
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 липня 2018 року справа № 823/1940/18
16 год. 46 хв. м. Черкаси
Черкаський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді – Рідзеля О.А.,
за участю:
секретаря судового засідання – Мельникової О.М.,
представника позивача – ОСОБА_1 (за ордером),
відповідача – ОСОБА_2 (особисто),
представників відповідача: ОСОБА_3 (за ордером), ОСОБА_4, ОСОБА_5 (за довіреностями),
розглянувши у відкритому судовому засіданні за правилами загального позовного провадження в залі суду адміністративну справу за позовом ОСОБА_6 до сільського голови Геронимівської сільської ради ОСОБА_2 про визнання незаконним та скасування розпорядження і зобов’язання вчинити дії,
ВСТАНОВИВ:
До Черкаського окружного адміністративного суду звернулась ОСОБА_6 (далі-позивач) з позовом до сільського голови Геронимівської сільської ради ОСОБА_2 (далі - відповідач) про визнання незаконним та скасування розпорядження сільського голови Геронимівської сільської ради ОСОБА_2 № 13/02-04 від 07.05.2018 «Про зупинення дії пункту 3 рішення від 27.04.2018 № 39-5/VII «Про надання дозволу на виготовлення технічної документації із землеустрою та проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки».
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначила, що розпорядженням сільського голови Геронимівської сільської ради ОСОБА_2 від 07.05.2018 №13/02-04 зупинено дію пункту 3 рішення 39 чергової сесії Геронимівської сільської ради VII скликання від 27.04.2018 №39-5/VII «Про надання дозволу на виготовлення технічної документації із землеустрою та проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки» щодо надання гр. ОСОБА_6 дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки орієнтовної площею 0,22 га у власність для ведення особистого селянського господарства в межах с. Геронимівка по вул. Лесі Українки. Підставою для прийняття вказаного розпорядження було те, що земельна ділянка орієнтовною площею 0,22 га, яку має намір отримати у власність позивач, співпадає із земельною ділянкою орієнтовною площею 1,31 га на вул. ОСОБА_7, якій рішенням Геронимівської сільської ради від 13.10.2015 №61-10/VI надано статус скверу «Молодіжний».
Позивач зазначає, що з розпорядження сільського голови Геронимівської сільської ради від 07.05.2018 не зрозуміло яка земельна ділянка надана під сквер, а яку має намір отримати у власність позивач.
За вказаних обставин, позивач вважає, що для винесення оскаржуваного розпорядження були відсутні правові підстави, а відтак, таке розпорядження підлягає скасуванню.
У судовому засіданні позивач та представник позивача позов підтримали та просили його задовольнити.
08 червня 2018 року від відповідача до суду надійшов відзив на позовну заяву, в якому просить відмовити у задоволенні позовних вимог в повному обсязі. У відзиві зазначається, що п. 3 рішення 39 черговій сесії Геронимівської сільської ради VII скликання №39-5/VII від 27.04.2018 «Про надання дозволу на виготовлення технічної документації із землеустрою та проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки» спричинив суспільний резонанс у громаді. Таке рішення обурило мешканців с. Геронимівки, громадську організацію «Народна рада села Геронимівка», а також частину депутатів Геронимівської сільської ради. Розпорядження сільського голови Геронимівської сільської ради ОСОБА_2 від 07.05.2018 №13/02-04 про зупинення дії п. 3 рішення 39 черговій сесії Геронимівської сільської ради VII скликання №39-5/VII від 27.04.2018 прийнято на підставі п. 20 ч. 4 ст. 42, ч. 4 ст. 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в ОСОБА_7».
Представники відповідача проти позову заперечували та просили у задоволенні позову відмовити.
Заслухавши пояснення учасників справи, розглянувши подані документи і матеріали, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, суд зазначає таке.
