Рішення № 75506706, 17.07.2018, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
17.07.2018
Номер справи
812/8730/13-а
Номер документу
75506706
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

8.3.1

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

Іменем України

17 липня 2018 рокуСєвєродонецькСправа № 812/8730/13-а

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого – судді Свергун І.О.,

за участі секретаря – Карча В.М.,

представника відповідача – ОСОБА_1 (довіреність від 06.07.2018 № 7974/9/22-101018),

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «ДТЕК Свердловантрацит» до Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 07.08.2013 № НОМЕР_1 про нарахування штрафу в розмірі 20% у сумі 1726656,46 грн,

ВСТАНОВИВ:

17.10.2013 до Луганського окружного адміністративного суду надійшов позов Товариства з обмеженою відповідальністю «ДТЕК Свердловантрацит» до Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Луганську Міжрегіонального головного управління Міндоходів, який у подальшому позивач неодноразово уточнював, остаточно заявив вимоги про:

- визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 07.08.2013 № НОМЕР_1, яким у зв'язку із затримкою сплати суми грошового зобов'язання в розмірі 85660120,88 грн нарахований штраф у розмірі 20% у сумі 17132024,17 грн за платежем з податку на прибуток, а також нарахована та погашена пеня у розмірі 7478583,49 грн;

- визнання протиправними дій контролюючого органу щодо нарахування позивачу пені в розмірі 7478583,49 грн з податку на прибуток, сплата якого була розстрочена постановою Луганського окружного адміністративного суду від 28 лютого 2011 року у справі №2а-1642/11/1270 та постановою Луганського окружного адміністративного суду від 30 травня 2012 року у справі № 2а/1270/403б/2012;

- зобов'язання відповідача відновити на особовому рахунку ТОВ «ДТЕК Свердловантрацит» грошові кошти у розмірі 7478583,49 грн, які направлені на погашення пені, нарахованої на податкові зобов'язання з податку на прибуток, сплата якого була розстрочена постановою Луганського окружного адміністративного суду від 28 лютого 2011 року у справі № 2а-1642/11/1270 та постановою Луганського окружного адміністративного суду від 30 травня 2012 року у справі № 2а/1270/4036/2012.

Позовні вимоги мотивовано таким.

Податковим повідомленням-рішенням від 07.08.2013 № НОМЕР_1 на підставі ст. 126 Податкового кодексу України за затримку сплати суми грошового зобов’язання в розмірі 85660120,88 грн покладено на позивача обов’язок сплатити штраф у розмірі 20% в сумі 17132024,17 грн за платежем податок на прибуток, а також нарахована пеня.

Згідно з розрахунком штрафних санкцій, що є додатком до акта перевірки, штрафні санкції нараховано за прострочення сплати податку на прибуток приватних підприємств:

1) за рішення суду про розстрочення (відстрочення) податкового зобов’язання від 28.02.2011 по справі № 2а-1642/11 у розмірі 20%, а саме – 9253840,83 грн;

2) за рішення суду про розстрочення (відстрочення) податкового зобов’язання по справі № 2а/1270/4036/2012 від 20.05.2012 у розмірі 20%, а саме – 6151546,88 грн;

3) за декларацією № 29575 від 07.11.2008 нараховано штраф у розмірі 20%, а саме за період з 20.11.2008 по 11.01.2012 1726656,46 грн за затримку сплати 8633282,30 грн на 1147 календарних днів (дата сплати 11.01.2012).

Окрім того, при кожному погашенні розстрочених грошових зобов’язань відповідачем нараховувалася та самостійно списувалася за рахунок інших платежів пеня у розмірі 7478583,49 грн.

Щодо нарахування штрафних санкцій та пені за несвоєчасну сплату податкових зобов’язань за декларацією № 29575 від 07.11.2008 та заборгованості, погашеної у період з квітня по червень 2011 року, позивач посилається на таке.

01.12.2011 між Міністерством енергетики та вугільної промисловості України та позивачем укладено Концесійний договір, де Міністерство – Концесієдавець, а ТОВ «ДТЕК Свердловантрацит» - Концесіонер. Відповідно до п. 1 Концесійного договору Концесієдавцем Концесіонеру на платній та строковій основі надано право на управління (експлуатацію) цілісним майновим комплексом ДП «Свердловантрацит» для комплексного забезпечення задоволення громадських потреб. Так, у відповідності до п. 11.36 Концесійного договору позивач зобов’язаний погасити податкову заборгованість підприємства, яка сформувалася у підприємства на дату укладання цього договору у порядку та строки, погоджені з відповідним податковим органом і відповідно до вимог чинного законодавства. Відповідно до п. 33.8 Концесійного договору позивач є правонаступником ДП «Свердловантрацит» за майновими та немайновими правами та обов’язками, що створились на дату укладення договору та передані Концесіонеру за зведеним актом приймання-передачі.

