
Справа № 815/1544/18
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 липня 2018 року м. Одеса
Суддя Одеського окружного адміністративного суду Свида Л.І. розглянувши в порядку письмового провадження справу за позовом ОСОБА_1 до Крижанівської сільської ради Лиманського району Одеської області про визнання протиправним рішення та зобов’язання вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ:
До суду звернувся ОСОБА_1 з позовною заявою до Крижанівської сільської ради Лиманського району Одеської області про визнання протиправним рішення Крижанівської сільської ради Лиманського району Одеської області № 441-VII від 25.04.2017 року «Про відмову громадянам України у наданні дозволу на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок» в частині, яка стосується ОСОБА_1, а саме додаток №1 до рішення двадцятої сесії Крижанівської сільської ради VII скликання №441- VII від 25.04.2017 року «Перелік громадян, яким відмовляється у наданні дозволу на розробку проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок на території Крижанівської сільської ради», зобов’язання відповідача надати дозвіл на розробку проекту відведення земельної ділянки, орієнтованою площею 0,25 га для індивідуального житлового будівництва, садівництва і городництва на території Крижанівської сільської ради Комінтернівського району Одеської області в порядку, встановленому ст. 118 Земельного кодексу України.
За цією позовною заявою відкрито спрощене позовне провадження, але ухвалою суду від 06.06.2018 року розгляд справи продовжено за правилами загального позовного провадження.
Позивач в судове засідання не з’явився. Позов, відповідь на відзив обґрунтовані позивачем тим, що відповідачем неправомірно відмовлено йому у наданні дозволу на розробку проекту відведення земельної ділянки, орієнтованою площею 0,25 га для індивідуального житлового будівництва, садівництва і городництва на території Крижанівської сільської ради Комінтернівського району Одеської області, оскільки ним подані всі документи для прийняття такого рішення радою. Посилання відповідача на не зазначення цільового призначення земельної ділянки, а також не зазначення в графічних матеріалах бажаного місця розташування земельної ділянки, є не обґрунтованими, оскільки в заяві є посилання на норму законодавства, яка є підставою для виділення земельної ділянки, а форма графічних матеріалів не затверджена жодним нормативним актом.
Відповідач в судове засідання не з’явився, був повідомлений про розгляд справи. З відзиву на позовну заяву (аркуші справи 37-40) вбачається, що відповідач позов не визнає, оскільки подана позивачем заява не відповідає вимогам законодавства, зокрема, в ній не зазначене цільове призначення бажаної земельної ділянки, графічні матеріали не містять бажаного розташування земельної ділянки, а містять межі певної території, тощо.
Згідно з ч. 9 ст. 205 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з'явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Враховуючи вищевикладені приписи КАС України суд прийшов до висновку про можливість продовження розгляду справи в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.
Вивчивши позовну заяву та дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що позов не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
ОСОБА_1 16.03.2018 року звернувся до Голови Крижанівської сільської ради Лиманського району Одеської області із заявою про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність площею 0,25 га із земель комунальної власності на території Крижанівської сільської ради Комінтернівського району Одеської області в межах населеного пункту (аркуш справи 10).
До заяви позивачем додані копія паспорту громадянина України, копія ідентифікаційного номеру, копія посвідчення учасника бойових дій, копія довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.
Рішенням Крижанівської сільської ради Лиманського району Одеської області №441-VII від 25.04.2017 року ОСОБА_1 відмовлено у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, у зв’язку із невідповідністю наданих документів вимогам ст. 118 Земельного кодексу України, а саме: в клопотанні не вказано цільове призначення земельної ділянки, відсутні графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки (аркуші справи 20-21).
Позивач не погодився з правомірністю такого рішення та звернувся до суду з цим позовом.
Відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно із п. «б» ч. 1 ст. 81, ч. 1 ст.121, ч. 6, ч. 7 ст. 118 Земельного кодексу України громадяни України набувають права власності на земельні ділянки на підставі безоплатної передачі із земель державної і комунальної власності.