07 квітня 2018 року ОСОБА_6 звернулась до Геронимівської сільської ради із заявою, в якій просила надати дозвіл на розробку проекту відведення земельної ділянки у власність в с. Геронимівка по вул. Лесі Українки, орієнтовною площею 0,22 га для ведення особистого селянського господарства. До заяви додано: викопіювання з плану місцевості; довідка державної статистичної звітності про наявність земель та розподіл їх за власниками земель, землекористувачами, угіддями (за даними форми 6-зем) (станом на 31.12.2015), видана міськрайонним управлінням у Черкаському районі та м. Черкаси Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області.
27 квітня 2018 року на 39 черговій сесії Геронимівської сільської ради VII скликання прийнято рішення №39-5/VII «Про надання дозволу на виготовлення технічної документації із землеустрою та проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки», згідно з пунктом 3 якого гр. ОСОБА_6 надано дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки орієнтовної площею 0,22 га у власність для ведення особистого селянського господарства в межах с. Геронимівка по вул. Лесі Українки. Згідно з протоколом поіменного голосування 39 чергової сесії Геронимівської сільської ради VII скликання від 27.04.2018, за надання дозволу на виготовлення технічної документації із землеустрою та проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки гр. ОСОБА_6 проголосувало 9 депутатів сільської ради із 14 присутніх.
Розпорядженням сільського голови Геронимівської сільської ради ОСОБА_2 від 07.05.2018 №13/02-04 зупинено дію пункту 3 рішення 39 чергової сесії Геронимівської сільської ради VII скликання від 27.04.2018 №39-5/VII «Про надання дозволу на виготовлення технічної документації із землеустрою та проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки»; вирішено винести на повторний розгляд Геронимівської сільської ради рішення про надання дозволу на розробку проекту землеустрою ОСОБА_6. Відповідно до преамбули вказаного розпорядження, земельна ділянка, дозвіл на розробку проекту землеустрою якої надано ОСОБА_6, співпадає із земельною ділянкою орієнтовною площею 1,31 га на вул. ОСОБА_7, якій рішенням Геронимівської сільської ради від 13.10.2015 №61-10/VI надано статус скверу «Молодіжний». Тому, пункт 3 рішення 39 чергової сесії Геронимівської сільської ради VII скликання від 27.04.2018 №39-5/VII «Про надання дозволу на виготовлення технічної документації із землеустрою та проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки» суперечить рішенню Геронимівської сільської ради від 13.10.2015 №61-10/VI «Про надання статусу скверу земельній ділянці на вул. ОСОБА_7 та присвоєння назви Молодіжний».
18 травня 2018 року на 40 черговій сесії Геронимівської сільської ради VII скликання розглядалось питання надання дозволу гр. ОСОБА_6 на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки; «за» – 0 осіб; «проти» - 6 осіб; «утримались» - 7 осіб, не голосували – 1 особа; рішення не прийнято (витяг з протоколу від 18.05.2018, протокол поіменного голосування) .
Після винесення оскаржуваного розпорядження на сайті Геронимівської сільської ради було оприлюднено рішення 39 чергової сесії Геронимівської сільської ради VII скликання від 27.04.2018 №39-5/VII «Про надання дозволу на виготовлення технічної документації із землеустрою та проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки» без пункту 3, що стосувався надання дозволу на розробку проекту землеустрою ОСОБА_6
Не погоджуючись з розпорядженням сільського голови Геронимівської сільської ради ОСОБА_2 від 07.05.2018 №13/02-04, позивач звернулась до суду.
Надаючи правову оцінку встановленим обставинам справи, суд виходить з такого.
