
Красноокнянський районний суд Одеської області
Справа №: 506/409/18
Провадження № 3/506/171/18
П О С Т А Н О В А
про повернення матеріалів справи на доопрацювання
20.07.2018 смт.Окни
Суддя Красноокнянського районного суду Одеської області Криворучко П.В., перевіривши матеріали справи, яка надійшла із Управління Державного агентства рибного господарства у Одеській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, 28.11.1955р. народження, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_1, мешканця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, не працюючого, не маючого доходу та утриманців, раніше до адміністративної відповідальності не притягувався, за ч.4 ст.85 КУпАП, щодо наявності підстав для призначення судового розгляду по суті, -
В С Т А Н О В И В :
Посадовою особою зазначеного Управління 14.06.2018р. відносно ОСОБА_1 складено протокол про адміністративне правопорушення №024548/909, згідно якого, «О 8:00 в р-ні, смт.Окни Одеської області, гр.ОСОБА_1 здійснював лов риби в брід, під час державної заборони на вилов ВБР (нерест), забороненим знаряддям рибальства сіткою дов. - 50м, вис. – 1,6м, вічко – 25мм, риби не впіймав. Своїми діями гр.ОСОБА_1 порушив п.3.15 та п.4.14.1 Правил любительського і спортивного рибальства, ст.52-1 та ст.63 ЗУ «Про тваринний світ», а також несе відповідльність за ст.85 ч.4 КУпАП.»
В описі вилучених у гр.ОСОБА_1 знарядь лову зазначена «сітка біла», довжина - 50м, висота – 1,6м, вічко – 50мм, кількість – 1, стана майна – б/у.
Ознайомившись з матеріалами справи, приходжу до висновку про їх повернення органу рибоохорони на доопрацювання, виходячи із наступного:
ст.245 Кодексу України про адміністративні правопорішення визначено, що завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об’єктивне з’ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян в дусі додержання законів, зміцнення законності;
відповідно до ч.1 ст.256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім’я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі;
ч.4 ст.85 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за грубе порушення правил рибальства (рибальство із застосуванням вогнепальної зброї, електроструму, вибухових або отруйних речовин, інших заборонених знарядь лову, промислових знарядь лову особами, які не мають дозволу на промисел, вилов водних живих ресурсів у розмірах, що перевищують встановлені ліміти або встановлену правилами любительського і спортивного рибальства добову норму вилову);
згідно п.3.15 «Правил любительського і спортивного рибальства», затвердженого наказом Держкомрибгоспу України від 15.02.1999р. №19 (із відповідними змінами), забороняється лов водних живих ресурсів із застосуванням вибухових і отруйних речовин, електроструму, колючих знарядь лову, вогнепальної та пневматичної зброї (за винятком гарпунних рушниць для підводного полювання), промислових та інших знарядь лову, виготовлених із сіткоснастевих чи інших матеріалів усіх видів і найменувань, а також способом багріння, спорудження гаток, запруд та спускання води з рибогосподарських водойм;
«сітка дов. - 50м, вис. – 1,6м, віч – 25мм)» у вказаних “Правилах любительського і спортивного рибальства” безпосередньо не вказана, як заборонене знаряддя лову, а в протоколі №024548/909 не зазначено до якого саме виду заборонених знарядь лову, та за якими саме критеріями, вона відноситься, а в протоколі №024548/909 про адміністративне правопорушення також не зазначено із якого матеріалу сітка виготовлена;
крім того, в доданому до протоколу про адміністративне правопорушення №024548/909 описі вилучених знарядь лову, транспортних засобів, водних біоресурсів та іншого майна, акті прийому №66 від 25.06.2018р. та квитанції про отримання речей і документів, вилучених під час здійснення провадження у справах про адміністративні правопорушення, зазначено не повний номер протоколу про адміністративне правопорушення, а саме: №024548, що також унеможливлює розгляд справи по суті.
Керуючись ст.ст.278, 283 КУпАП, -
П О С Т А Н О В И В :
Справу, про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.4 ст.85 КУпАП, повернути Управлінню Державного агентства рибного господарства у Одеській області, для доопрацювання та належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Криворучко П.В.