
Справа № 645/919/18
Провадження № 2/645/1091/18
З А О Ч Н Е Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
16 липня 2018 року м. Харків
Фрунзенський районний суд м. Харкова у складі:
головуючого - судді Ульяніч І.В.
секретар судового засідання - Савченко В.Ю.,
за участю представника позивача - ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду в місті Харкові цивільну справу за позовом ОСОБА_2 міської ради до ОСОБА_3 про внесення змін до договору оренди землі,
в с т а н о в и в:
Позивач ОСОБА_2 міська рада звернулась до суду з позовом до ОСОБА_3 про внесення змін до договору оренди землі. В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що на підставі рішення ОСОБА_2 міської ради № 170/05 від 28.09.2005 року «Про надання юридичним та фізичним особам земельних ділянок для будівництва (реконструкції) та подальшої експлуатації об’єктів» ОСОБА_2 міською радою укладено договір оренди землі із відповідачем від 22.11.2006 року № 840667100114, термін дії якого до 01.12.2030 року на об’єкт оренди – земельну ділянку за адресою: м. Харків, пр. М.Жукова, 3, загальною площею 0,0087 га , кадастровий номер 6310138500:07:003:0046, для комерційного використання. Розмір нормативної грошової оцінки ділянки був зазначений – 26 701 грн., розмір орендної плати в місяць – 115,77 грн., на рік орендна плата – 1 389,24 грн.
Відповідно до п. 288.5 ст. 288 Податкового кодексу України розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу: не може бути меншою за розмір земельного податку, встановленого для відповідної категорії земельних ділянок на відповідній території (п. п. 288.5.1, п. 288.5 ст. 288) та не може перевищувати 12 відсотків нормативної грошової оцінки (п. п. 288.5.2 п. 288.5 ст. 288)
Пунктом 289.1 ст. 289 Податкового кодексу України передбачено, що для визначення розміру податку та орендної плати використовується нормативна грошова оцінка земельних ділянок.
Згідно зі ст. 13 Закону України «Про оцінку земель» нормативна грошова оцінка земельних ділянок проводиться у разі визначення розміру орендної плати на земельні ділянки державної та комунальної власності.
Згідно із ст. 15 цього Закону підставою для проведення оцінки земель (бонітування ґрунтів, економічної оцінки земель та нормативної грошової оцінки земельних ділянок) є рішення органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування.
Відповідно до ст. 18 Закону встановлено, що нормативна грошова оцінка земельних ділянок проводиться у межах населених пунктів незалежно від їх цільового призначення - не рідше ніж один раз на 5-7 років.
Рішенням ОСОБА_2 міської ради від 03.07.2013р. №1209/13 затверджено технічну документацію з нормативної грошової оцінки земель міста Харкова станом на 01.01.2013 року.
Згідно п. 1.1. вказаного рішення затверджено базову вартість одного квадратного метра земель міста Харкова у сумі 291,18 грн., яка отримана на підставі витрат на освоєння і облаштування території міста станом на 01.01.2013 та підлягає в подальшому індексації в порядку, встановленому законодавством України.
Пунктом 2 рішення встановлено, що це рішення вводиться в дію з моменту оприлюднення в установленому порядку, а нормативна грошова оцінка земель міста Харкова станом на 01.01.2013 р. застосовується з 01 січня 2014 року.
Попередня вартість 1 кв. м землі у місті Харкові була визначена станом на 01.01.2007 р. на підставі рішення ОСОБА_2 міської ради від 25.12.2007 р. №335/07 «Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель м. Харкова станом на 01.01.2007 року», рішення ОСОБА_2 міської ради від 27.02.2008 року № 42/08 «Про затвердження «Положення про впровадження нормативної грошової оцінки земель м. Харкова станом на 01.01.2007 року» та була введена в дію з 01.03.2008 року.
Рішенням ОСОБА_2 міської ради від 25.09.2013 р. № 1269/13 «Про затвердження «Порядку впровадження нормативної грошової оцінки земель міста Харкова станом на 01.01.2013»» встановлено (п. 2, п. 3), що плата за землю на підставі даних «Технічної документації з нормативної грошової оцінки земель міста Харкова станом на 01.01.2013» вводиться в дію з 01.01.2014. Зміни до договорів оренди землі, пов’язані зі зміною розміру орендної плати, оформлюються додатковою угодою до договору оренди землі згідно з Порядком оформлення договорів оренди землі у місті Харкові.