Рішенням про об’єднання особових рахунків ТОВ «ДТЕК Свердловантрацит» та ДП «Свердловантрацит» станом на 01.01.2012 на виконання Наказу Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 23.11.2011 за № 741 «Про визначення переможця концесійного конкурсу щодо надання у концесію цілісного майнового комплексу ДП «Свердловантрацит», підписаним посадовими особами ДП «Свердловантрацит», ТОВ «ДТЕК Свердловантрацит» та ДПІ у м. Свердловську, до особового рахунку з податку на прибуток (код бюджетної класифікації 11020100) ТОВ «ДТЕК Свердловантрацит» були передані тільки розстрочені суми заборгованості, термін сплати яких не настав, у розмірі 98938363,68 грн та 255610,62 грн. Зазначені зобов’язання були розстрочені відповідно до вимог Закону України від 23.06.2005 № 2711-IV «Про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування підприємств паливно-енергетичного комплексу» та постановами Луганського окружного адміністративного суду. Тобто, до ТОВ «ДТЕК Свердловантрацит» не передавався податковий борг за декларацією з податку на прибуток за 9 місяців 2008 року № 29575 від 07.11.2008 у розмірі 8633282,30 грн, а тим більше не погашався позивачем 11.01.2012, у зв’язку з чим позивач вважає дії щодо погашення неіснуючої заборгованості та нарахування штрафу й пені за її несвоєчасне погашення неправомірними.

Також відповідачем не враховано вимоги п. 114.1 ст. 114 Податкового кодексу України, яким зазначено, що граничні строки застосування штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) до платників податків відповідають строкам давності для нарахування податкових зобов’язань, визначеним ст. 102 цього Кодексу, тобто не пізніше закінчення 1095 дня, що настає за останнім днем граничного строку подання податкової декларації та/або граничного строку сплати грошових зобов’язань. Однак, з акта перевірки вбачається, що погашення відбулося з простроченням на 1147 днів, а отже, за межами 1095 днів.

Позивач вважає, що притягнення його до відповідальності за несвоєчасну сплату грошових зобов’язань з податку на прибуток, сплата яких розстрочена рішеннями суду за березень, квітень, травень 2011 року, та які сплачувалися ДП «Свердловантрацит» до укладення Концесійного договору (що підтверджено платіжними дорученнями № 4050 від 18.04.2013, № 4953 від 12.05.2011, № 300 від 16.06.2011), є неправомірним.

Постановою Луганського окружного адміністративного суду від 05.02.2014, залишеною без змін ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду від 03.04.2014 року, адміністративний позов задоволено.

Постановою Верховного Суду від 20.03.2018 касаційну скаргу Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби задоволено частково. Постанову Луганського окружного адміністративного суду від 05.02.2014 та ухвалу Донецького апеляційного адміністративного суду від 03.04.2014 у справі № 812/8730/13-а скасовано. Прийнято нове рішення, яким відмовлено у задоволенні позовних вимог ТОВ «ДТЕК Свердловантрацит» про визнання протиправними дій Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби з нарахування ТОВ «ДТЕК Свердловантрацит» пені в розмірі 7 478 583,49 грн, зобов'язання відновити в особовому рахунку платника податків грошові кошти у розмірі 7 478 583,49 грн, та визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення № НОМЕР_1 від 07.08.2013 про нарахування штрафу у розмірі 20% у сумі 15 405 367,71 грн.

В частині визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення № НОМЕР_1 від 07.08.2013 про нарахування штрафу у розмірі 20% у сумі 1 726 656,46 грн справу направлено на новий розгляд до суду першої інстанції.

24.04.2018 справа надійшла до Луганського окружного адміністративного суду та згідно з протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 24.04.2018 передана для розгляду судді Свергун І.О.

Ухвалою судді Свергун І.О. від 02.05.2018 прийнято до провадження вказану адміністративну справу та призначено підготовче засідання у справі.

Ухвалою суду від 31.05.2018 закрито підготовче провадження та призначено справу до розгляду по суті.

