
Справа №198/479/18
Провадження №3/0198/154/18
27.07.18
П О С Т А Н О В А
іменем України
27.07.2018 року суддя Юр`ївського районного суду Дніпропетровської області ОСОБА_1, за участю секретаря судових засідань ОСОБА_2, прокурора Мінарського Є.І., особи що притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_3, розглянувши у відкритому судовому засіданні в Юр`ївському районному суді Дніпропетровської області справу про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією про накладення адміністративного стягнення на
ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянку України (НОМЕР_1), яка народилася в с.Новов’язівське Юр’ївського району Дніпропетровської області, зареєстрована та мешкає по вул.Південна,44 с.Новов’язівське Юр`ївського району Дніпропетровської області, депутата Новов’язівської сільської Ради Юр`ївського району Дніпропетровської області,
за ч.1 ст.172-6 КУпАП,
ВСТАНОВИВ :
З дня відкриття першої сесії сьомого скликання Новов’язівської сільської Ради Юр`ївського району Дніпропетровської області 30 жовтня 2015 року та офіційного оголошення на цій сесії підсумків виборів Новов’язівською сільською виборчою комісією ОСОБА_3 почала свої повноваження депутата Новов’язівської сільської Ради Юр`ївського району Дніпропетровської області.
Відповідно до ст.68 Конституції України, кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції України та Законів України.
Згідно зі ст.1 Закону України «Про запобігання корупції», правопорушення, пов`язане з корупцією – діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження вчинене особою, зазначеною у ч.1 ст.3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність. Суб`єкти декларування – особи, зазначені у п.1 ч.1 ст.3 цього Закону.
Як вбачається з підпункту «б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», суб`єктами на яких поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції» є депутати місцевих рад.
Частина 1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» наголошує: Особи, зазначені у п.1 ч.1 ст.3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 01 квітня подати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Таким чином, ОСОБА_3 як особа, уповноважена на виконання функцій місцевого самоврядування – депутат Новов’язівської сільської Ради Юр`ївського району Дніпропетровської області є суб`єктом відповідальності за адміністративні правопорушення пов`язані з корупцією, в тому числі за порушення вимог фінансового контролю, у зв`язку з чим була зобов`язана, у відповідності до згаданих вище норм Закону, до 01.04.2018 року подати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію за минулий – 2017 рік за формою, що визначається Національним агентством.
Однак, ОСОБА_3 будучи обізнаною стосовно наявності у неї обов`язку щодо подання декларації за 2017 рік, проявляючи бездіяльність, всупереч вимог ст.ст. 1, 45 ч.1 Закону України «Про запобігання корупції», за відсутності поважних причин, які об`єктивно унеможливлювали виконати такий обов`язок у передбачені законом строки, до 01.04.2018 року не подала, шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства, декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій місцевого самоврядування за 2017 рік, подавши декларацію несвоєчасно, з пропуском строку – лише 21.04.2018 року, чим допустила порушення вимог фінансового контролю.
Місцем вчинення правопорушення є місце проживання ОСОБА_3 – вул.Південна,44 с.Новов’язівське Юр`ївського району Дніпропетровської області.
Дата вчинення правопорушення – 01 квітня 2018 року.
В судовому засіданні ОСОБА_3 вину у скоєнні адміністративного правопорушення визнала частково, вказуючи на те, що з 30.10.2015 року почавши повноваження як депутат Новов’язівської сільської Ради Юр`ївського району Дніпропетровської області та знаючи про обов`язок подачі нею, як особою уповноваженою на виконання функцій місцевого самоврядування, до 01.04.2018 року декларації за 2017 рік, подала таку несвоєчасно – 21.04.2018 року, оскільки у зв’язку із зміною адреси електронної поштової скриньки не змогла увійти до особистого електронного кабінету на офіційному веб-сайті НАЗК.
Вина ОСОБА_3 у вчиненні правопорушення, пов`язаного з корупцією підтверджується:
- протоколом про адміністративне правопорушення №696 від 16.07.2018 року (а.с. 1-6), складеним у відповідності до вимог ст.ст. 255, 256 КУпАП, про те, що ОСОБА_3 будучи суб`єктом декларування, 21.04.2018 року, тобто несвоєчасно без поважних причин подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій місцевого самоврядування за минулий 2017 рік;
- рішенням першої сесії сьомого скликання Новов’язівської сільської Ради Юр`ївського району Дніпропетровської області від 30.10.2015 року (а.с.21), відповідно до котрого, на згаданій сесії, Новов’язівською сільською виборчою комісією оголошені результати виборів депутатів цієї Ради та визнані повноваження ОСОБА_3, як депутата Новов’язівської сільської Ради Юр`ївського району Дніпропетровської області;
- витягом з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (а.с.25), відповідно до котрого ОСОБА_3, як особа, уповноважена на виконання функцій місцевого самоврядування, подала декларацію за 2017 рік 21.04.2018 року, тобто несвоєчасно, з пропуском встановленого законодавством строку.
Піддавши аналізу покази ОСОБА_3, прихожу до думки, що несвоєчасне подання останньою декларації за 2017 рік не пов’язано з некоректною роботою сайта НАЗК, а є наслідком відсутності у останньої достатніх, необхідних навичок роботи з персональним комп’ютером.
Враховуючи наведене вище вважаю, що причини несвоєчасного подання декларації за 2017 рік, про які зазначала ОСОБА_3, не можуть бути розцінені як поважні, оскільки саме відношення ОСОБА_3 до належного виконання свого обов’язку було несумлінним.
Оцінюючи наведені докази в сукупності, враховуючи їх достатність, належність, допустимість вважаю, що ОСОБА_3 порушила вимоги фінансового контролю, передбачені Законом України «Про запобігання корупції». ЇЇ дії підлягають кваліфікації за ч.1 ст.172-6 КУпАП – несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій місцевого самоврядування.
Обираючи стягнення для ОСОБА_3, у відповідності до ст.33 КУпАП, враховується характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь її вини, майновий стан, відсутність обставин, що обтяжують відповідальність, наявність обставини, яка пом`якшує відповідальність – щире розкаяння.
Грунтуючись на положеннях ст.ст. 1, 23 КУпАП щодо завдання Кодексу та мети адміністративного стягнення, дотримуючись вимог ст.33 КУпАП, та зважаючи на те, що суттєві негативні наслідки не настали, вважаю за можливе накласти на ОСОБА_3 стягнення в межах мінімуму санкції ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Керуючись ст.ст. 33, 283, 284 ч.1 п.1 КУпАП суддя -
ПОСТАНОВИВ :
ОСОБА_3 (ідентифікаційний номер НОМЕР_2) визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто в сумі 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень.
Стягнути з ОСОБА_3 в дохід держави (отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106; код за ЄДРПОУ 37993783; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); код банку отримувача (МФО) 899998; рахунок отримувача 31211256026001; код класифікації доходів бюджету 22030106) судовий збір у розмірі 352,40 гривень.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення шляхом подачі апеляційної скарги до апеляційного суду Дніпропетровської області через Юр`ївський районний суд Дніпропетровської області
Суддя: К. М. Гордієнко