Рішенням 19 сесії ОСОБА_2 міської ради 5 скликання від 27.02.2008 року № 41/08 «Про затвердження Положення про порядок визначення розміру орендної плати, плати за суперфіцій, земельний сервітут при наданні земельних ділянок у платне користування в місті Харкові» визначено порядок розрахунку розміру орендної плати за земельні ділянки комунальної власності м. Харкова та встановлені ставки річної орендної плати, які необхідно застосовувати при розрахунку розміру орендної плати при укладанні договорів оренди землі та внесені до них змін.
Відповідно до статті 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Внаслідок зміни розміру нормативної грошової оцінки земель м. Харкова, яку введено в дію з 01 січня 2014, змінився також і розмір орендної плати за користування землею на території м. Харкова, а тому плата за землю у вигляді орендної плати повинна бути змінена і сплачуватись з 1 січня 2014 року, тобто з дати введення в дію нормативно грошової оцінки земельної ділянки на підставі рішення ОСОБА_2 міської ради від 25.09.2013 р. № 1269/13 «Про затвердження «Порядку впровадження нормативної грошової оцінки земель міста Харкова станом на 01.01.2013».
Позивач зазначає, що згідно ст. 288, 289 Податкового кодексу України договір оренди землі, реєстраційний №840667100114 від 22.11.2006 року, укладений між ОСОБА_2 міською радою та ОСОБА_3 необхідно вважати зміненим з 1 січня 2014, що дасть можливість відповідачу дотриматись вимоги ст. 67 Конституції України, та сплатити податок в повному обсязі.
Згідно зі ст. 144 Конституції України та ст. 73 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» рішення органів місцевого самоврядування в межах повноважень, визначених законом є обов'язковими до виконання на відповідній території.
Згідно із п. 2.1п.2.2. Порядку впровадження нормативної грошової оцінки земель міста Харкова станом на 01.01.2013 року, затвердженого рішенням ОСОБА_2 міської ради від 25.09.2013 року № 1269/13, Департамент земельних відносин на підставі п. 4 ст. 33 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» є власником програмного комплексу «Нормативна грошова оцінка земель міста Харкова станом на 01.01.2013», здійснює загальну координацію робіт з визначення орендної плати за землю в місті Харкові згідно з рішенням 25 сесії ОСОБА_2 міської ради 6 скликання від 03.07.2013 № 1209/13 «Про затвердження «Технічної документації з нормативної грошової оцінки земель міста Харкова станом на 01.01.2013», здійснює розрахунки розміру орендної плати на землю та безпосереднє виконання робіт з укладання договорів оренди землі та додаткових угод до них, веде моніторинг виконання умов договорів оренди землі.
Управління Держземагентства у м. Харкові Харківської області надає інформацію про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки у формі витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки згідно з чинним законодавством.
Відповідно до п. 3.1., п. 3.2. зазначеного Порядку зміна нормативної грошової оцінки земель є підставою для внесення змін до договору оренди землі. Зміни до договору оренди землі оформлюються додатковою угодою. Підготовка додаткової угоди здійснюється Департаментом земельних відносин відповідно до Порядку укладання договорів оренди землі у м. Харкові.
На підставі вищевказаних положень рішень ОСОБА_2 міської ради Департаментом земельних відносин ОСОБА_2 міської ради було: одержано витяг від 14.11.2013 року № 224 з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки; виконано розрахунок розміру орендної плати за земельну ділянку комунальної власності від 14.01.2014 року № 1487/14 станом на 01.01.2013 року.
На підставі вказаних документів Департаментом підготовлено проект додаткової угоди до договору оренди землі, який разом із листом-пропозицією від 31.01.2014 року, рекомендованим поштовим відправленням направлено на адресу відповідача з пропозицією підписати та у 20-ти денний термін направити до Департаменту для забезпечення державної реєстрації згідно з вимогами чинного законодавства. Одержання вказаного листа відповідачем підтверджується копією відповідного поштового відправлення, що додано до матеріалів справи.