У судове засідання представник позивача не прибув, надав заяву про розгляд справи без його участі. Також 22.06.2018 від позивача до суду надійшли письмові пояснення по справі, в яких він зазначив, що податковий борг за декларацією від 07.11.2008 № 29575 позивачу не передавався та ним не погашався. З акту перевірки від 06.08.2013 № 19/14-0/37596090 вбачається, що такий податковий борг у розмірі 8633283 був погашений 11.01.2012 на підставі висновку № 1 від 11.01.2012, однак про існування такого документа позивачу нічого не відомо. У зв’язку з цим дії щодо погашення неіснуючої заборгованості та нарахування штрафу позивач вважає неправомірними. ДП «Свердловантрацит» не ліквідовано, продовжує існувати, є платником податку на прибуток, а отже позивач не може відповідати за порушення законодавства, які, можливо, були допущені іншою юридичною особою. На підставі викладеного позивач просив задовольнити позов (том 3 арк. спр. 172-177).

16.07.2018 від відповідача надійшов відзив на позовну заяву, в якому зазначено таке. ДП «Свердловантрацит» 07.11.2008 до СДПІ з ОВП у м. Луганську МГУМД було надано декларацію з податку на прибуток підприємства за 9 місяців 2008 року, яку прийнято за № 29575. ТОВ «ДТЕК Свердловантрацит» відповідно до Наказу Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 23.11.2011 № 741 «Про визнання переможця концесійного конкурсу щодо надання у концесію цілісного майнового комплексу Державного підприємства «Свердловантрацит» прийняв у концесію цілісний майновий комплекс Державного підприємства «Свердловантрацит» відповідно до концесійного договору з 01.12.2011.

Відповідно до п.п. 98.2.4 п. 98.2 ст. 98 ПК України у разі передачі в оренду чи концесію цілісного майнового комплексу державного або комунального підприємства платник податків – орендар чи концесіонер після прийняття цілісного майнового комплексу державного або комунального підприємства в оренду чи концесію набуває усіх прав і обов’язків щодо погашення грошових зобов’язань чи податкового боргу, які виникли у державного або комунального підприємства до передачі цілісного майнового комплексу в оренду чи концесію.

На момент передачі ТОВ «ДТЕК Свердловантрацит» цілісного майнового комплексу ДП «Свердловантрацит» в концесію залишок непогашеної суми податкового боргу по зазначеній декларації складав 8633282,30 грн.

Висновком органу державної казначейської служби від 11.01.2012 № 1 фактично погашено зазначений податковий борг у розмірі 8633282,30 грн, що складає 1148 днів затримки, у зв’язку з чим визначено штрафні санкції у розмірі 20% в сумі 1726656,46 грн. Таким чином, вважає відповідач, при прийнятті податкового повідомлення-рішення від 07.08.2013 № НОМЕР_1, яким позивачу визначено штрафну (фінансову) санкцію за несвоєчасну сплату узгоджених грошових зобов’язань з податку на прибуток приватних підприємств у розмірі 20% у сумі 1726656,46 грн, СДПІ діяла у відповідності до вимог чинного законодавства та в межах наданих контролюючим органам повноважень.

На підставі викладеного відповідач просив відмовити в задоволенні позову (том 3 арк. спр. 200-202).

У судовому засіданні в режимі відеоконференції представник відповідача підтримав доводи, викладені у відзиві на позовну заяву, надати висновок державної казначейської служби від 11.01.2012 № 1, який витребовувався судом, не зміг, також пояснив, що Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби не відомо, яким саме органом державної казначейської служби видавався вказаний висновок, оскільки всі матеріали залишилися за місцезнаходженням СДПІ з ОВП у м. Луганську.

Вислухавши пояснення представника відповідача, дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих доказів, оцінивши докази відповідно до вимог статей 72-77, 90 Кодексу адміністративного судочинства України, дійшов такого.

Відповідно до статті 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Згідно з підпунктом 54.3.2 пункту 54.3 статті 54 Податкового кодексу України (далі - ПК України), контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму грошових зобов'язань, зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення (збільшення) від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, передбачених цим Кодексом або іншим законодавством, якщо дані перевірок результатів діяльності платника податків, крім електронної перевірки, свідчать про заниження або завищення суми його податкових зобов'язань, суми бюджетного відшкодування та/або від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, заявлених у податкових (митних) деклараціях, уточнюючих розрахунках.

Пунктом 57.1 статті 57 ПК України визначено, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Згідно з пунктом 126.1 статті 126 ПК України у разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов'язання та/або авансових внесків з податку на прибуток підприємств протягом строків, визначених цим Кодексом, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах:

при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу.

Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Судом установлено, що ТОВ «ДТЕК Свердловантрацит» зареєстроване в якості юридичної особи 23.06.2011, про що до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань внесено запис № 1 391 102 0000 001333, перебуває на податковому обліку в Дніпропетровському відділенні Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби, що підтверджується витягом з Реєстру від 27.04.2018 № НОМЕР_2 (том 3 арк. спр. 146-153).

Згідно з довідкою Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великим платниками податків у м. Луганську Державної податкової служби від 21.02.2013 № 1328051400008 на час видачі довідки ТОВ «ДТЕК Свердловантрацит» перебувало на обліку в зазначеній СДПІ (том 2 арк. спр. 199).

На підставі наказу № 56 від 05.08.2013 уповноваженими особами відповідача з посиланням на вимоги підпункту 20.1.4 пункту 20.1 статті 20, підпункту 75.1.2 пункту 75.1 статті 75, підпункту 78.1.1 пункту 78.1 статті 78, статті 79 Податкового кодексу України проведена документальна позапланова невиїзна перевірка ТОВ «ДТЕК Свердловантрацит» з питань своєчасності сплати до бюджету сум податкових зобов'язань з податку на прибуток приватних підприємств за період з 01.01.2011 року до 31.12.2012 року.

За результатами перевірки складено ОСОБА_2 документальної позапланової невиїзної перевірки від 06.08.2013 № 19/14-0/37596090, яким встановлено порушення п. 57.1 ст. 57 Податкового кодексу України, а саме - несвоєчасна сплата податкового зобов'язання з податку на прибуток приватних підприємств протягом граничних строків в сумі 85660120,88 грн, у тому числі за податковою декларацією від 07.11.2008 № 29575 в сумі 8633282,30 грн (далі - ОСОБА_2 перевірки № 19) (том 1 арк. спр. 13-22).

У встановленому порядку ТОВ «ДТЕК Свердловантрацит» на ОСОБА_2 перевірки № 19 від 06.08.2013 було подано заперечення, які СДПІ з ОВП у м. Луганську розглянула та залишила без задоволення (том 1 арк. спр. 23-27, том 2 арк. спр. 137-138).

07.08.2013 на підставі ОСОБА_2 перевірки № 19 СДПІ з ОВП у м. Луганську прийнято податкове повідомлення-рішення № НОМЕР_1, яким у зв'язку із затримкою на 38, 58, 81, 82, 117, 137, 348, 375, 405, 419, 436, 467, 496, 537, 593, 1147 календарних днів сплати суми грошового зобов'язання в розмірі 85660120,88 грн нараховано штраф у розмірі 20% у сумі 17132024,17 грн за платежем з податку на прибуток (том 1 арк. спр. 28), у тому числі згідно з розрахунком штрафної санкції (додаток до ОСОБА_2 перевірки № 19) за декларацією від 07.11.2008 № 29575 в сумі 1726656,46 грн (арк. спр. 29-30).

Предметом доказування у цій справі є:

- наявність податкового боргу у позивача в розмірі 8633283 грн за декларацією з податку на прибуток ДП «Свердловантрацит» від 07.11.2008 № 29575;

- факт погашення позивачем 11.01.2012 податкового боргу в сумі 8633283 грн за декларацією з податку на прибуток ДП «Свердловантрацит» від 07.11.2008 № 29575.

Вирішуючи спір по суті, суд виходить з такого.

Наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 23.11.2011 № 741 ТОВ «ДТЕК Свердловантрацит» було визнано переможцем концесійного конкурсу щодо надання в концесію цілісного майнового комплексу Державного підприємства «Свердловантрацит» (далі - Наказ № 741) (том 1 арк. спр. 74-75).

25.11.2011 року на виконання Наказу № 741 позивачем, СДПІ з ОВП у м. Луганську та ДП «Свердловантрацит» був затверджений План узгодження передачі у концесію цілісного майнового комплексу Державного підприємства «Свердловантрацит» (том1 арк. спр. 197-198).

Відповідно до пункту 7 зазначеного Плану Концесіонер - ТОВ «ДТЕК Свердловантрацит» набуває усіх прав та обов'язків щодо погашення грошових зобов'язань платника податків та податкового боргу (у т.ч. розстроченого) згідно акту звірки, який виник у Державного підприємства «Свердловантрацит» до передачі цілісного майнового комплексу в концесію».