Громадяни України мають право на безоплатну передачу їм земельних ділянок із земель державної або комунальної власності, зокрема, для ведення особистого селянського господарства - не більше 2,0 гектара; для ведення садівництва - не більше 0,12 гектара; для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у селах - не більше 0,25 гектара, в селищах - не більше 0,15 гектара, в містах - не більше 0,10 гектара; для індивідуального дачного будівництва - не більше 0,10 гектара.
Громадяни, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності, зокрема, для ведення фермерського господарства, ведення особистого селянського господарства, ведення садівництва, будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибної ділянки), індивідуального дачного будівництва, у межах норм безоплатної приватизації, подають клопотання до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування. У клопотанні зазначаються цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри. До клопотання додаються графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки, погодження землекористувача (у разі вилучення земельної ділянки, що перебуває у користуванні інших осіб).
При цьому, забороняється вимагати додаткові матеріали та документи, не передбачені цією статтею.
Відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування розглядає клопотання у місячний строк і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні. Підставою відмови у наданні такого дозволу може бути лише невідповідність місця розташування об'єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.
З наявної в справі заяви позивача про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність площею 0,25 га із земель комунальної власності на території Крижанівської сільської ради Комінтернівського району Одеської області в межах населеного пункту вбачається, що вона не містить цільового призначення земельної ділянки, тобто, подана заява не відповідає вимогам законодавства.
Посилання позивача на зазначення в заяві вимог законодавства, з яких можливо встановити цільове призначення земельної ділянки, яку бажає отримати позивача, є не обґрунтованими, оскільки ці норми стосуються прав позивача на земельні ділянки з різним призначенням та норми площі таких земельних ділянок різні, оскільки для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у селах площа складає 0,25 га, а для ведення садівництва площа складає 0,12 га.
Крім того, графічні матеріали, подані позивачем не містять бажаного розташування земельної ділянки, а містять зображені межі певної території, до складу якої входять окремі земельні ділянки з площею, яка перевищує 0,25 га.
Оскільки оскаржуване рішення відповідача ґрунтується на допущених позивачем порушеннях вимог законодавства при оформленні заяви, наявність яких встановлена судом та підтверджується матеріалами справи, а відповідач відмовляючи у наданні дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність позивачу діяв у відповідності до положень Земельного кодексу України, у суду відсутні підстави для визнання оскаржуваного рішення протиправним та зобов’язання надати такий дозвіл.
Відповідно до ч. 1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Згідно з ч. 1 ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об’єктивному дослідженні.
Враховуючи вищезазначене та оцінюючи надані докази в сукупності, суд вважає позовні вимоги ОСОБА_1 необґрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню.
Керуючись ст. ст. 6, 9, 14, 90, 243-246, 255 КАС України, суд, -
В И Р І Ш И В:
У задоволенні позовної заяви ОСОБА_1 до Крижанівської сільської ради Лиманського району Одеської області про визнання протиправним рішення Крижанівської сільської ради Лиманського району Одеської області № 441-VII від 25.04.2017 року «Про відмову громадянам України у наданні дозволу на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок» в частині, яка стосується ОСОБА_1, а саме додаток №1 до рішення двадцятої сесії Крижанівської сільської ради VII скликання №441- VII від 25.04.2017 року «Перелік громадян, яким відмовляється у наданні дозволу на розробку проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок на території Крижанівської сільської ради», зобов’язання відповідача надати дозвіл на розробку проекту відведення земельної ділянки, орієнтованою площею 0,25 га для індивідуального житлового будівництва, садівництва і городництва на території Крижанівської сільської ради Комінтернівського району Одеської області в порядку, встановленому ст. 118 Земельного кодексу України – відмовити.
Рішення суду набирає законної сили в порядку та строки, встановлені ст. 255 Кодексу адміністративного судочинства України.
Рішення суду може бути оскаржено в порядку та строки, встановлені ст. 295 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Л. І. Свида
.