Відповідно до ч. 2 ст.19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно з ч. 6 ст. 118 Земельного кодексу України громадяни, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності для ведення фермерського господарства, ведення особистого селянського господарства, ведення садівництва, будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибної ділянки), індивідуального дачного будівництва, будівництва індивідуальних гаражів у межах норм безоплатної приватизації, подають клопотання до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу. У клопотанні зазначаються цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри. До клопотання додаються графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки, погодження землекористувача (у разі вилучення земельної ділянки, що перебуває у користуванні інших осіб) та документи, що підтверджують досвід роботи у сільському господарстві або наявність освіти, здобутої в аграрному навчальному закладі (у разі надання земельної ділянки для ведення фермерського господарства). У разі якщо земельна ділянка державної власності розташована за межами населених пунктів і не входить до складу певного району, заява подається до ОСОБА_8 міністрів Автономної Республіки Крим. ОСОБА_8 Автономної Республіки Крим, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, органам виконавчої влади або органам місцевого самоврядування, які передають земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, забороняється вимагати додаткові матеріали та документи, не передбачені цією статтею.
В силу ч. 7 ст. 118 Земельного кодексу України, відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу розглядає клопотання у місячний строк і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні. Підставою відмови у наданні такого дозволу може бути лише невідповідність місця розташування об'єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.
Відповідно до п. 34 ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в ОСОБА_7» виключно на пленарних засіданнях міської ради вирішуються питання регулювання земельних відносин.
Аналогічна позиція щодо обов'язковості розгляду заяви (клопотання) про вирішення питання щодо набуття прав користування, власності земельної ділянки, безпосередньо депутатами відповідного органу місцевого самоврядування на пленарному засіданні, міститься в постанові Верховного Суду України в справі № 21-358а13 від 10 грудня 2013 року, який, вирішуючи питання про усунення розбіжностей у застосуванні законодавства у своїх висновках, обов'язкових до врахування іншими судами, зазначив про те, що рішення про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та про надання її у власність приймають органи, визначені в статті 118 ЗК України.
Надання земельної ділянки або відмова у її наданні здійснюється виключно органами, визначеними у статті 118 Кодексу.
Предметом позову в даній справі є розпорядження сільського голови Геронимівської сільської ради ОСОБА_2 від 07.05.2018 №13/02-04 про зупинення дії пункту 3 рішення 39 чергової сесії Геронимівської сільської ради VII скликання від 27.04.2018 №39-5/VII «Про надання дозволу на виготовлення технічної документації із землеустрою та проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки» щодо надання гр. ОСОБА_6 дозволу на розробку проекту землеустрою.
Згідно з п. 20 ч. 4 ст. 42 Закону України "Про місцеве самоврядування в ОСОБА_7" сільський, селищний, міський голова видає розпорядження у межах своїх повноважень.
Відповідно до ч. 4 ст. 59 Закону України "Про місцеве самоврядування в ОСОБА_7" рішення сільської, селищної, міської ради у п'ятиденний строк з моменту його прийняття може бути зупинено сільським, селищним, міським головою і внесено на повторний розгляд відповідної ради із обґрунтуванням зауважень. Рада зобов'язана у двотижневий строк повторно розглянути рішення. Якщо рада відхилила зауваження сільського, селищного, міського голови і підтвердила попереднє рішення двома третинами депутатів від загального складу ради, воно набирає чинності.
Частиною 8 статті 59 Закону України "Про місцеве самоврядування в ОСОБА_7" передбачено, що сільський, селищний, міський голова, голова районної у місті, районної, обласної ради в межах своїх повноважень видає розпорядження.
Як вище встановлено, підставою для зупинення дії пункту 3 рішення 39 чергової сесії Геронимівської сільської ради VII скликання від 27.04.2018 №39-5/VII щодо надання дозволу на розробку проекту землеустрою ОСОБА_6 стало те, що вказана земельна ділянка, на думку відповідача, співпадає із земельною ділянкою орієнтовною площею 1,31 га на вул. ОСОБА_7, якій рішенням Геронимівської сільської ради від 13.10.2015 №61-10/VI надано статус скверу «Молодіжний».
