
КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУДСправа № 712/7124/18
УХВАЛА
24 липня 2018 року м. Київ
Колегія суддів Київського апеляційного адміністративного суду у складі:
головуючого судді - Пилипенко О.Є.
суддів - Глущенко Я.Б. та Кузьмишина О.М.,
при секретарі - Грабовській Т.О.,
розглянувши в порядку письмового провадження питання про визначення територіальної підсудності адміністративної справи № 712/7124/18 за скаргою в порядку адміністративного судочинства ОСОБА_1 на дії службової особи Державної судової адміністрації України на посаді судді та голови Черкаського окружного адміністративного суду Гараня С.М., треті особи - Територіальне управління Державної судової адміністрації у Черкаській області, Конституційний Суд України, Національне антикорупційне бюро,
В С Т А Н О В И Л А:
19 червня 2018 року ОСОБА_1 звернувся до Соснівського районного суду м. Черкаси зі скаргою на дії службової особи Державної судової адміністрації України на посаді судді та голови Черкаського окружного адміністративного суду Гараня С.М., треті особи - Територіальне управління Державної судової адміністрації у Черкаській області, Конституційний Суд України, Національне антикорупційне бюро.
Ухвалою Соснівського районного суду м. Черкаси від 20 червня 2018 року передано адміністративну справу № 712/7124/18 за скаргою поданою в порядку адміністративного судочинства ОСОБА_1 на дії службової особи Державної судової адміністрації України на посаді судді та голови Черкаського окружного адміністративного суду Гараня С.М., треті особи Територіальне Управління Державної судової адміністрації України у Черкаській області, Конституційний суд України, Національне антикорупційне бюро України до Київського апеляційного адміністративного суду для визначення підсудності.
Відповідно до ч.1 статті 28 Кодексу адміністративного судочинства України підсудність справи, у якій однією із сторін є суд або суддя суду, до підсудності якого віднесена ця справа за загальними правилами, визначається ухвалою суду вищої інстанції, постановленою без повідомлення сторін.
Розмежування предметної юрисдикції адміністративних справ, визначена статтею 20 КАС України.
Так, ч.1 ст. 20 КАС України передбачено, що місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні:
1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності;
2) адміністративні справи, пов'язані з виборчим процесом чи процесом референдуму, щодо:
оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничних виборчих комісій, дільничних комісій з референдуму, членів цих комісій;
уточнення списку виборців;
оскарження дій чи бездіяльності засобів масової інформації, інформаційних агентств, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації та інформаційних агентств, що порушують законодавство про вибори та референдум;
оскарження дій чи бездіяльності кандидата у депутати сільської, селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного голови, їх довірених осіб;
3) адміністративні справи, пов'язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, щодо:
примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства;
примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України;
затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України;
продовження строку затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України;
затримання іноземців або осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні;
затримання іноземців або осіб без громадянства з метою забезпечення їх передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію;
4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1 - 3 частини першої цієї статті;
5) адміністративні справи щодо оскарження рішень Національної комісії з реабілітації у правовідносинах, що виникли на підставі Закону України "Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917 - 1991 років".
Частиною 2 вищевказаної статті зазначено, що окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.
Згідно ч.2 статті 29 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншому адміністративному суду, що найбільш територіально наближений до цього суду, у випадку, визначеному пунктами 4 і 6 частини першої цієї статті.
Згідно п.6 ч.1 цієї статті суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо однією із сторін у справі є суд, в якому розглядається справа, або суддя цього суду.
Так, із матеріалів справи вбачається, що відповідачем у даній справі визначено службову особу Державної судової адміністрації України на посаді судді та голови Черкаського окружного адміністративного суду Гараня С.М., тобто дана адміністративна справа з урахуванням суб'єктного складу, змісту вимог та положень ст.. 20 КАС України, підсудна окружному адміністративному суду, а саме - Черкаському окружному адміністративному суду.
Разом з тим, враховуючи, що стороною у справі є суддя (голова суду) Черкаського окружного адміністративного суду дану справу, враховуючи приписи ч.2 статті 29 КАС України, слід передати на розгляд іншому адміністративному суду, що найбільш територіально наближений до цього суду (якщо однією із сторін у справі є суд, в якому розглядається справа, або суддя цього суду).
Відповідно до статті 30 КАС України, спори між адміністративними судами щодо підсудності не допускаються.
Адміністративна справа, передана з одного адміністративного суду до іншого в порядку, встановленому статтею 29 цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження адміністративним судом, до якого вона надіслана.
Справа, прийнята адміністративним судом до свого провадження з додержанням правил підсудності, повинна бути ним розглянута і в тому випадку, коли в процесі розгляду справи вона стала підсудною іншому адміністративному суду.
З огляду на викладене вище, колегія суддів вважає за необхідне визначити територіальну підсудність справи № 712/7124/18 - Кіровоградський окружний адміністративний суд.
Керуючись ст.ст. 20, 28, 29, 325, 328 КАС України, колегія суддів
УХВАЛИЛА:
Визначити територіальну підсудність адміністративної справи № 712/7124/18 за скаргою в порядку адміністративного судочинства ОСОБА_1 на дії службової особи Державної судової адміністрації України на посаді судді та голови Черкаського окружного адміністративного суду Гараня С.М., треті особи - Територіальне управління Державної судової адміністрації у Черкаській області, Конституційний Суд України, Національне антикорупційне бюро - Кіровоградському окружному адміністративному суду.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню.
Головуючий суддя: О.Є. Пилипенко
Суддя: Я.Б.Глущенко
О.М.Кузьмишина