Постанова № 75515542, 25.07.2018, Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області

Дата ухвалення
25.07.2018
Номер справи
398/2377/18
Номер документу
75515542
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа №: 398/2377/18

провадження №: 3/398/635/18

ПОСТАНОВА

Іменем України

"25" липня 2018 р. Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області

в складі: головуючого судді Голосеніної Т.В.,

з участю секретаря судового засідання Шаповал І.Ф.,

прокурора Болгаріна Ю.С.,

особи, щодо якої складено протокол ОСОБА_1,

розглянувши матеріали, які надійшли з Управління захисту економіки в Кіровоградській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_2, РНОКПП НОМЕР_1, громадянки України, працюючої директором КП «Новопразький будинок дитячої та юнацької творчості», депутата Новопразької селищної ради Олександрійського району Кіровоградської області, зареєстрованої та проживаючої за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3,

за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1, будучи депутатом Олександрійської районної ради Кіровоградської області сьомого скликання, тобто суб'єктом декларування в розумінні пп.«б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», у період часу з 00 год.00 хв. 01.01.2018 року по 01.04.2018 року в порушення вимог ч.1 ст.45 цього Закону, пункту 1 рішення Національного агентства з питань запобігання корупції від 10 червня 2016 року №2, несвоєчасно, без поважних причин, подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функції держави або місцевого самоврядування за 2017 рік, 30.05.2018 року, тобто після кінцевої дати подачі такої декларації, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за вчинення якого передбачена ч.1 ст. 172-6 КУпАП.

За даним фактом 10.07.2018 року складений протокол №142/18, з яким ОСОБА_1 ознайомлена, її права їй роз’яснені.

В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні правопорушення, пов’язаного з корупцією та передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, визнала повністю та не заперечила обставин його вчинення. При цьому пояснила, що повноваження депутата в неї були в період з 2015 року по 01.06.2018 року. Про необхідність подання декларації за 2017 рік до 01.04.2018 року була поінформована, однак в закладі, де вона працює, був поганий зв'язок з мережею Інтернет і її електронний ключ не відкривався.

Прокурор обставини, викладені у протоколі про вчинення адміністративного правопорушення, підтримав, зазначив про наявність в діях ОСОБА_1 ознак адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП.

Суддя, заслухавши пояснення ОСОБА_1, думку прокурора, дослідивши письмові матеріали справи, а саме протокол про адміністративне правопорушення №142/18 від 10.07.2018 року, письмові пояснення ОСОБА_1 від 02.07.2018 року, копію витягу з Єдиного державного реєстру декларацій, складеного 02.07.2018 року, копію запиту начальника управління захисту економіки в Кіровоградській області про надання інформації та копій документів від 20.06.2018 року №4894/39/110/02-18, копію відповіді голови Новопразької селищної ради від 26.06.2018 року №103, копію витягу із рішення першої сесії сьомого скликання Новопразької селищної ради від 12.11.2015 року №2, копію рішення тридцять сьомої сесії сьомого скликання Новопразької селищної ради від 21.02.2018 року №336, копію розпорядження голови Новопразької селищної ради від 20.02.2018 року №15-р та додану до нього копію положення про уповноважену особу з питань запобігання та виявлення корупції в Новопразькій селищній раді, копію відповіді управління інформаційно-аналітичних систем та захисту інформації щодо інформації про дії суб’єктів декларування в інформаційно-телекомунікаційній системі Реєстру, суд приходить до наступного.

Згідно рішення Новопразької селищної ради Кіровоградської області від 12.11.2015 року №2 ОСОБА_1 визнана обраним депутатом як така, що набрала найбільшу кількість голосів по 18 округу.

Відповідно до п.п. «б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», ОСОБА_1 є суб'єктом, на якого поширюється дія цього Закону.

