Постанова № 75540249, 26.07.2018, Центральний районний суд м. Миколаєва

Дата ухвалення
26.07.2018
Номер справи
490/4597/18
Номер документу
75540249
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 490/4597/18

н\п 3/490/2718/2018

Центральний районний суд м. Миколаєва

54020, м. Миколаїв, вул. Декабристів, 41/12, inbox@ct.mk.court.gov.ua

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 липня 2018 року суддя Центрального районного суду м. Миколаєва Подзігун Г.В., розглянувши протокол про вчинення

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянкою України, маючою вищу освіту, заміжньою, працюючою ФОП "Загорельська Світлана Анатоліївна", яка проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2/В,

адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 155-1 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ:

25.05.2018 року відносно ОСОБА_1 було складено протокол про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 155-1 КУпАП. Відповідно до вказаного протоколу, 17.05.2018 року о 12 год. 15 хв. ОСОБА_1, будучи фізичною особою-підприємцем, проводила розрахункову операцію з продажу годинника без застосування РРО на повну суму покупки, а також не роздрукувала та не видала відповідний розрахунковий документ, чим допустила порушення п. 1, 2 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг". За такого, ОСОБА_1 порушила вимоги ч. 1 ст. 155-1 КУпАП.

У судове засідання ОСОБА_1 не з’явилася, надала до суду заяву про розгляд справи за її відсутності, вину у вчиненому правопорушенні визнала, із обставинами, викладеними у протоколі про адміністративне правопорушення, погодилася, просила застосувати до неї найменш суворе покарання, оскільки вчинила правопорушення вперше.

Дослідивши матеріали справи, а також вищевказану заяву ОСОБА_1, суд приходить до наступного.

Відповідно до ст.9 КУпАП, під поняттям адміністративного правопорушення визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Частина 1 статті 155-1 КУпАП передбачає відповідальність за порушення встановленого законом порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.

Статтею 245 КУпАП передбачено, що завданням провадження у справах про адміністративне правопорушення є своєчасне, повне, всебічне з'ясування обставин по справі.

Згідно вимог ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Відповідно до ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

П.п. 1,2 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" передбачено те, що суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов’язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок .

Як слідує із протоколу про адміністративне правопорушення, 17.05.2018 року о 12 год. 15 хв. ОСОБА_1, будучи фізичною особою-підприємцем, проводила розрахункову операцію з продажу годинника без застосування РРО на повну суму покупки, а також не роздрукувала та не видала відповідний розрахунковий документ, чим допустила порушення п. 1, 2 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг". За такого, ОСОБА_1 порушила вимоги ч. 1 ст. 155-1 КУпАП.

Відповідно до акту (довідки) фактичної перевірки від 25.05.2018 року, ОСОБА_1, будучи фізичною особою-підприємцем, проводила розрахункову операцію з продажу годинника "Casio TQ 140, 1E" за ціною 210 грн. без застосування РРО на повну суму покупки, а також не роздрукувала та не видала відповідний розрахунковий документ. Натомість останньою замість фіскального чеку було видано товарний чек, що суперечить вимогам Постанови кабінету Міністрів України № 231 від 16.03.2017 року " Про затвердження переліку груп технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні, в цілях застосування реєстраторів розрахункових операцій".

Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбачений ч. 1 ст. 155-1 КУпАП, що полягає у порушенні встановленого законом порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі.

При накладенні адміністративного стягнення враховано характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, яка раніше до адміністративної відповідальності не притягувалася та повністю визнала свою вину, у зв’язку з чим суд вважає за необхідне та достатнє застосувати до неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі двох неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Керуючись ст. ст. 33, 34, 283-285 КУпАП, -

ПОСТАНОВИВ:

Визнати ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 155-1 КУпАП, і накласти на неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу в прибуток держави в розмірі 34 (тридцять чотири) гривні.

Грошові кошти перерахувати на розрахунковий рахунок № 31118106014006, ОКПО 37992781, отримувач УК у м. Миколаїв/21081100, код 37992781, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), МФО 899998.

На підставі ст. 40-1 КУпАП стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, судовий збір у розмірі 352 грн. 40 коп.

Грошові кошти у розмірі 352,40 гривень в рахунок сплати судового збору перерахувати на розрахунковий рахунок № 31211256026001, одержувач ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, код одержувача 37993783, банк одержувача Казначейство України (ЕАП), МФО 899998.

Строк пред'явлення постанови суду до виконання 3 (три) місяці з дня її винесення.

Постанову може бути оскаржено до Апеляційного суду Миколаївської області через Центральний районний суд м. Миколаєва протягом 10 днів.

СУДДЯ Г. В. ПОДЗІГУН