Рішення № 75484908, 27.06.2018, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
27.06.2018
Номер справи
815/635/18
Номер документу
75484908
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 815/635/18

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 червня 2018 року

Суддя Одеського окружного адміністративного суду Цховребова М.Г., розглянувши в порядку письмового провадження у місті Одесі за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління ОСОБА_2 фонду України в Одеській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача – ОСОБА_3 комісія Головного управління МВС України в Одеській області, про визнання протиправною бездіяльності та зобов’язання вчинити певні дії, -

встановив:

До Одеського окружного адміністративного суду через канцелярію суду надійшов позов ОСОБА_1 до Головного управління ОСОБА_2 фонду України в Одеській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача – ОСОБА_3 комісія Головного управління МВС України в Одеській області, з урахуванням заяви про уточнення позовних вимог від 26.03.2018 року, про:

- визнання протиправною бездіяльності відповідача, що виразилась у не перерахунку призначеної позивачу пенсії по інвалідності на підставі Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», довідок ОСОБА_3 комісії ГУМВС України в Одеській області № 4360, № 14/1-1706 та заяви позивача від 26.01.2018 року;

- зобов’язання відповідача провести з 1 січня 2016 року по 1 грудня 2017 року позивачу перерахунок та виплату пенсії, яка призначена позивачу за інвалідністю, без обмеження її граничного розміру, із зазначенням наступних складових: посадовий оклад – 3100 грн., оклад за спецзвання – 2200 грн., вислуга років у розмірі 40 % посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальним званням – 2120 грн., надбавка до посадових окладів зі ступеню секретності «цілком таємно» 15% – 465 грн., надбавка за специфічні умови проходження служби – 100% – 7420 грн., премія 175 % від всього грошового забезпечення;

- зобов’язання відповідача провести з 1 грудня 2017 року позивачу перерахунок та виплату пенсії, яка призначена позивачу за інвалідністю, без обмеження її граничного розміру, із зазначенням наступних складових: посадовий оклад – 3100 грн., оклад за спецзвання – 2200 грн., вислуга років у розмірі 40 % посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальним званням – 2120 грн., надбавка до посадових окладів зі ступеню секретності «цілком таємно» 15% – 465 грн., надбавка за специфічні умови проходження служби – 100% – 7420 грн., премія 175 % від всього грошового забезпечення, матеріальна допомога на оздоровлення – 4149,90 грн., матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань – 18131,37 грн., одноразова грошова допомога при звільненні в сумі 100534,88 грн.;

- зобов’язання відповідача здійснювати виплату позивачу пенсії, із зазначенням наступних складових: посадовий оклад – 3100 грн., оклад за спецзвання – 2200 грн., вислуга років у розмірі 40 % посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальним званням – 2120 грн., надбавка до посадових окладів зі ступеню секретності «цілком таємно» 15% – 465 грн., надбавка за специфічні умови проходження служби – 100% – 7420 грн., премія 175 % від всього грошового забезпечення, матеріальна допомога на оздоровлення – 4149,90 грн., матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань – 18131,37 грн., одноразова грошова допомога при звільненні в сумі 100534,88 грн. без обмежень, встановлених Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» № 911-VIII від 24.12.2015 року.

Ухвалами суду від:

- 12 березня 2018 року: відкрито провадження в адміністративній справі; вирішено справу розглядати за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін; призначено судове засідання для розгляду справи по суті на 2 квітня 2018 року;

- 2 квітня 2018 року: на задоволення клопотання відповідача, поданого до початку першого судового засідання, – залучено до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача ОСОБА_3 комісію Головного управління МВС України в Одеській області;

- 8 травня 2018 року: відкладено розгляд справи до 30 травня 2018 року за п. 4 ч. 2 ст. 205 КАС України у зв’язку із необхідністю витребування нових доказів.

26 квітня 2018 року представником відповідача до суду подано клопотання про зупинення провадження у справі № 815/635/18, яке в судовому засіданні 08.05.2018 року представником відповідача знято з розгляду.

В судове засідання 30 травня 2018 року позивач, третя особа та/або їх представники не з’явились, належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду. (а.с.122-125)

26.04.2018 року позивачем до суду подано клопотання про розгляд справи без її участі. (а.с.98) 17.04.2018 року представником третьої особи подано до суду клопотання про розгляд справи без участі представника ОСОБА_3 комісії ГУМВС України в Одеській області. (а.с.99)

В судовому засіданні 30.05.2018 року представником відповідача подано суду письмову заяву про розгляд справи без участі представника відповідача, в порядку письмового провадження. (а.с.139)

Виходячи з наведеного, керуючись положеннями ч. 3 ст. 194 КАС України, суд дійшов висновку про можливість розглянути справу в порядку письмового провадження на підставі наявних у суду матеріалів та згідно ч. 5 ст. 223 КАС України почати розгляд справи по суті спочатку.

Згідно змісту адміністративного позову, в тому числі наданого на усунення недоліків позовної заяви та заяви про уточнення адміністративного позову (а.с.5-11, 29-40, 74-76), із посиланням на ч. 1 ст. 9, ч. 3 ст. 43, ч.ч. 2, 3 ст. 51, ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», ст. 66 Закону України «Про пенсійне забезпечення», ст. 41 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», ст.ст. 19, 23-1 Закону України «Про міліцію», ст. 102, абз. 2 розділу ХІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про Національну поліцію», п.п. 1-4 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», п. 7 Постанови Кабінету ОСОБА_4 України від 17 липня 1992 року № 393 «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їхніх сімей», п. 5 Постанови Кабінету ОСОБА_4 України від 7 листопада 2007 року № 1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», п. 3 Наказу Міністерства внутрішніх справ України від 31 грудня 2007 року № 499 «Про впорядкування структури та умов грошового забезпечення осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ», пп.пп. 2.17.1, 2.17.3 п. 2.17 Інструкції про порядок виплати грошового забезпечення особам рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ, із зазначенням таких фактичних обставин:

- згідно з довідкою ОСОБА_3 комісії ГУ МВС України в Одеській області № 4360, виданою відповідно до рішення Кабінету ОСОБА_4 України від 11 листопада 2015 року № 988, розмір грошового забезпечення за нормами, чинними на 1 січня 2016 року за посадою заступника начальника Відділу юридичного забезпечення ГУМВС України в Одеській області становить: посадовий оклад – 3100,00; оклад за спец. звання підполковник поліції – 2200,00 грн.; надбавка за вислугу років – 2120,00 грн.; премія – 219,20 грн.; всього – 8104,20 гривні;

- при зверненні до ОСОБА_3 комісії ГУМВС України в Одеській області позивачу було повідомлено, що до ГУ ПФУ в Одеській області підготовлено та направлено довідку № 4360 на її ім’я для перерахунку пенсії. Проте, як їй стало відомо, в довідку для перерахунку помилково не були включені додаткові види грошового забезпечення, а саме: надбавка за виконання особливо важливих завдань 50% – 3710 грн. (від посадового окладу – 3100 грн., окладу за спец. звання – 2200 грн. та надбавки за вислугу років 2120 грн., що складає 7420 грн.), яку вона отримувала при проходженні служби (повідомлення ГУПФУ від 26.10.2015 року № 3770/15); матеріальна допомога на оздоровлення в 2014 та 2015 році у розмірі 4149,90 грн.; матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань за останні 24 місяці перед звільненням у розмірі 18131,37 грн.; одноразова грошова допомога при звільненні 100534,88 грн. (згідно довідки ГУМВС України в Одеській області від 29.12.2017 року № 14/1-1706); індексація грошового забезпечення; премія у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських, але не нижче вже призначених їй відсотків (згідно повідомлення ГУПФУ в Одеській області від 26.10.2015 року № 3770/15 розмір її премії для призначення пенсії складає 175%);

