
Справа № 1540/3615/18
УХВАЛА
24 липня 2018 року м. Одеса
Суддя Одеського окружного адміністративного суду Соколенко О.М., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Державної фіскальної служби України в особі Головного управління ДФС в Одеській області про визнання протиправною та скасування індивідуальної податкової консультації,-
В С Т А Н О В И В:
19 липня 2018 року до Одеського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Державної фіскальної служби України в особі Головного управління ДФС в Одеській області, в якій позивач просить суд визнати протиправною та скасувати індивідуальну податкову консультацію Державної фіскальної служби України №5444/Г/15-32-08-01-14 від 26.06.2018 року.
Відповідно до ч.1 ст.171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує чи: подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність, має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником), відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160,161,172 цього Кодексу, належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності, позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними), немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Розглянувши даний позов, суд вважає, що він не відповідає вимогам ст.ст.160, 161 КАС України.
Так, позивач у позовній заяві просить суд скасувати індивідуальну податкову консультацію Державної фіскальної служби України.
Суд зазначає, що відповідно до п.9 ч.1 ст.4 КАС України відповідач - суб'єкт владних повноважень, а у випадках, визначених законом, й інші особи, до яких звернена вимога позивача.
Частиною 3 статті 46 КАС України визначено, що відповідачем в адміністративній справі є суб'єкт владних повноважень, якщо інше не встановлено цим Кодексом.
Згідно п.7 ч.1 ст. 4 КАС України суб'єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їх посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними публічно-владних управлінських функцій на підставі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, або наданні адміністративних послуг.
Згідно з приписами п.2 ч.5 ст.160 КАС України в позовній заяві зазначаються: повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв'язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти.
Частиною 1 статті 55 КАС України визначено, що сторона, третя особа в адміністративній справі, а також особа, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, може брати участь у судовому процесі особисто (самопредставництво) та (або) через представника.
Відповідно до ч.4 ст.55 КАС України юридична особа, суб'єкт владних повноважень, який не є юридичною особою, бере участь у справі через свого керівника або члена виконавчого органу, уповноваженого діяти від її (його) імені відповідно до закону, статуту, положення (самопредставництво юридичної особи), або через представника.
У якості відповідача по справі у позовній заяві позивач вказує Державну фіскальну службу України в особі Головного управління ДФС в Одеській області з кодом ЄДРПОУ « 39398646».
При цьому, згідно інформації, яка міститься в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, вірним найменуванням юридичної особи з кодом ЄДРПОУ « 39398646» є - «Головне управління ДФС в Одеській області».
Суддя зазначає, що відповідно до інформації, яка міститься в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, Державна фіскальна служба України має власний код ЄДРПОУ - 39292197.
Таким чином, Головне управління ДФС в Одеській області і Державна фіскальна служба України є самостійними юридичними особами та самостійними суб'єктами владних повноважень.
При цьому, позивач оскаржує індивідуальну податкову консультацію саме Державної фіскальної служби України.
Отже, позивачу необхідно визначитись із відповідачем у справі та надати до суду відповідні уточнення до позову.
Крім того, позивачем, в порушення п.2 ч.5 ст.160 КАС України у позовній заяві не зазначено власну адресу електронної пошти (у разі наявності) та офіційну електронну адресу або адресу електронної пошти відповідача.
Отже, позивачу необхідно надати до суду вказану інформацію.
Відповідного до ч.7 ст.161 КАС України до заяви про визнання індивідуального акта протиправним чи адміністративного договору недійсним додається також оригінал або копія оспорюваного акта чи договору або засвідчений витяг з нього, а у разі відсутності акта чи договору у позивача - клопотання про його витребування.
Так, позивач просить суд визнати протиправною та скасувати індивідуальну податкову консультацію Державної фіскальної служби України №5444/Г/15-32-08-01-14 від 26.06.2018 року.
Однак, в порушення вимог ч.7 ст.161 КАС України, позивачем не надано до суду копії податкової консультації Державної фіскальної служби України №5444/Г/15-32-08-01-14 від 26.06.2018 року.
Натомість, до позовної заяви додано в копії податкову консультацію щодо реєстрації адвоката фізичною особою-підприємцем, надану Головним управлінням ДФС в Одеській області №/ІПК/15-32-08-01-14 (без зазначення дати) та супровідний лист про реєстрацію індивідуальної податкової консультації на звернення від 05.06.2018 (вх. до ГУ ДФС від 05.06.2018 №Г/2283/15-32) в Єдиному реєстрі індивідуальних податкових консультацій з присвоєнням №2822/ІПК від 25.06.2018, в додатках до якого вказана індивідуальна податкова консультація №2822/ІПК від 25.06.2018.
