
311/2493/18
3/311/671/2018
ПОСТАНОВА
Іменем України
23.07.2018 м. Василівка
Суддя Василівського районного суду Запорізької області Степаненко Ю.А.., розглянувши адміністративний матеріал (протокол серії ГП №392111 від 18.07.2018 року), що надійшов з Василівського ВП ГУНП в Запорізькій області, у відношенні:
ОСОБА_1, ІПН НОМЕР_1, не працюючого, інваліда 3-ї групи, зареєстрований та проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_1, - за ст.51 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
В С Т А Н О В И В :
23.07.2018 року до Василівського районного суду Запорізької області з Василівського ВП ГУНП в Запорізькій області, надійшов протокол про адміністративне правопорушення серії ГП №392111 від 18.07.2018 року, складений старшим ДОП Василівського ВП ГУНП в Запорізькій області капітаном поліції ОСОБА_2, у відношенні ОСОБА_1 за ст.51 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Вивчивши матеріали даної справи про адміністративне правопорушення, вважаю, що дана справа підлягає поверненню для належного оформлення, оскільки, при складанні протоколу про адміністративне правопорушення допущено ряд порушень КУпАП.
Відповідно до вимог ст.33 КУпАП, стягнення за адміністративне правопорушення накладається у межах, установлених цим Кодексом та іншими законами України. При накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Стаття 245 КУпАП визначає, що завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення, в тому числі в ході складення протоколу, збору необхідних доказів, є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, що зобов'язує працівників поліції належно виясняти необхідні для притягнення особи до відповідальності обставини, збирати про це докази.
Відповідно до приписів ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які факти дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото - і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Відповідно до статті 256 Кодексу України про адміністративне правопорушення, у протоколі зазначається: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім’я, по-батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу порушника; місце, час і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення порушника; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі. Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягується до адміністративної відповідальності.
Суддею встановлено ряд недоліків, які перешкоджають розгляду адміністративного матеріалу по суті, а саме, у складеному протоколі не зазначено :
-час вчинення адміністративного правопорушення;
-перелік викраденого майна, його кількість, вартість ті інші дані, зазначені у протоколі, викладено у письмовому вигляді таким чином, що з ним неможливо ознайомитися;
-прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є;
- докази, якими підтверджується факт вчинення ОСОБА_1 правопорушення, передбаченого ст.51 Кодексу України про адміністративні правопорушення;
-повні та належні відомості про особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, зокрема: його сімейний стан, не відображено даних щодо наявності на утриманні малолітніх, неповнолітніх та/чи непрацездатних осіб та кого саме, не долучено дані, які характеризують особу, відсутні відомості про перебування на обліку у вузьких спеціалістів медичних закладів (нарколога, психіатра тощо) ; дані про те, чи притягувався раніше ОСОБА_1 до кримінальної чи адміністративної відповідальності та інше.
Таким чином, враховуючи, що складання та оформлення даної справи про адміністративне правопорушення виконано неналежним чином, а вказані вище недоліки та неповнота не можуть бути усунені в суді, вважаю за необхідне повернути справу про адміністративне правопорушення органу, що його склав.
Суддя попереджає про кримінальну відповідальність за ст.382 КК України, за не виконання постанови судді.
Приймаючи до уваги викладене, керуючись ст.ст. 51, 256, 278 КУпАП, суддя, -
П О С Т А Н О В И В:
Справу про адміністративне правопорушення у відношенні ОСОБА_1 за ст.51 Кодексу України про адміністративні правопорушення, - повернути до Василівського ВП ГУНП в Запорізькій області.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Василівського
районного суду
Запорізької області ОСОБА_3