- враховуючи, що тривалий час жодних повідомлень про перерахунок від відповідача позивач не отримувала, вона вимушена була звернутись до відповідача із заявою про перерахунок пенсії згідно довідок ОСОБА_3 комісії ГУМВС України в Одеській області та із включенням перерахованих видів надбавок та виплат, які помилково не були включені як додаткові види грошового забезпечення. Листом від 8 лютого 2018 року № 246/Ф-114 відповідач відмовив їй в перерахунку, вважаючи зазначену відмову формальною, а відповідь фактичною протиправною бездіяльністю та грубим порушення прав позивача;

- відповідно до ч.ч. 2, 3 ст. 51 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», право на вказаний перерахунок виникло у позивача 1 січня 2016 року, а це означає, що станом на цей момент в результаті перерахунку вже повинен бути визначний розмір належної пенсії;

- позивач отримала надбавку за виконання особливо важливих завдань в розмірі 50% під час проходження служби (повідомлення ГУ ПФУ від 26.10.2015 року № 3770/15), на теперішній час вона законодавчо закріплена, а тому немає підстав для виключення її зі складу грошового забезпечення для призначення пенсії;

- аналіз чинних норм матеріального права дає підстави вважати, що грошова допомога на оздоровлення, матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань, індексація, з яких сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, відноситься до складу грошового забезпечення військовослужбовців, з розміру якого обчислюється пенсія. За таких обставин, названі види грошового забезпечення, мають бути включені до складу грошового забезпечення, з якого здійснюється обчислення пенсії, тощо.

В судовому засіданні 08.05.2018 року представник відповідача не визнала адміністративний позов, просила суд у задоволенні позовних вимог відмовити з підстав, викладених у відзиві (а.с.78-80), із посиланням на ст. 9, ч. 3 ст. 43, ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», ст. 15 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», Постанову Кабінету ОСОБА_4 України від 02.11.2006 року № 1522 «Про передачу органам ОСОБА_2 фонду України функцій з призначення і виплати пенсій деяких категорій громадян», п.п. 1, 2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», п.п. 4, 5 Постанови Кабінету ОСОБА_4 України від 15.11.2015 року № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», Постанови Кабінету ОСОБА_4 України від 21.02.2018 року № 103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб», із зазначенням таких фактичних обставин:

- відповідач призначає пенсії лише на підставі документів, які надходять від уповноважених органів, оскільки розрахунок вислуги років та визначення розміру грошового забезпечення військовослужбовців чи окремих його складових для обчислення/перерахунку пенсії до компетенції органів ОСОБА_2 фонду не належить;

- Міністерство внутрішніх справ листом від 22.03.2017 року № 4019/02/22-2017 повідомило ОСОБА_2 фонд України про підстави перерахунку пенсій військовослужбовцям. ОСОБА_2 фонд України листом від 28.03.2017 року № 9493/02-23 повідомив головне управління про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку. Також в даному листі зазначено, що ОСОБА_2 фондом України сформовано потребу в бюджетних коштах, необхідних для проведення перерахунку пенсій та направлено до Міністерства соціальної політики України, а також зазначено, що перерахунок та виплату перерахованих пенсій буде забезпечено після виділення додаткових коштів з Державного бюджету України. Листом головного управління від 30.03.2017 року № 4422/03 направлено до ОСОБА_3 комісії ГУМВС України в Одеській області запит щодо надання довідок про розміри грошового забезпечення для проведення перерахунку пенсії та надано списики осіб, пенсії яких підлягають перерахунку. На підставі списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку, ліквідаційною комісією ГУ МВС України в Одеській області головному управлінню передана довідка № 4360 про розмір грошового забезпечення для перерахунку позивачу пенсії згідно із ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» та постанови Кабінету ОСОБА_4 України «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» за нормами, чинними на 01.01.2016 року;

- у зв’язку із прийняттям постанови КМУ № 103 від 21.02.2018 року, перерахунок пенсії позивача відповідачем буде проведено після надходження від уповноваженого органу оновленої довідки про розмір грошового забезпечення;

- Міністерство внутрішніх справ України листом від 28.02.2018 року № 2900/05/22-2018 повідомило ОСОБА_2 фонд України про те, що є неможливим проводити перерахунок пенсій з використанням довідок про розмір грошового забезпечення, визначеного з урахуванням премії за грудень 2015 року. Зі змісту вищезазначеного листа вбачається, що довідки про розмір грошового забезпечення, які були виготовлені та надані до головного управління до 01.03.2018 року, на час розгляду справи є не чинними;

- одноразова грошова допомога при звільненні не входить до додаткового грошового забезпечення, яка повинна враховуватися при нарахуванні пенсії, оскільки відноситься до разових платежів і має характер окремих гарантій держави щодо соціального захисту громадян, зокрема військовослужбовців;

- матеріальна допомога на оздоровлення та матеріальна допомога на вирішення соціально-побутових питань не входять до складу грошового забезпечення, з якого обчислюється пенсія, оскільки мають тимчасовий, несистемний характер, оскільки на їх розмір впливає особиста поведінка військовослужбовця, який їх отримує, а їх виплата дозволена за наявності наказу командира (начальника) військової частини (установи, організації) або вищого командира (начальника), їх розмір не є фіксованим, виплата здійснюється у межах видатків на грошове забезпечення, передбачених для Міністерства внутрішніх справ України на відповідний рік, том вони не можуть бути враховані при призначенні пенсії військовослужбовцям.

Від третьої особи заяв по суті справи до суду не надійшло. У клопотанні, вхід. № 10432/18 від 17.04.2018 року (а.с.99) представник третьої особи повідомив суд, що третьою особою були вчинені усі дії, які передбачені для процедури перерахунку пенсії позивача, відповідно до чинного законодавства. Так, третьою особою було виготовлено та направлено на адресу відповідача довідку про грошове забезпечення позивача для перерахунку пенсії, як це і передбачено Законами України та нормативно-правовими актами, що регулюють правовідносини у даній категорії справ.

Заслухавши вступне слово представника відповідача, дослідивши докази у справі, суд дійшов висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню частково, з наступних підстав.

Судом встановлено, що позивач звернулась до відповідача з заявою про перерахунок пенсії від 24 січня 2018 року, вхід. № 246/Ф-11 від 26.01.2018 року (а.с.13, 130-131), у якій просила здійснити їй перерахунок пенсії, яка призначена їй за інвалідністю, з дати виникнення права на перерахунок, тобто з 01.01.2016 року з урахуванням надбавки за виконання особливо важливих завдань, яку вона отримувала при проходженні служби протягом останніх 24 місяців перед звільненням, матеріальної допомоги на оздоровлення протягом останніх 24 місяців перед звільненням у розмірі 4149,90 грн., матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових проблем протягом останніх 24 місяців перед звільненням у розмірі 18131,37 грн. та одноразової грошової допомоги при звільненні у розмірі 100534,88 грн. (згідно довідки ГУМВС України в Одеській області від 29.12.2017 № 14/1-1706, яка надасться), з наступних підстав:

«Після прийняття Закону України № 900 – 2015 р. у мене виникло законне право на перерахунок пенсії відповідно до грошового забезпечення поліцейських.

Порядок проведення перерахунку пенсій, визначено постановою Кабінету ОСОБА_4 України від 13 лютого 2008 року № 45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»

Ч. 3. (ПОРЯДКУ) передбачено, що на підставі списків уповноважені органи готують для перерахунку пенсії довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно із додатком 2 (далі - довідка) та у місячний строк подають їх головним управлінням ОСОБА_2 фонду України.

Така довідка на моє ім'я була виготовлена ОСОБА_3 комісією УМВС України в Одеській області та направлена до ГУ ПФУ в Одеській області.