Таким чином, позивачу необхідно надати до суду копію податкової консультації Державної фіскальної служби України №5444/Г/15-32-08-01-14 від 26.06.2018 року або визначитись із вищевказаними позовними вимогами та до належного відповідача.
Згідно з ч.5 ст.160 КАС України в позовній заяві зазначається:
- виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини;
- перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності), зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
Однак, позивачем не зазначено щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових доказів, копії яких додано до позовної заяви.
Отже, позивачу необхідно надати до суду вказану інформацію.
Разом з цим, додані позивачем до позовної заяви копії документів жодним чином не засвідчені.
При цьому суд зазначає, що згідно з ч.2 ст.94 КАС України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не визначено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.
Відповідно до ч.ч.4-5 ст.94 КАС України копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення
Таким чином, позивачу необхідно надати до суду належним чином засвідчені копії письмових доказів, копії яких додані до позовної заяви.
Згідно ч. 1 ст.169 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Відповідно до ч. 1 ст. 120 КАС України перебіг процесуального строку починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов'язано його початок.
Виявлені недоліки мають бути усунені позивачем шляхом надання до суду (з копією для відповідача):
- уточненої позовної заяви з урахуванням недоліків позовної заяви, визначених в даній ухвалі щодо відповідача у справі та щодо позовних вимог;
- копії індивідуальної податкової консультації Державної фіскальної служби України №5444/Г/15-32-08-01-14 від 26.06.2018 року або уточнення позовних вимог в частині її оскарження;
- інформації щодо власної адреси електронної пошти позивача (у разі наявності) та офіційної електронної адреси або адреси електронної пошти відповідача;
- інформації щодо наявності у позивача чи іншої особи оригіналів письмових доказів, копії яких додано до позовної заяви.
- належним чином засвідчених копій письмових доказів, які додано до позовної заяви.
За таких обставин, враховуючи, що виявлені недоліки перешкоджають суду вирішити питання про відкриття провадження в адміністративній справі, суддя доходить висновку, що адміністративний позов повинен бути залишений без руху, а позивачу наданий термін для усунення недоліків.
Суд вважає за доцільне також зазначити, що у разі своєчасного виконання ухвали суду, та направлення необхідних документів засобами поштового зв'язку, позивачу, з метою попередження повернення судом позовної заяви позивачеві з підстав невиконання вимог ухвали суду про залишення адміністративного позову без руху, необхідно завчасно повідомити суд відповідними засобами зв'язку (телефон, факс, електрона пошта, тощо) про надіслання матеріалів до суду, оскільки згідно з п.1 та п.2 розділу ІІ Нормативів і нормативних строків пересилання поштових відправлень, затверджених Наказом Міністерства інфраструктури України від 28 листопада 2013 року №958, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 28.01.2014 року за №173/24950, нормативні строки пересилання простої письмової кореспонденції операторами поштового зв'язку (без урахування вихідних днів об'єктів поштового зв'язку): 1) місцевої - Д+2, пріоритетної - Д+1; 2) у межах області та між обласними центрами України (у тому числі для міст Києва, Сімферополя, Севастополя) - Д+3, пріоритетної - Д+2; 3) між районними центрами різних областей України (у тому числі для міст обласного підпорядкування) - Д+4, пріоритетної - Д+3; 4) між іншими населеними пунктами різних областей України - Д+5, пріоритетної - Д+4, де Д - день подання поштового відправлення до пересилання в об'єкті поштового зв'язку або опускання простого листа чи поштової картки до поштової скриньки до початку останнього виймання; 1, 2, 3, 4, 5 - кількість днів, протягом яких пересилається поштове відправлення. При пересиланні рекомендованої письмової кореспонденції зазначені в пункті 1 цього розділу нормативні строки пересилання збільшуються на один день.
Керуючись ст.ст. 160, 161, 169 КАС України, суд, -
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Державної фіскальної служби України в особі Головного управління ДФС в Одеській області про визнання протиправною та скасування індивідуальної податкової консультації - залишити без руху.
Повідомити позивача про необхідність у десятиденний строк з дня отримання копії ухвали (в тому числі, якщо її копію отримано нарочно, засобами електронної пошти та факсимільного зв'язку) усунути недоліки та роз'яснити, що в іншому випадку позов буде визнаний неподаним та повернутий позивачу.
Ухвала окремо від остаточного судового рішення оскарженню не підлягає.
Суддя О.М. Соколенко