
Справа № 234/7616/18
Провадження № 3/234/1763/18
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 липня 2018 року м. Краматорськ
Суддя Краматорського міського суду Донецької області Бакуменко А.В.,
секретар Кісточка І.В.,
за участю особи, що притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1,
прокурора Мосієнка С.А.,
розглянувши матеріали, які надійшли з Управління захисту економіки в Донецькій області Департаменту захисту економіки Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ІНН НОМЕР_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, який мешкає за адресою: Донецька область, м.Краматорськ, вул.Краматорська, 203, що працює на посаді депутат Красноторської селищної ради м.Краматорськ, за ст. 172-6 ч.1 КУпАП,-
В С Т А Н О В И В :
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією №458 від 22.05.2018 року, ОСОБА_1 відповідно до ст. 4 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», Закону України «Про місцеві вибори», згідно Рішення Красноторської селищної ради № 1/VII-1 «Про підсумки виборів селищного голови, депутатів селищної ради і визнанні їх повноважень VII скликання ОСОБА_1В.» від 11.11.2015 було зареєстровано депутатом Красноторської селищної ради, і згідно пп. «б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», він є суб’єктом відповідальності за вчинення правопорушення, пов’язаного з корупцією.
Згідно ст. 19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно зі ст. 68 Конституції України та п. 1 ст. 18 Закону України «Про статус депутатів місцевих ради» на депутатів місцевих рад покладено обов’язок додержуватися Конституції та законів України, актів Президента України, Кабінету Міністрів України, регламенту ради та інших нормативно-правових актів, що визначають порядок діяльності ради та її органів.
Частиною 2 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», передбачено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Верховною Радою України 3 березня 2017 року прийнято Закон України № 1975-VIII «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб», який набрав чинності 30 березня 2017 року, відповідно до якого продовжено до 1 травня 2017 року строк подання щорічної декларації для осіб, які відповідно до Закону України «Про запобігання корупції" подають таку декларацію вперше».
Відповідно до інформації розміщеної в Єдиному державному реєстрі декларацій – офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції (https:\\public.nazk.gov.ua\search) депутат Шабельківської селищної ради VII скликання ОСОБА_2 несвоєчасно подав щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік, а саме: 10.04.2018 року о 12 год. 57 хв.
Відповідно до ч.1 ст.65 Закону України «Про запобігання корупції» за вчинення корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень особи, зазначені в частині першій статті 3 цього Закону, притягаються, у тому числі, до адміністративної відповідальності.
Таким чином, депутат Красноторської селищної ради м. Краматорська ОСОБА_1 несвоєчасно та без поважних причин, ним не було подано декларацію у встановлений термін до 01.05.2017, що є вчиненням правопорушення, пов’язаного з корупцією, передбачене ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Вказаними діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у інкримінованому правопорушенні визнав та щиро каявся, пояснивши, що не був своєчасно сповіщений про строк подання щорічної декларації. В подальшому буде враховувати вимоги ЗУ «Про запобігання корупції».
Прокурор Мосієнко С.А. в судовому засіданні просив визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення від 22.05.2018 р., повідомленнями прокури Донецької області та іншими матеріалами справи.
При вирішенні питання про накладення адміністративного стягнення суд, дотримуючись принципу індивідуалізації стягнення, закріпленого у ст. 33 КУпАП, враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом’якшують чи обтяжують відповідальність, приходить до висновку про призначення ОСОБА_1 стягнення в межах санкції ч. 1 ст.172-6 КУпАП у вигляді штрафу, що буде необхідним і достатнім, з метою виховання особи в дусі додержання законів України, дії Закону України «Про запобігання корупції», Закону України «Про засади запобігання та протидії корупції», а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Тому з ОСОБА_1 необхідно стягнути на користь держави судовий збір в сумі 352,40 грн.
Керуючись ст.ст. 33,34, 35,ст.172-6 ч.1, 40-1 КУпАП, ЗУ «Про запобігання корупції», ЗУ «Про засади запобігання та протидії корупції» суддя
ПОСТАНОВИВ:
Визнати ОСОБА_1, винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 172-6 ч. 1 КУпАП, та накласти адміністративне стягнення у виді п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян в розмірі 850 грн. 00 коп. (вісімсот п’ятдесят грн. 00 коп.)
Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ІНН НОМЕР_1, судовий збір у розмірі 352 грн. 40 коп. (триста п’ятдесят дві грн. 40 коп.) на користь держави в особі Державної судової адміністрації України, отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106;код за ЄДРПОУ: 37993783; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); код банку отримувача (МФО): 899998; рахунок отримувача: 31211256026001; код класифікації доходів бюджету: 22030106).
На постанову може бути подана апеляційна скарга особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або прокурором протягом десяти днів з дня винесення постанови. Апеляційна скарга подається до Апеляційного суду Донецької області через Краматорський міський суд.
Суддя ОСОБА_3