
23.07.2018
ЄУН 389/1838/18
провадження № 3/389/671/18
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
23 липня 2018 року м. Знам’янка
Суддя Знам’янського міськрайонного суду Кіровоградської області Ябчик Наталія Миколаївна, при секретарі Гой І.С., розглянувши матеріали, які надійшли від Управління захисту економіки в Кіровоградській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2 Молдови, громадянина України, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1, місце проживання ІНФОРМАЦІЯ_3, завідувача Глибокобалківського сільського клубу, депутата Казарнянської сільської ради Знам’янського району Кіровоградської області сьомого скликання, протягом року до адміністративної відповідальності не притягувався, за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1, на підставі рішення першої сесії сьомого скликання Казарнянської сільської ради Знам’янського району Кіровоградської області від 12 листопада 2015 року, з 12 листопада 2015 року до теперішнього часу здійснює повноваження депутата Казарнянської сільської ради Знам’янського району Кіровоградської області.
ОСОБА_1, будучи, станом на 00.00 годину 01 січня 2018 року, депутатом 7-го скликання Казарнянської сільської ради Знам’янського району Кіровоградської області, а відтак суб’єктом декларування в розумінні та відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3, частини 1 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» та суб'єктом, на якого поширюється дія цього закону, був зобов’язаний в строк до 01 квітня 2018 року подати щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік шляхом її заповнення на офіційному веб-сайті Національного агенства з питань запобігання корупції.
Однак ОСОБА_1, всупереч зазначеним вимогам, щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік, без поважних причин, подав несвоєчасно, а саме 29 травня 2018 року о 09.16 годині, тобто вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП.
За даним фактом оперуповноваженим управління захисту економіки в Кіровоградській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України ОСОБА_2 25 червня 2018 року складено протокол №134/18 про адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП, з яким ОСОБА_1 ознайомлений, права йому роз'яснені.
В суді ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП визнав в повному обсязі, та пояснив, що невчасно подав декларацію, оскільки спочатку лежав у лікарні, потім хворіла дружина, інших поважних причин несвоєчасної подачі декларації не має. Ніхто йому не роз’яснював про строки подачі декларації. В минулому році йому подзвонили, він приїхав до сільради і там заповнив декларацію, оскільки не має вдома комп’ютера. В цьому році він сам пробував заповнити декларацію, однак у нього не вийшло. На сесії ради в березні не був.
Відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб'єктами, на яких поширюються дія цього Закону, є народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутати місцевих рад, сільські, селищні, міські голови.
Згідно з ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Частиною 1 статті 172-6 КУпАП передбачена відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що тягне за собою накладення штрафу від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Заслухавши пояснення ОСОБА_1 та думку прокурора, дослідивши письмові матеріали справи, а саме протокол про адміністративне правопорушення, декларацію ОСОБА_1 за 2017 рік з Єдиного державного реєстру декларацій, яка опублікована 29 травня 2018 року о 09.16 годині, письмове пояснення ОСОБА_1, рішення першої сесії сьомого скликання Казарнянської сільської ради Знам’янського району Кіровоградської області №1 від 12 листопада 2015 року, список депутатів Казарнянської сільської ради сьомого скликання, рішення Національного агенства з питань запобігання корупції від 04 квітня 2017 року №124 «Про визначення поважної причини несвоєчасного подання декларацій особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, листки непрацездатності серії АДЕ №901042 та серії АДЕ №901293, згідно яких ОСОБА_1 перебував на стаціонарному лікуванні з 26 грудня 2017 року по 02 січня 2018 року та на амбулаторному лікуванні з 17 січня 2018 року по 24 лютого 2018 року, оцінивши зібрані у справі докази в їх сукупності, приходжу до висновку про наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, відповідальність за вчинення якого передбачена ч.1 ст.172-6 КУпАП, його вина доведена в повному обсязі.