На виконання Наказу Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 23.11.2011 № 741 позивачем та уповноваженою особою Державної податкової інспекції в м. Свердловську, було прийнято рішення про об'єднання карток особових рахунків ТОВ «ДТЕК Свердловантрацит» та ДП «Свердловантрацит» (том 1 арк. спр. 80).

Згідно коду бюджетної класифікації 1102010 TOB «ДТЕК Свердловантрацит» позивачу були передані розстрочені суми заборгованості з податку на прибуток, термін сплати яких не настав, у розмірі 98938363,68 грн та переплата у розмірі 255610,62 грн (том 1 арк. спр. 80).

На підставі Наказу від 01.12.2011 № 741 між позивачем та Міністерством енергетики та вугільної промисловості був укладений концесійний договір, за яким у концесію передано цілісний майновий комплекс Державного підприємства «Свердловантрацит» (далі - договір Концесії) (том 1 арк. спр. 217-231).

Згідно з пунктом 33.8 договору Концесії позивач є правонаступником Державного підприємства «Свердловантрацит» за майновими та немайновими правами та обов'язками, які сформувалися у Підприємства (ДП «Свердловантрацит») станом на дату укладання між Сторонами цього Договору та передані Концесіонеру за ОСОБА_2 приймання передачі майна, передбаченим пунктом 33.4 цього Договору, з моменту його укладання між сторонами (том 1 арк. спр. 224).

Станом на 01.12.2011 позивачем та ДП «Свердловантрацит» був складений та підписаний Передавальний акт дебіторської та кредиторської заборгованості, в якому кредиторська заборгованість перед державною податкової інспекцією зазначена в розмірі 137174383,78 грн (том 2 арк. спр. 152-153).

Акт, визначений п. 33.8 Концесійного договору, відсутній.

Сторонами не заперечується відсутність ідентифікаційних ознак, за якими можливо було ототожнити податкові зобов'язання Позивача, зазначені в Передавальному акті та рішенні про об'єднання карток особових рахунків ТОВ «ДТЕК Свердловантрацит» та ДП «Свердловантрацит».

При цьому відповідно до Статуту та даних Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців позивач не є правонаступником прав та обов'язків Державного підприємства «Свердловантрацит» (том 1 арк. спр. 9-12, 235-250, том 2 арк. спр. 196-198).

На час виникнення спірних правовідносин Державне підприємство «Свердловантрацит» було зареєстровано в якості юридичної особи та не ліквідовано (том 1 арк. спр. 254, том 2 арк. спр. 193-195).

Відповідно до досліджених доказів, зокрема ОСОБА_2 № 19, встановлено нарахування відповідачем штрафних санкцій та пені за несвоєчасну сплату узгоджених грошових зобов'язань з податку на прибуток за декларацією від 07.11.2008 № 29575 (том 1 арк. спр. 137-138), уточнюючий розрахунок від 29.06.2011 (том 2 арк. спр. 87-88), борг по якій за твердженням відповідача склав 8633282 грн, із затримкою сплати 1147 днів.

Згідно з положеннями частин першої та другої статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб’єкта владних повноважень обов’язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Відповідачем в ході судового розгляду справи не доведено ту обставину, що борг ДП «Свердловантрацит» за податковою декларацією з податку на прибуток за 3 квартали 2008 року від 07.11.2008 № 29575 було передано ТОВ «ДТЕК Свердловантрацит».

Як уже зазначено судом, за Концесійним договором позивач є правонаступником Державного підприємства «Свердловантрацит» за майновими та немайновими правами та обов'язками, які сформувалися у Підприємства (ДП «Свердловантрацит») станом на дату укладання між Сторонами цього Договору та передані Концесіонеру за ОСОБА_2 приймання передачі майна, передбаченим пунктом 33.4 цього Договору. Згідно коду бюджетної класифікації 1102010 TOB «ДТЕК Свердловантрацит» позивачу були передані розстрочені суми заборгованості з податку на прибуток, термін сплати яких не настав, у розмірі 98938363,68 грн та переплата у розмірі 255610,62 грн. Документального підтвердження передачі позивачеві боргу в сумі 8633282 грн за декларацією від 07.11.2008 № 29575 відповідачем не надано.

Відповідач посилається, що відповідно до підпункту 98.2.4 пункту 98.2 статті 98 ПК України у разі передачі в оренду чи концесію цілісного майнового комплексу державного або комунального підприємства платник податків - орендар чи концесіонер після прийняття цілісного майнового комплексу державного або комунального підприємства в оренду чи концесію набуває усіх прав і обов'язків щодо погашення грошових зобов'язань чи податкового боргу, які виникли у державного або комунального підприємства до передачі цілісного майнового комплексу в оренду чи концесію.

