
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 липня 2018 року справа № 823/2374/18
м. Черкаси
Черкаський окружний адміністративний суд в особі головуючого судді Руденко А.В., розглянувши у письмовому провадженні в спрощеному позовному провадженні в приміщенні суду адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області про визнання протиправними дій щодо обмеження максимального розміру пенсії та її перерахунку виходячи з розміру 70% відповідних сум грошового забезпечення та зобов’язання здійснити перерахунок і виплату пенсії з 01.01.2016 виходячи з 80% відповідних сум грошового забезпечення та без обмеження її максимального розміру, -
ВСТАНОВИВ:
До Черкаського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 з позовною заявою до Головного управління Пенсійного фонду України, в якій просить визнати протиправними дії відповідача щодо обмеження максимального розміру його пенсії та її розрахунку виходячи з 70% грошового забезпечення, та зобов’язати відповідача здійснити перерахунок та виплату пенсії з 01.01.2016 як пенсіонеру органів внутрішніх справ згідно із Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ та їх сімей» №900-VІІІ від 23.12.2015, статей 51 та 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 №988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», виходячи з 80% відповідних сум та без обмеження її максимального розміру.
Обгрунтовуючи позовні вимоги, зазначає, що є пенсіонером органів внутрішніх справ України, та з 02.03.2014 отримує пенсію, призначену відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», розраховану на рівні 80% відповідних сум грошового забезпечення. У зв’язку із збільшенням грошового забезпечення поліцейських згідно постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 №988 позивачу було здійснено перерахунок його пенсії відповідно до статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», однак розрахунок здійснено на рівні 70% грошового забезпечення. Позивач звернувся до відповідача із заявою про проведення перерахунку пенсії виходячи з 80% грошового забезпечення, однак відповідач відмовив у такому перерахунку, пославшись на статтю 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», яка станом на 01.01.2016 передбачала, що максимальний розмір пенсії за вислугу років не повинен перевищувати 70% відповідних сум грошового забезпечення.
Вважає перерахунок його пенсії на рівні 70% грошового забезпечення протиправним, оскільки згідно пункту 2 розділу ІІ Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України від 24.12.2015 №911-VIII передбачено, що обмеження максимального розміру пенсії на рівні 70% застосовуються до пенсій, які призначаються з 01.01.2016.
Відповідач 05.07.2018 надав до суду відзив на позовну заяву, у якому проти позову заперечив та зазначив, що пенсія позивача перерахована з 01.01.2016 на виконання постанов Придніпровського районного суду м. Черкаси від 24.11.2018 та Київського апеляційного адміністративного суду від 23.01.2018 у справі №711/9628/17 відповідно до статті 63 Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» згідно з нормами, що діяли на 01.01.2016, враховуючи статтю 13 вказаного Закону, яка передбачає, що максимальний розмір пенсії за вислугу років не повинен перевищувати 70% відповідних сум грошового забезпечення.
Щодо застосування статті 13 у вказаній редакції послався на Рішення Конституційного Суду України від 09.02.1999 №1-рп, яким визначено, що дія нормативно-правового акта в часі починається з моменту набрання цим актом чинності і припиняється із втратою ним чинності, тобто до події, факту застосовується той закон або нормативно-правовий акт, під час дії якого вони настали або мали місце. Відтак, підстав для перерахунку пенсії позивача з 01.01.2016 у розмірі 80% грошового забезпечення немає.
Крім того, послався на рішення Європейського Суду з прав людини у справах «ОСОБА_2 проти України», «Сорінг проти Сполученого Королівства», «Ріс проти Сполученого Королівства», «Ейрі проти Ірландії», статтю 22 Загальної декларації прав людини, Рішення Конституційного Суду України від 26.12.2011 №20-рп/2011, згідно з якими розміри соціальних виплат і допомоги встановлюються, виходячи з фінансових можливостей держави; передбачені законами соціально-економічні права не є абсолютними і механізм реалізації цих прав може бути змінений державою, зокрема, зокрема, через неможливість фінансового забезпечення шляхом пропорційного перерозподілу коштів з метою збереження справедливого балансу між інтересами окремих громадян і інтересами всього суспільства.