Відповідно до ч. 2, 3 ст. 51 Закону № 2262 - 1992 року, право на вказаний перерахунок у мене виникло 1 січня 2016 року, а це означає, що станом на цей момент в результаті перерахунку вже повинен бути ВИЗНАЧЕНИЙ РОЗМІР належної пенсії.

Проте, як мені стало відомо в довідку для перерахунку помилково не були включені додаткові види грошового забезпечення, а саме: надбавка за виконання особливо важливих завдань, яку я отримувала при проходженні служби, матеріальна допомога на оздоровлення в 2014 та 2015 році у розмірі 4149,90 грн., матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових проблем за останні 24 місяці перед звільненням у розмірі 18131,37 грн. та одноразової грошової допомоги при звільненні у розмірі 100534,88 грн. (згідно довідки ГУМВС України в Одеській області від 29.12.2017 № 14/1-1706, яка надається).

Відповідно до ст. 23-1 Закону України «Про міліцію» (в редакції, чинній на момент призначення позивачу пенсії) пенсійне забезпечення працівників міліції після звільнення їх зі служби в органах внутрішніх справ здійснюється в порядку та на умовах, встановлених Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Згідно ч. 3 ст. 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Закону, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове держане соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року – страхові внески загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом ОСОБА_4 України.

На підставі п. 7 постанови Кабінету ОСОБА_4 України від 17 липня 1992 року № 393 «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплату пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та їхніх сімей» (в редакції, чинній на момент призначення позивачу пенсії) пенсії обчислюються з розміру грошового забезпечення, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до січня 2011 р. - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування з урахуванням таких його видів: відповідних окладів за посадою, військовим (спеціальним) званням (для осіб рядового і начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту щомісячної надбавки за спеціальне звання) та відсоткової надбавки за вислугу років у розмірах, установлених за останньою штатною посадою, займаною перед звільненням; щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення, крім щомісячних надбавок (доплат), установлених особам, які мають право на пенсію за вислугу років згідно із законодавством і залишені за їх згодою та в інтересах справи на службі) та премії. Розмір щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії визначається за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням. Середня сума щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії визначається шляхом ділення на 24 загальної суми цих видів грошового забезпечення за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням.

Статтею 19 Закону України «Про міліцію» (у названій вище редакції) визначено, що форми і розміри грошового забезпечення працівників міліції встановлюються Кабінетом ОСОБА_4 України і повинні забезпечувати достатні матеріальні умови для комплектування якісного особового складу міліції, диференційовано враховувати характер і умови роботи, стимулювати досягнення високих результатів у службовій діяльності і компенсувати їх фізичні та інтелектуальні затрати. Органи місцевого самоврядування можуть провадити для працівників міліції додаткові виплати понад встановлені Кабінетом ОСОБА_4 України розміри.

Пунктом 5 постанови Кабінету ОСОБА_4 України від 07 листопада 2007 року № 1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» (надалі – Постанова № 1294) надано право керівникам державних органів у межах асигнувань, що виділяються на їх утримання установлювати надбавку за виконання особливо важливих завдань під час проходження служби військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), особам рядового і начальницького складу – у розмірі до 50 % посадового окладу з урахуванням окладу за військовим (спеціальним) званням та надбавки за вислугу років.

Я отримувала указану надбавку під час проходження служби, на теперішній чає вона законодавчо закріплена, а том немає підстав для виключення її зі складу грошового забезпечення для призначення пенсії.

Слід наголосити, що таку позицію висловлює і судова практика (рішення ОААС від 14 грудня 2017 р. справа 815/3000/17), що як Постанова № 1294 так і Постанова № 988 розповсюджуються на працівників органів внутрішніх справ, їх зміст направлений на різне правове регулювання забезпечення і встановлені цими Постановами надбавки не можуть замінювати одна одну.

Так, Постановою № 988 затверджені посадові оклади та надбавки працівникам поліції, а надбавки, доплати і премії регулюються Постановою № 1294, яка є чинною і повинна враховуватися при перерахунках пенсій.

Наказом Міністерства внутрішніх справ України від 31 грудня 2007 року № 499 «Про впорядкування структури та умов грошового забезпечення осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ» (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 12 березня 2008 року за 205/14896) затверджено Інструкцію про порядок виплати грошового забезпечення особам рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ (далі - Інструкція).

Відповідно до п. 3 названого Наказу, чинного на час призначення пенсії позивачу, грошове забезпечення осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Згідно пп. 2.17.1 п. 2.17 Інструкції (у названій вище редакції) особам рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ надається матеріальна допомога у межах асигнувань що виділяються на їх утримання, для вирішення соціально-побутових питань у розмірі, що не перевищує місячного грошового забезпечення на день виплати, та один раз на рік - допомога для оздоровлення при щорічній основній відпустці в розмірі, що не перевищує місячного грошового забезпечення.

Матеріальна допомога на оздоровлення особам рядового і начальницького складу надається в разі вибуття в чергову відпустку у розмірі, що не перевищує грошового забезпечення, яке особа отримувала на день виплати (пп. 2.17.3 п. 2.17 Інструкції).

На підставі ч. 1 ст. 9 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (в редакції, чинній на момент призначення пенсії позивачу) особам рядового, сержантського, старшинського та офіцерського складу та деяким іншим особам, які мають право на пенсію за цим Законом та звільняються зі служби за станом здоров’я, виплачується одноразова грошова допомога в розмірі 50 відсотків місячного грошового забезпечення за кожний повний календарний рік служби. У разі звільнення зі служби за віком, у зв'язку із скороченням штатів або проведенням організаційних заходів, закінченням строку контракту, у зв'язку з безпосереднім підпорядкуванням близькій особі, систематичним невиконанням умов контракту командуванням одноразова грошова допомога в розмірі 50 відсотків місячного грошового забезпечення за кожний повний календарний рік служби виплачується за наявності вислуги 10 років і більше.

Статтею 66 Закону України «Про пенсійне забезпечення» врегульовано види оплати праці, що враховуються при обчисленні пенсій.

Відповідно до ч. 1 ст. 66 вказаного Закону до заробітку для обчислення пенсії включаються всі види оплати праці (виплат, доходу), на які відповідно до Закону України «Про збір на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» нараховується збір на обов’язкове державне пенсійне страхування, в межах максимальної величини фактичних витрат н оплату праці найманих працівників, оподатковуваного доходу (прибутку), сукупного оподатковуваного доходу (граничної суми заробітної плати (доходу), з яких справляються страхові внески (збори) до соціальних фондів, що діяла на день одержання зазначеного заробітку (виплат, доходу).

Стаття 41 Закону України «Про загальнообов'язкове Державне пенсійне страхування» визначає виплати (доходи), що враховуються в заробітну плату (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії. Так, зокрема, до такого доходу (заробітної плати) враховуються: суми виплат, отримуваних застрахованою особою після набрання чинності цим Законом, з яких згідно з цим Законом були фактично нараховані (обчислені) та сплачені страхові внески; суми виплат, отримуваних застрахованою особою до набрання чинності цим Законом, у межах сум, на які відповідно до законодавства, що діяло раніше, нараховувалися внески на державне соціальне страхування або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування.

Зазначені вище допомоги є додатковими видами грошового забезпечення, які відповідно до п. 3 наказу Міністерства внутрішніх справ України від 31 грудня 2007 року № 499 «Про впорядкування структури та умов грошового забезпечення осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ» (чинного на час призначення пенсії позивачу) входять до складу грошового забезпечення осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ. …».

Згідно вищенаведеної заяви позивача про перерахунок пенсії, до неї додано копію довідки № 14/1-1706. (а.с.131зв.)

