Постанова № 75485184, 24.07.2018, Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
24.07.2018
Номер справи
804/1350/18
Номер документу
75485184
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

і м е н е м У к р а ї н и

24 липня 2018 року м. Дніпросправа № 804/1350/18

Колегія суддів Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду у складі:

судді-доповідача: Лукманова О.М.

суддів: Божко Л.А., Дурасова Ю.В.,

при секретарі: Сонник А.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Дніпро апеляційну скаргу Селянського (Фермерського) господарства «Вікторія» на рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду (суддя Дєєв М.В., м. Дніпро, повний текст рішення складено 29.05.2018 року) від 17 травня 2018 року у справі № 804/1350/18 за позовом Селянського (Фермерського) господарства «Вікторія» до Головного управління ДФС у Дніпропетровській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення, -

в с т а н о в и л а:

У лютому 2018 року С(Ф)Г «Вікторія» (далі по тексту - позивач) звернулось до суду з позовом до Головного управління ДФС у Кіровоградській області (далі по тексту - відповідач) в якому просило визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення від 20.12.2017 року № 0089441208 з нарахування податку на додану вартість: за податковими зобов'язаннями 265018,00 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями 66254,50 грн.

Рішенням Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 17.05.2018 року в задоволенні позовних вимог С(Ф)Г «Вікторія» відмовлено.

Не погодившись з рішенням суду першої інстанції С(Ф)Г «Вікторія» подало апеляційну скаргу, в якій просило скасувати рішення та прийняти нове, яким позовні вимоги задовольнити у повному обсязі. Свої вимоги обґрунтувало тим, що судом не надано належної оцінки нормам чинного законодавства, висновки суду не відповідають обставинам справи, що призвело до прийняття невірного рішення. Апелянт зазначав, що податкові накладні подані до реєстрації позивачем не містили помилок та були сформовані у відповідності до вимог ст. 201 ПК України, а саме в податковій накладній містились всі обов'язкові реквізити: порядковий номер податкової накладної; дата виписування податкової накладної; повна або скорочена назва, зазначена у статутних документах юридичної особи або прізвище, ім'я та по батькові фізичної особи, зареєстрованої як платник податку на додану вартість, - продавця товарів/послуг; податковий номер платника податку (продавця та покупця), зазначені податкові накладні реєструвалась вперше, що виключає факт реєстрації податкових накладних з такими ж реквізитами. Апелянт вказував, що помилка в реквізитах щодо коду УКТЗЕД не перешкоджає реєстрації накладних оскільки дає можливість ідентифікувати здійснену операцію. Апелянт вказував, що помилки в кодах товару згідно УКТЗЕД є єдиною причиною неприйняття податкових накладних в електронному вигляді. Реєстрація податкових накладних була зупинена незаконно, тому С(Ф)Г «Вікторія» прохала ДФС України зареєструвати їх для подання уточнюючого розрахунку, який подається до вже зареєстрованих накладних, але через відмову ДФС України зареєструвати накладні, платник податків втратив можливість виправити самостійно виявлену помилку. Апелянт вказував, що ним було подано уточнюючі розрахунки після реєстрації податкових накладних з помилками і тому податкові зобов'язання в декларації з ПДВ за вересень 2017 року відповідають сумарним податковим зобов'язанням, що містяться в зареєстрованих податкових накладних.

Перевіривши матеріали справи, законність і обґрунтованість рішення суду в межах доводів апеляційної скарги, а також правильність застосування судом норм матеріального і процесуального права та правової оцінки обставин у справі, суд апеляційної інстанції дійшов висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню.