Щодо виплати перерахованої пенсії зазначив, що згідно постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби та деяким іншим категоріям осіб» сума перерахованої пенсії за період з 01.01.2016 по 31.12.2017, обчислена станом на 01.01.2018, буде виплачуватись після виділення коштів на їх фінансування з Державного бюджету в такому порядку: з 01.01.2019 по 31.12.2019 – щомісяця окремою сумою у розмірі 50 відсотків різниці між місячним розміром підвищеної пенсії та місячним розміром отриманої особою пенсії; з 01.01.2020 – щомісяця окремою сумою у розмірі 100 відсотків різниці між місячним розміром підвищеної пенсії та місячним розміром отриманої особою пенсії та до забезпечення повної виплати пенсії. З вказаних підстав у задоволенні позову просив відмовити.
Відповідно до частини першої статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд справи здійснюється у письмовому провадженні.
Вивчивши доводи сторін, викладені у позовній заяві та відзиві на позовну заяву, дослідивши письмові докази, які містяться у справі, суд встановив наступне.
ОСОБА_1 перебуває на пенсійному обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Черкаській області йому призначена пенсія за вислугу років згідно Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 №2262-ХІІ.
Згідно розрахунку пенсії по пенсійній справі №2303005436 пенсія призначена з 02.03.2014 із грошового забезпечення у сумі 5743 грн. 90 коп. у розмірі 80% грошового забезпечення та склала 4595 грн. 12 коп.
На виконання постанов Придніпровського районного суду м. Черкаси від 24.11.2018 та Київського апеляційного адміністративного суду від 23.01.2018 у справі №711/9628/17 відповідач 04.05.2018 здійснив перерахунок пенсії позивача відповідно до статті 63 Закону України. Так, згідно розрахунку пенсії по пенсійній справі №2303005436 від 04.05.2018 перерахунок пенсії позивача здійснено із грошового забезпечення у сумі 7810 грн. 40 коп. у розмірі 70% грошового забезпечення у сумі 5467 грн. 28 коп.
04.05.2018 позивач звернувся до відповідача із заявою про перерахунок пенсії з 01.01.2016 у розмірі 80% грошового забезпечення.
Відповідач листом від 10.05.2018 №442/п-10 повідомив позивача, що перерахунок здійснено відповідно до статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» у редакції, яка діяла на 01.01.2016 року та передбачає, що максимальний розмір пенсії за вислугу років не повинен перевищувати 70% відповідних сум грошового забезпечення, та відмовив у перерахунку.
Не погодившись з відмовою у перерахунку пенсії, позивач звернувся до суду з позовом.
Відносини, які виникли між позивачем та відповідачем, регулюються Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» від 09.04.1992 №2262-ХІІ (у подальшому – Закон №2262).
Згідно частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Частиною першою статті 58 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 №1058-VІ повноваження щодо призначення та виплати пенсій покладено на Пенсійний фонд України.
Відповідно до статті 10 Закону №2262 обов’язок нарахування та виплати пенсій, призначених відповідно до вказаного Закону, покладено на органи Пенсійного фонду України.
Згідно з пунктом 1 Положення про головні управління Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 22.12.2014 №28-2, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15.01.2015 за №40/26485, головні управління Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі (далі - головне управління Фонду) є територіальними органами Пенсійного фонду України.
Пенсійна справа позивача перебуває в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Черкаській області. Відтак, повноваження щодо перерахунку його пенсії відносяться до компетенції відповідача – Головного управління Пенсійного фонду України.
Згідно з частиною другою статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Перевіряючи рішення відповідача про відмову у перерахунку пенсії позивача відповідно до статті 13 Закону №2262, суд виходить з наступного.