Різниця в розмірі орендної плати на рік, що підлягає сплаті ОСОБА_2 міській раді за користування зазначеною земельною ділянкою, згідно із визначеним у договорі розміром орендної плати та даних розрахунку розміру орендної плати згідно із нормативною грошовою оцінкою землі, що введена в дію з 01.01.2014 року, становить 11 409,78 грн.
Таким чином, ухилення орендаря від підписання додаткової угоди до договору оренди землі завдасть значних збитків територіальній громаді міста Харкова у вигляді неодержаного доходу за користування земельною ділянкою комунальної власності.
Постановою КМУ від 22.11.2017 № 890 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» внесені зміни до пунктів 11, 13, 14, 21, 29, 31, 39, 43 Типового договору оренди землі, а також доповнено Типовий договір оренди землі окремими виносками стосовно земельних ділянок сільськогосподарського призначення.
Зазначена постанова КМУ була прийнята з метою забезпечення своєчасного надходження до місцевих та державного бюджетів платежів з плати за землю у формі орендної плати, посилення відповідальності орендарів земельних ділянок за такі платежі та збереження якості ґрунтового покриву та інших корисних властивостей орендованої земельної ділянки, забезпечення родючості ґрунтів земель сільськогосподарського призначення.
Зміни, які внесені до пунктів 11, 13, 29, 31, 39, 43 стосуються земельних ділянок, набутих за результатами земельних торгів та земельних ділянок сільськогосподарського призначення. Зміни, які внесені до пунктів 14 та 21 стосуються усіх земель.
Згідно з постановою КМУ від 22.11.2017 № 890 до пунктів 14 та 21 Типового договору оренди землі внесені такі зміни:
- Пункт 14 Типового договору оренди землі викладено у такій редакції: «14. У разі невнесення орендної плати у строки, визначені цим договором: у 10-денний строк сплачується штраф у розмірі 100 відсотків річної орендної плати, встановленої цим договором; стягується пеня у розмірі___відсотків несплаченої суми за кожний день прострочення.»;
- пункт 21 доповнено абзацом такого змісту: «У разі погіршення якості ґрунтового покриву та інших корисних властивостей орендованої земельної ділянки (орендованих земельних ділянок) або приведення її (їх) у непридатний для використання за цільовим призначенням стан збитки, що підлягають відшкодуванню, визначаються відповідно до Порядку визначення та відшкодування збитків власникам землі та землекористувачам, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19 квітня 1993 № 284.».
Додаткова угода до Договору, яка була направлена відповідачеві, передбачала внесення змін до п.п. 2, 5, 9 Договору щодо кадастрового номеру земельної ділянки (п. 2 Договору), нової нормативної грошової оцінки земельної ділянки (п. 5 Договору) та нового розміру орендної плати (п. 9 договору). Зміни, які внесені до Типового договору оренди землі постановою КМУ від 22.11.2017 № 890, зазначеною додатковою угодою не передбачені.
Виходячи із положень статті 117 Конституції України, ст. 630 ЦК України, ст.ст. 179, 184 ГК України та ст. 14 Закону України «Про оренду землі», при оформлені договорів оренди землі та внесені до них змін на земельні ділянки комунальної власності застосування Типового договору оренди землі, затвердженого постановою КМУ від 03.03.2004 № 220 (зі змінами), є обов’язковим.
Договір оренди землі, який є предметом цього позову, стосується земельної ділянки несільськогосподарського призначення, право оренди на яку набуто в загальному порядку, без проведення земельних торгів, а тому зміни до нього, окрім зазначення кадастрового номеру земельної ділянки (п. 2 Договору), нової нормативної грошової оцінки земельної ділянки (п. 5 Договору) та нового розміру орендної плати (п. 9 договору), повинні бути внесені на підставі судового рішення, також з урахуванням змін внесених постановою КМУ від 22.11.2017 №890 до п.п. 14 та 21 Типового договору оренди землі, застосування якого є обов’язковим.
Позивач також зазначає, що незважаючи на те, що зміни до п. 14 та 21 Договору не передбачені додатковою угодою, яка була надіслана відповідачеві, внесення змін до цих пунктів судом відповідатиме верховенству права щодо застосування постанови КМУ від 22.11.2016 №890 як правового акту, прийнятого відповідним органом на підставі, в межах повноважень та у спосіб, встановлені Конституцією та Закону України «Про оренду землі» (ст. 10, 263 ЦПК України), захисту прав та інтересів держави, в особі ОСОБА_2 міської ради у спосіб, визначений Цивільним та Господарським кодексами України, Законом України «Про оренду землі» щодо застосування Типового договору оренди землі, затвердженого постановою КМУ (ст. 5 ЦПК України).