Згідно інформації третьої особи, наданої на виконання ухвали суду у листі, вхід. № ЕП/2955/18 від 23.05.2018 року (а.с.132), довідку ГУМВС України в Одеській області від 29.12.2017 року № 14/1-1706 позивач отримала нарочно для подальшого передавання до ГУПФУ в Одеській області.

Листом від 08.02.2018 року № 246/Ф-11 (а.с.15) на звернення позивача щодо перерахунку пенсії відповідач повідомив позивача про наступне:

«Згідно з Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затердженим постановою правління ОСОБА_2 фонду України від 30.01.2007 № 3-1, документи для призначення та проведення перерахунку пенсій подаються до органів ОСОБА_2 фонду України уповноваженими структурними підрозділами міністерств та інших державних органів.

З метою забезпечення законного і правильного призначення та перерахунку пенсій військовим пенсіонерам, недопущення незаконних витрат державних коштів, а також забезпечення чіткого розмежування функцій з призначення та перерахунку пенсій від функції з оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій, міністерства та інші органи центральної виконавчої влади через уповноважені структурні підрозділи забезпечують перевірку правильності оформлення та відповідності чинному законодавству довідок щодо уточнення вислуги років на пенсію ( трудового стажу), розміру грошового забезпечення або його окремих видів, які передбачають доплату за минулий час (у разі звернення пенсіонерів), та офіційно їх подають (з необхідними поясненнями) до органів ОСОБА_2 фонду України для здійснення відповідних перерахунків пенсій.

На даний час органи ОСОБА_2 фонду України не мають можливості і відповідних повноважень щодо перевірки правильності оформлення та відповідності чинному законодавству вищезазначених довідок.

Враховуючи викладене, повертаємо без розгляду надану Вами довідку від 29.12.2017 № 14/1-1706 про нарахування та виплату матеріальної допомоги для оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань та одноразової грошової допомоги при звільненні, оскільки з цього питання необхідно звертатися до ліквідаційної комісії ГУМВС України в Одеській області.».

Не погоджуючись із наданою відповіддю від 08.02.2018 року № 246/Ф-11, позивач звернулась до суду із вищенаведеними вимогами.

На доведення обставин, на яких ґрунтуються вимоги, позивачем суду надано копії (а.с.12, 14, 16-17, 138):

- пенсійного посвідчення № НОМЕР_1, виданого 13.01.2017 року позивачу ОСОБА_2 фондом України, згідно якого, зокрема, вид пенсії: по інвалідності, 2 грп. інвалід армії МВС України; термін дії: 31.12.2018 року;

- довідок про нарахування та виплату матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань та одноразової грошової допомоги при звільненні від 29.12.2017 року № 14/1-1706 та від 24.05.2018 року № 14/1-628, виданих Управлінням фінансового забезпечення та бухгалтерського обліку ГУМВС України в Одеській області, відповідно до змісту яких позивачці нараховано та виплачено:

- у квітні 2014 року – матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань: 9158,00 грн. (утримано збір на ЄСВ: 238,11 грн.); у червні 2014 року – матеріальну допомогу на оздоровлення: 2074,95 грн. (утримано збір на ЄСВ: 53,95 грн.); у лютому 2015 року – матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань: 8973,37 грн. (утримано збір на ЄСВ: 233,31 грн.); у травні 2015 року – матеріальну допомогу на оздоровлення: 2074,95 грн. (утримано збір на ЄСВ: 53,95 грн.).

Усього: матеріальну допомогу на оздоровлення: 4149,90 грн. (утримано збір на ЄСВ: 107,90 грн.); матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань: 18131,37 грн. (утримано збір на ЄСВ: 471,42 грн.);

- в жовтні 2015 року виплачена одноразова грошова допомога при звільненні в сумі 100534 грн. 88 коп.

- Повідомлення про призначення пенсії від 26.10.2015 року, яким відповідач повідомив позивача, що відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» з 30 вересня 2015 року їй призначена пенсія за вислугу років. Згідно повідомлення, підсумок пенсії (з надбавками) становить – 5246,40 грн.;

- довідки ОСОБА_3 комісії ГУ МВС України в Одеській області № 4360 про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, виданої позивачу про те, що відповідно до частини третьої ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», постанови КМУ від 15.11.2015 року № 988, наказу МВС від 06.04.2016 року № 260, розмір грошового забезпечення за нормами чинними на 1 січня 2016 року за посадою: заступник начальника юридичного забезпечення ГУМВС України в Одеській області, складає всього – 8104,20 грн.

На доведення обставин, на яких ґрунтуються заперечення, відповідачем суду також надано копії (а.с.82, 118, 118зв.):

- листа Міністерства внутрішніх справ України від 28 лютого 2018 року № 2900/05/22-2018, яким ОСОБА_2 фонд України повідомлено, зокрема, що: довідки про розмір грошового забезпечення, подані органам ОСОБА_2 фонду України до набрання чинності постановою Кабінету ОСОБА_4 України від 21 лютого 2018 року № 103, містять інформацію про розмір премії за грудень 2015 року, що відповідало законодавству, згідно з яким здійснювалась їх підготовка; на виконання п. 3 постанови № 103 Національна поліція України визначає середній розмір премії, що фактично виплачений за відповідною посадою (посадами) за січень 2016 року; ураховуючи вищезазначене, вважаємо неможливим проводити перерахунок пенсій з використанням довідок про розмір грошового забезпечення, визначеного з урахуванням премії за грудень 2015 року; нові довідки про розмір грошового забезпечення на підставі списків, наданих органами ОСОБА_2 фонду України, будуть містити розмір премії за січень 2016 року та нові оклади за спеціальним званням, зокрема внутрішньої служби, передбаченими постановою Кабінету ОСОБА_4 України від 30 серпня 2017 року № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», тощо;

- довідки ОСОБА_3 комісії ГУ МВС України в Одеській області № 4360 про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії для осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції), виданої позивачу про те, що відповідно до постанови КМУ від 15.11.2015 року № 988, постанови КМУ від 21 лютого 2018 року № 103 «Про перерахунок пенсії особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб», розмір грошового забезпечення за нормами, чинними за січень 2016, за прирівняною посадою поліцейського: заступник начальника відділу, що не входить до складу управління ГУНП, до посади на день звільнення із служби: заступник начальника юридичного забезпечення ГУМВС України в Одеській області, складає всього – 8074,24 грн.;

- перерахунку пенсії по інвалідності позивача від 18 квітня 2018 року з 01.01.2016 року (1 травня 2018 року), відповідно до якого: підсумок пенсії (з надбавками): 5621,14 грн.; підстава перерахунку: (ГЗ згідно ПКМУ № 988) ПКМУ № 103 від 21.02.2018 п. 3 перерахунок з 01.01.2016; з 01.05.2018 – 5621,14 грн.; строк закінчення виплати пенсії: 31 грудня 2018 року.

Відповідно до ч. 1 ст. 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Відповідно до ч. 2 ст. 77 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб’єкта владних повноважень обов’язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

У таких справах суб’єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.

Частиною 1 статті 78 КАС України встановлено, що обставини, які визнаються учасниками справи, не підлягають доказуванню, якщо суд не має обґрунтованого сумніву щодо достовірності цих обставин або добровільності їх визнання. Обставини, які визнаються учасниками справи, зазначаються в заявах по суті справи, поясненнях учасників справи, їх представників.