Статтею 13 Закону №2262 в редакції від 01.07.2013, чинній на момент призначення пенсії позивачу було передбачено, що пенсії за вислугу років призначаються в таких розмірах:
а) особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, які мають вислугу 20 років і більше (пункт "а" статті 12): за вислугу 20 років - 50 процентів, а звільненим у відставку за віком або за станом здоров'я - 55 процентів відповідних сум грошового забезпечення (стаття 43); за кожний рік вислуги понад 20 років - 3 проценти відповідних сум грошового забезпечення;
б) особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, які мають страховий стаж 25 років і більше, з яких не менше 12 календарних років і 6 місяців становить військова служба, служба в органах внутрішніх справ, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України (пункт "б" статті 12): за страховий стаж 25 років - 50 процентів і за кожний повний рік стажу понад 25 років - 1 процент відповідних сум грошового забезпечення (стаття 43);
в) особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, які звільняються з військової служби на умовах Закону України "Про державні гарантії соціального захисту військовослужбовців, які звільняються зі служби у зв'язку з реформуванням Збройних Сил України, та членів їхніх сімей" (пункт "в" статті 12): за вислугу 20 років - 50 процентів відповідних сум грошового забезпечення із збільшенням цього розміру на 3 проценти за кожний повний рік вислуги понад 20 років, але не більше ніж 65 процентів відповідних сум грошового забезпечення (стаття 43).
Максимальний розмір пенсії, обчислений відповідно до цієї статті, не повинен перевищувати 80 процентів відповідних сум грошового забезпечення (стаття 43), а особам, які під час проходження служби брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і віднесені в установленому законом порядку до категорії 1, - 100 процентів, до категорії 2, - 95 процентів.
Згідно з пунктом 23 розділу 11 Закону України «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні» від 27.03.2014 №1166-VII до частини другої статті 13 Закону №2262 внесено зміни, згідно з якими максимальний розмір пенсії, обчислений відповідно до цієї статті, не повинен перевищувати 70 процентів відповідних сум грошового забезпечення (стаття 43), а особам, які під час проходження служби брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і віднесені в установленому законом порядку до категорії 1, - 100 процентів, до категорії 2, - 95 процентів.
Згідно з пунктом 2 розділу ІV Прикінцевих положень Закону України «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні» від 27.03.2014 №1166-VII пункт 23 розділу 11 вказаного Закону набрав чинності з 1 травня 2014 року. Таким чином, обмеження максимального розміру пенсії на рівні 70% застосовуються до пенсій, які призначаються з 1 травня 2014 року
Суд зазначає, що стаття 13 Закону №2262 застосовується при призначенні пенсій. Натомість перерахунок пенсій врегульовано статтею 63 Закону №2262.
Згідно частини другої статті 63 Закону №2262 перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.
Згідно з частиною третьою статті 63 Закону №2262 усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.
Згідно з абзацом другим пункту 5 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 №45, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) перерахунок пенсії з 1 січня 2016 р. проводиться з розміру грошового забезпечення за прирівняною посадою поліцейського, враховуючи оклади за посадою, спеціальним званням, відсоткову надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, за січень 2016 р. відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 р. N 988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" Розмір премії визначається у середніх розмірах, що фактично виплачені за відповідною посадою (посадами) поліцейського за січень 2016 року. Подальші перерахунки здійснюються з урахуванням складових грошового забезпечення, передбачених абзацом першим цього пункту.
Пунктом 3 постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» встановлено перерахувати з 1 січня 2016 р. пенсії, призначені згідно із Законом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) за прирівняною посадою з розміру грошового забезпечення поліцейського, враховуючи відповідні оклади за посадою, спеціальним званням, відсоткову надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, за січень 2016 р. відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 р. N 988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" Розмір премії визначається у середніх розмірах, що фактично виплачені за відповідною посадою (посадами) поліцейського за січень 2016 року.