Відмовляючи в задоволенні позовних вимог, суд першої інстанції виходив з того, що позивачем було складено та направлено на реєстрацію в Єдиний реєстр № 1 від 16.09.2017 року, № 2 та № 3 від 18.09.2017 року, № 4 від 19.09.2017 року податкові накладні, які за результатами камеральної перевірки виявились такими, що не відповідають нормам, зокрема у накладних було виявлено невідповідність обсягів придбаних товарів відповідно до УКТЗЕД та відповідно інформації з Єдиного реєстру, встановлено, що у 2017 році позивач здійснював операції з продажу товару іншої номенклатури, відмінної від тієї, яка значиться у податкових накладних. С(Ф)Г «Вікторія» самостійно було складено податкові накладні №1 від 16.09.2017 року, №2 та № 3 від 18.09.2017 року, №4 від 19.09.2017 року, в яких були визначені суми податку на додану вартість, які підлягають сплаті до бюджету, та які містили помилки. У випадку помилкового складання податкової накладної на операцію з постачання товарів/послуг, платник податків повинен завершити процедуру реєстрації такої податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних (надати пояснення та/чи документи, у разі зупинення реєстрації податкової накладної, що передбачено приписами п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України), а також в подальшому, з метою виправлення допущеної помилки, має право згідно п. 192.1 ст. 192 Податкового кодексу України скласти розрахунок коригування до помилково виписаної податкової накладної. ПК України та Порядок заповнення податкової накладної № 1307 дає платникам податку на додану вартість можливість на виправлення помилок, допущених при складанні податкової накладної, не пов'язаних із зміною суми компенсації вартості товарів/послуг, шляхом подання розрахунку коригування до податкової накладної. Суд першої інстанції вказував, що позивач знаючи, що податкові накладні №1 від 16.09.2017 року, №2 від 18.09.2017 року, №3 від 18.09.2017 року та №4 від 19.09.2017 року було складено помилково, повинен був завершити процедуру реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних та скласти розрахунок коригування до вищезазначених податкових накладних та зареєструвати його в Єдиному реєстрі податкових накладних в термін, визначений законодавством, однак 21.09.2017 року позивач, виявивши помилки в реквізитах вказаних податкових накладних, подав нові виправлені податкові накладні №5 від 16.09.2017 року, №6 від 18.09.2017 року, №7 від 18.09.2017 року та №8 від 19.09.2017 року, в результаті чого на одну господарську операцію було подано по два примірника одних і тих самих податкових накладних. Суд першої інстанції вказував, що С(Ф)Г «Вікторія» було подано розрахунок коригування податкових накладних №1 від 16.09.2017 року, №2 від 18.09.2017 року, №3 від 18.09.2017 року та №4 від 19.09.2017 року лише 19.01.2018 року та 20.01.2018 року, у зв'язку з чим, під час проведення камеральної перевірки у жовтні 2017 року в ЄРПН було відображено вказані податкові накладні без відповідних розрахунків коригування, контролюючий орган в даному випадку надавав оцінку лише тим документам, які були зареєстровані в ЄРПН. С(Ф)Г «Вікторія» зареєструвало податкові накладні, допустившись помилки та не внесло дані таких накладних до податкової звітності за вересень 2017 року, що і було встановлено під час проведення камеральної перевірки, помилковість реєстрації податкових накладних було усунено лише після проведення камеральної перевірки.

Матеріалами справи встановлено та досліджено судом, що 31.10.2017 року Головним управлінням ДФС у Дніпропетровській області було проведено камеральну перевірку даних, задекларованих у податковій звітності з податку на додану вартість за вересень 2017 року С(Ф)Г «Вікторія», за результатами якої складено акт перевірки від 31.10.2017 року №191143/137/04-36-12-08-33/30443056. Відповідно до висновків акту, було встановлено порушення п.185.1 ст.185, п.187.1 ст.187, ст.201 ПК України, а саме, С(Ф)Г «Вікторія» занижено суму ПДВ, що підлягає нарахуванню за підсумками поточного звітного (податкового) періоду в розмірі 265018,00 грн. Висновки про порушення Головне управління ДФС у Дніпропетровській області зробило у зв'язку з тим, що С(Ф)Г «Вікторія» подало декларацію з ПДВ за вересень 2017 року та не включило до складу податкових зобов'язань податкові накладні по господарським операціям з ТОВ «Катеринопільський елеватор» на суму ПДВ 265018,15 грн., та які зареєстровані в Єдиному реєстрі податкових накладних з порушенням термінів.

Головним управлінням ДФС у Дніпропетровській області 20.12.2017 року на підставі акту камеральної перевірки №191143/137/04-36-12-08-33/30443056 від 31.10.2017 року було винесено податкове повідомлення-рішення №0089441208, яким С(Ф)Г «Вікторія» нараховано збільшення з податку на додану вартість за податковими зобов'язаннями у сумі 265 018,00 грн. та нараховано штрафні (фінансові) санкції у сумі 66254,50 грн.