Спірні правовідносини врегульовано законодавством (чинним та у редакції станом на момент виникнення відповідних правовідносин): Законами України: «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 року № 1058-IV (далі – ЗУ № 1058-IV), «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 року № 2262-XII (далі – ЗУ № 2262-XII), «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей» від 23.12.2015 року № 900-VIII (далі – ЗУ № 900-VIII), «Про Національну поліцію» від 02.07.2015 року № 580-VIII (далі – ЗУ № 580-VIII), постановою Кабінету ОСОБА_4 України від 11 листопада 2015 року № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» (далі – Постанова № 988), Порядком проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженим постановою Кабінету ОСОБА_4 України від 13 лютого 2008 року № 45 (далі – Порядок № 45), Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженим Постановою правління ОСОБА_2 фонду України 30.01.2007 року N 3-1, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 15 лютого 2007 року за N 135/13402 (далі – Порядок № 3-1).

Згідно з ч. 4 ст. 63 ЗУ № 2262-XII усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом ОСОБА_4 України, у строки, передбачені частиною другою статті 51 цього Закону. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим зі служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

29 грудня 2015 року набрав чинності ЗУ № 900-VIII. Цим Законом внесено доповнення до ст. 63 ЗУ № 2262-ХІІ. Статтю 63 доповнено новою частиною такого змісту: «Перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських».

Статтею 51 ЗУ № 2262-ХІІ передбачено, що перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців.

Перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів ОСОБА_2 фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.

Відповідно до абз. 2 розділу ХІ «Прикінцеві та перехідні положення» ЗУ № 580-VІІІ за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб.

Згідно із ст. 102 ЗУ № 580-VІІІ пенсійне забезпечення поліцейських та виплата одноразової грошової допомоги після звільнення їх зі служби в поліції здійснюються в порядку та на умовах, визначених Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Кабінет ОСОБА_4 України Постановою № 988 та постановою від 18 листопада 2015 року № 947 «Про внесення змін до постанови Кабінету ОСОБА_4 України від 9 березня 2006 року № 268» встановив розміри грошового забезпечення працівникам поліції за посадовими окладами і спеціальними званнями, що значно перевищують посадові оклади і плату за спеціальні звання колишніх працівників органів внутрішніх справ.

Постанова № 988 набрала чинності 2 грудня 2015 року.

Порядок проведення перерахунку пенсій встановлений Порядком № 45, який набрав чинності 20 лютого 2008 року.

Відповідно до п.п. 1, 2, 3 Порядку № 45 перерахунок раніше призначених відповідно до Закону № 2262-ХІІ пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом ОСОБА_4 України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством.

На підставі зазначеного в п. 1 Порядку № 45 рішення Кабінету ОСОБА_4 України Міноборони, МВС, Мінінфраструктури, СБУ, Служба зовнішньої розвідки, ДПС, Управління державної охорони, Адміністрація Держспецзв'язку, Адміністрація Держприкордонслужби, ДПтС, ДСНС (далі - державні органи) повідомляють у п'ятиденний строк Пенсійному фонду України про підстави перерахунку пенсій військовослужбовцям.

ОСОБА_2 фонд України повідомляє у п'ятиденний строк з моменту надходження інформації від державних органів своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі (далі - головні управління ОСОБА_2 фонду України) про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку (далі - списки).

Головні управління ОСОБА_2 фонду України складають у десятиденний строк з моменту надходження зазначеної інформації списки за формою згідно із додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.

На підставі списків уповноважені органи готують для перерахунку пенсії довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно із додатком 2 та у місячний строк подають їх головним управлінням ОСОБА_2 фонду України.

Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.

Відповідно до п. 4 Порядку № 45 перерахунок пенсії здійснюється на момент виникнення такого права і проводиться у строки, передбачені частинами другою і третьою статті 51 ЗУ № 2262-ХІІ. Якщо внаслідок перерахунку розмір зменшується, пенсія виплачується в раніше встановленому розмірі.

Пунктом 9 Порядку № 45 встановлено, що ОСОБА_2 фонд України та його головні управління мають право перевіряти правильність складення довідок.

Питання щодо подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", крім пенсій військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей, та постанови Кабінету ОСОБА_4 України від 02.11.2006 N 1522 «Про передачу органам ОСОБА_2 фонду України функцій з призначення і виплати пенсій деяким категоріям громадян», регулює Порядок № 3-1.

Згідно абз. 1 п. 4 Порядку № 3-1 заява про переведення з одного виду пенсії на інший, про перерахунок пенсії подається до органу, що призначає пенсію, заявником за місцем проживання, а при необхідності - його законним представником за місцем його проживання.

Відповідно до п. 23 Порядку № 3-1 перерахунок раніше призначених пенсій проводиться органами, що призначають пенсії, в порядку, установленому статтею 63 Закону ( 2262-12 ).

Пенсіонери подають органам, що призначають пенсії, додаткові документи, які дають право на підвищення пенсії.

Відповідно до ч. 5 ст. 45 № 1058-IV документи про призначення (перерахунок) пенсії розглядає територіальний орган ОСОБА_2 фонду та не пізніше 10 днів з дня їх надходження приймає рішення про призначення (перерахунок) або про відмову в призначенні (перерахунку) пенсії.

Згідно ст. 66 ЗУ № 2262-XII рішення про відмову в призначенні пенсії або її перерахунку, зарахуванні до вислуги років для призначення пенсії окремих періодів служби в календарному обчисленні або на пільгових умовах, порушення строків і заниження розмірів пенсії може бути оскаржено до вищих органів або до суду.

В частині 2 статті 9 КАС України встановлено, що суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб’єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб’єктів владних повноважень.

Згідно ч. 5 ст. 242 КАС України при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.

Відповідно до ч. 3 ст. 291 КАС України при ухваленні рішення у типовій справі, яка відповідає ознакам, викладеним у рішенні Верховного Суду за результатами розгляду зразкової справи, суд має враховувати правові висновки Верховного Суду, викладені у рішенні за результатами розгляду зразкової справи.

1. Щодо позовних вимог позивача про визнання протиправною бездіяльності відповідача, що виразилась у не перерахунку призначеної позивачу пенсії по інвалідності на підставі Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», довідки ОСОБА_3 комісії ГУМВС України в Одеській області № 4360, та похідної вимоги позивача про зобов’язання відповідача вчинити певні дії.

Виходячи зі змісту позовних вимог, підстав, з яких їх заявлено та обставин справи, дана справа у зазначеній частині відповідає ознакам типових справ, викладених у рішенні Верховного Суду від 15.02.2018 року за результатами розгляду зразкової справи Пз/9901/8/18 (820/6514/17).

Згідно даних Єдиного державного реєстру судових рішень рішення Верховного Суду від 15.02.2018 року по справі № 820/6514/17 набрало законної сили 17.03.2018 року.

На виконання ч. 3 ст. 291 КАС України при ухваленні рішення у справі у вищезазначеній частині суд врахував правові висновки Верховного Суду, викладені у рішенні від 15.02.2018 року за результатами розгляду зразкової справи Пз/9901/8/18 (820/6514/17), а саме:

- відповідно до ЗУ № 900-VIII, ст. 63 ЗУ № 2262-ХІІ зміна грошового забезпечення поліцейських, яке за своїми складовими є ідентичним складовим колишніх працівників міліції, але за розміром більшим, є безумовною підставою для перерахунку пенсії позивача, як колишнього працівника міліції на підставі Постанови № 988, яка набрала чинності 02.12.2015 року;

- згідно зі ст. 51 ЗУ № 2262-ХІІ позивач має право на перерахунок пенсії з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Оскільки Постанова № 988, якою встановлені розміри грошового забезпечення працівникам поліції за посадовими окладами і спеціальними званнями, набрала чинності 02.12.2015 року, позивач має право на перерахунок пенсії з урахуванням видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських, з 1 січня 2016 року;