Рішенням Геронимівської сільської ради від 13.10.2015 №61-10/VI «Про надання статусу скверу земельній ділянці на вул. ОСОБА_7 та присвоєння назви Молодіжний» земельній ділянці орієнтовною площею 1,31 га на вул. Лесі Українки надано статус скверу та присвоєно назву «Молодіжний»; доручено комунальному підприємству Геронимівської сільської ради «Благоустрій» здійснити організаційно-правові заходи щодо оформлення права постійного землекористування земельною ділянкою орієнтовною площею 1,31 га на вул. ОСОБА_7 та надати її для розгляду та затвердження в порядку, передбаченому чинним законодавством до Геронимівської сільської ради.
27 квітня 2018 року на 39 черговій сесії Геронимівської сільської ради VII скликання розглядалось питання про надання КП ГСР «Благоустрій» дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки орієнтовною площею 1,31 га в постійне користування під розташування скверу «Молодіжний» в межах населеного пункту за адресою: с. Геронимівка, вул. Лесі Українки; рішення не прийнято. В матеріалах справи міститься протокол поіменного голосування 39 чергової сесії Геронимівської сільської ради VII скликання по вказаному питанню.
Відповідно до довідки від 17.07.2018 №0-23-0.222-3606/180-18 з державної статистичної звітності про наявність земель та розподіл їх за власниками земель, землекористувачами, угіддями (за даними форми 6-зем) (станом на 31.12.2015), виданої міськрайонним управлінням у Черкаському районі та м. Черкаси Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області, та викопіювання з планового матеріалу адмінтериторії Геронимівської сільської ради в межах населеного пункту, які наявні в матеріалах справи, в адмінмежах Геронимівської сільської ради в межах населеного пункту розташована земельна ділянка із земель загального користування площею 2,6 га, з них ставки 0,2 га; зони обмежень та сервітутів не визначені.
За змістом ст. 79-1 Земельного кодексу України формування земельної ділянки полягає у визначенні земельної ділянки як об'єкта цивільних прав. Формування земельної ділянки передбачає визначення її площі, меж та внесення інформації про неї до Державного земельного кадастру.
Формування земельних ділянок здійснюється: у порядку відведення земельних ділянок із земель державної та комунальної власності; шляхом поділу чи об'єднання раніше сформованих земельних ділянок; шляхом визначення меж земельних ділянок державної чи комунальної власності за проектами землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, проектами землеустрою щодо впорядкування території для містобудівних потреб, проектами землеустрою щодо приватизації земель державних і комунальних сільськогосподарських підприємств, установ та організацій; шляхом інвентаризації земель державної чи комунальної власності у випадках, передбачених законом; за проектами землеустрою щодо організації території земельних часток (паїв).
Сформовані земельні ділянки підлягають державній реєстрації у Державному земельному кадастрі. Земельна ділянка вважається сформованою з моменту присвоєння їй кадастрового номера.
Формування земельних ділянок (крім випадків, визначених у ч.ч. 6 - 7 цієї статті) здійснюється за проектами землеустрою щодо відведення земельних ділянок (ч. 5 ст. 79-1 ЗК України).
Винесення в натуру (на місцевість) меж сформованої земельної ділянки до її державної реєстрації здійснюється за документацією із землеустрою, яка стала підставою для її формування (ч. 7 ст. 79-1 ЗК України).
Вивчивши вищезазначені докази у справі, можна зробити наступні висновки, по-перше, в адмінмежах Геронимівської сільської ради є в наявності 2,4 га земель загального користування; по-друге, земельна ділянка орієнтовною площею 1,31 га для скверу «Молодіжний», та земельна ділянка, щодо якої позивачем отримано дозвіл на розробку проекту землеустрою орієнтовною площею 0,22 га, не сформовані, їхня площа та межі не визначені.