В судовому засіданні представник позивача ОСОБА_1 позовні вимоги підтримав, просив задовольнити в повному обсязі, посилаючись на обставини викладені в позовній заяві, проти винесення заочного рішення не заперечував.
Відповідач ОСОБА_3 в судове засідання не з’явилася, про час, місце та дату слухання справи була повідомлена належним чином, причини неявки суду не повідомила.
З огляду на положення ст. 280 ЦПК України, судом, за згодою представника позивача, проведено заочний розгляд справи.
Суд, вислухавши в судовому засіданні представника позивача, дослідивши надані докази у їх сукупності, вважає позовну заяву такою, що підлягає задоволенню частково з наступних підстав.
Відповідно до статті 144 Конституції України органи місцевого самоврядування в межах повноважень, визначених законом, приймають рішення, які є обов’язковими до виконання на відповідній території.
Згідно з пунктами 34, 35 частини першої статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування» до виключної компетенції міської ради належить вирішення на пленарних засіданнях питань регулювання земельних відносин; затвердження відповідно до закону ставок земельного податку, розмірів плати за користування природними ресурсами, що є у власності відповідних територіальних громад.
Частиною першою статті 632 ЦК України визначено, що ціна в договорі встановлюється за домовленістю сторін. У випадках, встановлених законом, застосовуються ціни (тарифи, ставки тощо), які встановлюються або регулюються уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування.
Орендна плата за землю – це платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою згідно з договором оренди землі. Розмір, умови і строки внесення орендної плати за землю встановлюються за згодою сторін у договорі оренди, крім строків внесення орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, які встановлюються відповідно до Податкового кодексу України (частини перша, друга статті 21 Закону України «Про оренду землі»).
Відповідно до пункту 289.1 статті 289 ПК України для визначення розміру податку та орендної плати використовується нормативна грошова оцінка земельних ділянок.
Положеннями пункту 2 частини першої статті 13, частини першої статті 15 Закону України «Про оцінку земель» визначено, що нормативна грошова оцінка земельних ділянок проводиться у разі визначення розміру орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності. Підставою для проведення оцінки земель (бонітування ґрунтів, економічної оцінки земель та нормативної грошової оцінки земельних ділянок) є рішення органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування.
Таким чином нормативна грошова оцінка земель є основою для визначення розміру орендної плати, а зміна нормативної грошової оцінки земельної ділянки є підставою для перегляду розміру орендної плати.
В судовому засіданні встановлено, що 22.11.2006 року сторони уклали договір оренди землі за адресою: м.Харків, пр. Маршала Жукова, 3, загальною площею 0,0087 га, кадастровий номер 6310138500:07:003:0046, для будівництва прибудови, окремого входу з реконструкцією нежитлових приміщень (колишня кв. №2) під аптеку (але не пізніше прийняття об’єкту до експлуатації) та для подальшої експлуатації цього об’єкту з терміном дії до 01.12.2030 року. Розмір нормативної грошової оцінки ділянки становив – 26 701 грн., розмір орендної плати в місяць за земельну ділянку становить: на період будівництва згідно з довідкою № 1132/06 від 13.02.2006 року на 2006 рік – 72,37 грн., з 2007 року – 136,54 грн.; на період експлуатації згідно з довідкою № 1133/06 від 13.02.2006 року з 01.12.2007 року – 115,77 грн.; на рік орендна плата – 1 389,24 грн., що підтверджується копією договору оренди земельної ділянки та актом приймання-передачі земельної ділянки (а.с. 1-3, 6).
Рішенням ОСОБА_2 міської ради від 03.07.2013 року № 1209/13 затверджено технічну документацію з нормативної грошової оцінки земель міста Харкова станом на 01.01.2013 рік.
Згідно п. 1.1. вказаного рішення затверджено базову вартість одного квадратного метра земель міста Харкова у сумі 291,18 грн., яка отримана на підставі витрат на освоєння і облаштування території міста станом на 01.01.2013 та підлягає в подальшому індексації в порядку, встановленому законодавством України.