Встановлено, що С(Ф)Г «Вікторія», не погоджуючись з податковим повідомленням-рішенням від 20.12.2017 року №0089441208, оскаржило його в адміністративному порядку шляхом подання до ДФС України скарги. Рішенням ДФС України від 19.03.2018 року № 9474/6/99-99-11-01-91-25 скарга С(Ф)Г «Вікторія» на податкове повідомлення-рішення залишена без розгляду та повернута у зв'язку з порушенням строку її подання.

Встановлено, що за результатами господарських відносин з ТОВ «Катеринопільський елеватор» С(Ф)Г «Вікторія» було виписано податкові накладні №1 від 16.09.2017 року, №2 від 18.09.2017 року, №3 від 18.09.2017 року та №4 від 19.09.2017 року та 20.09.2017 року, які були направлені до Єдиного реєстру податкових накладних та зареєстровані згідно квитанцій 12.01.2018 року. Пізня реєстрація накладних зумовлена тим, що податкові накладні після надходження до Єдиного реєстру податкових накладних були прийняті ДФС України, однак їх реєстрація була зупинена, що підтверджується квитанціями №1 від 20.09.2017 року. Підставою для зупинення реєстрації податкових накладних, є виявлення невідповідності обсягів постачання обсягам придбання по товарах згідно з УКТЗЕД 1206, запропоновано надати пояснення та/або копії документів, достатні для прийняття рішення про реєстрацію податкових накладних.

Відповідно до матеріалів справи, С(Ф)Г «Вікторія» направило до Єдиного реєстру податкових накладних повідомлення щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій: № 1 від 29.09.2017 року щодо податкової накладної № 1 від 16.09.2017 року, яке прийняте згідно квитанції № 1 від 29.09.2017 року; № 7 від 31.10.2017 року щодо податкової накладної №2 від 17.09.2017 року, яке прийняте згідно квитанції № 1 від 31.10.2017 року; № 15 від 16.11.2017 року щодо податкової накладної №3 від 18.09.2017 року, яке прийняте згідно квитанції № 1 від 16.11.2017 року; № 8 від 31.10.2017 року щодо податкової накладної №4 від 19.09.2017 року, яке прийняте згідно квитанції № 1 від 16.11.2017 року.

Відповідно до матеріалів справи, С(Ф)Г «Вікторія» сформувало та направило 13.01.2018 року до Єдиного реєстру податкових накладних розрахунки коригування кількісних і вартісних показників, якими виправлено допущені помилки невідповідності обсягів постачання обсягам придбання по товарах згідно з УКТЗЕД 1206 у податкових накладених №1 від 16.09.2017 року, №2 від 18.09.2017 року, №3 від 18.09.2017 року та №4 від 19.09.2017 року та 20.09.2017 року.

Однак, перед тим, як подати розрахунки коригування, 21.09.2017 року С(Ф)Г «Вікторія», намагаючись виправити помилки в реквізитах податкових накладних, подало нові податкові накладні №5 від 16.09.2017 року, №6 від 18.09.2017 року, №7 від 18.09.2017 року та №8 від 19.09.2017 року. Встановлено, що на одну господарську операцію було подано по два примірника одних і тих самих податкових накладних.

Рішеннями комісії ДФС України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації №207738/30443056 від 05.10.2017 року, №270180/30443056 від 06.11.2017 року, №309844/30443056 від 23.11.2017 року та №270181/30443056 було відмовлено у реєстрації податкових накладних №1 від 16.09.2017 року, №2 від 18.09.2017 року, №3 від 18.09.2017 року та №4 від 19.09.2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Проте, 12.01.2018 року відповідно до вимог пункту 57-1 розділу ХХ «Перехідні положення» ПК України податкові накладні №1 від 16.09.2017 року, №2 від 18.09.2017 року, №3 від 18.09.2017 року та №4 від 19.09.2017 року були зареєстровані в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Колегія суддів вказує, що предметом спору є податкове повідомлення-рішення, яке прийняте відповідачем у зв'язку з тим, що С(Ф)Г «Вікторія» подало декларацію з ПДВ за вересень 2017 року та не включило до складу податкових зобов'язань податкові накладні виписані при взаємовідносинах з ТОВ «Катеринопільський елеватор».