Відтак, статтею 63 Закону №2262 та постановами Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 №45 та від 21.02.2018 №103 не передбачено зміну розміру, з якого призначена пенсія, при її перерахунку.
З огляду на вказані приписи суд прийшов до висновку, що відповідач при перерахунку пенсії позивача відповідно до статті 63 Закону №2262 помилково застосував статтю 13 вказаного Закону, тому його дії щодо перерахунку пенсії позивача із застосуванням максимального розміру пенсії 70% є протиправними і перерахунок пенсії позивача має бути здійснений із застосуванням максимального розміру пенсії 80% відповідних сум грошового забезпечення.
Суд не погоджується з доводами відповідача з посиланням на Рішення Конституційного Суду України від 09.02.1999 N 1-рп/99 у справі за конституційним зверненням Національного банку України щодо офіційного тлумачення положення частини першої статті 58 Конституції України (справа про зворотну дію в часі законів та інших нормативно-правових актів) та рішення Європейського Суду з прав людини у справах «ОСОБА_2 проти України», «Сорінг проти Сполученого Королівства», «Ріс проти Сполученого Королівства», «Ейрі проти Ірландії», оскільки вони застосовані в контексті статті 13 Закону №2262, яка застосуванню до спірних правовідносин не підлягає.
Суд також вважає безпідставними посилання позивача на Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 24.12.2015 №911-VIII, оскільки вказаним Законом внесені зміни до статті 43 Закону №2262, яка не стосуються спірних правовідносин.
Постановою Придніпровського районного суду м. Черкаси від 24.11.2018, яка залишена в силі постановою Київського апеляційного адміністративного суду від 3.01.2018 у справі №711/9628/17, відповідача зобов’язано здійснити перерахунок та виплату пенсії позивачу з 01.01.2016 року відповідно до статті 63 Закону №2262.
Відповідач допустив помилку у розмірі, з якого має бути обрахований максимальний розмір пенсії, саме при здійсненні вказаного перерахунку. Відтак, перерахунок пенсії позивача відповідно до статті 63 Закону України із застосуванням максимального розміру пенсії 80% відповідного грошового забезпечення має бути проведений з 01.01.2016.
Щодо виплати перерахованої пенсії суд зазначає наступне.
Постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби та деяким іншим категоріям осіб» передбачено, що сума перерахованої пенсії за період з 01.01.2016 по 31.12.2017, обчислена станом на 01.01.2018, буде виплачуватись після виділення коштів на їх фінансування з державного бюджету в такому порядку: з 01.01.2019 по 31.12.2019 – щомісяця окремою сумою у розмірі 50 відсотків різниці між місячним розміром підвищеної пенсії та місячним розміром отриманої особою пенсії; з 01.01.2020 – щомісяця окремою сумою у розмірі 100 відсотків різниці між місячним розміром підвищеної пенсії та місячним розміром отриманої особою пенсії та до забезпечення повної виплати пенсії.
Разом з цим, постанова Придніпровського районного суду м. Черкаси від 24.11.2018, якою відповідача зобов’язано здійснити виплату пенсії позивачу з 01.01.2016, набрала законної сили з дати прийняття постанови Київського апеляційного адміністративного суду від 23.01.2018 у справі №711/9628/17, тобто до прийняття постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби та деяким іншим категоріям осіб».
Згідно частини першої статті 370 Кодексу адміністративного судочинства України судове рішення, яке набрало законної сили, є обов’язковим для всіх учасників справи, для їх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ, організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, або за принципом взаємності,- за її межами.
Згідно частини першої статті 6 Кодексу адміністративного судочинства України суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого, зокрема, людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави.
Однією із складових верховенства права, є принцип юридичної визначеності, який передбачає остаточність судових рішень.
