Ухвала суду № 75539917, 27.07.2018, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
27.07.2018
Номер справи
1540/3702/18
Номер документу
75539917
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 1540/3702/18

УХВАЛА

27 липня 2018 року м. Одеса

Суддя Одеського окружного адміністративного суду Катаєва Е.В., вивчивши адміністративний позов Головного управління ДСНС України в Одеській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «ОДЕСМ’ЯСОМОЛПРОЕКТ» про зобов’язання вчинити певні,-

В С Т А Н О В И В:

До суду надійшов адміністративний позов Головного управління ДСНС України в Одеській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «ОДЕСМ’ЯСОМОЛПРОЕКТ», в якому позивач просить зобов’язати відповідача повністю зупинити роботу багатофункціональної будівлі до повного усунення порушень вимог законодавства у сфері пожежної, техногенної безпеки та у сфері цивільного захисту, які впливають на ризик виникнення надзвичайної ситуації, аварії чи пожежі, що можуть спричинити загрозу життю та здоров’ю людей наведених в Акті перевірки №35 від 08.05.2018 року за номерами 1,2,3,4,5,6,7,9,10,11,12,14,15, 20,22,23,24,25,28,29, 30,31,32,33, 35,36,38,39, 41,42,46,48,50,53,54,56,58,63.

Відповідно до ч. 1 ст. 171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, крім іншого, відповідає заява вимогам, встановленим ст.ст.160, 161, 172 цього Кодексу.

Згідно з ч.5 ст.160 КАС України, у позовній заяві зазначаються, крім іншого, повне найменування (для юридичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); відомі номери засобів зв’язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти (п.2); зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності), зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; у справах щодо оскарження рішень, дій та бездіяльності суб’єкта владних повноважень - обґрунтування порушення оскаржуваними рішеннями, діями чи бездіяльністю прав, свобод, інтересів позивача.

Статтею 55 КАС України встановлено, що сторона в адміністративній справі може брати участь у судовому процесі особисто (самопредставництво) та (або) через представника.

Юридична особа, суб’єкт владних повноважень, який не є юридичною особою, бере участь у справі через свого керівника або члена виконавчого органу, уповноваженого діяти від її (його) імені відповідно до закону, статуту, положення (самопредставництво юридичної особи), або через представника.

Позов поданий Головним управлінням ДСНС України в Одеській області та підписаний заступником начальника ГУ ДСНС України в Одеській області із запобігання надзвичайним ситуаціям ОСОБА_1. В позові зазначено, що вказана посадова особа має право відповідно до інформації з ЄДРПОУ вчиняти дії від імені ГУ ДСНС України в Одеській області без довіреності, тобто є законим представником суб’єкта владних повноважень.

При таких обставинах є незрозумилим та таким, що не відповідає вимогам ст.160 КАС України зазначення у позові подання його Головним управлінням ДСНС України в Одеській області через заступника начальника ГУ ДСНС України в Одеській області із запобігання надзвичайним ситуаціям ОСОБА_1. В позові зазначаються лише сторони, та представник позивача у разі подання позову представником. У той же час позивач зазначає, що ОСОБА_1 є уповноваженою особою діяти та підписувати позови від імені ГУ ДСНС України в Одеській області.

Під змістом позовних вимог розуміється визначення способу захисту свого права, свободи чи інтересу згідно ч. 1 ст.5 КАС України, який має формулюватися максимально чітко і зрозуміло.

Враховуючи зазначене, зміст вимоги позивача не відповідає вказаним положенням з огляду на те, що містить посилання на порушення вказані в Акті перевірки №35 від 08.05.2018 року за номерами 1,2,3,4,5,6,7,9,10,11,12,14,15, 20,22,23,24,25,28,29, 30,31,32,33, 35,36,38,39, 41,42,46,48,50,53,54,56,58,63.

Також вимоги позивача не відповідають вимогам закону у частині зобов’язати відповідача повністю зупинити роботу багатофункціональної будівлі. Позивач у позові зазначає місцезнаходження відповідача, яке відповідає його юридичній адресі, проте не зазначає місцезнаходження багатофункціональної будівлі. Крім того, позивач не надає жодного доказу щодо права власності або користування (із зазначенням підстав та умов) вказаною будівлею відповідачем.