Пояснення ОСОБА_1 щодо поважності причин несвоєчасної подачі декларації не знайшли свого підтвердження, оскільки документи, які б підтверджували наявність у порушника дружини, яка, за станом здоров'я, потребувала б постійного догляду з боку чоловіка- відсутні, а з згідно наданих листків непрацездатності самого ОСОБА_1, він перебував на стаціонарному лікуванні лише з 26 грудня 2017 року по 02 січня 2018 року, в подальшому лікувався амбулаторно по 24 лютого 2018 року, що не позбавляло його можливості подати декларацію в строк до 1 квітня 2018 року.
При накладенні стягнення враховую характер вчиненого правопорушення, особу порушника, майновий стан, щире розкаяння як обставину, що пом’якшує відповідальність, відсутність обставин, які обтяжують відповідальність та вважаю, що ОСОБА_1 необхідно призначити мінімальне адміністративне стягнення, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАПі. На думку суду накладення такого стягнення наразі є необхідним і буде достатнім для виховання ОСОБА_1 у дусі додержання законів України, поваги до суспільних правил та запобігання вчиненню ним нових правопорушень.
Відповідно до ч.4 ст.15 Закону України «Про виконавче провадження» за рішеннями про стягнення в дохід держави коштів або вчинення інших дій на користь чи в інтересах держави, прийнятими у справах про адміністративні правопорушення, та за рішеннями, прийнятими у кримінальних провадженнях, стягувачем виступає державний орган, який прийняв відповідне рішення або за матеріалами якого судом прийнято відповідне рішення. За рішеннями про стягнення судового збору стягувачем є Державна судова адміністрація України.
На підставі викладеного та керуючись ч.1 ст.172-6, ст.ст.40-1, 221, 283, 284 КУпАП, суддя, -
П О С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП і накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 50 (п’ятидесяти) неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що складає 850 (вісімсот п’ятднсят) грн., який підлягає стягненню в дохід держави.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави в сумі 352 (триста п’ятдесят дві) грн. 40 коп.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення до апеляційного суду Кіровоградської області.
Постанова про накладення адміністративного стягнення є обов'язковою для виконання державними і громадськими органами, підприємствами, установами, організаціями посадовими особами і громадянами (ст.298 КУпАП).
Відповідно до ст.307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Платіжні документи, що свідчать про сплату штрафу та судового збору, негайно подаються до суду.
Відповідно до статті 308 КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу; витрати на облік зазначених правопорушень.
Стягувач за рішенням в частині стягнення штрафу – Держава в особі, Управління захисту економіки в Кіровоградській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України, місцезнаходження: вул.В.перспективна,30 м.Кропивницький, 25006, Україна.
Реквізити для сплати штрафу:
ОТРИМУВАЧ КОШТІВ: Знам’ян.УК/м.Знам’янка/21081100
Знам’ян.УК/Знам’янський р-н/21081100
КОД ОТРИМУВАЧА (код за ЄДРПОУ): 38011312
ОСОБА_3: Казначейство України (ЕАП)
КОД БАНКУ ОТРИМУВАЧА (МФО): 899998
РАХУНОК ОТРИМУВАЧА:
31118106011010 ( місто Знам'янка )
31112106011180 ( Знам'янський район )
КОД класифікації доходів бюджету: 21081100
Стягувач за рішенням в частині стягнення судового збору - Держава в особі, Державної судової адміністрації України, місцезнаходження: вул. Липська, 18/5, м. Київ, 01601, Україна, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України (код ЄДРПОУ 26255795).
ОТРИМУВАЧ КОШТІВ: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106
КОД ОТРИМУВАЧА (код за ЄДРПОУ): 37993783
ОСОБА_3: Казначейство України (ЕАП)
КОД БАНКУ ОТРИМУВАЧА(МФО): 899998
РАХУНОК ОТРИМУВАЧА: 31211256026001
КОД класифікації доходів бюджету: 22030106
Суддя Знам’янського
міськрайонного суду
Кіровоградської області ОСОБА_4