Наразі неможливо встановити, що спірна земельна ділянка орієнтовною площею 0,22 га, яку має намір отримати у власність позивач, співпадає із земельною ділянкою орієнтовною площею 1,31 га для сквера «Молодіжний». За вказаних обставин, безпідставними є доводи оскаржуваного розпорядження щодо співпадіння вказаних земельних ділянок.
Суд також зазначає, що відповідно до установленої практики Верхового Суду (рішення від 27.02.2018 К/9901/3734/17 (66524873) отримання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки не означає позитивного рішення про надання її у власність.
Вищезазначене спростовує доводи відповідача про порушення прав територіальної громади мати місце для відпочинку - сквер «Молодіжний» у зв’язку з наданням ОСОБА_6 дозволу на розробку проекту землеустрою на земельну ділянку.
Згідно з рішенням Конституційного Суду України від 16 квітня 2009 року № 7-рп/2009 у справі за конституційним поданням Харківської міської ради щодо офіційного тлумачення положень частини другої статті 19, статті 144 Конституції України, статті 25, частини чотирнадцятої статті 46, частин першої, десятої статті 59 Закону України "Про місцеве самоврядування в ОСОБА_7", (справа про скасування актів органів місцевого самоврядування), в аспекті конституційного подання положення частини другої статті 19, статті 144 Конституції України, статті 25, частин першої, десятої статті 59 Закону України "Про місцеве самоврядування в ОСОБА_7" від 21 травня 1997 року № 280/97-ВР (з наступними змінами) стосовно права органу місцевого самоврядування скасовувати свої раніше прийняті рішення та вносити до них зміни необхідно розуміти так, що орган місцевого самоврядування має право приймати рішення, вносити до них зміни та/чи скасовувати їх на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Оскаржуваним розпорядженням Геронимівської сільської ради ОСОБА_2 № 13/02-04 від 07.05.2018 «Про зупинення дії пункту 3 рішення від 27.04.2018 № 39-5/VII «Про надання дозволу на виготовлення технічної документації із землеустрою та проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки» відповідач фактично змінив попереднє рішення Геронимівської сільської ради про надання дозволу на розробку проекту землеустрою ОСОБА_9 без достатніх на те підстав.
Згідно з приписами п. 70 рішення Європейського суду з прав людини від 20.10.2011 "Справа "Рисовський проти України" суд підкреслює особливу важливість принципу "належного урядування". Він передбачає, що у разі, коли йдеться про питання загального інтересу, зокрема, якщо справа впливає на такі основоположні права людини, як майнові права, державні органи повинні діяти вчасно та в належний і якомога послідовніший спосіб (див. рішення у справах "Беєлер проти Італії" [ВП], заява N 33202/96, п. 120, ECHR 2000-I, "Онер'їлдіз проти Туреччини" [ВП], заява N 48939/99, п. 128, ECHR 2004-XII, "Megadat.com S.r.l. проти Молдови", заява N 21151/04, п. 72, від 8 квітня 2008 року, і "Москаль проти Польщі", заява N 10373/05, п. 51, від 15 вересня 2009 року). Зокрема, на державні органи покладено обов'язок запровадити внутрішні процедури, які посилять прозорість і ясність їхніх дій, мінімізують ризик помилок (див., наприклад, рішення у справах "ОСОБА_7 проти Хорватії", заява N 55555/08, п. 74, від 20 травня 2010 року, і "Тошкуце та інші проти Румунії", заява N 36900/03, п. 37, від 25 листопада 2008 року) і сприятимуть юридичній визначеності у цивільних правовідносинах, які зачіпають майнові інтереси (див. зазначені вище рішення у справах "Онер'їлдіз проти Туреччини", п. 128, та "Беєлер проти Італії", п. 119).
У даній адміністративній справі, дії відповідача щодо прийняття розпорядження про зупинення дії раніше прийнятого рішення за відсутності на те підстав, на думку суду, не були послідовними і не сприяли юридичній визначеності у правовідносинах, які зачіпають майнові інтереси позивача.