Позивач у позові наводить положення ч.4 ст.5 КАС України, відповідно до якої суб’єкти владних повноважень мають право звертатись до адміністративного суду виключно у випадках, визначених Конституцією та законами України, а також пп.12 ч.1 ст.67, ч.2 ст.68 , ч.1 ст.70 Кодексу цивільного захисту України, які встановлюють, органи державного нагляду у сфері техногенної та пожежної безпеки при встановленні порушень вимог законодавства, що створюють загрозу життю та здоров’ю людей звертаються до адміністративного суду щодо застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення роботи підприємств, окремих виробництв, агрегатів, експлуатації будівель, споруд, окремих приміщень.

Таким чином, вимоги позову не відповідають положенням ч.4 ст.5 КАС України, пп.12 ч.1 ст.67, ч.2 ст.68 , ч.1 ст.70 Кодексу цивільного захисту України.

З урахуванням викладеного, суд вважає позов таким, що не відповідає вимогам ст.160,161 КАС України.

Згідно зі ст.169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст. ст. 160, 161 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, в якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, якій не може перевищувати 10 днів з дня вручення ухвали.

Суд вважає необхідним залишити адміністративний позов без руху та надати позивачу десятиденний строк для усунення недоліків позовної заяви та роз’яснює, що недоліки повинні бути усунуті шляхом надання до суду належним чином оформленого позову, відповідно до вимог статей 160, 161 КАС України, його копій та копій документів відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, надання відповідних належних доказів по справі, сплатою судового збору.

Інститут залишення позовної заяви без руху - це тимчасовий захід, який застосовується судом з метою усунення позивачем недоліків позовної заяви та дотримання порядку її подання до відкриття провадження по справі. Вимоги до адміністративного позову викладені у 160, 161 КАС, згідно яких, крім іншого, саме у позовній заяві повинні бути зазначені ім’я позивача та відповідача, третіх осіб, зміст позовних і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги.

Саме належним чином оформлений позов, який вважається поданим у день первинного, направляється сторонам, тому не може бути уточненим, доповненим, тощо, оскільки саме за поданим належним чином оформленим позовом суд вирішує питання про відкриття провадження по справі за вимогами викладеними у позові.

Відповідно до ч. 9 ст. 120 КАС України строк не вважається пропущеним, якщо до його закінчення позовна заява, скарга, інші документи чи матеріали здано на пошту чи передано іншими відповідними засобами зв’язку.

У разі своєчасного виконання ухвали суду та усунення недоліків позовної заяви не шляхом здачі належним чином оформленого позову, документів до канцелярії суду, а шляхом відправки його до суду у встановлений строк засобами поштового зв’язку, для попередження повернення судом позовної заяви з підстав невиконання вимог ухвали суду щодо усунення недоліків у встановлений строк позивачу необхідно про надіслання матеріалів засобами поштового зв’язку повідомити суд на його електрону адресу, телефон, факс.

Згідно з п.1 розділу ІІ Нормативів і нормативних строків пересилання поштових відправлень, затверджених Наказом Міністерства інфраструктури України від 28.11.2013року №958, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 28.01.2014року за №173/24950, нормативні строки пересилання простої письмової кореспонденції операторами поштового зв'язку (без урахування вихідних днів об'єктів поштового зв'язку): місцевої - Д+2; у межах області та між обласними центрами України - Д+3, пріоритетної - Д+1, де Д – день подання поштового відправлення до пересилання в об'єкті поштового зв'язку або опускання простого листа чи поштової картки до поштової скриньки до початку останнього виймання; 2, 3 – кількість днів, протягом яких пересилається поштове відправлення.

У разі неотримання судом позову та матеріалів на виконання даної ухвали суду з урахуванням встановлених нормативів та відсутності повідомлень про її виконання іншими засобами зв’язку, суд вирішить питання про повернення позову у вказані строки.

Керуючись ст. ст. 79, 80, 92, 94, 160, 161, 169, 248 КАС України, суддя –

У Х В А Л И В:

Адміністративний позов Головного управління ДСНС України в Одеській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «ОДЕСМ’ЯСОМОЛПРОЕКТ» про зобов’язання вчинити певні - залишити без руху.

Повідомити позивача про необхідність в десятиденний строк з дня отримання ухвали усунути недоліки та роз’яснити, що в іншому випадку позов буде визнаний неподаним та повернутий позивачу.

Ухвала суду оскарженню не підлягає.

Суддя Е.В. Катаєва