Пунктом 2 рішення встановлено, що це рішення вводиться в дію з моменту оприлюднення в установленому порядку, а нормативна грошова оцінка земель міста Харкова станом на 01.01.2013 р. застосовується з 01 січня 2014 року.
Відповідно до Рішення ОСОБА_2 міської ради від 25.09.2013 року №1269/13 «Про затвердження «Порядку впровадження нормативної грошової оцінки земель міста Харкова станом на 01.01.2013 року» встановлено, що плата за землю на підставі даних «Технічної документації з нормативно грошової оцінки земель міста Харкова станом на 01.01.2013 року» вводиться в дію з 01.01.2014 року. Зміни до договору оренди землі, пов’язані зі зміною розміру орендної плати, оформлюються додатковою угодою до договору оренди згідно з Порядком оформлення договорів оренди землі у м. Харкові.
Згідно Порядку впровадження нормативної грошової оцінки земель м. Харкова станом на 01.01.2013 року, що є Додатком до зазначеного рішення, п. 3.1. передбачено - зміна нормативної грошової оцінки земель є підставою для внесення змін до договору оренди землі.
Згідно з пунктом 13 Договору оренди землі розмір орендної плати переглядається у разі: а) зміни умов господарювання, передбачених договором; б) зміни розмірів земельного податку, підвищення цін, тарифів; в) внаслідок інфляції щорічно; г) погіршення стану орендованої земельної ділянки не з вини орендаря, що підтверджено документами; д) в інших випадках, передбачених законом.
Згідно розділу договору оренди земельної ділянки «Зміна умов договору і припинення його дії» зазначено в п. 36, що зміна умов договору здійснюється у письмовій формі за взаємною згодою сторін. У разі не досягнення згоди щодо зміни умов договору, спір розв’язується у судовому порядку.
Згідно листів-пропозицій від 31.01.2014 року № 209/0/30/14 та 03.02.2014 року № 231/0/30-14 на адресу відповідача були надіслані пропозиції про зміну договору оренди земельної ділянки та про державну реєстрацію договору оренди земельної ділянки та додаткової угоди до договору оренди земельної ділянки.
Згідно розрахунку розміру орендної плати на земельну ділянку комунальної власності, грошова оцінка якої проведена станом на 01.01.2013 року № 1487/14, встановлена грошова оцінка земельної ділянки - 228554 грн., розмір орендної плати в рік – 12799,02 грн., розмір орендної плати в місяць – 1066,59 грн. Різниця між раніше встановленою платою за землю та новою платою складає 11409,78 грн. на рік.
Згідно зі ст. 3 Закону України «Про оренду землі» об’єктами оренди є земельні ділянки, що перебувають у власності громадян, юридичних осіб, комунальній або державній власності.
Згідно ст. 15 Закону України «Про оренду землі» однією із істотних умов договору оренди землі є орендна плата із зазначенням її розміру, індексації, форм платежу, строків, порядку її внесення і перегляду та відповідальності за її несплату.
Відповідно до ст. 21 Закону України «Про оренду землі» орендна плата за землю - це платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою.
Згідно ст. 30 Закону України « Про оренду землі» зміна умов договору оренди землі здійснюється за взаємною згодою сторін. У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору оренди землі спір вирішується в судовому порядку.
Відповідно до ст.651, 652 ЦК України зміна або розірвання договору допускається лише за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або законом. Договір може бути змінено або розірвано за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у разі істотного порушення договору другою стороною та в інших випадках, встановлених договором або законом. Істотним є таке порушення стороною договору, коли внаслідок завданої цим шкоди друга сторона значною мірою позбавляється того, на що вона розраховувала при укладенні договору.
Статтею 632 ЦК України передбачено, що ціна в договорі встановлюється за домовленістю сторін. У випадках, встановлених законом, застосовуються ціни (тарифи, ставки тощо), які встановлюються або регулюються уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування.
Зміна ціни після укладення договору допускається лише у випадках і на умовах, встановлених договором або законом.