Щодо дотримання п’ятиденного строку для винесення розпорядження про зупинення п.3 рішення 39 чергової сесії Геронимівської сільської ради VII скликання від 27.04.2018 №39-5/VII, суд зазначає таке.
Відповідно до ч. 5 ст. 59 Закону України «Про місцеве самоврядування» акти органів та посадових осіб місцевого самоврядування нормативно-правового характеру набирають чинності з дня їх офіційного оприлюднення, якщо органом чи посадовою особою не встановлено пізніший строк введення цих актів у дію.
Частина 2 статті 15 Закону України «Про доступ до публічної інформації» визначає, що інформація, передбачена частиною першою цієї статті, підлягає обов'язковому оприлюдненню невідкладно, але не пізніше п'яти робочих днів з дня затвердження документа.
За вказаних обставин, доводи позивача про порушення строків винесення оскаржуваного розпорядження не знаходять свого підтвердження, оскільки для зупинення рішення ради встановлюється строк у 5 робочих днів.
Тому, суд дійшов висновку, що розпорядження сільського голови Геронимівської сільської ради ОСОБА_2 від 07.05.2018 про зупинення дії п.3 рішення від 27.04.2018 №39-5/VII «Про надання дозволу на виготовлення технічної документації із землеустрою та проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки» є протиправним та підлягає скасуванню.
Згідно з абз.2 ч.4 ст.245 КАС України у випадку, якщо прийняття рішення на користь позивача передбачає право суб'єкта владних повноважень діяти на власний розсуд, суд зобов'язує суб'єкта владних повноважень вирішити питання, щодо якого звернувся позивач, з урахуванням його правової оцінки, наданої судом у рішенні.
Тому, суд вирішив зобов’язати відповідача вирішити питання про підписання та оприлюднення п.3 рішення Геронимівської сільської ради від 27.04.2018 №39-5/VII “Про надання дозволу на виготовлення технічної документації із землеустрою та проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки” стосовно надання ОСОБА_6 дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, орієнтовною площею 0,22 га у власність для ведення особистого селянського господарства в межах с. Геронимівка на вул.ОСОБА_7, з урахування правової оцінки, наданої судом у цьому рішенні.
Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
За вказаних обставин, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що позов належить задовольнити частково.
Відповідно до ч.ч.1,3 ст.139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
При частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.
Тому, суд вирішив стягнути за рахунок бюджетних асигнувань управління відповідача на користь позивача судовий збір в сумі 352,40 грн. пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.
Керуючись ст.ст. 6, 9, 14, 241-246, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_6 – задовольнити частково.
Визнати незаконним та скасувати розпорядження сільського голови Геронимівської сільської ради ОСОБА_2 від 07.05.2018 про зупинення дії п.3 рішення від 27.04.2018 №39-5/VII “Про надання дозволу на виготовлення технічної документації із землеустрою та проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки”.
Зобов’язати сільського голову Геронимівської сільської ради ОСОБА_2 вирішити питання про підписання та оприлюднення п.3 рішення Геронимівської сільської ради від 27.04.2018 №39-5/VII “Про надання дозволу на виготовлення технічної документації із землеустрою та проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки” стосовно надання ОСОБА_6 дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, орієнтовною площею 0,22 га у власність для ведення особистого селянського господарства в межах с. Геронимівка на вул.ОСОБА_7, з урахування правової оцінки, наданої судом у цьому рішенні.
У задоволенні решти позовних вимог відмовити.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Геронимівської сільської ради (код ЄДРПОУ 26357929) на користь ОСОБА_6 (РНОКПП НОМЕР_1) судовий збір за подання позову в сумі 352,40 грн. (дві тисячі двісті тридцять три гривні 00 коп.).
Копію рішення направити учасникам справи.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, яка може бути подана протягом тридцяти днів з дня проголошення рішення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Суддя О.А. Рідзель
Рішення складене у повному обсязі 25.07.2018