- ураховуючи те, що право позивача на перерахунок пенсії встановлено чинним законодавством України, дотримано всі вимоги, передбачені Порядком № 45, для проведення перерахунку пенсії, позивач має законні підстави щодо перерахунку його пенсії на підставі довідки про грошове забезпечення з урахуванням грошового забезпечення поліцейських. При цьому, посилання відповідача у відзиві та представника відповідача в судовому засіданні на відсутність коштів на проведення виплати пенсії в перерахованому розмірі порушує гарантоване статтею 1 Першого протоколу Конвенції право мирно володіти своїм майном. Оскільки чинне правове положення передбачає виплату певних надбавок, і дотримано всі вимоги, необхідні для цього, органи державної влади не можуть свідомо відмовляти у цих виплатах доки відповідні положення є чинними. Тобто органи державної влади не можуть посилатися на відсутність коштів як на причину невиконання своїх зобов'язань (рішення Європейського суду у справі «Кечко проти України» від 8 листопада 2005 року);

- при цьому суд звертає увагу на підвищені гарантії соціальної захищеності осіб, що перебувають на службі в органах внутрішніх справ, з боку держави, що повинні бути реалізованими у комплексі заходів, спрямованих на забезпечення добробуту саме цієї категорії громадян як під час проходження служби в органах внутрішніх справ, так і після звільнення у запас або відставку (Рішення Конституційного Суду України від 6 липня 1999 року № 8-рп/99 у справі за конституційним поданням Міністерства внутрішніх справ України щодо офіційного тлумачення положень статті 5 Закону України «Про статус ветеранів військової служби і ветеранів органів внутрішніх справ та їх соціальний захист»);

- за результатами судового розгляду встановлено, що ОСОБА_3 комісія ГУ МВС України в Одеській області на підставі списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку, надала до ГУ ПФУ в Одеській області довідку № 4360 про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії позивача, що свідчить про дотримання державним органом Порядку № 45 у частині надання довідок до органу ОСОБА_2 фонду;

- на порушення вимог ст. 51 ЗУ № 2262-ХІІ та Порядку № 45 відповідач – орган ОСОБА_2 фонду пенсію позивача після надходження довідки не перерахував;

- суд зауважує, що відповідачем у листі від 08.02.2018 року № 246/Ф-11 не заперечувалося право позивача щодо перерахунку та виплати пенсії згідно із ЗУ № 900-VIII та Постановою № 988 на підставі наданої довідки № 4360 про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії позивача. У вказаному листі відповідачем взагалі не зазначено причини/підстави неможливості перерахувати та виплатити пенсію позивачу згідно із ЗУ № 900-VIII та Постановою № 988 на підставі наданої довідки № 4360 про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії позивача;

- відповідно до ч. 2 ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку;

- у зв'язку з викладеним, суд доходить висновку про наявність підстав для задоволення позовних вимог позивача до Головного управління ОСОБА_2 фонду України в Одеській області про визнання протиправною вищезазначеної бездіяльності.

При цьому слід зазначити, що посилання відповідача на постанову Кабінету ОСОБА_4 України «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби та деяким іншим категоріям осіб» від 21 лютого 2018 року № 103 та дії відповідача щодо її виконання, як на підставу для відмови у задоволенні вищенаведених вимог позивача, – є помилковими, такими, що не спростовують встановлені судом обставини та здійснені на їх підставі висновки про допущені відповідачем порушення.

По-перше, зазначена постанова прийнята після виникнення спірних правовідносин. Тому, відповідно до положень ч. 1 ст. 58 Конституції України, вона не має зворотної дії в часі на спірні правовідносини між сторонами у справі, які виникли до її прийняття.

По-друге, вказана постанова не змінює регулювання правовідносин з приводу перерахунку пенсій колишнім працівникам міліції на підставі ЗУ № 2262-XII та Постанови № 988, а лише визначає порядок виплати перерахованих пенсій.

Наведена позиція узгоджується з позицією Верховного Суду, викладеною в ухвалі від 2 травня 2018 року у справі № 818/1076/18 (провадження № Пз/9901/32/18).

Щодо зобов'язання вчинити певні дії суд виходив з наступного.

У рішенні Верховного Суду від 15.02.2018 року за результатами розгляду зразкової справи Пз/9901/8/18 (820/6514/17), зокрема, «Обставини, які можуть впливати на інше застосування норм матеріального права, ніж у зразковій справі», зазначено, що при застосуванні висновків Верховного Суду в цій зразковій справі суди повинні враховувати те, що:

- довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсій з урахуванням грошового забезпечення поліцейських повинні бути отримані з дотриманням Порядку № 45;

- ці довідки повинні бути чинними.

Судом встановлено, що:

- Міністерство внутрішніх справ України листом від 28 лютого 2018 року № 2900/05/22-2018 повідомило ОСОБА_2 фонд України, зокрема, що: довідки про розмір грошового забезпечення, подані органам ОСОБА_2 фонду України до набрання чинності постановою Кабінету ОСОБА_4 України від 21 лютого 2018 року № 103, містять інформацію про розмір премії за грудень 2015 року, що відповідало законодавству, згідно з яким здійснювалась їх підготовка; на виконання п. 3 постанови № 103 Національна поліція України визначає середній розмір премії, що фактично виплачений за відповідною посадою (посадами) за січень 2016 року; ураховуючи вищезазначене, вважаємо неможливим проводити перерахунок пенсій з використанням довідок про розмір грошового забезпечення, визначеного з урахуванням премії за грудень 2015 року; нові довідки про розмір грошового забезпечення на підставі списків, наданих органами ОСОБА_2 фонду України, будуть містити розмір премії за січень 2016 року та нові оклади за спеціальним званням, зокрема внутрішньої служби, передбаченими постановою Кабінету ОСОБА_4 України від 30 серпня 2017 року № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», тощо;

- ОСОБА_3 комісія ГУ МВС України в Одеській області надала відповідачу довідку № 4360 про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії для осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції), видану позивачу про те, що відповідно до постанови КМУ від 15.11.2015 року № 988, постанови КМУ від 21 лютого 2018 року № 103 «Про перерахунок пенсії особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб», розмір грошового забезпечення за нормами, чинними за січень 2016, за прирівняною посадою поліцейського: заступник начальника відділу, що не входить до складу управління ГУНП, до посади на день звільнення із служби: заступник начальника юридичного забезпечення ГУМВС України в Одеській області, складає всього – 8074,24 грн.;

- відповідачем 18 квітня 2018 року перерахована пенсія по інвалідності позивача з 01.01.2016 року (1 травня 2018 року), згідно відповідного перерахунку: підсумок пенсії (з надбавками): 5621,14 грн.; підстава перерахунку: (ГЗ згідно ПКМУ № 988) ПКМУ № 103 від 21.02.2018 п. 3 перерахунок з 01.01.2016; з 01.05.2018 – 5621,14 грн.; строк закінчення виплати пенсії: 31 грудня 2018 року.

З встановленого вбачається, що станом на момент розгляду і вирішення справи на підставі нової довідки ОСОБА_3 комісії ГУ МВС України в Одеській області № 4360 про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії для осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції), виданої позивачу, у зв’язку із змінами у законодавстві, які є підставою для перерахунку пенсій, призначених за ЗУ № 2262-ХІІ, згідно Постанови № 988, відповідачем перерахована пенсія позивача з 01.01.2016 року. Жодних зауважень щодо фактичної виплати пенсії згідно з цим перерахунком позивачем не наведено.

Відповідно, в даному випадку підстав для зобов’язання відповідача вчинити заявлені позивачем дії, які є похідними від визнаної судом протиправною бездіяльності відповідача, та відповідно для задоволення цих позовних вимог – немає.

