган звертається до суду щодо надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі. Рішення суду щодо надання вказаного дозволу є підставою для прийняття контролюючим органом рішення про погашення усієї суми податкового боргу.
Як зазначено у п.95.4 ст.95 Податкового кодексу України, контролюючий орган на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків. Стягнення готівкових коштів здійснюється у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
У ст.19 Конституції України зазначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості (ч.1 ст.9 КАС України).
Враховуючи вище викладене, судом з’ясовано, що відповідач на час судового засідання має податковий борг (1378893,73 грн. – з податку на додану вартість, 2481704,83 грн. – з податку на прибуток підприємства, 1125968,66 грн. – зі штрафних санкцій за порушення законодавства про патентування тощо, 1957856,64 грн. – зі сплати військового збору), який у добровільному порядку – не погашений. У зв’язку з цим, суд приходить до висновку, що вказана сума заборгованості повинна бути стягнута з ТОВ «Монашинські сири» у порядку та спосіб, встановлений ст.95 Податкового кодексу України.
Судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов’язаних з розглядом справи (ч.1 ст.132 КАС України).
Суд вирішує питання щодо судових витрат у рішенні, постанові або ухвалі (ч.1 ст.143 КАС України).
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.9, 77, 132, 143, 243-246 КАС України, суд, –
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити.
Стягнути з рахунків Товариства з обмеженою відповідальністю «Монашинські сири» (69002, м.Запоріжжя, вул.Українська, буд.52; код ЄДРПОУ 36788894) у банках, обслуговуючих даного платника податків, а також за рахунок готівки, що належить цьому платнику податків, податковий борг:
- з податку на додану вартість у сумі 1378893 грн. 73 коп. на користь бюджету (р/р31112029700003, отримувач – УК у Олександрівському районі м.Запоріжжя, код платежу 14060100, код одержувача в ГУ ДКСУ у Запорізькій області 38025440, МФО 813015);
- з податку на прибуток підприємства у сумі 2481704 грн. 83 коп. на користь бюджету (р/р31117002700003, отримувач – УК у Олександрівському районі м.Запоріжжя, код платежу 11021000, код одержувача в ГУ ДКСУ у Запорізькій області 38025440, МФО 813015);
- з штрафних санкцій за порушення законодавства про патентування тощо у сумі 1125968 грн. 66 коп. на користь бюджету (р/р31112104700003, отримувач – УК у Олександрівському районі м.Запоріжжя, код платежу 21080900, код одержувача в ГУ ДКСУ у Запорізькій області 38025440, МФО 813015);
- зі сплати військового збору у сумі 1957856 грн. 64 коп. на користь бюджету (р/р31112063700003, отримувач – УК у Олександрівському районі м.Запоріжжя, код платежу 11011000, код одержувача в ГУ ДКСУ у Запорізькій області 38025440, МФО 813015).
У стягненні з відповідача на користь позивача суми сплаченого судового збору за подання адміністративного позову до суду – відмовити.
Рішення суду першої інстанції набирає законної сили у строк та порядок визначений ст.255 КАС України.
Рішення суду першої інстанції оскаржується у строк та порядок встановлений ст.ст.292, 295, 297 КАС України.
Повний текст судового рішення складено 02.07.2018.
Суддя О.О. Прасов