Відповідно до ч. 1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зокрема, зазначені у п.1 ч.1 ст.3 цього Закону, зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Відповідно до п.5 розділу 2 Рішення Національного агентства з питань запобігання корупції № 3 від 10.06.2016 року, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15 липня 2016 року за № 959/29089, про порядок формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, ОСОБА_1, будучи депутатом селищної ради, повинна була подати електронну декларацію у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року. Проте, в порушення зазначених вимог Закону України «Про запобігання корупції», ОСОБА_1 несвоєчасно подала електронну декларацію, а саме 30.05.2018 року.

В ході судового розгляду поважних причин для несвоєчасної подачі електронної декларації ОСОБА_1 встановлено не було. Суд не вважає поважними причинами несвоєчасної подачі декларації неякісний зв'язок з мережею Інтернет. Отже, у ОСОБА_1 була фізична та технічна можливість вчасно подати декларацію.

Таким чином, своїми діями ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч.1ст.172-6 КУпАП, а саме, несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1ст.172-6 КУпАП, в повній мірі підтверджується доказами дослідженими судом під час розгляду справи, а саме: протокол про адміністративне правопорушення №142/18 від 10.07.2018 року та письмовими пояснення останньої, в яких зазначено, що вона з протоколом ознайомлена та годна з ним; рішенням Новопразької селищної ради Кіровоградської області від 12.11.2015 року №2, витягом з офіційного сайту Єдиного державного реєстру декларацій щодо подання ОСОБА_1 декларації за 2017 рік саме 30.05.2018 року, а також іншими зібраними матеріалами справи про адміністративне правопорушення в сукупності, які додані до протоколу про адміністративне правопорушення.

Відповідно до ст. 33 КУпАП при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.

На підставі вищевикладеного, беручи до уваги обставини вчинення правопорушення, особу винної, яка будучи депутатом селищної ради зарекомендувала себе з позитивної сторони, як порядна, добросовісна людина, яка користується авторитетом та повагою серед односельців, всіляко підтримує громадські ініціативи в селищі та районі, враховуючи наявність обставини, що пом'якшує її відповідальність - визнання своєї вини та відсутність обтяжуючих обставин, суд приходить до висновку про накладення на ОСОБА_1 адміністративного стягнення у виді штрафу в мінімальному розмірі, яке є достатнім заходом впливу і буде сприяти її вихованню в майбутньому.

Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, особою, на яку накладено адміністративне стягнення сплачується судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Керуючись ст.ст.279,280,283,284 КУпАП,

П О С Т А Н О В И В :

Визнати ОСОБА_1 (ІНФОРМАЦІЯ_1, РНОКПП НОМЕР_1, зареєстрована та проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3) винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 850 (вісімсот п'ятдесят) грн.

Штраф вноситься порушником в установу банку України. Назва платежу "Адміністративні штрафи та інші санкції по Олександрійському району», № рахунку – 31114106011014, Назва одержувача коштів: Олександр. УК/Олександр. р-н.//21081100 (код – 37944584), Банк одержувача – Казначейство України (ЕАП), МФО 899998, призначення платежу *; 121; код платника; ПІБ адмінштраф.

Штраф має бути сплачений не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня вручення правопорушнику копії постанови, а в разі оскарження такої постанови - не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

У разі несплати штрафу у вказаний строк постанова надсилається для примусового виконання, в порядку якого з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті КУпАП та зазначеного у постанові про стягнення штрафу, витрати на облік зазначених правопорушень.

Стягнути ОСОБА_1 (ІНФОРМАЦІЯ_1, РНОКПП НОМЕР_1, зареєстрована та проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3)в дохід держави судовий збір в розмірі 352 грн. 40 коп. за наступними реквізитами: отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ, код за ЄДРПОУ 37993783; банк отримувача: Головне управління Державної казначейської служби України у м. Києві; код банку отримувача: 899998; рахунок отримувача 31211256026001; код класифікації доходів бюджету: 22030106, призначення платежу - судовий збір, адміністративне правопорушення, Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області.

Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Кіровоградської області через Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя Тетяна Василівна Голосеніна