
Провадження № 3-3950/18
в справі № 760/10956/18
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03.07.2018 року суддя Солом'янського районного суду м. Києва Зелінська М.Б., розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов з ГУ ДФС у м. Києві, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, працюючого керівником Товариства з обмеженою відповідальністю «АЙТЕКС-УКРАЇНА», зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1, за ч.1 ст. 1631 КУпАП,-
В С Т А Н О В И В:
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення № 624/26-15-12-08-22/08 від 05.04.2018 року, складеного головним державним ревізором-інспектором відділу камеральних перевірок управління податків і зборів з юридичних осіб ГУ ДФС у м. Києві Івченко О.А. при проведенні камеральної перевірки даних, задекларованих у податковій звітності з податку на прибуток за 2017 рік ТОВ «АЙТЕКС-УКРАЇНА», ОСОБА_1, будучи посадовою особою - керівником ТОВ «АЙТЕКС-УКРАЇНА», при поданні декларації з податку на прибуток за 2017 рік вчинив порушення пп. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134 Податкового кодексу України, в результаті чого зменшено суму від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток у розмірі 17 720 211,00 грн.
Гр ОСОБА_1 в судові засідання 18.05.2018 року та 03.07.2018 року не з'явився, хоча про місце і час розгляду справи своєчасно сповіщений, про що є дані в матеріалах справи. Клопотань про відкладення розгляду справи від ОСОБА_1 не надійшло. Зважаючи на викладене та відповідно до правил ст. 268 КУпАП, вважаю за можливе розглянути справу за його відсутності на підставі даних адміністративної справи.
Згідно ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган(посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно з ч.1 ст. 1631 КУпАП відповідальність керівників та посадових осіб підприємств, установ та організацій наступає при відсутності податкового обліку, порушенні порядку ведення податкового обліку, в тому числі неподані або несвоєчасному поданні аудиторських висновків.
Дослідивши матеріали справи, приходжу до висновку про те, що в діях ОСОБА_1 вбачається склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 1631 КУпАП.
Вина ОСОБА_1 підтверджується даними протоколу про адміністративне правопорушення № 624/26-15-12-08-22/08 від 05.04.2018 року, актом про результати камеральної перевірки податкової звітності № 530/26-15-12-08-20/37982627 від 15.03.2018 року.
Проте, відповідно до ч. 2 ст. 38 КУпАП, якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначені у частині третій цієї статті.
Відповідно до ст. 247 п. 7 КУпАП провадження у справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочате, а розпочате підлягає закриттю у разі закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених ст. 38 КУпАП.
Як вбачається з матеріалів справи адміністративне правопорушення, що інкримінується ОСОБА_1, вчинено у лютому 2018 року, а тому, вважаю, що на дату судового розгляду справи строки, визначені ст. 38 КУпАП, закінчились, що виключає можливість накладення адміністративного стягнення, через що справа підлягає закриттю на підставі п. 7 ст. 247 КУпАП у зв'язку із закінченням на момент розгляду справи строків, передбачених ст. 38 КУпАП.
На підставі викладеного, пп. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134 Податкового кодексу України, керуючись ст. ст. 9, 33,40-1, ч.1 ст.1631, 251, 268 КУпАП, -
П О С Т А Н О В И В:
Провадження в справі відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст. 1631 КУпАП закрити у зв'язку із закінченням строків, передбачених ст. 38 КУпАП.
Постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з моменту винесення до Апеляційного суду міста Києва через районний суд.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя: М.Б. Зелінська