
Красноокнянський районний суд Одеської області
Справа №: 506/407/18
Провадження № 3/506/169/18
П О С Т А Н О В А
про повернення матеріалів справи на доопрацювання
20.07.2018 смт.Окни
Суддя Красноокнянського районного суду Одеської області Криворучко П.В., перевіривши матеріали справи, що надійшла із Управління Державного агентства рибного господарства у Одеській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, 09.05.1991р. народження, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_1, мешканця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, тимчасово не працюючого, утриманців не має, раніше до адміністративної відповідальності не притягвався, за ч.4 ст.85 КУпАП, щодо наявності підстав для призначення судового розгляду по суті, -
В С Т А Н О В И В :
Посадовою особою зазначеного Управління 14.06.2018р. відносно ОСОБА_1 складено протокол про адміністративне правопорушення №020977/912, згідно якого, «О 8 год 00 хв. 14.06.2018р. на місцевому ставку смт.Окни Одеської області гр.ОСОБА_1 здійснював лов риби в брід забороненими знаряддями рибальства сіткою (дов. - 30м, вис. – 1,5м, віч – 70мм) риби не впіймав, в період державної нерестової заборони на вилов водних біоресурсів. Своїми діями гр. ОСОБА_1 грубо порушив п.3.15, п.4.14.1 Правил любительського і спортивного рибальства, ст.52-1 ЗУ «Про тваринний світ», а саме: скоїв правопорушення, відповідальність за яке передбачене ст. 63 ЗУ «Про тваринний світ» та несе відповідальність за ст. 85 ч.4 Кодексу України про адміністративні правопорушення».
В описі вилучених у гр.ОСОБА_1 знарядь лову зазначена сітка ліскова галиця, білого кольору (дов. - 30м, вис. – 1,5м, віч – 70мм).
Ознайомившись з матеріалами справи, приходжу до висновку про їх повернення органу рибоохорони на доопрацювання, виходячи із наступного:
ст.245 Кодексу України про адміністративні правопорішення визначено, що завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об’єктивне з’ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян в дусі додержання законів, зміцнення законності;
відповідно до ч.1 ст.256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім’я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі;
ч.4 ст.85 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за грубе порушення правил рибальства (рибальство із застосуванням вогнепальної зброї, електроструму, вибухових або отруйних речовин, інших заборонених знарядь лову, промислових знарядь лову особами, які не мають дозволу на промисел, вилов водних живих ресурсів у розмірах, що перевищують встановлені ліміти або встановлену правилами любительського і спортивного рибальства добову норму вилову);
згідно п.3.15 «Правил любительського і спортивного рибальства», затвердженого наказом Держкомрибгоспу України від 15.02.1999р. №19 (із відповідними змінами), забороняється лов водних живих ресурсів із застосуванням вибухових і отруйних речовин, електроструму, колючих знарядь лову, вогнепальної та пневматичної зброї (за винятком гарпунних рушниць для підводного полювання), промислових та інших знарядь лову, виготовлених із сіткоснастевих чи інших матеріалів усіх видів і найменувань, а також способом багріння, спорудження гаток, запруд та спускання води з рибогосподарських водойм;
«сітка ліскова галиця, білого кольору (дов. - 30м, вис. – 1,5м, віч – 70мм)» у вказаних “Правилах любительського і спортивного рибальства” безпосередньо не вказана, як заборонене знаряддя лову, а в протоколі №020977/912 не зазначено до якого саме виду заборонених знарядь лову, та за якими саме критеріями, вона відноситься;
в супроводжувальному листі, про направлення матеріалів адміністративної справи до суду, місцем мешкання ОСОБА_1 помилково зазначено Одеська обл., Подільський р-н, смт. Окни, вул. Первомайська, буд 99, тоді як в графі «Проживає за адресою» протоколу про адміністративне правопорушення вказано: смт.Окни вул.Первомайська, 99, Одеської області; /ар.сп. 2, 3 /
крім того, в доданому до протоколу про адміністративне правопорушення №020977/912 описі вилучених знарядь лову, транспортних засобів, водних біоресурсів та іншого майна, акті прийому № 68 від 25.06.2018р. та квитанції про отримання речей і документів, вилучених під час здійснення провадження у справах про адміністративні правопорушення, зазначено не повний номер протоколу про адміністративне правопорушення, а саме: №020977, що також унеможливлює розгляд справи по суті.
Керуючись ст.ст.278, 283 КУпАП, -
П О С Т А Н О В И В :
Справу, про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.4 ст.85 КУпАП, повернути Управлінню Державного агентства рибного господарства у Одеській області, для доопрацювання та належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Криворучко П.В.