Проте, пункт 98.2 статті 98 Податкового кодексу було доповнено вищезазначеним підпунктом 98.2.4 згідно з Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо стимулювання інвестицій у вітчизняну економіку» від 17.11.2011 № 4057-VI, який набрав законної сили 01.01.2012. Таким чином, на час укладення Концесійного договору від 01.12.2011 Податковий кодекс України не містив даної норми, а відтак, у питанні щодо передачі зобов’язань від ДП «Свердловантрацит» до ТОВ «ДТЕК Свердловантрацит» слід керуватися нормами Концесійного договору.

Також суд зазначає, що відповідачем не доведено факту погашення позивачем 11.01.2012 податкового боргу в сумі 8633283 грн за декларацією з податку на прибуток ДП «Свердловантрацит» від 07.11.2008 № 29575.

Ухвалою Луганського окружного адміністративного суду від 02.05.2018 від відповідача витребувано належним чином завірену копію висновку органу державної казначейської служби від 11.01.2012 № 1 щодо фактичного погашення податкового боргу в розмірі 8633282,30 грн, на який контролюючий орган посилався у пункті 3.1 (позиція 33 таблиці) акта від 06.08.2013 № 19/14-0/37596090 «Про результати документальної позапланової невиїзної перевірки Товариства з обмеженою відповідальністю «ДТЕК Свердловантрацит» (код за ЄДРПОУ 37596090) з питань своєчасності сплати до бюджету сум податкових зобов’язань з податку на прибуток приватних підприємств за період з 01.01.2011 р. по 31.12.2012 р.», а в разі відсутності такого висновку – інформацію про орган державної казначейської служби, який видав вказаний висновок, з метою витребування судом цього висновку від відповідного органу.

Відповідач не надав до суду витребуваний висновок та не зміг пояснити, який саме орган державної казначейської служби видав указаний висновок. Таким чином, відповідачем не було надано доказів погашення позивачем боргу в сумі 8633283 грн за декларацією від 07.11.2008 № 29575.

Таким чином, відповідач не довів правомірності оскарженого рішення належними доказами.

Водночас, суд не приймає доводи позивача про те, що контролюючим органом порушено строки застосування штрафних (фінансових) санкцій, оскільки згідно з актом перевірки погашення податкового зобов’язання відбулося з простроченням на 1147 днів, а отже за межами 1095 днів, передбачених законом.

Відповідно до статті 114 ПК України граничні строки застосування штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) до платників податків відповідають строкам давності для нарахування податкових зобов'язань, визначеним статтею 102 цього Кодексу.

Згідно з пунктом 102.1 статті 102 ПК України у разі подання платником податку уточнюючого розрахунку до податкової декларації контролюючий орган має право визначити суму податкових зобов'язань за такою податковою декларацією протягом 1095 днів з дня подання уточнюючого розрахунку.

Оскільки податкова декларація від 07.11.2008 № 29575 була уточнена 29.06.2011 шляхом подання уточнюючого розрахунку податкових зобов’язань у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок, контролюючим органом при нарахуванні штрафних (фінансових) санкцій не порушено строки, визначені законом.

На підставі досліджених доказів у їх сукупності суд вважає позовні вимоги ТОВ «ДТЕК Свердловантрацит» обґрунтованими й такими, що належать до задоволення. Податкове повідомлення-рішення СДПІ з ОВП у м. Луганську від 07.08.2013 № НОМЕР_1 про нарахування ТОВ «ДТЕК Свердловантрацит» штрафу в розмірі 20% у сумі 1726656,46 грн слід визнати протиправним та скасувати.

Керуючись статтями 2, 9, 241-246, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

Позов товариства з обмеженою відповідальністю «ДТЕК Свердловантрацит» до Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 07.08.2013 № НОМЕР_1 про нарахування штрафу в розмірі 20% у сумі 1726656,46 грн задовольнити повністю.

Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Луганську Міжрегіонального головного управління Міндоходів від 07.08.2013 № НОМЕР_1 про нарахування товариству з обмеженою відповідальністю «ДТЕК Свердловантрацит» штрафу в розмірі 20% у сумі 1726656,46 грн за платежем «Податок на прибуток приватних підприємств».

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд.

Повний текст рішення складено 26 липня 2018 року.

Суддя ОСОБА_3