При цьому суд звертає увагу позивача на вищенаведену позицію Верховного Суду, викладену в ухвалі від 2 травня 2018 року у справі № 818/1076/18 (провадження № Пз/9901/32/18), згідно якої постанова Кабінету ОСОБА_4 України «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби та деяким іншим категоріям осіб» від 21 лютого 2018 року № 103 не змінює регулювання правовідносин з приводу перерахунку пенсій колишнім працівникам міліції на підставі ЗУ № 2262-XII та Постанови № 988, а лише визначає порядок виплати перерахованих пенсій. В даній справі порядок виплати перерахованої позивачу пенсії – не є предметом спору, відповідно, його правомірність – не є предметом дослідження та доказування.

2. Щодо позовних вимог позивача про визнання протиправною бездіяльності відповідача, що виразилась у не перерахунку призначеної позивачу пенсії по інвалідності на підставі довідки ОСОБА_3 комісії ГУМВС України в Одеській області № 14/1-1706 та заяви позивача від 26.01.2018 року, виходячи з аналізу вищенаведених вимог законодавства, які регулюють спірні правовідносини, та на підставі встановлених в судовому засіданні обставин, а саме:

- позивач звернулась до відповідача з заявою про перерахунок пенсії від 24 січня 2018 року, вхід. № 246/Ф-11 від 26.01.2018 року, до якої було додано копію довідки № 14/1-1706.

Згідно інформації третьої особи, довідку ГУМВС України в Одеській області від 29.12.2017 року № 14/1-1706 позивач отримала нарочно для подальшого передавання до ГУПФУ в Одеській області;

- на звернення позивача щодо перерахунку пенсії відповідач листом від 08.02.2018 року № 246/Ф-11 повідомив позивача, зокрема, що: згідно з Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затердженим постановою правління ОСОБА_2 фонду України від 30.01.2007 № 3-1, документи для призначення та проведення перерахунку пенсій подаються до органів ОСОБА_2 фонду України уповноваженими структурними підрозділами міністерств та інших державних органів; з метою забезпечення законного і правильного призначення та перерахунку пенсій військовим пенсіонерам, недопущення незаконних витрат державних коштів, а також забезпечення чіткого розмежування функцій з призначення та перерахунку пенсій від функції з оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій, міністерства та інші органи центральної виконавчої влади через уповноважені структурні підрозділи забезпечують перевірку правильності оформлення та відповідності чинному законодавству довідок щодо уточнення вислуги років на пенсію ( трудового стажу), розміру грошового забезпечення або його окремих видів, які передбачають доплату за минулий час (у разі звернення пенсіонерів), та офіційно їх подають (з необхідними поясненнями) до органів ОСОБА_2 фонду України для здійснення відповідних перерахунків пенсій; на даний час органи ОСОБА_2 фонду України не мають можливості і відповідних повноважень щодо перевірки правильності оформлення та відповідності чинному законодавству вищезазначених довідок; враховуючи викладене, повертаємо без розгляду надану Вами довідку від 29.12.2017 № 14/1-1706 про нарахування та виплату матеріальної допомоги для оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань та одноразової грошової допомоги при звільненні, оскільки з цього питання необхідно звертатися до ліквідаційної комісії ГУМВС України в Одеській області.

З наведеного вбачається, що фактично порушені позивачем у заяві про перерахунок пенсії питання відповідачем по суті не розглядались, рішення по ним не приймалось.

Проте, системний аналіз вищезазначених норм права дозволяє дійти висновку, що підставою для вчинення дій, спрямованих на перерахунок раніше призначених пенсій, може бути, як відповідна заява пенсіонера та додані до неї документи, так і рішення, прийняте Кабінетом ОСОБА_4 України, про що державні органи, визначені Порядком № 45, повідомляють орган ПФУ.

За результатами розгляду заяви та доданих до неї документів пенсійний орган ухвалює рішення про перерахунок чи про відмову у перерахунку раніше призначеної пенсії.

Судом встановлено, що відповідач на підставі поданої позивачем заяви рішення щодо перерахунку пенсії не приймав.

Враховуючи наведене, суд вважає, що підставою для повідомлення про відмову у перерахунку пенсії може бути виключно рішення, прийняте з цього питання.

На виконання ч. 5 ст. 242 КАС України при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд врахував висновки щодо застосування норм права, викладені, зокрема, в постанові Верховного Суду: від 6 березня 2018 року у справі № 753/12809/14 (адміністративне провадження № К/9901/1578/18), відповідно

суд дійшов висновків, що:

- за відсутності рішення відповідача про відмову в перерахунку пенсії, прийнятого у законодавчо визначеному порядку, позиція позивача щодо протиправності бездіяльності відповідача щодо не перерахунку пенсії позивачу в даному випадку, – є помилковою, відповідно позовні вимоги про визнання протиправною бездіяльності відповідача, що виразилась у не перерахунку призначеної позивачу пенсії по інвалідності на підставі довідки ОСОБА_3 комісії ГУМВС України в Одеській області № 14/1-1706 та заяви позивача від 26.01.2018 року, – передчасними та такими, що не підлягають задоволенню у заявлений позивачем спосіб;

- проте, виходячи із встановлених судом обставин, керуючись ч. 2 ст. 9 КАС України, для ефективного захисту прав та інтересів позивача у спірних публічно-правових відносинах від порушень з боку відповідача, суд вважає за необхідне вийти за межі позовних вимог та визнати протиправною бездіяльність відповідача щодо неприйняття рішення за заявою позивача про перерахунок пенсії від 24 січня 2018 року, вхід. № 246/Ф-11 від 26.01.2018 року, та доданою до неї довідкою ГУМВС України в Одеській області від 29.12.2017 року № 14/1-1706.

3. Щодо похідних від зазначених в п. 2 рішення вимог позивача зобов’язального характеру, виходячи з аналізу вищенаведених вимог законодавства, які регулюють спірні правовідносини, та на підставі встановлених в судовому засіданні обставин, а саме:

- відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Тобто, діяльність органів державної влади регулюють закони та підзаконні акти, які дають суб'єктам владних повноважень можливість користування певною свободою розсуду при вирішенні питань і встановлюють лише межі такої свободи, тобто наділяють їх дискреційними повноваженнями;

- як вбачається зі змісту Рекомендації №R (80) 2 Комітету ОСОБА_4 Європи державам-членам щодо виконання дискреційних повноважень адміністративними органами від 11 березня 1980 року під дискреційним повноваженням слід розуміти повноваження, яке адміністративний орган, приймаючи рішення, може здійснювати з певною свободою розсуду - тобто, коли такий орган може обирати з кількох юридично допустимих рішень те, яке він вважає найкращим за даних обставин.

Відповідач, як суб'єкт владних повноважень, наділений дискреційними повноваженнями, тобто повноваженнями з певним ступенем свободи адміністративного органу при прийнятті рішення, коли у межах, які визначені законом, адміністративний орган має можливість самостійно (на власний розсуд) вибрати один з кількох варіантів рішення. А суди не мають право втручатися в дискреційні функції органів владних повноважень. Завдання правосуддя полягає в гарантуванні дотримання вимог права та контролю за легітимністю прийняття рішень;

- виходячи з висновків суду про те, що позовні вимоги про визнання протиправною бездіяльності відповідача, що виразилась у не перерахунку призначеної позивачу пенсії по інвалідності на підставі довідки ОСОБА_3 комісії ГУМВС України в Одеській області № 14/1-1706 та заяви позивача від 26.01.2018 року, – є передчасними та такими, що не підлягають задоволенню у заявлений позивачем спосіб,

суд дійшов висновків, що:

- вимоги позивача про зобов’язання відповідача: здійснити перерахунок та виплачувати пенсію позивачу, виходячи з посадового окладу, окладу за звання, надбавки за вислугу років, а також середньомісячних додаткових складових частин грошового забезпечення за останні 24 календарні місяці служби у певних розмірах; виплатити позивачу різницю між фактично отриманою та належною до сплати сумою пенсії (311656 грн.), починаючи з 01.08.2011 року, з урахуванням збільшення основного розміру пенсії, надбавок, підвищень, цільової грошової допомоги, індексації та інших доплат до пенсії, як інваліду війни 2 групи без обмеження максимальним розміром в розмірі 12103,41 грн., – є передчасними та такими, що не підлягають задоволенню у заявлений позивачем спосіб;

- проте, згідно п. 4 ч. 1 ст. 245 КАС України у разі задоволення позову суд може прийняти рішення про визнання бездіяльності суб’єкта владних повноважень протиправною та зобов’язання вчинити певні дії.