Відповідно до п. 201.1, п. 201.2, п. 201.10, п. 201.16 ст. 201 ПК України (у редакції дійній на час виникнення спірних правовідносин), на дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін. У податковій накладній зазначаються в окремих рядках такі обов'язкові реквізити: а) порядковий номер податкової накладної; б) дата складання податкової накладної; в) повна або скорочена назва, зазначена у статутних документах юридичної особи або прізвище, ім'я та по батькові фізичної особи, зареєстрованої як платник податку на додану вартість, - продавця товарів/послуг; г) податковий номер платника податку (продавця та покупця). У разі постачання/придбання філією (структурним підрозділом) товарів/послуг, яка фактично є від імені головного підприємства - платника податку стороною договору, у податковій накладній, крім податкового номера платника податку додатково зазначається числовий номер такої філії (структурного підрозділу); д) повна або скорочена назва, зазначена у статутних документах юридичної особи або прізвище, ім'я та по батькові фізичної особи, зареєстрованої як платник податку на додану вартість, - покупця (отримувача) товарів/послуг; е) опис (номенклатура) товарів/послуг та їх кількість, обсяг; є) ціна постачання без урахування податку; ж) ставка податку та відповідна сума податку в цифровому значенні; з) загальна сума коштів, що підлягають сплаті з урахуванням податку; і) код товару згідно з УКТ ЗЕД, для послуг - код послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг; платники податків, крім випадків постачання підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України, мають право зазначати код товару згідно з УКТ ЗЕД або код послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг неповністю, але не менше ніж чотири перших цифри відповідного коду. Форма та порядок заповнення податкової накладної затверджуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику. При здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою. Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту. Податкова накладна та/або розрахунок коригування до неї, складені та зареєстровані після 1 липня 2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг достатньою підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту, та не потребує будь-якого іншого додаткового підтвердження. Податкові накладні, які не надаються покупцю, а також податкові накладні, складені за операціями з постачання товарів/послуг, які звільнені від оподаткування, підлягають реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних. Підтвердженням продавцю про прийняття його податкової накладної та/або розрахунку коригування до Єдиного реєстру податкових накладних є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня. Реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних повинна здійснюватися з урахуванням граничних строків: для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 1 по 15 календарний день (включно) календарного місяця, - до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому вони складені; для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 16 по останній календарний день (включно) календарного місяця, - до 15 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені. Податкова накладна, що містить помилки в реквізитах, визначених пунктом 201.1 цієї статті (крім коду товару згідно з УКТ ЗЕД), які не заважають ідентифікувати здійснену операцію, її зміст (товар/послугу, що постачаються), період, сторони та суму податкових зобов'язань, є підставою для віднесення покупцем сум податку до податкового кредиту. Реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, у разі відповідності такої податкової накладної/розрахунку коригування сукупності критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, встановлених відповідно до пункту 74.2 статті 74 цього Кодексу. У разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних платнику податку протягом операційного дня контролюючий орган в автоматичному режимі надсилає (в електронному вигляді у текстовому форматі) квитанцію про зупинення реєстрації такої податкової накладної/розрахунку коригування. Така квитанція є підтвердженням зупинення такої реєстрації. У квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування зазначаються: а) порядковий номер та дата складення податкової накладної/розрахунку коригування; б) визначення критерію(їв) оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, на підставі яких було здійснено зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування; в) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та/або копії документів (за вичерпним переліком), достатніх для прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію такої податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. Вичерпний перелік таких документів у розрізі критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику. Письмові пояснення та/або копії документів, зазначені у підпункті «в» підпункту 201.16.1 цього пункту, платник податку має право подати до контролюючого органу за основним місцем обліку такого платника податку протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов'язання, відображеного у такій податковій накладній/розрахунку коригування. Такі документи передаються контролюючим органом за основним місцем обліку платника податку не пізніше наступного робочого дня з дня їх отримання до комісії центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику. Письмові пояснення та/або копії документів, подані платником податків до контролюючого органу відповідно до підпункту 201.16.2 цього пункту, розглядаються комісією центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику. Рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних приймається та надсилається платнику податку протягом п'яти робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та документів, поданих відповідно до підпункту 201.16.2 цього пункту. Податкова накладна/розрахунок коригування, реєстрацію якої в Єдиному реєстрі податкових накладних було зупинено, реєструється у день настання однієї із таких подій: а) прийнято рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних; б) набрало законної сили рішення суду про реєстрацію відповідної податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Згідно п. 74.2 ст. 74 ПК України (у редакції, дійсній на час виникнення спірних правовідносин) в Єдиному реєстрі податкових накладних забезпечується проведення постійного автоматизованого моніторингу відповідності податкових накладних/розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації таких податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. Критерії оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, визначаються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

