Постанова № 75494556, 25.07.2018, Апеляційний суд Черкаської області

Дата ухвалення
25.07.2018
Номер справи
707/1330/18
Номер документу
75494556
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Провадження № 33/793/684/18 Справа № 707/1330/18 Головуючий по 1 інстанції Категорія:ст. 257, 276, 294 КУпАП Доповідач в апеляційній інстанції Іваненко І. В.

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"25" липня 2018 р. Суддя Апеляційного суду Черкаської області Іваненко І. В., за участю прокурора Гречаника Р.І., розглянувши подання голови Черкаського районного суду Черкаської області Тептюка Є.П. про вирішення питання щодо визначення підсудності справи та направлення справи про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 176-2 КУпАП, щодо ОСОБА_3 з одного суду до іншого, -

в с т а н о в и в :

До Апеляційного суду Черкаської області надійшло вищезазначене подання голови Черкаського районного суду Черкаської області Тептюка Є.П.

В обґрунтування подання вказано, що 18 липня 2018 року, після задоволення самовідводу суддею Смоляром О.А. у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_3 за ч. 1 ст. 176-2 КпАП України, вказану справу було передано до канцелярії суду для визначення судді.

Згідно протоколу щодо неможливості автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 20.07.2018 року, призначення судді не відбулося через те що, не вистачає потрібної кількості суддів для розподілу справи.

Станом на 20.07.2018 року у Черкаському районному суді Черкаської області працюють п'ять суддів, наявні повноваження у суддів: Тептюка Є.П., Смоляра О.А. та Соколишиної Л.Б., у суддів Суходольського О.М. та Морозова В.В. відсутні повноваження судді.

Суддями Тептюком СП. та Соколишиною Л.Б. раніше були заявлені та задоволені самовідводи по даній справі.

Тому, у зв'язку з неможливістю утворити новий склад суду для судового розгляду справи, голова Черкаського районного суду Черкаської області Тептюк Є.П. просить вирішити питання про визначення підсудності та направити вказану справу про адміністративне правопорушення до іншого суду.

В судове засіданні ОСОБА_3 не з'явився, хоч був належним чином повідомлений про час, дату та місце розгляду справи, вказавши в телефонограмі № 1438 від 25.07.2018 року про розгляд подання про визначення підсудності без його участі, матеріали справи просив направити до Придніпровського районного суду м. Черкаси.

Прокурор в судовому засіданні не заперечував проти направлення матеріалів справи про адміністративне правопорушення до найближчого за розташуванням суду, зокрема просив направити матеріали до Придніпровського районного суду м. Черкаси.

Заслухавши доповідача, думку прокурора, вивчивши зміст подання та матеріали справи, суд вважає, що подання має бути задоволене, виходячи з наступного.

Згідно з вимогами ч. 1 ст. 276 КУпАП справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення.

Відповідно до положень ч. 4 ст. 294 КУпАП апеляційний перегляд здійснюється суддею апеляційного суду протягом двадцяти днів з дня надходження справи до суду.

Перевіривши матеріали подання встановлено, що діючими нормами КУпАП не визначено порядку передання справи про адміністративне правопорушення на розгляд до іншого суду, у зв'язку з тим, що у суді неможливо утворити склад суду для судового розгляду.

Нормами ч. 3 ст. 257 КУпАП передбачено, що у разі вчинення корупційного правопорушення службовою особою, яка працює в апараті суду, протокол разом з іншими матеріалами надсилаються до суду вищої інстанції для визначення підсудності.

Згідно з вимогами ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, ратифікованої Україною 17.07.1997 року, кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов'язків цивільного характеру або встановить обґрунтованість будь-якого висунутого проти нього кримінального обвинувачення.

Відповідно до положень ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.

Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.

Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.

Згідно з вимогами ч. 1 ст. 8 КУпАП провадження в справах про адміністративні правопорушення ведеться на підставі закону, що діє під час і за місцем розгляду справи про правопорушення.

Відповідно до положень ст. 38 КУпАП передбачено, що якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), адміністративне стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення.

Згідно з вимогами ст. 1 КУпАП завданням Кодексу України про адміністративні правопорушення є охорона прав і свобод громадян, власності, конституційного ладу України, прав і законних інтересів підприємств, установ і організацій, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов'язків, відповідальності перед суспільством.

Таким чином, з метою додержання принципу законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов'язків, відповідальності перед суспільством при вирішенні питання про направлення матеріалів справи про адміністративне правопорушення для розгляду до іншого суду у зв'язку з тим, що у суді неможливо утворити склад суду для судового розгляду, виникла необхідність в застосуванні принципу аналогії закону.

З матеріалів справи вбачається, що на даний час у Черкаському районному суді Черкаської області неможливо утворити новий склад суду для судового розгляду справи про адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 176-2 КУпАП, щодо ОСОБА_3

Суд вбачає, що зазначену вище справу про адміністративне правопорушення належить передати на розгляд до іншого суду, виходячи також з передбаченого Конвенцією про права людини та основоположні свободи і Конституцією України права особи на справедливий суд та доступ до правосуддя. Неможливість розгляду даної справи про адміністративне правопорушення по суті через відсутність з незалежних від самих суддів Черкаського районного суду Черкаської області причин повноважених суддів у суді призведе до невиправданого і необґрунтованого затягування розгляду справи, що однозначно матиме наслідком порушення прав особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, а також до можливого порушення строків розгляду справи про адміністративне правопорушення, передбачених ст. 277 КУпАП. Суд вбачає неможливим допустити це.

Тому з метою економії процесуальних засобів й виходячи з пріоритету права особи на справедливий суд та своєчасний розгляд справи компетентним судом, суд вбачає розумним і доцільним, задовольнивши подання керівника апарату місцевого суду, спрямувати справу про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 176-2 КУпАП, щодо ОСОБА_3 до Придніпровського районного суду м. Черкаси для розгляду по суті, що по територіальності знаходиться ближче до суду, який вніс подання, та не створить для особи, відносно якої складені матеріали про адміністративне правопорушення, значних незручностей.

На підставі вищевикладеного та керуючись ст. 1, 7, 8, 38, 257, 276, 294 КУпАП, суд, -

п о с т а н о в и в :

Подання голови Черкаського районного суду Черкаської області Тептюка Є.П. задовольнити.

Справу про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 176-2 КУпАП, щодо ОСОБА_3 направити до Придніпровського районного суду м. Черкаси для розгляду за визначеною підсудністю.

Постанова набирає чинності з моменту оголошення, є остаточною і оскарженню не підлягає.

Суддя І. В. Іваненко