Виходячи із встановлених судом обставин, висновків суду про визнання протиправною бездіяльності відповідача щодо неприйняття рішення за заявою позивача про перерахунок пенсії від 24 січня 2018 року, вхід. № 246/Ф-11 від 26.01.2018 року, та доданою до неї довідкою ГУМВС України в Одеській області від 29.12.2017 року № 14/1-1706, керуючись ч. 2 ст. 9 КАС України, для ефективного захисту прав та інтересів позивача у спірних публічно-правових відносинах від порушень з боку відповідача, суд вважає за необхідне вийти за межі позовних вимог та зобов’язати відповідача розглянути заяву позивача про перерахунок пенсії від 24 січня 2018 року, вхід. № 246/Ф-11 від 26.01.2018 року, та додану до неї довідку ГУМВС України в Одеській області від 29.12.2017 року № 14/1-1706, та за результатами їх розгляду прийняти відповідне рішення згідно з вимогами, передбаченими Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 року № 2262-XII, Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету ОСОБА_4 України від 13 лютого 2008 року № 45 та Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого Постановою правління ОСОБА_2 фонду України 30.01.2007 року N 3-1, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 15 лютого 2007 року за N 135/13402.

4. Щодо позовних вимог позивача про зобов’язання відповідача здійснювати виплату позивачу пенсії, із зазначенням наступних складових: посадовий оклад – 3100 грн., оклад за спецзвання – 2200 грн., вислуга років у розмірі 40 % посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальним званням – 2120 грн., надбавка до посадових окладів зі ступеню секретності «цілком таємно» 15% – 465 грн., надбавка за специфічні умови проходження служби – 100% – 7420 грн., премія 175 % від всього грошового забезпечення, матеріальна допомога на оздоровлення – 4149,90 грн., матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань – 18131,37 грн., одноразова грошова допомога при звільненні в сумі 100534,88 грн. без обмежень, встановлених Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» № 911-VIII від 24.12.2015 року.

Частиною 1статті 2 КАС України встановлено, що завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб’єктів владних повноважень.

Згідно п. 8 ч. 1 ст. 4 КАС України, позивач – особа, на захист прав, свобод та інтересів якої подано позов до адміністративного суду, а також суб’єкт владних повноважень, на виконання повноважень якого подано позов до адміністративного суду.

Відповідно до ч. 1 ст. 5 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб’єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист.

Також, відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 19 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах фізичних чи юридичних осіб із суб’єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження.

З наведеного вбачається, що захисту в адміністративному судочинстві підлягають лише та виключно вже порушені права, свободи та інтереси позивача, відповідно захист прав, свобод та інтересів на майбутнє, про який заявлено у зазначеній вимозі позивача, – не припустимий, тому дана вимога не підлягає задоволенню.

Інших суттєвих доводів та/або доказів щодо обґрунтування заявлених позовних вимог та заперечень проти них, які могли б потягнути зміну висновків суду щодо спірних правовідносин, сторонами та третьою особою суду не наведено та не надано.

При цьому слід зазначити, що рішення судів повинні достатнім чином містити мотиви, на яких вони базуються для того, щоб засвідчити, що сторони були заслухані, та для того, щоб забезпечити нагляд громадськості за здійсненням правосуддя (див. п. 30 Рішення Європейського Суду з прав людини у справі «Hirvisaari v. Finland» від 27 вересня 2001 р.).

Однак, ст. 6 п. 1 Конвенції не можна розуміти як таку, що вимагає пояснень детальної відповіді на кожний аргумент сторін (див. п. 29 Рішення Європейського Суду з прав людини у справі «Ruiz Torija v. Spain» від 9 грудня 1994 р.).

В прохальній частині позовної заяви позивач також просить встановити судовий контроль за виконанням судового рішення та зобов’язати відповідача подати у 10-денний строк звіт про виконання судового рішення.

Відповідно до ч. 1 ст. 382 КАС України, суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов’язати суб’єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.

Враховуючи та на підставі наведеного, суд вважає за можливе зобов’язати відповідача подати у 10-денний строк з моменту набрання рішенням законної сили звіт про виконання даного судового рішення.

Відповідно до ч. 4 ст. 243 КАС України, судове рішення, постановлене у письмовому провадженні, повинно бути складено у повному обсязі не пізніше закінчення встановлених цим Кодексом строків розгляду відповідної справи, заяви або клопотання.

Керуючись ст.ст. 9, 194, 241-246, 250, 255, 257, 258, 262, 295 та Перехідними положеннями КАС України, суд -

вирішив:

Адміністративний позов ОСОБА_1 (місце проживання: ІНФОРМАЦІЯ_1, 65031, реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1), до Головного управління ОСОБА_2 фонду України в Одеській області (місцезнаходження: вул. Канатна, 83, м. Одеса, 65107, ідентифікаційний код юридичної особи: 20987385), третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача – ОСОБА_3 комісія Головного управління МВС України в Одеській області (місцезнаходження: вул. Єврейська, 12, м. Одеса, 65014, ідентифікаційний код юридичної особи: 08592268), про визнання протиправною бездіяльності та зобов’язання вчинити певні дії – задовольнити частково.

Визнати протиправною бездіяльність Головного управління ОСОБА_2 фонду України в Одеській області щодо здійснення перерахунку та виплати ОСОБА_1 пенсії з 1 січня 2016 року як пенсіонеру органів внутрішніх справ згідно із Законом України від 23 грудня 2015 року № 900-VIII «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей», статтями 51, 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постановою Кабінету ОСОБА_4 України від 11 листопада 2015 року № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», на підставі наданої довідки ОСОБА_3 комісії ГУ МВС України в Одеській області № 4360 про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.

Визнати протиправною бездіяльність Головного управління ОСОБА_2 фонду України в Одеській області щодо неприйняття рішення за заявою ОСОБА_1 про перерахунок пенсії від 24 січня 2018 року, вхід. № 246/Ф-11 від 26.01.2018 року, та доданою до неї довідкою ГУМВС України в Одеській області від 29.12.2017 року № 14/1-1706.

Зобов’язати Головне управління ОСОБА_2 фонду України в Одеській області розглянути заяву ОСОБА_1 про перерахунок пенсії від 24 січня 2018 року, вхід. № 246/Ф-11 від 26.01.2018 року, та додану до неї довідку ГУМВС України в Одеській області від 29.12.2017 року № 14/1-1706, та за результатами їх розгляду прийняти відповідне рішення згідно з вимогами, передбаченими Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 року № 2262-XII, Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету ОСОБА_4 України від 13 лютого 2008 року № 45 та Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого Постановою правління ОСОБА_2 фонду України 30.01.2007 року N 3-1, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 15 лютого 2007 року за N 135/13402.

В задоволенні решти позовних вимог – відмовити.

Зобов’язати Головне управління ОСОБА_2 фонду України в Одеській області подати у 10-денний строк з моменту набрання рішенням законної сили звіт про виконання даного судового рішення.

Апеляційні скарги на рішення суду подаються учасниками справи до або через Одеський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя М.Г. Цховребова