Відповідно до п.289.1 Податкового кодексу України для визначення розміру податку та орендної плати використовується нормативна грошова оцінка земельної ділянки. Згідно п. 274.1 Податкового кодексу України ставка податку за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено, встановлюється у розмірі 1 відсотка від нормативної грошової оцінки.
Установивши, що умовами договору оренди землі передбачено зміну розміру орендної плати за землю у випадку зміни розмірів земельного податку, підвищення цін, тарифів, що ОСОБА_2 міська рада Харківської області ухвалила рішення про збільшення нормативної грошової оцінки земельних ділянок, а відповідач ОСОБА_3 ухиляється від пов’язаної з цим пропозиції укладення додаткової угоди до договору оренди землі про збільшення розміру орендної плати, дія договору оренди не припинена, відповідач продовжує використовувати орендовану земельну ділянку, суд дійшов висновку про наявність підстав для внесення змін до договору оренди землі в частині визначення розміру нормативної грошової оцінки земельної ділянки та розміру орендної плати. Але суд не погоджується із вимогою позивача щодо визнання укладеною додаткової угоди до вказаного договору оренди з 01.01.2014 року у викладеній позивачем редакції, так як ст. 16 ЦК України не передбачає такої форми захисту цивільних прав та інтересів судом, як визнання договору про внесення змін до договору укладеним в певній редакції, тому позов підлягає частковому задоволенню.
Питання про розподіл судових витрат між сторонами суд вирішує відповідно до положень ст. 141 ЦПК України.
За частиною першою вищевказаної статті, судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.
Згідно платіжного доручення № 224 від 14.02.2018 року, № 52 від 18.01.2016 року, № 2188 від 03.11.2014 року, під час звернення до суду з позовом позивачем сплачено судовий збір в розмірі 1 762,00 грн., який підлягає стягненню з ОСОБА_3 на його користь.
На підставі викладеного, керуючись 10, 12, 13, 76, 81, 141, 247, 259, 263-265, 280-282, 284, 430 ЦПК України, суд -
в и р і ш и в:
Позовні вимоги ОСОБА_2 міської ради до ОСОБА_3 про внесення змін до договору оренди землі - задовольнити частково.
Змінити з 01.01.2014 року абзац перший пункту 5 договору оренди від 18.09.2006 року, укладеного між ОСОБА_2 міською радою та ОСОБА_3, і викласти його в такій редакції: Нормативна грошова оцінка земельної ділянки відповідно до витягу з технічної документації № 224 від 14.11.2013 року становить 228554 (двісті двадцять вісім тисяч п"ятсот п"ятдесят чотири) гривні; змінити з 01.01.2014 року абзац другий пункту 9 договору оренди від 18.09.2006 року, укладеного між ОСОБА_2 міською радою та ОСОБА_3, і викласти його в такій редакції: розмір орендної плати за замельну ділянку згідно з розрахунком № 1487/14 від 14.01.2014 року на рік становить 5,6 % від її нормативної грошової оцінки і складає 12799 (дванадцять тисяч сімсот дев"яносто дев"ять) гривень 02 копійки, або в місяць в розмірі 1066 (тисяча шістдесят шість) гривень 59 копійок.
Стягнути з ОСОБА_3, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1, на користь ОСОБА_2 міської ради судовий збір в розмірі 1 762 гривні 00 копійок.
Відповідачем протягом тридцяти днів з дня проголошення заочного рішення може бути подана письмова заява про перегляд заочного рішення, відповідно до вимог ст.ст. 284, 285 ЦПК України.
Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.
Позивачем апеляційна скарга на заочне рішення суду може бути подана в загальному порядку протягом тридцяти днів з дня його проголошення або з дня складення повного судового рішення у разі оголошення лише вступної та резолютивної частин судового рішення, а також у разі розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через Фрунзенський районний суд м. Харкова.
Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом зазначених вище строків не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.
Позивач: ОСОБА_2 міська рада, місцезнаходження: м. Харків, м-н. Конституції, 7, код ЄДРПОУ 04059243.
Представник позивача: ОСОБА_1, місцезнаходження: м. Харків, м-н. Конституції, 7,
Відповідач: ОСОБА_3, місце проживання: ІНФОРМАЦІЯ_1 Б, кв. 26, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1.
Повний текст заочного рішення виготовлений 20 липня 2018 року.
Суддя - І. В. Ульяніч