Відповідно до пунктів 1, 2, 3, 5, 21 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства фінансів України № 1307 від 31.12.2015 року, податкову накладну складає особа, яка зареєстрована як платник податку у контролюючому органі та якій присвоєно індивідуальний податковий номер платника податку на додану вартість. Податкова накладна та додатки до неї складаються в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи. Усі податкові накладні, у тому числі накладні, особливості заповнення яких викладені в пунктах 9-15 та 19 цього Порядку, підлягають реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, та за формою, чинною на день такої реєстрації. Податкова накладна складається у день виникнення податкових зобов'язань постачальника (продавця), крім випадків, передбачених Податковим кодексом України та цим Порядком. Дата складання податкової накладної заповнюється цифрами у такій послідовності: день місяця (дві цифри), місяць (дві цифри), рік (чотири цифри). При цьому крапки, коми та інші розділові знаки в даті складання податкової накладної не проставляються. У разі здійснення коригування сум податкових зобов'язань, а також у випадку виправлення помилок, допущених при складанні податкової накладної, не пов'язаних із зміною суми компенсації вартості товарів/послуг, відповідно до статті 192 розділу V Податкового кодексу України постачальник (продавець) товарів/послуг складає розрахунок коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної (далі - розрахунок коригування) за формою згідно з додатком 2 до податкової накладної. Розрахунок коригування складається особами, визначеними відповідно до пункту 1 цього Порядку. Порядок складання розрахунку коригування та його реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних аналогічний порядку, передбаченому для податкових накладних, крім випадків, передбачених цим Порядком.

Згідно пунктів 2, 5, 8, 9, 10, 19 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 1246 від 29.12.2010 року, податкова накладна електронний документ, який складається платником податку на додану вартість (далі - платник податку) відповідно до вимог Податкового кодексу України в електронній формі у затвердженому в установленому порядку форматі (стандарті) та надсилається для реєстрації. Податкова накладна та/або розрахунок коригування приймаються до Реєстру у разі дотримання вимог, установлених пунктом 192.1 статті 192, пунктами 200.-1.3, 200-1.9 статті 200-1 та пунктами 201.1, 201.10 і 201.16 статті 201 Кодексу, а також з урахуванням Законів України «Про електронний цифровий підпис», «Про електронні документи та електронний документообіг» та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку. Реєстрації підлягають податкові накладні та/або розрахунки коригування (у тому числі ті, що не надаються отримувачу (покупцю) товарів/послуг, складені за операціями з постачання товарів/послуг, які звільнені від оподаткування, складені за операціями з постачання послуг нерезидентом) незалежно від суми податку на додану вартість в одній податковій накладній/розрахунку коригування. Податкова накладна та/або розрахунок коригування складаються та реєструються постачальником (продавцем) - платником податку, крім випадків, визначених пунктом 9 цього Порядку. За операціями з постачання послуг нерезидентом податкова накладна та/або розрахунок коригування складаються та реєструються зареєстрованим на території України отримувачем (покупцем) - платником податку таких послуг. Після складення податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронній формі на них накладається електронний цифровий підпис посадових осіб постачальника (продавця) у такому порядку: електронний цифровий підпис головного бухгалтера (бухгалтера) або електронний цифровий підпис керівника (у разі відсутності у постачальника (продавця) посади бухгалтера); електронний цифровий підпис, який за правовим статусом прирівнюється до печатки (у разі наявності). Податкова накладна та/або розрахунок коригування, реєстрацію яких зупинено, реєструються у день: 1) прийняття комісією рішення про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування; 2) набрання законної сили рішенням суду про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування (у разі надходження до ДФС відповідного рішення суду).

