Ухвала суду № 75480926, 24.07.2018, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
24.07.2018
Номер справи
813/3212/18
Номер документу
75480926
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

справа №813/3212/18

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

24 липня 2018 року

Суддя Львівського окружного адміністративного суду О.П. Хома, перевіривши матеріали позовної заяви Депутата Дулібської сільради ОСОБА_1 до Дулібської сільської ради про зобов'язання вчинити дії,

в с т а н о в и в:

Позивач звернувся до суду з позовом до Дулібської сільської ради, в якому просить:

- зобов'язати відповідача здійснити облаштування вуличного освітлення по вулиці Кар`єрній;

-здійснити перенесення сміттєвих баків у відповідності до заявленого клопотання від 11.12.2017, з дотриманням вимог пункту 2.8 «Державних санітарних норм та правил утримання територій населених місць» до колії, що по вулиці Кар`єрній, на підставі пункту 4 частини 1 статті 5 та статті 6, пункту 4 частини 1 статті 245 Кодексу адміністративного судочинства України.

Згідно з пунктом 3 частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.

Статтею 160 КАС України встановлено вимоги до форми та змісту позовної заяви.

Відповідно до частини 2 статті 160 КАС України позовна заява подається в письмовій формі позивачем або особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб.

Згідно з частиною 7 вказаної статті у разі пред'явлення позову особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, в заяві повинні бути зазначені підстави такого звернення.

Позивач звернувся до суду з даною позовною заявою, як представника інтересів територіальної громади, виборців Дулібської сільської ради.

Правовий статус депутата сільської, селищної, міської, районної у місті, районної, обласної ради, як представника інтересів територіальної громади, виборців свого виборчого округу та рівноправного члена місцевої ради визначається Законом України «Про статус депутатів місцевих рад».

Відповідно до статті 2 цього Закону, депутат сільської, селищної, міської, районної у місті, районної, обласної ради є представником інтересів територіальної громади села, селища, міста чи їх громад, який відповідно до Конституції України Закону України «Про вибори депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів» обирається на основі загального, рівного, прямого виборчого права шляхом таємного голосування на строк, встановлений Конституцією України.

Позивачем не підтверджено жодним документом повноваження депутата Дулібської сільської ради, а отже не підтверджено право звертатися до суду в інтересах територіальної громади.

Відповідно до пункту 4 частини 5 статті 160 КАС України в позовній заяві зазначається зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.

Позивач просить зобов'язати відповідача здійснити облаштування вуличного освітлення та здійснити перенесення сміттєвих баків по вулиці Кар`єрній, однак у прохальній частині позовної заяви не конкретизовано адреси, яка стосується предмету спору.

З огляду на вищевикладене вважаю, що позивачу слід уточнити свої позовні вимоги.

Відповідно до пункту 8 частини 5 статті 160 КАС України в позовній заяві зазначається перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності), зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.

В позовній заяві відсутній перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви.

Відповідно до частини 1 статті 161 КАС України до позовної заяви додаються її копії, а також копії доданих до позовної заяви документів відповідно до кількості учасників справи, крім випадків, визначених частиною другою цієї статті.

Позивачем не долучено копій документів, що приєднуються до позовної заяви для відповідача.

Відповідно до частини 3 статті 161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначено Законом України «Про судовий збір2 від 08.07.2011 № 3674-VI (далі - Закон №3674-VI).

Відповідно до частини 1 статті 4 Закону № 3674-VI судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі

Законом України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» від 07.12.2017 № 2246-VIII розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб з 01.01.2018 встановлено у розмірі 1762 гривень.

Згідно до пункту 1 частини 3 статті 4 Закону № 3674-VI за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру суб'єктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою - підприємцем сплачується судовий збір у розмірі 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Як видно з позовної заяви, позивачем заявлено дві позовні вимоги немайнового характеру, однак всупереч вимогам КАС України доказів сплати судового збору не долучено.

Разом з позовною заявою подано клопотання про звільнення від сплати судового збору на підставі пункту 3 частини 1 та частини 2 статті 8 Закону № 3674-VI, оскільки предметом позову є захист соціальних та житлових прав округу №5, у котрому позивач обраний депутатом.

Відповідно до пункту 3 частини 1 статті 8 Закону № 3674-VI враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров'ю.

Згідно з частиною 2 статті 8 Закону № 3674-VI суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.

Зменшення розміру судових витрат або звільнення від їх оплати, відстрочення та розстрочення судових витрат визначено статтею 133 КАС України, згідно з частиною 1 якої суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.

За приписами вищезазначеної норми відстрочення або розстрочення сплати судового збору, а також звільнення від його сплати є правом суду, а відповідна заява сторони розглядається виходячи із визначених стороною обставин, що унеможливлюють сплату судового збору та підтвердження цих обставин належними доказами.

Ураховуючи викладене, наведені позивачем обставини не є обґрунтованими підставами звільнення позивача від сплати судового збору, тому у задоволенні клопотання про звільнення від сплати судового збору слід відмовити.

Окрім цього, позовна заява оформлена позивачем, як «адміністративний позов».

За вживаними у КАС України термінами, визначення яких наведено у статті 4 цього Кодексу, поняття «адміністративний позов» відсутнє.

Зважаючи на викладене, позовна заява підлягає залишенню без руху.

Для усунення вказаних недоліків і приведення позовної заяви у відповідність до вимог статті 160,161 КАС України, позивачу необхідно надати певний строк.

Керуючись ст.ст. 133, 160, 161, 169, 248, 256, 293, 294 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -

у х в а л и в :

У задоволенні клопотання позивача про звільнення від сплати судового збору відмовити.

Позовну заяву Депутата Дулібської сільради ОСОБА_1 до Дулібської сільської ради про зобов'язання вчинити дії, - залишити без руху.

Позивачу протягом десяти днів з дня вручення даної ухвали усунути зазначені в мотивувальній частині ухвали недоліки шляхом подання в канцелярію Львівського окружного адміністративного суду (м. Львів, вул. Чоловського, 2, 79018):

- позовної заяви, оформленої згідно до вимог чинного Кодексу адміністративного судочинства України, у якій, зокрема, уточнено зміст позовних вимог, зазначено перелік документів та інших доказів, що додаються до позовної заяви;

-копії доданих до позовної заяви документів відповідно до кількості учасників справи;

-оригіналу документа про сплату судового збору за подання позову немайнового характеру у розмірі 3 524, 00 грн за наступними реквізитами: Отримувач коштів УКуЗалiз.р м.Льв./Залізничний/22030101; Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 38007594; Банк отримувача Казначейство України (ЕАП); Код банку отримувача (МФО) 899998; рахунок отримувача 34315206084082; код класифікації доходів бюджету 2203010: призначення платежу: *;101;_____(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і має відповідну відмітку у паспорті); судовий збір, за позовом ______ (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Львівський окружний адміністративний суд (назва суду, де розглядається справа);

-документу, що підтверджує повноваження депутата місцевої ради.

У разі невиконання вказівок судді по усуненню недоліків позовної заяви у визначений термін, така буде вважатись неподаною та повернута позивачу відповідно до пункту 1 частини 4 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.

Ухвала в апеляційному порядку окремо не оскаржується.

Суддя О.П. Хома

Суддя О.П. Хома