Застосування постанови Кабінету Міністрів №103 від 21.02.2018 щодо строків виплати перерахованої пенсії починаючи з 01.01.2019 призводить до фактичної зміни постанови Придніпровського районного суду м. Черкаси від 24.11.2018, яке набрало законної сили, навіть без його перегляду у касаційному порядку, що є порушенням статті 6 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відтак, виплата перерахованої пенсії позивача повинна бути здійснена з 01.01.2016.
Щодо позовної вимоги про виплату пенсії без обмеження її максимального розміру суд зазначає, що позивач посилається на статтю 43 Закону №2262, яка в редакції станом на 01.01.2016 передбачала, що максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність. Тимчасово, у період з 1 січня 2016 року по 31 грудня 2016 року, максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати 10740 гривень.
Разом з цим, Рішенням Конституційного Суду України від 20.12.2016 №7-рп/2016 визнано такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними), положення Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 9 квітня 1992 року N 2262-XII зі змінами, а саме: частини сьомої статті 43, згідно з якими максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність; тимчасово, у період з 1 січня 2016 року по 31 грудня 2016 року, максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати 10740 гривень.
При цьому Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 06.12.2016 №1774-V111, який набрав чинності з 01.01.2017, у частині сьомій статті 43 слова і цифри "у період з 1 січня 2016 року по 31 грудня 2016 року" замінити словами і цифрами "по 31 грудня 2017 року". Вказані зміни неконституційними не визнавались.
Відтак, з 01.01.2017 по 31.12.2017 діяло обмеження щодо розміру пенсії у сумі 10740 грн.
Суд зазначає, що згідно розрахунку пенсії по пенсійній справі №2303005436 від 04.05.2018 перерахунок пенсії позивача повинен бути здійснений із грошового забезпечення у сумі 7810 грн. 40 коп. у розмірі 80% грошового забезпечення, тобто у будь-якому випадку не досягає розміру 10740 гривень, тому позовна вимога в цій частині є необгрунтованою і задоволенню не підлягає.
З огляду на зазначене суд прийшов до висновку, що позов підлягає частковому задоволенню.
Відповідно до частини 3 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України, при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.
Враховуючи встановлені обставини справи та правові норми, керуючись статтями 241-245, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, -
В И Р І Ш И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області про визнання протиправними дій щодо обмеження максимального розміру пенсії та її перерахунку виходячи з розміру 70% відповідних сум грошового забезпечення та зобов’язання здійснити перерахунок і виплату пенсії з 01.01.2016 виходячи з 80% відповідних сум грошового забезпечення та без обмеження її максимального розміру задовольнити частково.
Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області (вул. Смілянська, 23, м. Черкаси, 18000; код ЄДРПОУ - 21366538) щодо обмеження максимального розміру пенсії ОСОБА_1 (пров. Будівельний, буд. 59/2, м. Черкаси, 18018; ідентифікаційний номер - НОМЕР_1) та її розрахунку виходячи із 70% відповідних сум грошового забезпечення.
Зобов?язати Головне управління Пенсійного фонду України в Черкаській області (вул. Смілянська, 23, м. Черкаси, 18000; код ЄДРПОУ - 21366538) здійснити ОСОБА_1 (пров. Будівельний, буд. 59/2, м. Черкаси, 18018; ідентифікаційний номер - НОМЕР_1) перерахунок та виплату пенсії з 01.01.2016, як пенсіонеру органів внутрішніх справ, згідно статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» виходячи з 80% відповідних сум грошового забезпечення.
В решті позовних вимог відмовити.
Стягнути з бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України України в Черкаській області (вул. Смілянська, 23, м. Черкаси, 18000; код ЄДРПОУ - 21366538) на користь ОСОБА_1 (пров. Будівельний, буд. 59/2, м. Черкаси, 18018; ідентифікаційний номер - НОМЕР_1) 352 (триста п’ятдесят дві) гривні 40 копійок судового збору.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо її не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційного суду за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга може бути подана до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Суддя А.В. Руденко