У разі, коли податкова накладна складена відповідно до Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 1246 від 29.12.2010 року, така накладна приймається та реєструється у Єдиному реєстрі податкових накладних без застережень.

Не реєстрація накладних, зупинення щодо їх реєстрації не є підставою для не відображення показників накладних у податкових деклараціях.

Колегія суддів критично відноситься до твердження позивача про порушення відповідачем пунктів 201.1, 201.10 ст. 201 ПК України в частині відсутності повноважень податкового органу на зупинення реєстрації податкових накладних у випадку помилки в коді товару згідно з УКТЗЕД у разі можливості ідентифікувати здійснену операцію, їх зміст (товар/послугу, що постачається).

Згідно п. 201.1 ст. 201 ПК України, визначено обов'язкові реквізити податкової накладної, зокрема код товару згідно УКТЗЕД.

Колегія суддів вважає, що у даному випадку, податковий орган правомірно зупинив реєстрацію податкових накладних.

З аналізу вищенаведеного законодавства колегія суддів вважає, що законодавцем передбачений випадок формування податкового кредиту на підставі податкової накладної, в якій помилково зазначено код товару згідно УКТЗЕД при умові можливості ідентифікувати господарську операцію, її зміст, товар, однак це не позбавляє податковий орган діяти в межах своїх повноважень у разі порушення платником податку податкового законодавства.

Згідно п. 202.1 ст. 202 ПК України звітним (податковим) періодом є один календарний місяць.

Податкова декларація з ПДВ за вересень 2017 року С(Ф)Г «Вікторія» та дані з Єдиного реєстру податкових накладних під час камеральної перевірки не співпали. Задекларовані позивачем дані різнилися. Різниця з даними декларації, як встановлено, виникла після зупинення реєстрації податкових накладних №1 від 16.09.2017 року, №2 від 18.09.2017 року, №3 від 18.09.2017 року та №4 від 19.09.2017 року, накладні зареєстровані у Єдиному реєстрі лише 12.01.2018 року.

Податкова накладна, зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів або послуг, є для покупця таких товарів або послуг достатньою підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту. Не реєстрація податкових накладних призводить до викривлення даних податкових звітностей, оскільки у деклараціях суми зобов'язань відображаються з урахуванням податкових накладних, які у випадку С(Ф)Г «Вікторія» не були зареєстровані.

У декларації з ПДВ за вересень 2017 року С(Ф)Г «Вікторія» відобразило зобов'язання без підтвердження їх податковими накладними або без відповідних розрахунків коригування.

Згідно ч. 6 ст. 139 КАС України якщо суд апеляційної чи касаційної інстанції, не повертаючи адміністративної справи на новий розгляд, змінить судове рішення або ухвалить нове, він відповідно змінює розподіл судових витрат.

Суд апеляційної інстанції ухвалюючи нове рішення вирішує питання про розподіл судових витрат. Судові витрати здійснені позивачем повертаються йому тільки у тому разі коли його вимоги задоволено.

Враховуючи вищевикладене, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, постанову суду першої інстанції слід залишити без змін, як таку, що прийнята з додержанням норм матеріального та процесуального права.

Керуючись статтями 314, 315, 316, 321, 322 Кодексу адміністративного судочинства України колегія суддів, -

п о с т а н о в и л а:

Апеляційну скаргу Селянського (Фермерського) господарства «Вікторія» - залишити без задоволення.

Рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду (суддя Дєєв М.В., м. Дніпро, повний текст рішення складено 29.05.2018 року) від 17 травня 2018 року у справі № 804/1350/18 - залишити без змін.

Постанова Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду набирає законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду протягом тридцяти днів з дня її проголошення у порядку ст.ст. 328 - 329 КАС України.

Суддя-доповідач: О.М. Лукманова

Суддя: Л.А. Божко

Суддя: Ю.В. Дурасова